Šílené záchvaty u 3měsíční holčičky

klarka711
19. bře 2017

Dobrý den, mám s 3 holčičkou takový problém. Mývá zvláštní záchvaty jakoby se něčeho bála. Poprvé jsem to vypozorovala v situaci kdy jsem jí jakoby zvedla do vzduchu za účelem hry. Když jsem jí po zvednutí nad sebe vracela zase zpět ,,dolu" při této situaci se zapřela ručičkama, zrudla a začala strašně ječet. Po konejšení byl za chvíli klid a od té doby už to nedělám. Pochopila jsem, že jí to nedělá dobře a možná se i bojí, ale před dvěmi dny jí měla švagrová v ruce jakoby v sedu, chodila s ní, nijak s ní neházela, nic jí nedělala, malá byla v klidu a najednou z ničeho nic se opět zapřela ručičkama, zrudla a řvala jak tur. Myslela jsem si, že se třeba něčeho lekla a už se to nikdy nestane, ale mě to včera i dneska udělala také. Nevíte, co to je? Setkali jste se s tím také? Děkuji za odpovědi

klarka711
autor
19. bře 2017

*3 měsíční holčičkou

soyevita
19. bře 2017

@klarka711 Moc nechápu,jak můžeš 3m miminko zvedat nad sebe??To se snad nedělá.
A jak se zapřela??O co?
Rozhodně jsou polohy,které mají miminka nejraději(klubíčko,tygřík...atd.)Takhle malé mimi je spokojené v peřince.Jsou polohy,které jim nedělají dobře na nervovou soustavu a proto protestují

klarka711
autor
19. bře 2017

@soyevita o nic se nezapřela, ručičky dala před sebe, hodně je zpevnila jakoby se zapřela a ječela

nafuka
19. bře 2017

nechápu to držení na ruce v sedu. Takhle malé mimi se má chovat v klubíčku nejlíp v peřince.
Takové blbiny se dělají s většími dětmi. Malé mimi potřebuje pocit jistoty a bezpečí a ne házet do prostoru sotva opustilo dělohu. Máš mu zajistit pocity jako v bříšku.

soyevita
19. bře 2017

@klarka711 Aha.....no ani se té malé nedivím,že takto reaguje.Musíš s ní zacházet něžně a opatrně.Všechno co se jí nelíbí,ji dráždí a reaguje pláčem.
Zvedání a vyhazování do výšky je nebezpečné.
Přečti si rychle o správné manipulaci s dítětem

jipe
19. bře 2017

malá miminka (do těch 3m) se často i při pokládání na podložku jakoby leknou (Moorův reflex ? ), zvedat takhle malé dítě nad sebe, když ještě nemá zpevněná záda, sotva drží hlavu při pasení koníků, to se nedivím, že řve. Na ruce v sedu, to nevím, co si představit, jestli vyvýšené klubíčko nebo nějakou ne zcela vhodnou polohu pro kojence

nafuka
19. bře 2017

nastuduj si někde Evu Kiedroňovou, ať víš jak zacházet s miminkem než ji zprčíš pohybový aparát nevhodnou manipulací.

denisamx
19. bře 2017

Ano to se hodně bojí a necítí se bezpečně. Nosit v klubíčku nebo na tygříka.

drakenn
19. bře 2017

Dle me strach z padu. Normalni reakce ditete.. Proste bych tyto cinnosti omezila.. A bude po problemu