Skoro 7měsíční miminko odmítá jíst i pít, pomoc

majounek
17. únor 2017

Dobry den,
prosim o radu zkusene maminky. Mam skoro 7 mesicni dceru, od narozeni mi bojkotovala kojeni, ale i presto jsem dale kojila a dcera krasne prospipavala, vzdy byla nad prumerem u vahove krivky. kojila jsemcca do 6 mesice pak jsem zacala s prikrmy. zacala jsem se zeleninou, libilo se ji to, po par dnech spapala i 200g. pak jsem dala ovoce. taky nemela problem. papala dobre. ted je to par dni co proste z niceho nic zacala odmitat jak moje mleko tak i prikrmy. pres den se nenpije mleka. nechce ani vodu. z prikrmu vzdy sni jen par lzicek, pak proste zavre pusu a nechce. bananek ji absolutne nechutna. jediny co mi jakstak sni je vecerni kase a jogurty pro miminka od 6 mesice. Byli jsme u doktorky, ta si s ni nevi rady protoze vypada zdrave, nic ji neni. Jedine rikala, ze by to mohlo byt zacpou, kterou hodne trpi. ale kakani se ji uz zlepsilo po zavedeni kapek, ale stejne porad nechce jist. Uz jsem zoufala. prosim poradte

lendulkam
17. únor 2017

Mi se přesně 7 měsíční syn odstavil od kojení. Zřejmě kvůli zubům (měl jich 7) a možná i díky toho že jsem byla pořád nemocná a další faktor mohl být i menses. Po týdnu odmítání MM a UM se mi nakonec chytil na Hipp mléko. Byly to nervy ale. Mléko jsem odstříkané dávala po lžičkách, ale to mi pak vypouštěl koutky z pusinky ven a nechtěl pak žádné mléko. Staršího jsem kojila rok a naprosto bez problémů a kdybych ho "neodstřihla" tak jsem kojila dále. Mladší si postavil hlavu. A to jsem měla mléka na rozdávání. Volala jsem pro radu i na laktační ligu a bylo mi řečeno že se časem na nějaké UM musí chytit. A chytil. Přeji ať je to u vás také jen na přechodnou dobu. Mi pil ale čajík a jedl pěkně. Jen prostě mléko ne a ne.