Školka nebo jesličky na Praze 9, 8. Doporučte

terda1703
13. bře 2009

Ahojky, může mi někdo doporučit školku nebo jesličky pro mého 2letého syna? Potřebuji se vrátit alespoň na 2 dny v týdnu do práce nebo bych mohla přijít o místo☹ Bude to pro mě asi horší než pro mého broučka, ten je hned všude jak doma, ale jinak to bohužel nejde.

brisalek
10. říj 2010

Pro me by ty penize nebyly problem, kdyz budu pracovat aspon na polovicni uvazek. Spis me stve to co ted psala berenika, ze ani ty prachy nejsou zarukou toho, ze se tam detem venuji. To me hrozne stve na dnesni dobe, ze kdyz by si clovek chtel koupit kvalitni jidlo nebo obleceni nebo cokoli ani vyssi cena neni zarukou kvality, tak podle ceho pak vybirat?? Cetla jsem tes spekacku a vsechny byly za 70-80,- za kilo a jedny uplny hnuj a druhe kvalitni z masa. Stejne je to i s oblecenim....
Me jde spis o to, ze bychchtela, aby mala nemenila skolku a kdyz tam bude chodit od 2 let tak , aby tam chodila i pak. A ne rok do soukrome skolky a pak do statni, kde budou uplne jine deti, jene ucitelky....

berenika39
10. říj 2010

@brisalek jenže tady to tak bohužel je, školky od tří, do té doby jesle, případně jen nějaké hlídání v mateřském centru. petr to tak bude mít, necelý šk.rok bude v jesličkách na pár dnů, pak v září zas nové prostředí- školka. logiku to tu moc nemá. jasně že jesle pro mrnousky maminek, které musí do práce, jsou potřeba, ale hodně lidí je využívá na ten poslední rok před školkou, pokud mají rodičák na dva roky.
ráda bych využila možnosti nějakého výběru, ale není...jesle nebo nic.
mimochodem u nás to vypadá, že to vzdáme úplně a ještě zůstanem spolu doma, až do srpna, kdy mu budou tři.

brisalek
10. říj 2010

@berenika39 jo, jo ja vim a ono to zase tak spatne asi neni proste je to nastavene, ze deti jsou do tri let doma s rodicema. A je jasne, ze ten rok u ditete je znat. Proste dvoluete potrebuje neco jineho nez trilete. A na na jednu starnu my mame skolky dve hned u baraku a v tech navysovali kapacity takze asi by ve trech letech nebyl problem, aby ji vzali. A docela si je vsichni chvali. Takze asi to bude trochu vyhazovani penez davat ji do soukrome. No ja to zatim resim jen teoreticky, jeste nevim jak to provedem🙂, ale chci vedet info...🙂.

petruci6
10. říj 2010

nasla som na nete toto:
http://praha9prosek.blog.cz/1004/soukrome-skolk...

sukromne skolky su len do 3 rokov? 😕 alebo az do 6 kym nepojde do skoly?

berenika39
10. říj 2010

@petruci6 nene, zpravidla je klasická školka od tří do nástupu do školy. ale občas to je už indivindi, někde vezmou do školky před druhým rokem.
jesle jsou do tří let, ale taky právě někde v nich děti zůstávají déle, chce to jen hledat, mailovat,volat, hodně vydělávat a modlit se.

petruci6
10. říj 2010

@berenika39 aj my mame jasle,kde su deticky do 3 rokov a potom je skolka od 3-6
len ma zaujima,ci je aj sukromna skolka,nie statna od tych 3-6rokov 😉

berenika39
10. říj 2010

@petruci6 tak jasně, ten systém je stejný, u soukromých to častěji je volnější - petr chodí do takoé makové jesloškolky - od 18 měsíců do tří let a dnes jsem se dozvěděla, že to budou prodlužovat do čtyř. soukromé školky naopak berou děti před třetím rokem.je to víc variabilní, snaží se přizpůsobit potřebám rodičů, kteří platí.

xsipm04
12. říj 2010

Ahoj holky, jen kdyby se to někomu hodilo, dávám tip na soukromou školku pro děti od 1-3,5let na Praze 7. Je to docela dobře dostupné mhd (pár minut od zastávky tram Letenské náměstí)
http://www.cocoonbaby.cz/

Starší dcerka tam pár měsíců chodila a bylo to tam moc fajn. Moc milé a rodinné prostředí, velmi příjemní majitelé a pečovatelé.

