Rok a půl staré dítě a nevhodné chování k ostatním dětem

ariadna12
8. čer 2018

Mile konikovky, je normalni, aby holcicka cca 1,5 roku stara se chovala takhle: bere jinym detem hracky z ruky, kloboucek z hlavy, dudlik z pusy, cuca jejich piti, automaticky leze do kojenecke tasky, ktera jeji mamince ovsem nepatri, dozaduje se jidla druhych, leze tak, ze jde "jako tank", cili pres telo jineho treba leziciho ditete, jine dite chyta tak, ze ho taha za vlasy? Nemam pres svuj vek moc zkusenosti, takze nevim, jestli je tohle vse treba v teto fazi normalni. Maminka holcicky se snazi decentne zasahovat, ja zasahuju mene decentne, ale mamince v podstate jeji chovani prijde roztomile. Trva uz to vic mesicu. Mne to celkem stve, protoze s klidnejsimi detmi se nas o trochu mladsi prcek v pohode snese, je klidek, hrajou si, opatrne na sebe sahaji, "povidaji" a kdyz ma u sebe tu holcicku, musim byt furt ve strehu, a je to stres hlavne pro naseho prcka. Myslite, ze se to muze zlepsit? Nechci tomu prcka vystavovat.

adelka951
8. čer 2018

Ano, v tomto věku je to normální, časem se to zlepší, ale je důležité už teď vysvětlovat, že takto ne.

kac_kac
8. čer 2018

Přijde mi to úplně normální a běžné, ale zasahuju a vysvětluju, ať je moje dítko na kterékoli straně barikády.

normalnimatka
8. čer 2018

mylsim též, že je to normální. akorát některý děti jsou víc "tankózní" a některý míň 😃

takže buď ráda, že takový dítě není tvoje... :D

ariadna12
autor
8. čer 2018

Diky za postrehy, budu doufat, maminka holcinu trochu vytrenuje. A pokud ne, at si najdou jinou obet🙂, uz mne to unavuje. Hezky den vsem.

pabka
8. čer 2018

Je to úplně normální. Pokud tomu prcka nechcete vystavovat, nevystavujte 😉 ale i v životě se bude setkávat s různými typy deti a lidi, pokud mu cíleně vysloveně neublizuje....
ale holcicka je ještě malá a některé deti jsou holt pruraznejsi a zkoumavejsi.

ariadna12
autor
8. čer 2018

@pabka a drzejsi😎. Souhlas, ale myslim, ze by mel byt ted spis v pohode, nez se stresovat, brecet.

pabka
8. čer 2018

@ariadna12 v životě to pak bude mít jednodušší, mám dvě dcery, jednu hodnou, mírnou, poslušnou, až moc ustupuje, povoluje, je ke všem ohleduplna a druhou mnohem víc dravejsi, pruraznejsi a už teď vidím, ze ta se v životě prosadí víc... no ještě uvidíme, vše má své výhody a nevýhody.

leneee
8. čer 2018

@ariadna12 Zkusenost u mne-dcera byla v tomto veku jemna,hodna,opatrna a to jak na sebe,tak k ostatnim detem,zato syn je naopak ten tank co popisujete-vsechno ho zajima,do vseho jde po hlave a jde si za svym,pokud ho neco zaujme. Ma zatim tedy jen rok,ale vysvetluji mu co muze a co ne,na druhou stranu ho do urcite miry necham prozkoumat,co potrebuje. Ale uz ted je mi jasne,ze az budeme chodit na hriste,tak budu porad resit nejake “neprijemne” situace,coz u dcery vubec neznam. Nemejte to mamince ani diteti za zle,casem z toho vyroste,ale pokud je vam to neprijemne,zkuste ji bud rict at to vic hlida,ze vam to vadi,jiste pochopi kdyz ji to vysvetlite,nebo omezit na nejakou dobu styky,treba za mesic,dva uz to bude zase jine 🙂

soleilll
8. čer 2018

@ariadna12 Chování dítěte je běžné, chování matky bohužel taky dost časté, ale netolerovala bych to. Určitě má včas, vhodně a důrazně zasahovat, zvlášť, pokud její dítě nějak omezuje jiné děti. Když to neudělá matka, udělej to ty. Kdyby mi takové dítě např. vlezlo do tašky, tak ho prostě vytáhnu a jasně mu řeknu, že to teda udělalo naposled. To samé, pokud by se bezohledně chovalo k mému dítěti (které by tedy muselo být stejně staré nebo mladší, případně menší). Dítě dělá, co se mu líbí a pokud mu nikdo nevysvětlí, že cizí věci se neberou, tak si pochopitelně myslí, že to je v pořádku a neřeší. Od toho je dospělý, aby mu to dal najevo.

