Školka v místě, kde nemám trvalé bydliště

marseluska
2. únor 2015

Ahoj,

chci se zeptat, jestli máte zkušenost a návod jak umístit dítě do školky v místě kde nemáte trvalé bydliště.
Jsme v podnájmu a ve všech státních školkách mi už loni bylo řečeno, že pokud v místě kde je MŠ nemáme trvalé bydliště, tak nás nevezmou ☹
Od září bych chtěla, aby mi dcera (teď má 3 roky) nastoupila do kolektivu, už teď by chtěla chodit.
Nevíte o nějakých možnostech, postupech jak zařídit, aby jsme měli výjimku a vzali nás??
Přece takových jako my je tisíce, tak jak to dělají, že jim děti do školky vezmou??

Jsem vděčná za každý názor a hlavně radu.

pa

jika10
2. únor 2015

Ahoj, já si to taky zjišťovala a mě bylo řečeno v Praze, že mi k přijetí do školky malé bude stačit nájemní smlouva. Malá má trvalé bydliště 150 km od místa, kde bydlíme. Paní na úřadě mi bylo sděleno, že je hloupost aby nás hnali do školky v místě trvalého bydliště. Že si k zápisu mám vzít nájemní smlouvu a že to bude stačit.
Ještě mi teda paní řekla, že problém by byl, kdyby měla malá trvalý pobyt vjiné městské části (např. Praha 6) a bydlela na Praze 3, tak prý tam by problém byl. Nevím, jak to přesně máte Vy.

anetka1701
2. únor 2015

Podle mně dost záleží na konkrétní školce... Já to zjištovala a bylo mi řečeno, že bez trvalého bydliště mám naprostou smůlu... Bylo to tedy v Praze... Jediné co, tak vezmou na ten poslední předškolní rok - to musí... Moje řešení nakonec bylo se přestěhovat jinam :oD Koupili jsme dům na venkově... Ale rozhodně jsme to nedělali jen kvůli školce...

iva_kucerova
2. únor 2015

@marseluska Ahoj, já bydlím v Chomutově a malá mi jezdí do školky do Jirkova,potřebovala jsem to tak kvůli babičkám. Nebyly jsme ani u zápisu, o prázdninách jsem jen volala na ředitelství a tam mi řekli, ve kterých školkách v Jirkově je místo, tak jsem zkusila první a vzali nás. Bylo mi řečeno, že se nepřihlíží k tomu, kde má dítě trvalé bydliště, můžou ho vzít kamkoli. Taky neřešili věk. Dítě teď prý může jít do školky od 2 let. Bohužel je to všude jinak, ale bylo mi řečeno, že tohle fakt platí.

tulikiss
2. únor 2015

@marseluska musis si zjistit jak to funguje prave ve skolce kam chces dite dat, kazda skolka ma jina pravidla u nas se dela poradnik kdy nejdrive jsou deti predskolniho veku, pak deti celoden s bydlistem co maji uz 3 roky, pak deti celoden s vekem pod 3 roky a pak teprve deti conemaji bydliste..... nedostavaji se ani vsechny deti z druhe skupiny takze tady treba sance vubec neni...

jpetraa
2. únor 2015

@marseluska u nás stačila nájemní smlouva, chtěli aby byla na dobu neurčitou..

berenika39
2. únor 2015

@marseluska dítě přihlásíš k někomu v místě školky. moje dítě má ted trvalý pobyt u mě v práci. aby mohl u mě do školy. žádné výjimky - pokud pominu, že se dá dát úplatek - ne pastelky,a le tisíce - tak nejsou. prostě školka pobere jen děti, ketré tam patří a na víc nemá místo. blbý, ale realita

elialen
2. dub 2018

Dobrý večer, žijeme s chlapem v Brně bez TB a dle kritérií přijetí jsem zjistila, že musíme malému změnit pobyt.Co to obnáší?