Teď chodí do lesního klubu v Šáreckém údolí,je to tam výrazně levnější, ale je to tedy docela z ruky.
http://www.ekodomov.cz/index.php?id=detsky_klub...
ale jinak je ta školka super, i když to je asi něco jiného, než na co je většina lidí zvyklá.

ala1234
12. říj 2010

Zdravím maminky, všem Vám doporučuji školičku Kulička. Je to na Praze 9 v Satalicích - krásně se tam dá dostat z Proseka, Letňan, Černého Mostu. Přijímají děti od 2,5 let a mají ještě volná místa. Jsou tam moc hodné paní učitelky, s dětmi pořád něco vyrábějí, zpívají, podnikají různé akce..... Můžete tam dát dítko třeba i jen na 1 den v týdnu nebo déle, zkrátka, jak se domluvíte. Jsou velmi ochotné..... A ceny jsou také schůdné 🙂 . Jukněte na www.studiokulicka.cz

lucie.krajcarova
13. říj 2010

@ala1234 díky za kontakt. ale pořád přemýšlím, kolik bych musela vydělávat, abych na to měla... a taky na další výdaje. jsou to fakt nehorázné sumy.. švagrová má dvojčata ve školce a za oba platí 2tis. měsíčně!!!

petruci6
25. lis 2010

caute baby,tak po dlhej dobe som opat tu,konecne sme nasli bytik v Letnanoch na Chlebovnickej,tak hladam co mame najblizsie,myslite,ze ak si vybavime prechodny pobyt,bola by sanca,aby nam ju zobrali do statnej skolky? alebo mam rovno riesit iba sukromnu,kvoli tomu,ze nemame trvale bydlisko 😒
na mape som nasla nejaku MS na Tvrdeho ulici,poznate to tam?

lucie.krajcarova
25. lis 2010

@petruci6 gratulace k bytečku! akorát nevím, jestli něco jako přechodné bydliště stále existuje ☹ ale možná budou stačit dočasné doklady, jestli už máte neplatné občanky kvůli bydlišti.

petruci6
3. pro 2010

@lucie.krajcarova dakujeme,ale si ma nepochopila 😅 my ideme len do podnajmu,trvale bydlisko nam ostane na SR,preto rozmyslame aj nad prechodnym bydliskom v CR 😉

lucie.krajcarova
3. pro 2010

@petruci6 tak to jo, tak to jsme rodačky? teda já pocházím z Ostravy. tak snad to jde zařídit.

petruci6
3. pro 2010

Ostrava je v Cz nie? 🙂 akurat zistujem podmienky pre prijatie do skolky,stacil by aj prechodny pobyt,ale musi mat 3 roky,to budeme mat az v decembri bud rok,tak to s nou musim ostat doma do 3,5 roka do dalsieho skolskeho roku? 😕

lucie.krajcarova
3. pro 2010

@petruci6 pokud se hlásíte do soukromé školky, většinou berou kdykoliv, když mají místo. to je výhoda oproti státním školkám, kde většinou jen v září.

lucie.krajcarova
20. pro 2010

Halo, nejsou nějaké jesle v Letňanech????

petruci6
26. pro 2010

ahojte,tak som nasla toto,myslim,ze tam beru deti uz od 2 rokov,budu mat den otvorenych dveri v marci,tak sa tam pojdeme pozriet,myslim,ze to mame najblizsie od Chlebovickej ulice
http://www.klubmontessori.cz/?page_id=20

lucie.krajcarova
26. pro 2010

@petruci6 zajímavé. jen jsem tam nenašla cenu?

