Rok a 3 měsíce - co umí vaše děti?

gwennie
20. únor 2016

Holky, co umí vaše dítě v tomto věku? Mám 2.dítě, a proti 1.je strašně pozadu... neumí prakticky nic, akorát chodit 🙂 Neukazuje prstem, nereaguje na jednoduche pokyny,neumí žádný zvířecí zvuk, o slově ani nemluvím...prostě nebýt jeho fyzických aktivit, je jak půlroční mimino 🙂

nov777
21. únor 2016

Ja to mam obracene prvorozeny mi prijde, ze na trilete prohlidce neumek nic - barvy, tvary, slovni zasoba nula nula nic, rikanky, pisnicky, logicky mysleni, zvladani povelu. Dvojcata byly ted na prohlidce za hvezdy umi vse zminene - uchop tuzky, par slovicek anglicky, ovladat mys u pocitace, argumentace na urovni, chapani casu, resi pracovni listy pro predskolaky - nektere napr. Hledani rozdilu, spojovani stejnych objektu, vyber na zaklade kriterii atd. Ber to tak, ze kazde dite je jine, vsechno proste v urcitou chvili prijde, vyviji se ve skocich. Uprimne si nemyslim, ze to rodic buh vi jak moc ovlivni.

kija
21. únor 2016

@nov777 1rok a 3m, ne 3 r, ale taky mě to zmátlo 🙂

@gwennie Každý má své individuální tempo, můžou tak být mezi nimi i velké rozdíly, vem si, že to dítě neví, kdy co už uměl nebo neuměl sourozenec nebo další děti. Jede podle sebe, co se zrovna naučí, co zvládne. A ke všemu dojde 🙂

nov777
21. únor 2016

@kija 😉

pujolka26
22. únor 2016

Ahoj holky, moje první dítě dcera měla včera 15 měs. Přijde mi celkem dost učenlivá a chápající nebo spíše chytrá. Tak jako základ umí: jak je veliká, paci paci, papá, moja moja. Umí ukázat kde má vlasy, nos, ucho, pusu, ruku. Manžel ji naučil slézt z postele po břichu ještě dřív, než uměla vylézt na gauč. Poslouchá, když řeknu ne nebo nesmíš, ale samozřejmě má někdy své 🙂. Pít z flašky už pije asi od roka sama a když se ji zeptám kde má pití, přijde s ním. Když řeknu kam patří pití, odnese ho na stůl. Tak před měsícem začala ukazovat na to, co chce. Máma a táta říká občas. Pes umí nádherně říct když ho vidí a dokonce, když ho slyší i jen štěkat. Jediné co se ji nechce je chodit 🙂. Sice už pár prvních krůčků udělala, pak i s přidržením za ruku, ale od te doby zase nechce. Ona je celkem dost opatrná na sebe, tak se ještě bojí 🙂.

mrsnikola
9. dub 2016

Mala je hodne chapava a spoustu veci odkoukala, zasoba slovni je jen mama, tata, baf baf, a nove tam. Ovsem sama nechodi, pouze s oporou, ukazuje, ale kdyz reknu, ze neco nesmi, tak to neplati a pak je rev😄 taky mivam stavy, kdy mi prijde, ze jsme pomalejsi, ale vzaveru je to fuk. Deti maji sve tempo a pockej jak ti pak vytre zrak 😉 hlavni je nesrovnvat, neresit reci a nemyslet si nic hrozneho (at uz ze jako mama jsi neco zanedbala a nebo ze snad nedejboze by mu neco melo byt) proste uc, ukazuj, zkousej a hrajte si. A hlavne ho miluj a uvidis sama jakej to bude sikula 😊❤️

amazonka28
13. dub 2016

Ahoj maminky, můžu se zeptat jakou výdrž měly vaše dětičky u cílených aktivit kolem 14. měs.? Jde mi o to, že dcerka je docela neposedná, když si ji vezmu do klína a chci ji např. ukazovat zvířata a učit zvuky, tak udělá ha ha (to je u nás pes) a pak se kroutí a chce dolů. Před sebe ji neposadím, to zdrhá hned a vůbec nevnímá, co po ní chci. Všechno jí strašně "omezuje", když ji chci vysvětlit, kde má ucho, když ji položím na záda u přebalování, když s ní chci dělat "vařila myšička". Když jí pozoruji, jak se hraje ve svém koutečku, tak každou hračku má v ruce max 30 sekund. Je to normální?

bajuse
20. dub 2016

Malá má také teď 15. měsíců a je hrozně šikovná, zvuky zvládá psa, ovci, opici, prase, krávu, auto, bác, nene, ale máma, táta to se jí říkát nechce potvůrce 🙂 Taky své tělo už pozná dobře. Ukazuje si co chce podat a hlavně mi neustále nosí botičky, abychom šli ven 😀 Občas mě překvapí, co už dovede, aniž by jí to člověk cíleně učil. Ale každé dítko je prostě originál a jede si podle svého tempa. @amazonka28 Řekla bych, že je to normální, dcera taky na všechno hrábne a za 20 vteřin odhodí. Jediné u čeho fakt vydrží, je prohlížení leporel a moje komentování obrázků.

