Syn je alergický na Éčko. Ale které? Ztratí se to?

natalia3
13. led 2009

Ahoj holky, muzete mi nekdo poradit. Tobi po nejekych potravinach cely scervena a zacne se skrabat. Byly jsme uz nekolikkrat u lekare. Nejprve jsme si mysleli,ze je to alergie na bilkovinu kr. mleka. Ale ted jsme zjistily, ze je to jen bohuzel alergie na nejake to Ecko. Ale jak zjistit na ktere, kdyz jich je pres 1000?? Mate stim nekdo zkusenosti??? Ja vim, reknete je to vse na obalu a mam to pozorovat, ale ja nebydlim v Cechach a v nemecku nektere Ecka nemusi byt podle zakona uvadene. Takze jsem dost bezradna. A jeste jedna otazka, muze se tato alergie casem ztratit?? Vsem moc dekuji za odpovedi... Nat

amina
14. led 2009

A jak jste zjistili, že je to na éčka? Chodíte k alergologovi, byli jste na testech?

natalia3
autor
15. led 2009

Ahoj, chodime k alergologovi, ale testy jeste nedelal, pry to delaji az od 2 let - tak nevim. Jinak to zjistil tak, ze porovnal vsechny potraviny, ktere Tobimu vadily. A rikal mi, ze to muzou byt jen ty Ecka... Mas stim nejake zkusenosti, muzes mi poradit, jak mam dale postupovat atd... Dik Nat

amina
15. led 2009

Bohužel s éčky žádnou zkušenost nemám, my bojujeme s jinými a snad jen dočasnými alergiemi. Ale testovali nás asi v 15 měsících, takže naštěstí už člověk ví, jak postupovat.
Ani jsem se tedy ještě s nikým s alergii na éčka nesetkala, snad se Ti někdo znalý ozve. Projeď servy o zdraví, třeba něco vypátráš. Ale snad by Ti měl alergolog dát rady co a jak tedy jíst. Protože jinak je to dost o nervy.

natalia3
autor
15. led 2009

Ahoj, prave,ze doktor taky moc nevi. Rika mi at mu skusim neco dat, pak mam 5 min. pockat a kdyz neprijde zadna alergie, tak to muze jist. A co ty a alergie, co vas trapi??? Pa nat

novako
16. led 2009

Natalia: Tady Ti posílám odkaz na seznam všech éček. http://www.bezkonzervantu.cz/ecka/prehled.html

Prostuduj to, uvidíš, že ne, všechna éčka jsou škodlivá. Vyhni se hlavně barvivům a konzervantům a zvýrazňovačům chuti. Ze stravy malého vynechej jakékoliv uzeniny, barevná pitíčka pro děti a dehydrované výrobky uměle dochucované.

natalia3
autor
19. led 2009

Diky moc, uz jsem tak koukla.No Tobias ji sice sunku a obcas dietni parky, ale to mu nevadi. A jinak na piti mu davam porad jen cas - stejne ho na nejradeji. Nema totiz rad moc sladke stavy. Cau a dik...