petruci6
26. pro 2010

@lucie.krajcarova aj sem uz beru od 2 rokov
http://www.happychild.cz/

ale je to vegetarianska skolka,tak neviem ci to nebude vadit,mne by to asi vadilo,aj ked osobne maso nejem,ale myslim,ze pre deti vo vyvoji je este potrebne 😒

petruci6
26. pro 2010

cenu som tam nenasla ani ja,ale myslim,ze to bude vsade skoro rovnake,okolo tych 10.000kc na mesiac

berenika39
26. pro 2010

@lucie.krajcarova tak tahle vegetariánská happychild je fakt drahá, původně jsem na ní koukala, mají tam napsáno zaváděcí cena při otevření - takže později asi i víc - 100 kč na hodinu, tj. při osmi hodínách denně je to cca 16 tisíc na měsíc. mají základnu na vinohradech, mám to blízko práce, ale díky té ceně jsem to vzdala.....

moncicak.as
26. pro 2010

Zdravím všechny, maminy , myslíte, že mám nějakou šanci dostat synka do školky na P9? Bydlíme v Letnanech. Nemáme tu trvalé bydliště, jsme sice 4 roky v Praze a oba tu s manžou máme práci, ale to mi asi nepomůže, což? 😒

lucie.krajcarova
27. pro 2010

@petruci6 tak to by mi asi vadilo... dětský organismus se přece jen pořád vyvíjí a myslím, že maso opravdu potřebují.no a tu cenu ani nekomentuji... to by mi z výplaty moc nezbylo...
@moncicak.as ahojky, to by mě taky zajímalo. manžel má zase sídlo firmy v Letňanech, ale nevím, jestli se na to nějak bere ohled. to asi měla Berenika štěstí, že u ní to vyšlo.

petruci6
27. pro 2010

baby do sukromnych vam ich urcite zoberu,ved oni ziju z penazi,ale co sa tyka statnych treba skusit,nikdy neviete ci prave vas nevyberu,tiez ked sa da "maly" sponzorsky dar do statnej skolky,myslim,ze budete bez problemov na zozname,tak sa to zial robi vsade

petruci6
27. pro 2010

@lucie.krajcarova tiez som toho nazoru,ze deti vo vyvoji este maso potrebuju a o tej cene som ani nevedela,ale to by ani nepripadalo v uvahu
skusime sa ist pozriet este do tej montessori na ten den otvorenych dveri a uvidime

lucie.krajcarova
27. pro 2010

@moncicak.as tak mě napadlo, že zase u státních školek berou až v září, tak to je o ničem. my se do státní školky dostanem až asi v 5 letech na povinnou předškolní docházku ☹

moncicak.as
29. pro 2010

Táďa je v Lednu, tak se zkusim zeptat, zda by mohl nastoupit až v Lednu, nevim, zda je to možné... 😒 Vůbec se mi nechce přijít o práci jen kvůli nedostatku školek 😖

teufelchen
5. únor 2011

Ach jo...tak jsem nic pozitivniho nevycetla:o((ja nechapu, jak to mam udelat...kdyz na soukromou skolku nemam...mame mega hypo..a jestli pristi rok v unoru nenastoupim do prace..budu muset dat vypoved a nejspis jit krast:o( 😒 ..jak jsem tak koukala po skolkach...nejspis budu bez sance Samuela umístnit 😢 tak babo rad:o(..jinak my jsme ze Sídliste Prosek...manzel ma trvaly pobyt tady..i maly..a ja mam prechodny:o(.ale myslim, ze to bude prd platny:o(

lucie.krajcarova
5. únor 2011

@teufelchen jejda, to je situace.. my nakonec budem chodit do polosoukromé školky, stojí to asi 4 tis. s jídlem. není to tak moc, pokud už chodíš do práce. to si vyděláš určitě víc než při rodičáku. ale samozřejmě to bereme jen dočasně, než se malý dostane do státní školky. ale to nikdo neví, kdy to bude... já nastupuju do práce v dubnu..

lucie.krajcarova
5. únor 2011

@teufelchen jejda, to je situace.. my nakonec budem chodit do polosoukromé školky, stojí to asi 4 tis. s jídlem. není to tak moc, pokud už chodíš do práce. to si vyděláš určitě víc než při rodičáku. ale samozřejmě to bereme jen dočasně, než se malý dostane do státní školky. ale to nikdo neví, kdy to bude... já nastupuju do práce v dubnu..