Studený zápal pľúc. Ako dodržiavať kľudový režim?

rexika
9. zář 2008

Ahojte mate niekto skusenosti zo studenym zapalom pluc? Moj maly nevidrzi bez pohybu a doktorka mi povedala ze ma mat kludovy rezim.Problem je v tom ze ho nic nebavia ziadne hry. Dakujem za rady

bibula
11. zář 2008

nema to byt suchy?
znamena to,ze nema ziadne prejavy na pluckach 😉 vacsinou sa prechodi a nelieceny moze zanechat aj jazvy.

rexika
autor
11. zář 2008

Ahoj bibula neviem ci sa tomu tak hovory, ale u nas sa hovori studeny zapal pluc, prejavuje sa tym ze dieta ma studene koncatiny ale nadmerne sa poti na plucach ma hleny a moze aj kaslat.

renatam
12. zář 2008

Studený zápalpľúc neexistuje. "suchý"- to sa hovorí ľudovo- to je vlastne "atypický zpal pľúc, kedy ne p+úcach spočiatku nič nepočuť fonendoskopom, aj horúčky nie sú vysoké, ale na rtg snmke je nález.
A k tomu kľidovému režimu- dieťa si samo najlepšie dávkuje pohybovú aktivitu, netreba ho zakaždú cenu držať v posteli.keby bol vážne veľmi chorý, sám by ležal v posteli.

danka86
29. lis 2011

@renatam nasa 14mes susedka zomrela na studeny zapal pluc. Takze to je asi dost vazna diagnoza, nie????

nibiru
29. lis 2011

@danka86 akykolvek zapal pluc je zavažna diagnoza a može sa skoncit pri nelieceni smrtou no u starsich pacientoch alebo deti skor moj priatel 30r. mal zapal pluc taky ze onicom nevedel z nicoho nic mu doslo zle triaska zimnica 40ky teploty utekali sme na pohotovost(Kramare) kde sa opytali kedy si pichol poslednu davku (priatel ma 130kg a 190cm )ako narkoman urcite nevizera narobil tam cirkus prehadzovali si ho ako horuci zemiak nakoniec na infekcnom potvrdili zapal pluc teploty po infuzkach ustupili potom sa citil dobre kaslat zacal az dobral 3 antiboityka inak mu nic nebolo len stale bol ten nalez na rtg.dokopy uzil az 4druhy antibiotyk kym mu zabrali.tiez si myslim ze ho obmedzovat v pohybe nieje dobre doma nech si beha dobre vzdy vyvetrat ked nieje v miesnoisti a nech sa hra. 😉 von by som nechodila.

danka86
29. lis 2011

@nibiru suhlasim, neda sa dieta prilepit. Len ma zaskocila veta: "keby bol vážne veľmi chorý, sám by ležal v posteli" Ja by som to formulovala, keby nevladal alebo nieco take.. ale podcenovat chorobu sa mi zda nepripustne! Mozno som len precitlivela, ze sama mam male deti a to dievcatko, co som spomenula zomrelo pred 2tyz, tak je to este cerstve.

vanessm
29. lis 2011

Takže my sme prekonali v lete studený zápal pľúc a je to dosť vážna choroba, malá mala vtedy 3 roky a veru každý v nemocnici sa čudoval (teda okrem lekárov a sestričiek) že, ona je chorá? Určite musí mať kľudový režim, žiadne také, že nechaj ho tak a podobné rady, pretože pri zápale pľúc sa nesmie zadýchať!!! Robila všetko, čo chcela, hrala sa, chodila, len nie behať a pod., kde sa môže zadýchať. Tvoj má 4 roky, vysvetli mu, že nesmie bahať skákať, nech sa kludne hrá a povedz mu aj nejaký následok. Ja som moju tiež musela napomínať, že nesmie behať, lebo nechceme ísť na infúzie alebo brať krv znova, zažila v nemocnici, tak na ňu to zaberalo.

nibiru
29. lis 2011

@danka86 jasne no zase urcite sa po byte nenahana ako vonku zas ja som to nemyslela tak ze sa ma nahanat no tiez si neviem predctavit ze by 4r. ostalo lezat len v posteli inak brat ked bol chory iba lezal nic nerobil nehral sa proste celu chorobu sme ani nevedeli ze je doma stale lezal v posteli nez druhy ten zivy neobsedel a doma to bolo este horsie ako ked bol zdravy no uplne rozdielny boli. a susedine dietatko nemalo priznaky nic mu nebolo?

andyalukasek2008
29. lis 2011

Studený zápal plic znamená bez horeček, alespoň takhle jsem jej měla kdysi já, o to je to horší, člověk není vyčerpán z horečky a potom si myslí, že mu nic není...

lenajsek
29. lis 2011

Dívám se, že tento dotaz psala zakladatelka diskuze v roce 2008 😉

milena2
8. únor 2015

@rexika Nevím co je studený zápal plic,když bude dítě doma v teple nebude lítat venku,bude to dobrý,co pexeso,malování,samotného nikoho nic nebaví.