Sabotování nočníku - najednou ve dvou letech

miamah25
17. led 2019

Obracím se o pomoc a radu...mému synovi budou v únoru 2 roky...od 16 měsíce už se mu daří chodit na nocnik curat i kadit, přes den je úplně bez pleny i na polední spaní, jen na noc má pro jistotu plenku, protože máme v ložnici celkem chladno, tak se bojím, aby nenastydnul...kolikrát v noci se probudil a řekl si, že chce curat...cca 3 týdny zpátky se mi začal pocuravat a vůbec mu to nevadí, že je mokrý...a teď už se začal pokakavat...zkouším ho motivovat, ale moc se mi to nedaří...máte nějaké typy a rady? Moc dekuji

dard
18. led 2019

Zdravím, jestli už teď zvládá suché plínky v noci, tak je moc šikovný. Co mám zkušenost (a i od kamarádek z okolí) se to většinou děti naučí až později. Do pěti let je občasné noční počůrávání bráno lékaři jako "v normě".
Moc jsem ale z dotazu nepochopila, jestli se začal počůrávat v noci, nebo přes den do kaťat. Pokud v noci, může mu být prostě jen chladno. Náš syn to také tak měl. V noci se odkopal a ... Vyřešili jsme to fleecovým pyžamkem.
Pokud je problém denní močení... nezměnilo se u vás něco? Těhotenství, sourozenec, školka, práce, nemoc v rodině... něco co by mohl považovat za stresový faktor, i když vám to třeba tak ani nepřijde. Děti na takové změny někdy reagují tak, že se vrátí o krok zpět (syn to takto měl po narození mladšího brášky a během pár týdnů se to vrátilo do normálu).
Píšete, že v 16 měsících se mu začalo dařit chodit na nočník. Jak asi dlouho je přes den úplně bez nehod?

miamah25
autor
19. led 2019

@dard děkuji za odpověď...jde mi o pocuravani se pres den...od 16 měsíců byl téměř bez nehod a i venku si řekl, že potřebuje curat...nic se u nás nezměnilo...jediné co je, tak na vánoce přišel o dudlik, ale to denní pocuravani už trvalo asi dva týdny před tím...v noci to zatím neřeším, s tím bych chtěla začít až na jaře...

dard
19. led 2019

@miamah25 Proč jsem se ptala na tu dobu bez nehod... Pediatrička mi říkala, že prý je-li dítě bez nehod dva, tři měsíce, považuje se za skutečně odplenkované. Pokud se znovu začne počůrávat může to mít hlubší zdravotní příčinu, počínající zánět močových cest, nebo jiné. Určitě bych na Vašem místě zvážila konzultaci s pediatrem.
Ještě mě napadlo... Zkoušela jste mluvit přímo se synem, jestli ho něco netrápí? Vím, že v tomhle věku je někdy složité z dětí něco dostat, ale třeba by Vám něco řekl...
No, asi jsem moc neporadila, ale každopádně držím palce, ať se vše zase brzy spraví 😉

miamah25
autor
21. led 2019

@dard on mi toho zatím moc nepovi...má pár svých slovicek...ptám se ho, jestli ho něco bolí, tak kroutí hlavou, že nebolí...spíš to vypadá, že je moc zabaveny na to, aby se šel vycurat...moc Vám děkuji za další odpověď😀

aklin
21. led 2019

Je to vzdor. Muze to trva 1 mesic, 2 nebo 3 mesice. Hlavne mu nedavej plenku, to by ho mohlo zmast a byli byste zase na samem pocatku.

dard
21. led 2019

@dard Tak jestli je to především při hře nebo nějaké pro něj zajímavé činnosti, od které se nemůže odtrhnout, tak s tím asi mnoho nenaděláte 🙂 (vlastní zkušenost). Myslím, že musí dozrát k tomu, aby byl schopný se od hry odtrhnout nebo vědomě zadržovat moč. Kdesi jsem četla, že toto povětšinou zvládají děti právě až kolem toho druhého roku.
Stejně jako @aklin, bych se plenku snažila už nevracet. Ale pokud by vás měly věčné nehody a praní počůraných kalhot nervovat, nebála bych se ji i na čas vrátit. Důležitější je podle mne, abyste byli oba v pohodě. A až uvidíte, že ji má často suchou, vrátila bych se k nočníku. Záleží na vás, jak moc bazírujete na tom, že je bez plen. Já jsem synovi takto vrátila plenu kvůli tomu, že už začalo být venku chladno a podle mne je lepší plínka, než nachlazené dítě kvůli počůraným kalhotům. A zhruba po měsíci jsem zjistila, že ji sice nosí, ale má ji stejně suchou a na čůrání si říká. Ale je fakt, že jsme o tom mluvili ve smyslu: "Máš plenku, ale jen proto, kdyby sis náhodou nestlihl říct, ať nemáš mokré kalhoty. Ale až budeš myslet, že potřebuješ, řekni si." Držím pěsti 😉

miamah25
autor
22. led 2019

@aklin děkuji...plenku určitě vracet nechci, byl by to zase krok zpátky...

miamah25
autor
22. led 2019

@dard moc děkuju za odpovědi😀...prani pocuranych kalhot mě nijak nestresuje...budu dál pokračovat a doufat, že ho to brzy přejde a vrátí se to do normálu...včera i dneska už se to o trošku zlepšilo, sam stáhl kalhoty a došel si a když mu to nešlo, tak si mě zavolal na pomoc...