Špatně pase koníčky - zkušenosti s nápravou?

luj89
29. zář 2017

Ahoj holky, moje 3mesicni dcerka podle vseho spatne pase konicky, takze pocitam s tim, ze nas Dr. posle na rehabku... Vcera mela dcerka ukončeny 3.mesic. Pri paseni ma sice hlavicku krasne zvednutou, ale jinak prepadava na jednu stranu, rucky v pest, nema stabilne obe ruce na podlozce, ale ruzne s nimi manipuluje, napr. je nadzvedava nebo se snazi oprit jen o tu pesicku. Nozicky dava a hybe s nimi jako kdyby chtela lezt. Nevim, jak dcerku spravne na to paseni napolohovat a co udelat pro to, aby se ji to lepe cvicilo. Je pravda, ze ji davam past v latkovkach na mekci matraci na posteli, nemize mit cliv i toto?
Prosim, dejte vedet, jestli se to u vas zlepsilo a za jak dlouho 🙂

martyina
29. zář 2017

@luj89 mě chce být na bříšku pouze na přebalovacími pultu . Na zemi chvilinku ale jinak nikde v posteli prostě nikde.

luj89
autor
29. zář 2017

@martyina zkusime to jinde

ammmi
29. zář 2017

Syn dělal to samé, po odmítnutí vojtovky cvičíme na míči (no, docela to flákáme) a ve 4,5 měsících pase už v pohodě, kromě pestiček. Ty ještě má. Upřímně, myslím, že jen potřeboval víc času to dohnat. Narodil se v 36tt. Ale divočit u toho pasení umí pořád 😀 plazit se snaží.

ammmi
29. zář 2017

Jo a jinak mají být nejlépe na zemi (prostě tvrdá podložka aby se mohli zapřít) a bez plenky.

pucmelinka
29. zář 2017

My chodime na rehabko kvuli tomu,ze malej stacel hlavu k jedne strane a pri paseni si neumel dat rucicky tam,kde je ma mit a neumel se zaprit...cviceni jsme teda moc nedalu,pomohlo to,ze malej spal na brisku a kdyz se probral,tak si ty rucicky strcil spravne...naucil se to v necelych 4 mesicich,korigovane mu bylo mene,narozen 36+6...ale na boky se otacel uz v porodnici,takze neco umel brzo,neco dyl...

martyina
29. zář 2017

@luj89 moje to moc nemá ráda když koupeme nebo přes den vždy ji po chvílích dám past ale jinak moc nechce . A narodila se v 35 TT . Včera sme byly na 4. Měs kontrole a prý dobrý . Ale prakticky taky myva

lavenderl
29. zář 2017

Ahoj..když pasete,tak to má být na tvrdé podložce a měla by byt malička nahá,bez pleny tedy. Jinak nevim,jak.casto ji dáváš past,ale nám vždy doktorka říkala,že dávat několikrát denně při běžném přebalování na chvilinku na bříško. Takže často a krátce. My neměli s pasením problém,ale jednu dobu ze začátku malý inklinoval více k.jedne straně,takze měl pár týdnů Vojtovku,ale musi se cvičit,nejlépe 5x denne. Jako je to narocne,mimca pláčou,ale zvyknou si a je to lepší a lepší. My tedy byli za chvíli bez cvičení. Pokud myslíš,ze dostanete cvičení,tak.to taky bude Vojta,jak už tu psaly jiné mamky,nic jiného se na toto necvičí. A uvidíš bude to lepší a pomůže.

gnozka
30. zář 2017

Mala taky spatne pasla a a stacela se. Cvičili jsme vojtu a nemůžu si to vynachválit . První dny byl boj . Ale jak jsem se s tim smířila ja tak dcera taky . Je to hodne i o psychice . Dnes jsem za to opravdu rada . Je videt ze to dceři hodne pomohlo celkove na pohybový aparát . Budou ji dva a krasne chodi a pod . Uvidíte ze to bude dobre !!!

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
luj89
autor
1. říj 2017

Tak dnes se k tomu vsemu pridalo to, ze se snazi se neopirat o predlokti ale o pesticky 😀. Takze prepadava, nozky krci jako kdyby se chtela plazit, ruce v pest a ted tohle. Jsem zvedava, co nam rekne Dr. 😀

gnozka
1. říj 2017

@luj89 uvidíte , spis jsou blbx ty pesticky , ty by uz moc byt nemely , ale všechno se da řešit . Nam i strasne pomohla knizka od Evy Kiedronove rozvijej se děťátko , je tam krasne popsány každy mesic jak s ditkem manipulovat a jak ho motivovat ke správnýcm pohybům .

gnozka
1. říj 2017

@luj89 jinak kdyby se Dr k te rehabce nemela a rekla ze je to
Ok , sama bych si ji vyžádala z vlastní zkušenosti . A inze zkušenosti okoli . Kamarádky syn mel také potíže Dr to neřešila ze to bude dobry dnes je Klukovi 5 let a kamarádka lituje ze simte neprosadila, je to na nem znat ze necvicil . Jsko ano chodi a pod ale zacal
Hodne pozde a ne úplne dobre takže dneska ma docel problémy s pohybem . I Dr pak uznala ze asi meli jit . Dle mého je lepsi se poradit s odborníkem nez to nechat byt .!

pucmelinka
1. říj 2017

@luj89 nas malej zase jen zvedal hlavu a ruce mel podel tela...byla jsem z nej na prasky...

luj89
autor
2. říj 2017

@gnozka dekuji moc za radu a zkusenost 🙂

gnozka
2. říj 2017

@luj89 nemáte zac 🙂 uvidíte co Vam řeknou . Kdyby ste u vojtovky skončili tak se toho opravdu nebojte . Jak rikam je to náročné deti placou ale jak se s tim smirite vy ze to delate pro dobro dítka tak se s tim smiri i to dite 🙂 nehledě na to ze deti co cvičí Vojtovku jsou takovy otrkanejsi🙂 jsou zvyklý na nepříjemné veci 🙂 ale jak rikam uvidíte co Vam rekne odborník . Držím palce a dejte pak vedet !

karolinkacernaa
Autor odpověď smazal
Zobraz
luj89
autor
2. lis 2019

@karolinkacernaa dobry den, bylo to způsobene kiss syndromem, po odblokování krčku už dcera byla v pořádku. ted ji jsou 2 r 4 m

karolinkacernaa
Autor odpověď smazal
Zobraz
luj89
autor
4. lis 2019

byli jsme u pana Poppera v Hradci, který hmatem manuálně obratle srovnal. Rehabilitace nebyly potřeba. Na fb jsem založila skupinku Kiss syndrom - sdílení zkušeností, klidně se přidejte 🙂