Šilhání miminka v 10ti týdnech. Je to normální?

kachnicka01
11. čer 2008

ahojky holky,

muj Toníček uz od narozeni pošilhává..je to normální? Ted je mu 10tydnu a očička mu ujedou jenom kdyz je fakt strasne unavenej. Vím, že hned po narození je to šilhání asi normální, ale ještě teď??? Máte s tím některá zkušenost - kdy to přejde?? Děkuju moc.. 🙂

lendy1
11. čer 2008

kachnicka, jj, je to normální i v 10týdnech, myslím, že do 1/2roku je to ještě v normě. Neměj z toho obavy, mimčo šilhá, jak víc a víc zaostřuje na hračky a vše kolem a postupně vidí čím dál ostřeji a dále. Chodíme pravidleně s malým na oční na kontroly a takhle mi to alespoň vysvětlil dr.

kachnicka01
autor
11. čer 2008

děkuju moc, hned jsem klidnejsi.. on prave dneska tak priserne silhal, ze sem si rikala, ze se tady prece jenom radsi zeptam.. 😅

markeeta
11. čer 2008

kachnicka: ono zalezi na tom, kdy silha? Me to Nasta delala, kdyz mela hracky prilis blizko u oci nebo ve spatnem uhlu, tak jsem ji pod hrazdicku nedavala moc casto a pokud preci, tak jsem ji naaranzovala tak, aby to nedelala. Ona s tim prestala celkem brzo.

frog
11. čer 2008

moje ančí příšerně šilhala snad do 3,5 měs. a pak ještě další 2 jen občas,když měla něco moc blízko očíček 😉