Skoro 20měsíční syn nereaguje na nic

hankaaa90
29. bře 2018

Ahoj maminky 😊 snad me dokazete nektera uklidnit . Syn skoro 20 mesicu a nereaguje na nic , ni na jmeno, natoz kdo je mama, tata, ukaz, prines, dones, podej . Neposklada holou vetu, co rekne je mnam a mama . Zviratka vubec, na vsechny se smeje, ale nic po nas nezopakuje a to mame psa v byte . Na vysetreni mozecku jsme byli a vime, ze je v poradku, ze to nekdy proste prijde . Vim, ze kazde dite je jine, ale ti jeho vrstevnici na ty povely alespon reaguji . O holcickach radeji nemluvim 😢 ty jsou vsecky sikovnejsi. vychcany je, to opravdu, to vim 😂 on umi to co on chce, najfe si dudlik, auto, flasku kdyz ohrivam pozna, kdyz v koupelne tece voda, pribehne, ale jinak ... chjo . Budu rada za kazdou odpoved . Dekuji

katamachova
27. únor 2021

Ahoj,můžu se zeptat zakladatelky,jak na to jste teď se synem? Řeším stejný problém,úplně stejný a jsem zoufalá....

katamachova
27. únor 2021

@bonavoxa můžu se zeptat na pár věcí?

bonavoxa
27. únor 2021

@katamachova Klidně napiš SZ.

katamachova
28. únor 2021

@bonavoxa
Vůbec netuším kde se zde píše až 🤭🤭

katamachova
28. únor 2021

@bonavoxa vůbec netuším kde se zde píše SZ,ostuda 🤭🤭😑☺️

ivonadol
4. kvě 2021

@hankaaa90 Ahoj,úplně popisujete mého syna...váš dotaz je už sice starsi,ale zajímá mne jak to u vas dopadlo?Všechno v pořádku?Mám stejně starého syna,má 20 m ,na povely a na nic nereaguje,neukazuje,ale vim,že rozumi a dělá kolikrát naschvály a strašně se tomu směje...mam i starsi dceru a ona byla ve 20m strašně šikovna...malý co je v necem snad možná napřed, takže se neboji,žádné atrakce na hřišti, všude vyleze,vsechle sleze,velka skluzavka neni pro neho překážkou...ale nemluví, max mama,ne,nechci,needu(nejdu)...uz zacinam docela panikarit a tak se ptám...zlepsilo se to u vas?Muzu byt klidna?Ten popis cely sedi na syna 🙂

hankaaa90
autor
7. čer 2021

@ivonadol
Zdravím,
Ono se všechno spravilo nastupem do školky, začal mluvit, víc reagovat a jedno s druhým ... vyniká ve sportovních aktivitách dal tak jak pisete o vašem dítěti .. za ty 3 roky jsem se fakt uklidnila, protože on se hodně nastartoval v té školce, když nastoupil , jinak s ním nebyla řeč. Dalo se s ním domluvit na tom,na čem on sám chtěl a opravdu pomohla až školka. Tak buďte klidná, děti potřebují svůj čas úplně na všechno 🙂

babetak
7. čer 2021

@aaa Ahoj, vývojovou dysfazii začínám řešit u 3,5 letého syna. Dneska tuto diagnózu vyřkl psycholog, ale tušila jsem to už dřív. Zatím budu zjišťovat co a jak, jen se chci zeptat, jestli tvůj syn chodí do normální školky, nebo nějaké speciální? Snad nevadí, že tykam 🙈😉 Děkuji za odpověď 🙏😉

ivonadol
7. čer 2021

@hankaaa90 moc děkuji za odpověď a i za uklidnění 🍀

aaa
9. čer 2021

@babetak Ahoj, syn byl rok v bezne skolce a pak prestoupil do logo skolky-to bylo nejlepsi rozhodnuti. Ze zakriknuteho kluka se tam stal sebevedomy lotr. Ted je v prvni tride logo skoly, kvuli malemu kolektivu a indi pristupu, mluvi uz temer normalne, coz je pro mne stale zazrak. Nikdy nemuzu dost podekovat ucitelkam z logo skolky, ktere dokazi s dysfatiky pracovat. Jinak se klidne ptej, co te zajima, bohuzel se info o dysfazii shani spatne. Na FB je skvela skupina, kde se vi vsrchno 😉