cherris
8. čer 2018

Malý dělá vše, co je popsáno, zasahuju v závislosti na tom, komu leze do tašky a podobně. Prostě ho všechno zajímá. Nenechám ho brát jídlo dětem na pískovišti, ale třeba se sestřenicí se krmí vzájemně k oboustranné spokojenosti zcela běžně. Taky je schopen jí vylít na hlavu kyblíček vody, ale ona jemu taky a vím, že se tomu budou smát. Když přijde na návštěvu kamarád, kyblíček schovám. Třeba mamince ani nedochází, že vám to vadí.

babanci
8. čer 2018

Normální to je a je pak na dospělém dozoru, že zakročí a vysvětlí. Mám taky vnučku, říkám jí "likvidační" , "aktivní až radioaktivní" a tak, je to ďábel, co vypadá jak anděl. Má teď období, že všechno je její. V dětském koutku dokonce pleskla holčičku po ruce, když si sáhla na koníka, na kterém se zrovna houpala ona. Tak jsem jí vysvětlila, že to se nedělá, že to není jen její, maminka se mračila teda hodně a naše holčička se chvilku vztekle válela po koberci. Když ale zjistila, že si čtu a nemá diváka, nechala toho. 😀No jo, no, děti. Bude hůř.

babanci
8. čer 2018

@pabka Taky jsem to takhle měla, jednu zlatou, hodnou, kam jsem jí postavila, tam jsem jí našla a dvě dračice. Ty dračice průbojné mají mnohem jednodušší život. Když chodily do školy, u té hodné vadilo učitelkám, že je tichá a neprůbojná a káraly mě za to a u těch "loktařek" se to taky nehodilo. Tak jsem se smála, že rodím asi nějaké divné děti.

elu
8. čer 2018

je to normální a jestli maminka úplněát není laxní, tak je to taky v pohodě, ne každý chce na dítě řvát, ono to má stejně spíš opačný efekt, dítě z toho vyroste, vím že je to někde o nervy...k některým lidem radši nechodím, když mi tam není komfortně, ale v zájmu socializace je potřeba něco vydržet 🙂

kaja2016
8. čer 2018

@ariadna12 Jezis, ano, je to normalni. Nedavno se jedna kamaradka s nama rozesla, protoze moje dvouletacka brala hracky, tak jsem si to radeji nastudovat i odborne, abych cirou nahodou nepodcenila moznost, ze me dite je batoleci delikvent🙂 Vetsina batolat se do teto faze dostane - bere hracky, nebo si treba vehementne brani ty svoje, dle povahy - nektere az pred skolkou, to je pak prekvapko. Pokud si to teda maminka nevylozi tak, ze to okoukala na hristi🙂 Kazdopadne je dobre, aby tato faze nastala, ale neni to samozrejme zadna tragedie, pokud ne. Hlavne no stres ❤

kaja2016
8. čer 2018

@soleilll Tak me je to treba suma fuma, kdyz nam nekdo bere hracky. Dceri taky, proste se podeli. Ne kazdej je tak uzkostnej na svoje veci. Ono se to potom v tech detech odrazi. Ja bych nikoho neodsuzovala a ani to teda nedelam. Nejlepsi je si sam nastavit pravidla, kdyz se po tvym diteti sape jiny dite. Ja treba rikam, tuhle hracku ted bohuzel ti nemuzeme pujcit, protoze ji dostala pred chvilkou a jeste si s ni dostatecne nepohrala, ale pokud chvilku pockas, tak ti ji pujci. A je to. A vysypu z tasky zbytek nasich hracek a pokud treba nechci, aby s tim dite nekam odbihalo, tak reknu a hrajte si s tim tady, ano. A reknu to tak, aby to slysela i druha matka. Ale vetsinou teda je me to fakt suma fuma. Aspon si deti spolu pohrajou spolu, ne? Vetsinou se pak spolu zabavej a tahanice je zapomenuta. Ono je to taky zpusob jak mimino navazuje prvni kontakty, ja bych to nenicila...

amazonka.k
8. čer 2018

Rok a půl ? To je na jakékoliv hodnocení ještě strašně brzy. Je to prakticky ještě mimčo, nemá z toho rozum. Dá se to postupně vysvětlovat, ale nic velkýho bych od toho zatím nečekala 🙂

lisianne
8. čer 2018

Třeba to tvůj prcek bude v roce a půl taky dělat. Nezapomeň - co vidíš na druhém, čekej na sobě.😎

ariadna12
autor
8. čer 2018

@lisianne nema to bohuzel moc po kom zdedit😊. A nerada bych, aby se zacal opicit po drzych starsich detech...

