Strach ze tmy v 15 měsících. Střetli jste se s tím?

pepibubu
7. lis 2009

Ahoj všichni,

ráda bych se zeptala na radu. Poslední dobou - asi tak 10 dní - má prcek problém s postýlkou, nechce tam usínat. Zatím jsem to řešila tak že jsem ho uspala u nás na posteli a pak přeložila (zatím je u nás v ložnici, v pokojíku bude cca od prosince až mu ten pokojík dovybavíme) do jeho postýlky. Občas se vzbudil a ryk, občas ne. A včera už jsem se zatvrdila a přistoupila k něčemu k čemu jsem v životě přistoupit nechtěla, k metodě 5,10,15. Bulel, šla jsem k němu za pět minut (a jako správná těhule jsem si u toho pobrečela co jsem za hnusnou matku že ho tam nechám plakat,), za deset minut to zkusil Honza a tomu usnul. Když jsem se ho zeptala, jak to udělal, řekl "seděl jsem tam, a on zhruba třikrát otevřel očička a když mě viděl že tam jsem, tak je zase zavřel a usnul.)

Napadlo mě, nechat mu pootevřený dveře, aby mu tam šlo světlo aspoň natolik aby viděl obrysy - nebydlíme nikde v centru kde je na metr deset pouličních lamp, takže když jdem spát tak je opravdu pořádná tma... Jen si říkám, zda už 15měsíční cvrček může mít strach ze tmy? Nebo to tipujete na něco jiného? Je pravda, že problémy s usínáním a vstáváním mezi 3 - 5 ráno se objevily až poté co jsem otěhotněla, tak možná to je reakce na "konkurenci" ? Budu vděčná za jakoukoliv radu....

dvojka
7. lis 2009

pepibubu-já myslim,že může mít srtach ze tmy.Je možný že se mu zdál nějaký ošklivý sen a ten tento stav navodil.A taky si myslim,že to odezní stejně tak jak to přišlo 🙂
Co u něj zůstat u postýlky než usne a nebo varianta B,nechat mu rozsvícené tlumené světýlko? 🙂
Brečet ho opravdu nenchávej,to by mohlo situaci ještě zhoršit 🙂

berenika39
7. lis 2009

ano pepi, jak přes kopírák...museli jsme ted měsíc - přišlo to s dobou, kdy vlastně chodil spát za světla a pak postupně už za tmy - nechávat svítit v pokojíku, než usnul. Přešlo to, zvyknul si, chvíli jsme u něj třeba zůstali, nechali světlo....už dobrý.

Petovi nestačilo malý světýlko, i tak se bál, prostě jsme nechali normální světlo,otevřený dveře, slyšel nás, povídal chvíli a usnul.

Mají takový období, neboj.

dididi30
7. lis 2009

aj my svietime, maly sa strasne boji aj ja , aj mala 😅 tata mame na nocnej, tak preto ☹ 😎

kutcher
7. lis 2009

Ono to mozna neni ani tak strach ze tmy jako takovy, ale z toho ze o vas a vecech okolo sebe nevi, k cemuz tma jako takova prispiva. Ja jsem si koupila Lidlu senzoricke svetylko, ktere se samo zapne a vypne a hlavne je desne jemny narozdil od tech manualnich svetylek, jsou videt jen nacrty mistnosti a nemame sebemensi problem.

malovani
7. lis 2009

Evi chodí spát v sedm hodin, čili ještě před nedávnem za světla, teď už je samozřejmě tma a potmě taky v postýlce být nechce, nechám svítit lampičku, přikryju ji, aby bylo světlo tlumené a usne v pohodě.

dnada
8. lis 2009

ahojky, tak malej spí ve svém pokoji a ve své postýlce od 3měsíců a má otevřené dveře a na chdbě je rozsvíceno(za rohem) takže má v pokoji šero a žádný problém s usínáním.Spíše se ráno budí v 6hodin na kojení a to se budí s pláčem,asi jak nic nevidí,ale stačí promluvit a sklidní se dřív než dojdu k němu do pokoje 😉 Ale strach ze tmy mít děti můžou,prostě nic nevidí a tím propadají panice a z toho ten strach 😎

lenka_da
8. lis 2009

pepibubu, v takej totalnej tme nemozem spat ani ja, a to mam 34 😀 nastastie, k nam presvita poulicne osvetlenie
mimochodom, v ikea maju taku malu lampicku, ktora sa pichne do zastrcky, ma senzor - rozsvieti sa, ked je v miestnosti tma a ked svita, tak zhasne
a ma uzasnu spotrebu, 0,4W a nie je ani draha
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/7008...