Snažilky nad 30 let

lucyfer
25. bře 2014

Ahoj holky, zakládám pro nás novou diskuzi, našla jsem tady jen 40cátnice. Mohly bychom se tady podělit nejen o snažení, ale i o jiných radostech,starostech a zpříjemnily si chvíle na čekání //. Nedávno mi bylo 32 a snažíme se o první rok. Je tady některá z vás na tom podobně?

teok
25. bře 2014

Ahojda, mě je také 32 od ledna, ale mám doma syna, kterému bylo v prosinci dva roky a teď se od prosince snažíme o druhé 🙂

lenkasaf
25. bře 2014

Ahoj, taky se přidávám, letos mi bude 35 a s přítelem se snažíme o první mimi. Zatím bez pomoci doktorů, asi 4 měsíce s tím, že si dělám ovulační testy a měřím BT. V dubnu jdu k Mudr. tak se s ní pobavím co a jak dále.

lucyfer
autor
25. bře 2014

Vítám vás holky. Kdyby bylo na mě, už dítko dávno mám, ale znáte to asi, špatný výběr partnerů a toho pravého jsem poznala až pozdě, ale lépe pozdě než vůbec 😉 A je to ten nejlepší chlap co znám a fakt zlatíčko a také se moc těší na prvního prcka. Já vysadila HA na začátku min. roku a pak se mi rozhodila MS, takže jsem do léta neměla žádnou skoro.V říjnu jsem byla na hysteroskopii a tak nějak od listopadu jsme začali znovu a teď jsme to chtěli posunout dále a jsem objednaná př. týden do CAR. Ovu testy jsou náhododou fajn, také používám od toho listopadu a měřím BT 🙂

lenkasaf
25. bře 2014

Tak já to mám stejně, mimi jsem neodkládala kvůli kariéry, ale protože prostě nebyl ten pravý. Teď je, tak snad to klapne brzo. Držím Ti palce.

lucyfer
autor
25. bře 2014

@lenkasaf A partnerovi je kolik? No já byla u dr. jen jednou a chtěl právě tu hysterku a spermijky od mého a teď jdu po půl roce k němut také v dubnu, ale s tím, že už jsem sama šla do CAR 🙂 Stále věřím, že to půjde přirozeně, ale je fajn, abych byla hlídaná, kdy ovulace a SPG a různé vyšetření a mezi tím se zadaří třeba 🙂 děkuji, také ti držím pěsti

lenkasaf
25. bře 2014

Partnerovi je 36. Taky se s ní asi domluvím, ať nás pošle na spermio a mi udělá alespoň nějaký základní hormonální profil a uvidíme co dále.

vlajka1
25. bře 2014

Me je 32, snazime se o prvni ditko uz dva roky. Od ledna s pomoci CAR. Doufam, ze uz se brzy zadari 🙂

lucyfer
autor
25. bře 2014

@lenkasaf mému bude také letos 36. Nejlepší je na začátku právě ten hormonální profil a spermio a uvidíte co dál. Já právě chci také vzít znova krev na štítku, prolaktin, někdy jen v tom je zakopaný pes.

lucyfer
autor
25. bře 2014

@vlajka1 moc ti přeji aby se zadařilo brzy. Já jdu poprvé do CAR př. týden. A jaké vyšetření už máš zasebou? A zkoušeli jste už IUI?

vlajka1
25. bře 2014

@lucyfer mame spermio, ja HP, folikulometrii. Mam hormonalni lecbu a v tomto cyklu pujdeme na prvni IUI. Zatim jsme se snazili doma bez uspechu.

serenna30
25. bře 2014

Ahoj holky, me bylo 30 v prosinci. Snazime se teprve druhy cyklus, ale mam PCO, takze to muze byt beh na dlouhou trať :-/ 😕

lucyfer
autor
25. bře 2014

@vlajka1 bereš clostilbegyt? Já ho brala 3 měsíce. Ale bez kontrol, bez Pregnylu, utroše. Tak si myslím, že kdyby došlo na IUI, že by mi to dali také, ale asi i s tím utrogestanem.

lucyfer
autor
25. bře 2014

@serenna30 no ale třeba ne, třeba to výjde dříve. A jak víš, že máš PCO? Jen z gynek. hlediska? V jiných siskuzích si na tohle holky chválí Nosifol.

enalga
25. bře 2014

Ahoj, mně bylo taky 30 v prosinci, s partnerem se snažíme už od listopadu zatím bez úspěchu.