lisianne
8. čer 2018

To se nedědí, ale vyplývá že situace, však počkej až malá bude mít rok a půl co se bude dít. 😂

deea26
8. čer 2018

@ariadna12 Souhlasím s lisianne, to se nedědí, to je vývojové. A taky dítě není drzé. Vážně teď není. Je mi jasné, jak je ti nepříjemné, když si malá dovoluje na tvé dítě, když mi někdo praští dceru na pískovišti, taky se ve mě probudí vlčice 😉 Ale zkus na tu holku nekoukat jako na drzouna (pokud její máma nebude zasahovat a umravňovat, tak se z ní ten drzoun stane, ale teď by bylo nefér ji soudit). A můj názor je ten, že není fajn zasahovat do chování dětí druhých, pokud nejde o nebezpečí nebo extrém. Myslím, že je to nebezpečné z důvodu, který tu už taky někdo zmiňoval - ještě by ses kvůli tomu rozhádala s její maminkou... Když to nejde jinak, braň prcka vlastním tělem nebo si dočasně vyhledávejte jinou společnost 🙂

ariadna12
autor
8. čer 2018

@lisianne nesyckuj. Aby pak nebyl box na piskovisti😉.

lisianne
8. čer 2018

@ariadna12 😀

lisianne
8. čer 2018

@ariadna12 nemyslím to zle, fakt je to fáze vývoje. Přeji pevné nervy.🙂

lv
8. čer 2018

@pabka taky to ta mám! Vždycky říkám, že být moe druhorozená první dítě, je jedináček 🙂 a ta maminka může, no jak to říct, otupělá, zvyklá i na horší chování dcerky, že jí nějaký cucnutí cizího pití, hrabání v tašce přijde jako slabý čajíček 🙂 🙂 🙂

evaamy
8. čer 2018

u nas na hristi to nikdo nedelal, takze za me: normalni to neni 😀 ne v takove mire!

ariadna12
autor
8. čer 2018

@lisianne ja taky ne, jen jsem momentalne namichnuta, kdyz vidim, jak mi ditko breci a ja furt jen zasahuju.

ariadna12
autor
8. čer 2018

@kaja2016 muzes mi, prosim, poslat nejaky odkaz nebo nazev knihy o teto tematice? Rada bych to taky trochu nastudovala a pochopila. Dekuji😊

mimco
8. čer 2018

Moje kvítko bylo přesně takové, prostě buldozer a navíc nenažraná až běda 😁. Nejlíp chutná u cizích. Já za ni furt běhala jak maniak a taky se furt omlouvala. Ale je fakt, že ona byla fakt šílená a já taky trošku otupěla, byla jsem od ní zvyklá ještě na větší kalibr, skoro vůbec nechrápala, tak jsem občas na tom hřišti tupě civěla před sebe a modlila se ať na mě nějaká matka nevlítne....😁
Všude jí bylo plno a zůstalo ji to.
Ale zase je hrozně srdečná a rozdala by se, ale míru nezná občas do teď.
Čeká nás první třída, těším se na nová dobrodružství, která nám připraví 😂

mimco
8. čer 2018

Otázka zní: co je normální 😉?

normalnimatka
8. čer 2018

@ariadna12 hele, dobře ti radim, neodsuzuj jiný rodiče a jejich "špatnou výchovu" a neříkej si "TOHLE moje dítě NIKDY dělat nebude"....můžeš si bejt téměř jistá, že to dělat bude, a v takový míře, aby tě to řádně vyškolilo od takovejchle soudů.
rok a půl dítě je opravdu ještě totální mimino. stejně dravě, můžeš to soudit jako "lakomě" se chovaj i dvouleťáci, i tříleťáci, no synovcoj je 4 a čtvrt a stejně brartancoj má tendenci hračky nepučovat např.... a že to nemá po kom zdědit?😀 to je opravdu k pobavení věta... tohle se beztak šíří řetězově. buď dítě zavřeš na 5 let doma a nebo ho občas mezi děti brát budeš. a tam ho to stejně někdo naučí. nejdřív mu to budou dělat ty starší a silnější, a až bude ten silnější on a pocejt, že je v rámci hierarchie výš, bude to dělat tomu mladšímu. asi to tak nemá 100% dětí, ale myslim si, že drtivá většina si tím obdobím projde.

jinak je taky dobrý se zamyslet nad tím, co si od těch návštěv vlastně slibuješ? nevim, jak máš starý dítě, ale je fakt, že děti fakt hodně dlouho nepotřebujou jiný dětský kontakty. člověk má jako děsně pocit, že si dítě "zvyká" na ostatní děti a kolektiv, a "vyhraje si", ale u hodně dětí to neexistuje a jsou si schopný hrát spolu třeba až ve 3 letech. a do tý doby? jen v podstatě sledujou a učej se ty "špatný" vzorce, protože je zvlášť zaujmou. nikdo tě nenutí vystavovat svoje dítě tankóznímu jinýmu dítěti. zkus to třeba za pár měsíců, jesi to už nebude úplně jinde. nebo se sházejte s mladšíma dětma, nebo víc staršíma, o kterejch budeš předpokládat, že budou mít větší rozum:D (jo, tak asi mydlit ho nebudou, nebo po něm líst, ale třeba to ne/půjčování je fakt často na dlouhou trať, i školkový děti, kupodivu, jsou schopný kvůli tomu hodně vymrzovat..)