Samohygiena. Od kolika let je toho dítě schopné?

kadarka
20. lis 2020

Zdravím všechny, snad nezakládam duplicitne.
Dotaz, prosím od kolika let je schopné dítě se plnohodnotně samo umýt.?Myslim tim komplet očistu těla třeba večerní, bez vlasu.. Třeba jen za dozoru dospělého, bez dopomoci. Děkuji.

konidana
20. lis 2020

@kadarka pokud pocitam i zuby tak moje deti az tak od 10 let. A synovi i tak obcas docistuju🙄

kakba
20. lis 2020

Mam holky a moje dneska 6.leta je schopna se dukladne umyt, od noh, pipiny az pres vlasy. Sama si ke vyfenuje. Zuby umyje, ale ty ja docistim. 3.leta ji v tomto uspesne opakuje.

jana31990
20. lis 2020

Dcera 2,5 roku pouze za dozoru se dokáže kromě vlasů celá umýt. A i zoubky vyčistit ale je pravda že ji to pak musím ještě docistit.

adelka951
20. lis 2020

Kromě zubu tak od 2 let. Zuby dočišťuji.

kadarka
autor
21. lis 2020

Vsem moc diky za odpovedi, pomohly😀

nicol22
21. lis 2020

Syn od pěti let. V lednu mu bude 6 a poslední 3 týdny si už myje sám i vlasy šamponem...

zelenaesmolda
21. lis 2020

@konidana v 10 letech mu docistujes zuby?To jako vazne?Co bude delat ve skole v prirode nebo na tabore?Tohle je zakladni hygiena a ve svem veku by to mel davno zvladat.Dceri bys predpokladam asi v tomhle veku nemenila vlozky kdyby zacala menstruovat...

hafika
21. lis 2020

@zelenaesmolda Všechny příručky od zubařů doporučují dočistovat dětem zuby do 10-12 let, je to první stupeň ZŠ. Prostě nejsou děti nejsou až na vyjímky tak šikovné. Týden na škole v přírodě to nějak vydrží, i když hygiena není perfektní, ale jinak je prostě lepší dočistit. Vypadá to tak, že si dítě zuby vyčistí samo a pak mu je ještě rodič přečistí. Zkoušeli jsme to nedávno se synem 9 let se zabarvovacimi tabletami a i když se snažil a nebyla to úplně tragédie, tak mu tam zůstala místa s plakem hlavně u dásní. Když mu dočišťuji já, má to lepší. Má sklon ke kazům, tak nic jiného nezbývá.

iris92
21. lis 2020

@zelenaesmolda Docistovat zuby se doporucuje do 12 let. Pak mozna dalsi generace nebude mit zuby v tak hroznem stavu jako ta nase (a traumata ze zubaru) 🙄

zelenaesmolda
21. lis 2020

@iris92
Ja mam zuby v dobrem stavu a trauma ze zubare fakt nemam.Neni treba z deti delat nesamostatne blbecky,kteri sami nezvladnou ani zakladni hygienu.

hafika
21. lis 2020

@zelenaesmolda Když to doporučují zubaři a dentální hygienisté, tak to asi není jen dělání nesamostatných blbečků z dětí. Sama máš dítě ještě malé, tak nemáš představu, co zvládne. Třeba časem své názory přehodnotíš.

zelenaesmolda
21. lis 2020

@hafika
Podle dnesnich doporuceni jsme nemeli sanci dozit se dospelosti.

jipe
21. lis 2020

já pětiletákovi pomáhám nastavovat teplotu vody a dočišťuju zuby, tříletce navíc pomáhám umýt důkladnějji některé části těla a vlasy