Rozeznávání barev. V kolika letech už to dokáže?

pucik
7. pro 2009

Ahojky, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s dětičkama při rozeznávání barev. Kdy tak dokáží rozeznat a pojmenovat základní barvy. Daníkovi je 2 a čtvrt roku a umí dát barvy k sobě, třeba setřídit korálky, ale neumí poznat, která je to barva. Jinak je velice chytrý a učenlivý a tohle mu nejde. Je ještě brzo? Díky za vaše příspěvky 🙂

jakoubka
7. pro 2009

Ahoj,
Kubík umí teda všechny barvy i ty nezákladní 🙂
hodně se učíme z tohoto http://www.hraveuceni.cz/
😉

ria80
7. pro 2009

Malá je umí,ale jen někdy.když jen tak mluví mezi řečí,tak to řekne dobře.Ale když se jí my zeptáme na nějakou barvu,tak vždycky špatně.Tak nevím,myslím že není potřeba to hrotit.
Dneska jsme to cvičily.Podávala mi ozdoby a vždycky podávala všechny červený,pak všechny zlatý a tak.A dobrý.

petja
7. pro 2009

Filípek taky umí všecky barvy,ale stejně tak si rád zkouší nás a schválně je plete 😅 Je to lišák podšitá 😀

berynka
7. pro 2009

Hedu se o barvy zajímá pár měsíců. Nejdřív jí fascinoval semafor, tak to začalo. Teď je jí dva a půl roku a základní barvy jsou v pohodě a postupně přidává další.
Pucik, u chlapečků někdy bývá barvoslepost. Ale když píšeš, že stejné barvy k sobě dává, tak to je jen otázka času, než je začne pojmenovávát, si myslim 😉 .

andulkaavetrelec
7. pro 2009

Ahoj. David umí všechny barvy, pozná i hnědou, růžovou, fialovou a oranžovou, už nějakou dobu. Je to individuální, v tomhle jsme na tom myslím docela dobře, na druhou stranu si svlékne a oblékne sám maximálně čepici a tepláky, a to jen když chce.

jakoubka
7. pro 2009

tak to máme andulko úplně stejně 🙂

simlenka
8. pro 2009

My teda umime jen zlutou ☹ ale je fakt,ze to nijak netrenujem,jak tak koukam tak je na case zacit,co?

syraell
8. pro 2009

jakoubka: taky jsme velky fandove hraveho uceni! Jinak my barvy rozeznavame zhruba od necelych dvou let a Kuba si je pojmenovavaval podle aut, ktera vlastni pribuzenstvo, takze cervena byla dlouhou dobu Kia, protoze babicka ma cervenou Kiu🙂 Ted zvladame zakladni, doplnkove i neutralni. Ja jsem ale uca vytvarky, takze to do nej hustim od mala🙂 Jinak asi nema smysl porovnavat jednotlivy deti, kazdej je svuj...

syraell
8. pro 2009

andulkaavetrelec: to je presny, kazdej ma to svoje

kim
8. pro 2009

Kolem roku a 3/4 poznal a po svém 😀 pojmenoval červenou, modrou, zelenou, žlutou asi za měsíc to nějak pletl, červené říkal modrá a naopak, ale zase uměl už bílou a černou a to dokonale.Teď už barvy neplete, ale jsme teda stále u červené, modré, zelené, žluté, černé a bílé, jiné barvy zatím netrénujeme 😉

jakoubka
8. pro 2009

syraell-Kubíka hodně popohání to zatleskání,když uhádne barvu 😵 A někdy je naštvaný,když mu dají dvakrát po sobě stejnou barvu 😀 Prej:Už ,zase? 😀

helcenka
8. pro 2009

náš malej umí barvy od 18 měsíců, to uměl ty základní a cca od 21 měsíců umí všechny - tzn. že rozliší i šedou, hnědou, růžovou, fialovou, oranžovou.....
Učili jsme se to podle kostiček, ze kterých jsme stavěli hrady a věže. Jenom jsem mu vždycky řekla, jakou má kostička barvu, také jsme si říkali barvy aut venku, říkal barvy oblečení a ovoce a zeleniny. Nikaj jsem mu to nenutila, jenom jsem mu prostě vždycky řekla, jakou má to či ono barvu. Teď si dokonce i vybírá, jakou třeba koupíme barvu bundy nebo kalhot (tedy když je se mnou v obchodě). Nejradši má oranžovou a zelenou.
Pořídili jsme také malému knížku o barvách a tu fakt miluje. 😉

mikulka
8. pro 2009

Ony umí děti barvy nejprve pasivně, tj. když řekneš podej mi červenou kostku, podá ji. Když se ale zeptáš: jaká je to barva? Neví. 😉
To je nornální a čase pak umí barvy i aktivně. Je dobré cvičit hodně to pasivní učení, podávání barev, řazení, třídění.
A pak zkoušet, aby řekl nejprve třeba červenou a žlutou, pak přidat další dvě barvy.

Většinou děti umí rozlišovat barvy od 2 let.

syraell
8. pro 2009

jakoubka : No jo, presne tak - uz zase to samyyyyy! 😀 Ja jsem z programu tak nadsena, ze jsem dokonce napsala pani z tvurciho tymu, je to vazne parada! Zdravime takyKubika 😉

jakoubka
8. pro 2009

syarell-Taky zdravíme 😉


Vím,že někdo používá metodu-žlutá je sluníčková
zelená -travičková

a postupně to pojmenovávají barvama 😉

sisi.v
8. pro 2009

malá umí základní barvy zhruba od dvou let, teď už všechny, pojmenovat atd. také jsme začínaly semafórem 🙂. ale je to hrozně individuální, bylo by mi jedno, kdyby je neuměla, zas by znala něco jiného.

kinsli
8. pro 2009

My máme 5 základních bazev - kolečka na skládacího panáka a já malé říkám, jakou barvu kolečka má nasadit 😉

lenerka
9. pro 2009

ahoj Jakoubka

děkuji za pěkné stránky
už jsem se stala členem a naší skoro 3letý holčičce se to moc líbí 😉