lucyfer
autor
25. bře 2014

@enalga ahoj také tě vítáme, koukám, že máš tři dětičky už. To je krásné, já vždy chtěla mít alespoň tři děti, te´d budu ráda, když se povede brzy a budeme mít dvě. Nebo nejlépe dvojčátka teď 🙂

enalga
25. bře 2014

@lucyfer jj, tři dětičky máme, ale znáš to, s počtem dětí se láska násobí 🙂 A já beru mateřství jako svou životní roli 🙂

lucyfer
autor
25. bře 2014

@enalga no právě neznám, my se snažíme o první, ale už se na to moc těším a chceme děti co to půjde 🙂

serenna30
25. bře 2014

@lucyfer o PCO mi rekl muj gyn. Bez utrogestanu bych MS nedostala,tedbudu brat 2. Cyklus clostilbegit :-/

vlajka1
25. bře 2014

@lucyfer ano beru. Chodim na kontroly, mela jsem i Pregnyl a Utros. Ted cekam na MS a dalsi cyklus uz bude s tim IUI.

serenna30
25. bře 2014

@vlajka asi blba otazka, ale co je IUI??

vlajka1
25. bře 2014

@serenna30 IUI je tzv. Inseminace. Specialne upravene sperma partnera je vpraveno do delohy zeny v dobe ovulace. Tim se obejde delozni hrdlo, kde hlen muze spermie zahubit. Spermie maji kratsi cestu k vajicku a tim vyssi moznost vajicko oplodnit.

serenna30
25. bře 2014

@vlajka1 aha, diky. Spousta holek o tom v diskuzich mluvi, ale k tomu jsem se jeste nedostala. Zatim litam po doktorech jenom já...🙂

lucyfer
autor
26. bře 2014

Krásné sluníčko ráno holky 🙂
@serenna30 IUI je inseminace, je hrazeno 6x ročně a jelikoš je IVF (umělé oplodnění) drahé, tak bych šla také do IUI už pomalu. Př. týden se jdeme domluvit. Dává se také před většinou clostilbegyt, tak ti možná pomůže teď i bez IUI 🙂

@vlajka1 já brala právě clostík bez ničeho, a teď jak jsem objednaná už do CAR, tak jsem ho tento cyklus nebrala, a uvidím co mi řeknou, a kdy IUI, tak asi mi ho nasadí si myslím. Někdy pomůže i ten utroš právě s tím.

Teď je plodné období, jaro, tak se nám to musí povést přeci!

lenkasaf
26. bře 2014

@lucyfer Právě, začíná jaro, takže to půjde !!!!!! Musíme tomu věřit ! 🙂 Já se taky musím už na něčem konkrétním domluvit s tou svojí doktorkou, je taková vláčná, pomalu, všechno má čas, ale já už moc času nemám, takže se nemůžu nechat odbýt, musím nasbírat informace a pak na ní vyrukuju. 🙂

helcenka
26. bře 2014

Ahoj holky, držím vám všem palce, ať se to povede co nejdříve.
A jestli se to nepovede hned teď, tak nezoufejte, nejlepší období na otěhotnění je léto. Tělo už je krásně nastartované, má nejvíc síly v celém roce a také miminka bývají silná. Teď po zimě je tělíčko unavený a musí načerpat nějakou energii. A pokud chcete udělat ještě něco navíc, doporučila bych alespoň měsíční detoxikaci.
Ještě jednou držím opravdu každé z vás palce.

lucyfer
autor
26. bře 2014

@lenkasaf ano přesně tak, s jarem pěkně zasejeme 😀 No většinou ikdyž se snaží někdo půl roku, je dobré říct rok, neboť do té doby nic nikdo nechceš řešit, ikdyž můj dr. je fajn a říká, že po třicítce to chce řešit hned po půlroce, není na co čekat. TAk určitě se jí na vše zeptej. MS máš pravidelnou?

lucyfer
autor
26. bře 2014

@helcenka moc děkujeme. A ty jsi těhulka teď?

me79
26. bře 2014

Ahoj holky, mne je 34, mimi jsme zkusili na podzim jen jednou bez jakýchkoli příprav, vyšetření, bráni vitaminu, stresu a ted me v bříšku uz pekne kope maly ulicnik🙂 Drzim palce, at se zadari! Hlavne buďte v klidu a pohode a ono se povede 🙂

katerinap1978
26. bře 2014

Ahoj holky, je mi 35 let, jsem v 9tt a miminko si "nadělím" ke svým 36 narozeninám 🙂
Všem vám tady držím palce, třicítka není pro mateřství v téhle době žádný věk 😀
Tak se držte, a čerstvým snažilkám doporučuji nic nepočítat, nehlídat, jen pěkně ob-den "zasévat" 🙂

lenkasaf
26. bře 2014

@lucyfer Jj, to jem připravená, že jí řeknu, že se snažíme déle, vím, že to řeší až po tom cca roce. MS mám pravidelnou, ale nevím, jak to mám s ovulací. Minulý měsíc jsem měla docela slbou podle testů, tak nevím, jestli vůbec proběhla a teď jsem 7 DC a včera jsem si dělala ovu test a druhá čárka už byla docela silná, tak tomu svému tělu moc nerozumím. 🙂