Syn, 14 měsíců, neukazuje, nemluví

evelina75
24. led 2012

Ahoj holky, mám 14 měsíčního syna. Sice ještě nechodí, ale už udělá sem tam pár krůčků a hodně obchází. Co mě však zaráží je, že naprosto na nic neukazuje, umí jen DEJ a na NE NE se zasměje a ví, že nesmí...jinak nic. Zkouším s ním knížky, zvuky zvířátek, umí jen auto - s tím jezdí a brčí, jinak řekne jen máma, tata a pak tu jeho hatmatilku. Ukáže jak je veliký a pak papa a prosím prosím....Mám trochu strach, zda má v pořádku psychomotorický vývoj, měl by toho přece jen už umět více,,ne?? Možná jen plaším a potřebuje více času.....

leiladelly
24. led 2012

@evelina75 Pro svůj klid zajdi k pediatrovi, vývoj každého dítka je dost individuální, mně se nezdá, že by toho uměl Tvůj synek málo, naše malá bude mít 16 měsíců, tak procházíme stejnou fází. Zodpovědně Ti to řekne pediatr, s jinými dětmi ho nesrovnávej, myslím, že Tě to spíš stresuje. Ono vše má svůj čas, i u dětí , různé dovednosti. 🙂

jajik25
24. led 2012

Ahojky nevím jestli ti poradím ale řekla bych že zatím má ještě čas,jen bych ho pozorovala,časem se určitě rozmluví a uvidíš jak tě z něj bude bolet hlava 😉

alena36
24. led 2012

Danečkovi bude 12 února 14 měsíců a ukazuje posledních 14 dní a z mluvení jen "ba ba" a "ke ke". A teprve v pondělí jsem objevila 1.zub, takže klid

eldzej
24. led 2012

na roční kontrole se dr. ptá co už umí, neříkala ti k tomu nic? ...... jasně, některé děcka toho umí víc, ale ještě to nic nemusí znamenat... dr. myslím říkala, že by měla umět tak tři slova.... ale stejně se to nijak neřeší, až ve dvou letech... to je ještě moře času 🙂..

1983hr
24. led 2012

@evelina75 Neboj bude to v pořádku🙂)je ještě malej.Náš malej říká v 9měs.máma ,táta a pěkné ukazuje ale zase neleze,nesedí.Každé mimi je jiné.

ined77
24. led 2012

@evelina75 🙂 ..máte čas, ukazovat, jak jsem před pár dny zjistila má dítko začít do těch 18. měsíců.pak je teda také důležité to sdílení...dítko na něco ukáže, otočí se na mámu atd., oční kontakt, reakce na jméno....
také jsem byla "znepokojená", byť u ani ne roční holčičky, ale přišlo mi, že synek v jejím věku už ukazoval "dávno".no asi to už dělal, ale třeba co se týče mluvení, tak v jednoduchých větách začal mluvit až ve 26 měsících.do té doby slova, hlavně jeho slova a znaky.v roce nemluvil krom žvatlání vůbec.takže na mluvení máte opravdu času dost a i na to ukazování ještě pár měsíců 😉 .
já myslím, že to co umí je tak akorát 😉 ...tzn. v normě 🙂 .

brisalek
13. črc 2012

je důležité, jestli rozumí, když mu něco říkáš. Na stole je autíčko, tak aby se podíval na stůl. Jestli když čteš třeba krátkou říkanku tak jestli poslouchá a prohlíží si a tak podbně. Ukazování si u dcery vůbec nepamatuju, kdy začala. Určitě bych se dívala na to jak vnímá a rozumí a jinak bych neplašila🙂. Dcera ve14 měsících říkala tak sotva 3 slova smyslupná víc určitě ne, ve 26 měsícíh už mluvila v krátkých větách. Synovec říkal tak 10-20 slova do 32 měsíců , teď je mu 3,5 a mluví už normálně ve větách a vše🙂.

moravanka
13. črc 2012

Moje dcerka ve dvou a pul letech vubec nemluvila, nereagovala. Ted jsou ji tri a mluvi velmi hezky jak cesky, tak nemecky. Kazde dite je jine, ale velky posun byl jak zacala chodit do skolky.