Stahování pinďourka u 2letého kluka, najednou to nejde

kotruska
2. čer 2015

Maminky, prosim o nazory ci rady. Dle doktoru jsme pozvolna od roka stahovali synovi pindourka. Vzdy to slo a ted, kdyz mu byli dva roky, to najednou prestalo jit? Myslite, ze ma cenu to resit a zajit k doktorovi nebo to casem zase zacne jit. Cetla jsem spoustu clanku, kde i psali, nechat byt, kluci si s tim casem sami poradi a zjisti jak na to nebo jit radeji hned k doktorovi, aby on rekl, zda to je na nejaky pripadny zakrok ? Mate s timto pripadem nektera zkusenosti, prosim ?

gosa22
2. čer 2015

my taky od zhruba roku stahujeme, nehrotíme to, když to nejde, doktorka nám na to zatím nic neříkala, hlavně to nedřít za každou cenu, kamarádčinýmu synovi to mudra vzala natvrdo a musel pak na operaci, protože mu to tam "potrhala" (nevím, jak jinak to napsat)
moje máma říkala, že nikdy bráchovi nestahovala (vadilo jí to a já musím přiznat, že u nás to taky dělá manžel) a neměl problém
takže bych to zatím nehrotila 😉

reriska
2. čer 2015

Já jsem stahovala už od narození,podle instrukcí z porodnice. Nešlo to úplně,ale špička vždy koukala. V 17ti měsících mu pinďa opuchnul,skoro zfialověl,nenechal si na něj sáhnout a řval jak tur! Zajeli jsem na pohotovost,kde mu to dr.trošku stáhla a vystříklo tolik hnisu,že jsem to ještě neviděla ☹ měl tam ucpanou nějakou žlázku,prý se to stává. Dostal mastičku a za 3 týdny jsme šli na chirurgii,kde mu doktor takovým dlátíčkem uvolnil blanku,která drží kůži k tomu žaludu a od tý doby máme klid 😉

karlalala
2. čer 2015

Přetahovat předkožku u malých dětí se nedoporučuje do věku cca 3 let. Důvodem je to, že předkožka je v prvních měsících života úzká a svojí vnitřní plochou bývá přilepena k žaludu. Ve věku do 6 měsíců má 80 % chlapců předkožku nepřetažitelnou, v roce je to 50 %, ve 2 letech 20 % a ve 3 letech 10 %. Samozřejmě jsou situace, kdy byste měli vyhledat dětského urologa - pokud dítě močí nápadně slabým, úzkým proudem, nebo vznikne-li v předkožce zánět (otok, zarudnutí). - To jsem našla. Jinak naše mudr. synovi také předkožku stáhla (na roční kontrole), ale já mu to nedělám...doma je bez plíny, dost si s ním vyhraje 😅 Ještě chci zavolat na urologii, jak to s tím vlastně je, ale selský rozum mi velí, že pokud nemá problémy s čůráním, tak to zatím neřešit.

kajalka
2. čer 2015

A on si s pindíkem nehraje? Já naučila tak v roce a půl kluka dělat s pinďou "kuk" a uvolnil si to sám, jak cítil, že to jde. Dokud úplně nešel přetáhnout, občas jsem mu po koupání mázla pod předkožku opthalmo-azulen a promnula. O zbytek se postaral sám.

elvira
2. čer 2015

No, mně nikdo nic neříkal, takže jsem to nechávala tak - až asi ve třech letech jsem začala skoro panikařit, tak jsem mladýho instruovala, aby si s ním hrál ve vaně... Nešlo to, už jsem myslela, že se to bude muset řešit, ale nakonec si kousek přetáhnul a po pár týdnech si přetáhl celou předkožku...