marimanta
9. čer 2021

@ivonadol zvážila bych už asi vyšetření u psychologa. Naše 23m totéž, nemluví, neukazuje, zvířátka skoro nic, opožděná motorika... Od roka jsem hučela do dětské, u nás je tedy zásadní, že její máma v těhotenství pila (myslela jsem si to, později to bylo víceméně potvrzeno), dítě máme v pěstounské péči. V roce a půl nás tedy odeslala k psycholožce. Už máme jistotu, že opoždění napříč všemi sferami je více či méně výrazné (někde je jen na 8 m), možná i mentální retardace. Za mě tedy raději zbytečně než pozdě. Držím palce 😉

ivonadol
9. čer 2021

@marimanta jezis...ted jsme mne vydesila.Ale já v těhotenství nepila,ani nekouřím..Sklenku vina si obcas dam,ale v těhotenství by mne to ani nenapadlo...každopádně s holčičkou mne to mrzí,takove matky nepochopim,co záměrně škodí zdraví svého dítěte...mému synovi je za par dni 21 měsíců, od te doby co jsem sem psala,se odehralo mnoho změn..Sice stale neukáže co po něm chci,ale kdyz ho neco zajima,odvede mne tam,s mluvenim,to je stale teda stejne,rekne par slov, ale kazdy den rekne nove slovo co bych ani nerekla,ze umí, ale kdyz proste nepotrebuje,tak ty slova nepouziva.Hodne se zacina konecne i zaclenovat do spolecnosti..snad jsme na dobre ceste.Ale nejaky opožděný vyvoj,tam bohuzel zatim stale je..pokud do dvou let,nebude dalsi posun,tak zvazujeme toho psychologa,ale jak uz jsem psala,od te doby co jsem to sem psala, ušel ohromnou cestu..snad to bude dobre.Drzim vam palce s holcickou a at vse dopadne v pořádku. A dekuji

marimanta
10. čer 2021

@ivonadol já jsem v žádném případě nemyslela, že byste v těhotenství dělala něco špatně 😉 Napsala jsem to proto, že u nás to byl důvod navíc, proč to řešit 😉 Nicméně... Jsem speciální pedagog a až moc často jsem se setkávala s tím, že třeba rodiče měli obavy, ale odborníci je místo pořádného vyšetření ujišťovali řečmi jako "oni kluci jsou pomalejší... " apod. Případně jim nikdy žádný psycholog neřekl, připravte se na variantu horší prognózy. Naopak rodiče opakovaně ujišťovali že to dítě určitě dožene, ačkoli v čase pokroky příliš nedělalo. Samozřejmě nemyslím rodiče vyděsit k smrti, že všecko je špatně a marný. Naše psycholožka mi na rovinu řekla, že to sice může dohnat, protože mozek nás občas překvapí, ale taky může nastat varianta mentální retardace. A to mi přijde jako fér přístup. Ještě mě napadá, jak jsem naší pediatře v roce nebo roce a čtvrt říkala, ale ona nedělá žádné zvuky, nebrouká, nevýská, neopakuje slabiky. A doma koukám do průkazky a tam zaškrtnuto první slova ano. 🤦🏻‍♀️ A to je to, co mám na mysli. Odborníci by problémy rodičů, resp. dětí neměli bagatelizovat, ale měli by je vyslechnout, vyšetřit a citlivě sdělit realitu. I třeba tu, že maminko, přestaňte to dítě sledovat, ono je vážně v pořádku. Ale tak, aby si matka nepřipadala jak debil. Máme ještě staršího brášku té holčičky. Je na tom lépe, má sice snížený intelekt a v některých oblastech je taky pozadu, ale obecně je na tom lépe. Ovšem dokud to nebylo na papíře od psychologa, hleděli na mě jako na šílenou matku, co vše hrotí. Ale abych se vrátila k myšlence. Věřím, že většinu opoždění dětí doženou, zejména, když není objektivní důvod k opaku. Ale pokud jsou pochybnosti, jsem rozhodně pro vyšetření, i kdyby mělo být zbytečné. Jednak rodiče hodí do klidu, druhak se dají podchytit různé drobnosti a mohou se řešit v začátku, což je vždy lepší než později 😊 Každopádně moc držím palce, abyste si za čas mohla říct, že obavy byly zbytečné 😊