amazonka28
20. dub 2016

@bajuse, děkuji za reakci. No, moc jsi mě nepotěšila, to asi moje 14. měsíční holka toho tolik neumí 🙂 Někdy je taky docela šikovná, dělá zvuky asi 4 zvířat, ale někdy se jí to dost plete. Hlavně, když vidí jakékoliv zvíře na živo, tak je to podle ní "ha ha", včetně morčat a ptáků 😀 Jinak dělá paci paci, vařila myšička, jaká jsi veliká, ale to je asi klasika, že? Ale vím, že se říká, že děťátka se nemají srovnávat, že má každý své tempo. Spíše se obávám té její nezkrotné povahy. Neudržím ji na klíně, ani pomazlit se nechce, člověk jí chce dát pusu a děcko se začne kroutit ☹ Nesnáší, když někam leze (zatím nechodí) a změním jí kurz nebo jí zavřu dveře, kam mířila, to jsou pak hysteráky. Nebo když jí vezmu nelegální "hračku", to jsou scény... Uf, snad to ustojíme 😅

bajuse
21. dub 2016

@amazonka28 no nám by se asi taky nelíbilo, když bychom se chtěli někam podívat a někdo nás nasměroval jinam 😀 já se to malé snažím dycky vysvětlovat, ale někdy na to taky nemám nervy a prostě ji čapnu a jdeme.. 😕

ellfka
23. dub 2016

@amazonka28 mne ta nase cacora zavirala knizky i s projevem a jednoho dne prisla s knizkou, sedla si a aniz bych ji do toho zasahovala, vyjmenovala 4-5 zvirat. Najednou zrychlila tempo, zacla hodne komunikovat, sosa od starsich deti a mozna i diky druhemu tehu se zacla knecne mazlit. Vschno prijde, jen v jinou dobu, tak se nestresuj 👍☺️

jinaja
23. dub 2016

Dceri bude 15mesicu v kvetnu,chodi,umi se sama vysmrkat,ji a pije sama,umi zvuky psa,kocky,kravicky,ovce,kozy,tufts,hada,konika...rika mama,tata,haji,mimi..
pak bac,na,kdyz neco dava...umi poprosit rucickama,kdyz neco chce...pak ma univerzalni slovo baba,coz je babicka,bracha,banan,bota a bunda..dle situace pochopim,o co jde🙂taky dela tytyty kdyz ji neco bracha udela🙂a oblibene slovo Nene,kdyz neco nechce...je sikovna a vetsinu odkoukala od brachy...Ale zase bojkotuje nocnik...Jeji braska v jejim veku uz nocnik chapal...Kazde dite ji jine a nakonec se vsechny nauci,co maji🙂az pujdou do skoly,tak stejne nikoho nebude zajimat,kolik slov rikali v 15ti mesicich🙂

amazonka28
26. dub 2016

Paráda, tak jsem tady vložila dlouhatánský příspěvek a při odesílání to nějak spadlo 😖
No nic, maminky, já se pokusím nestresovat. Mám teď první dítko, tak možná některé věci zbytečně řeším. Beru to jako hrozně zavazující, že se ta moje holčička učí hlavně ode mně - že nemá toho staršího sourozence, který by to dělal za mě 😀
@ellfka: zcela jsem to nepochopila - tím, že jsi těhotná se zvýšila přítulnost dcerky? Já jsem totiž tahy těhotná, zatím bez výraznějšího bříška (18. TT), tak budu čekat, kdy se tento efekt dostaví 😅

ellfka
27. dub 2016

@amazonka28 ona nebyla ani jako miminko moc chovaci a ted si teda chodi rikat o sto sest, hladi mne po tvari a rika "moje" mazlinky, chce na klin, objima mne. Porad ji muzu nechat s kymkoli a neteskni, venku stale odchytava cizi lidi a chce se s nimi prochazet. K necemu tenhle jev priradit musim 🙂 o brisku vi, rikam ji, ze tam je mimi a zna jmeno, nosi si ted nove papenku, sranda se na ni koukat 🙂) preju ti stejne pocity, ted jen otazka, jak moc se to prohloubi nez nas ubytuji v nemo, aby event. chudinka fakt moc netesknila...

ladyhacek
27. dub 2016

synovi je 13 měsíců -takže má ještě dva měsíce čas 🙂 > chodí, zvířecí zvuky nedělá (2x řekl bu alespoň myslím) jinak říká jen brmbrm a be (Ben - pes), dělal jak je veliký, ale už je velký asi dost a opičky nám dělat nebude. Prstem tedy ukazuje a když chce tak tleská, ale sám od sebe na..povel´´ ne 🙂
bravůrně se vzteká

kituska20
14. čer 2016

Naše malá je odmalička trochu napřed takźe chodí už jako profík, běhá. Umí podat co ji řeknu občas to i pojmenujeme umí dělat "bobo" na nočník. Řekne bobo ukáže na nočník a to je znamení ze se jde. Zvířecí zvuky taky umí nejlíp kdyz vidí to zvíře naživo nejen v knížce. Umí práci práci, koulela se brambora, kolo kolo mlýnský, vařila myšička kašičku. Ráno vždy jdeme krmit Králíky nasype jim granulky, v jezírku krmí rybičky, slepice taky a i psům nasype granulky.
Jinak ale je závisláka na kojení , jeste jsme nespali celou noc a dlouho to nevypadá :D byla bych radši kdyby spala a uměla toho min :D