Rozdíl ve výchově dcera vs. syn. Pociťujete rozdíl v přístupu?

23. čer 2020

Četla jsem, že v přístupu ve výchově jsou matky k dcerám tvrdší a důslednější. Především se to týká úpravy zevnějšku, úklidu hraček, poslušnost, později důraz na zvládání domácích prací. Zatímco u synů, tak tvrdé nejsou, více je hýčkají, fyzicky mazlí apod. Naopak přístup otců bývá opačný na dcery jsou fixovaní, citliví, snaží se naslouchat, a fyzicky kontakt je jim bližší. Na syny jsou pak otcové tvrdší, a chtějí z nich mít drsňáky. Ve zkratce a velmi obecně řečeno. I v dnešní gendrově neutrální společnosti se toto údajně děje často. Zajimalo by mě jestli to tak máte, jestli pociťuje nějaký rozdíl v přístupu k dětem. Ať už se mu snažíte vyvarovat nebo ne. Taky jestli jste to zažily, třeba jako děti.
Já ze své zkušenosti můžu srovnat jen to, že zrovna neřeším jak můj syn (4 měsíční) je oblečený, zatímco kamarádka, která má stejně starou holčičku je posedlá módou. Její dcera vypadá vždy, jak dobře stylizovaný instagramový bonbonek. 🙂

michaela_2
7. črc 2020

@izz76 já mám holku a dva kluky a musím teda naopak napsat, že třeba co se jejich kamarádů týká, tak holky jsou až na par výjimek hrozný hysterky 🙈 Prostě samý drama u všeho.
To kluci jsou sice ve většině případů čerti, kteří chvíli neposedi, perou se mezi sebou a zlobí, ale obecně jsou takovi víc prímovějši nebo jak to říct 🙂
A taky co mám takhle vysledovano, tak holcickam to při těch dětských hrách spíš projde (nějaké to pošťuchování), protože jsou přece holky a tečka 🙂)