Skoro 17měsíční syn se kouše do ruky

verasin
18. únor 2017

Ahoj ženy ,moc prosím o radu syn skoro 17 měsíců se při vztekání začne kousat do ruky a to celkem dost,že mu tam zůstanou otisky zoubků,proč toto dělá ,mátě to někdo stejně?Přejde ho to či jak ho to odnaučit?Má staršího bratra ,děkuji za rady a zkušenosti

panickatlamicka
18. únor 2017

Prejde, neboj, bratra nesni.

verasin
autor
18. únor 2017

on kouše,ale sám sebe a nevíš kdy to přejde?Nemám strach,že sní bráchu 🙂

panickatlamicka
18. únor 2017

@verasin proste to prejde,az dozraje...je proste ve vyvinu, dozrava mu mozek a holt s mnoha vecmi si umi poradit jen ,,po svem". Ono to byva ale vetsinou tak,zede prestane treba kousat, ale misto toho zacne treba dupat . Kdyz ho to budesodnaucovat, nebude vedet, jak emoce ventilovat.Muzes zkusit mu ukazat, at pri rozcileni treba zatleska nebo zatne pesti, ale neni zaruka, ze to bude brat v potaz.

verasin
autor
18. únor 2017

zkusím to a uvidím,díky 🙂

lenkas1982
19. únor 2017

No u nas 15m dcera kouše (popř, tahá za vlasy nebo drápe do obličeje) nás s manželem, tak nevim, co je lepší. 😔 Beru to jak to je, vždy jí dám najevo, že je to au, nedělá se to a věřím, že to časem přejde. Začala s tím tak před 1-2 měsíci. Holt ventiluje frustraci, vztek že něco není po jejím, únavu.

uzjetotak
15. dub 2017

Mám necelých 16m a taky se kouše do ruky až zůstanou otisky, dělá to už tak 2-3 měsíce určitě. Co s tím nevím, je celkově hodně vzteklá...

verasin
autor
17. dub 2017

Ten náš se kouše už jen občas,spíš se začal vztekat,opravdu to pomalu přejde,ale bude to chvíli trvat 🙂

danapav
18. dub 2017

Dobrý den, ten můj nekouše jen sebe, ale i babičku a mě. Občas kousne i někoho na hřišti - když mu překáží nebo mu někdo něco vezme. Když něco nemůže tak kousne sám sebe. Jsou mu 2 roky a 2 měsíce. Říkám mu že kousat nemůže, že to bolí. Můžete poradit? Nevnucuje si tím pozornost, té má až moc.

danapav
21. dub 2017

Dobrý den,
chci požádat o radu. Jak syna odnaučím kousat jiné děti? Dnes na hřišti kousl bezdůvodně holčičku do zad. Přišla mi hned vynadat celá její rodina, že syna nemám pouštět mezi ostatní děti na hřiště a že zavolají policii. A ještě zdálky si paní ztěžovala, že se neumím omluvit. Omlouvala jsem se několikrát, snažila jsem se synovi domluvit a říkala jsem mu, že holčička je hodná a že to nesmí dělat. Máte někdo nějakou radu? Děkuji.