Syn se nedokáže ničím zabavit. Už si nevím rady 😞

eeefffaaa
6. led 2013

Ahoj mamky,
ani nevim jak zacit. Muj syn (21 mesicu) se absolutne nedokaze nicim zabavit. Hrat ho nebavi,kdyz si s nim hraju tak u toho chvili vydrzi,ale jakmile odejdu jde za mnou a cele dny u neho taky sedet nemuzu. Pohadky ho nezajimaji uz vubec,ani knizky,proste nic nic. Bavi ho jen lezt po me a po manzelovi,vytloukat a kdyz prijede nejaka navsteva sedi s nami u stolu,vsechno ze stolu bere,piti rozliva a leze i po te navsteve a to same kdyz jsme nekde my. Je pravda,ze ten starsi ho obcas provokuje a nenecha ho v klidu,ale ten je pres tyden ve skolce,takze prostoru ma az az a take to neni casto,aby ho az zas tak zlobil. Navic on se to od nej uz naucil a dela mu to same. Dalsi problem je,ze nechce vubec mluvit. On kdyz se mu chce tak opakuje,ale to je dost malo,jiank porad na vsechno rika "eeeee".Kolikrat s nim vubec nic neudelam,protoze on proste jako kdyz to dela naschval,ze se mu zrovna nevenuju,tak vsechno vsude vytahuje,takze porad odbiham k nemu a jen se vratim treba ke sporaku uz ma zase neco jineho.Stokrat mu reknu,tu pracku nech byt,to neni na hrani a on k tomu naschval jde a toci cudlikem a to je tak se vsim.A jako tecka nakonec,jak se mu trochu neco zakaze nebo nepovoli je schopnej brecet a vztekat si i hodinu.Snad jsem to napsala vse.Jsem uz hrozne zoufala a uz nevim jak s nim dal.Prijde mi,ze to neni moc normalni,ale moje mamka rikala,ze je to jen obdobi,ktere prejde,ale tohle trva uz snad od jeho jednoho roku.Za kazdou radu a nazor budu vdecna,snad mi nejaka veta aspon trochu pomuze.

slundo
6. led 2013

Buď ráda, že nemáš mamku, která by Ti říkala, že je to tvoje chyba 🙂 Myslím, že má pravdu , může to být jen nějaké období. Můj syn je o něco mladší, ale taky je na mě dost fixovaný. Ale hraní ho baví, hlavně když si s ním hraju já nebo manžel. Třeba je tvůj syn pohybově založenej a až bude jaro, bude ho bavit lítat po venku.... jsou děti, které jsou radši doma a čtou si a některé zas běhaj po venku . Co se týká zapínání pračky apod. . tak u nás je to tak, že ví, že nesmí , ale někdy to zkrátka pokouší, šibalsky se na mě dívá a čeká co se bude dít. Prostě nás zkoušej co vydržíme 🙂 Dělám to tak, že ho hned navedu na něco jinýho co ho zabaví a je klid, ale někdy taky ne a vzteká se. No a s domácíma pracema to dělám tak, že pracuji když je manžel doma, třeba i večer a drobné věci dělám během dne s prckem a snažím se ho do toho zapojit - luxuje, běhá s hadříkem, nosí mi prádlo apod. 🙂 Každý dítko je jiný, stejně jako my. Chápu, že je to někdy na zbláznění, ale určitě to s věkem bude lepší 🙂

kamila1979
6. led 2013

@eeefffaaa Náš mladší, je o něco menší než ten tvůj. ale taky si moc nechce hrát, on se radši nechá provokovat od toho staršího. Jedině u čeho vydrží sám je dělat nepořádek. Lezení po návštěvách máme stejný a náš ještě tahá za vlasy. Taky toho moc nenamluví, ale z toho si hlavu nedělám, protože starší se rozmluvil až ve 2,5 letech, když šel do školky. Náš mladší je opička a opakuje všechno po starším, ale když je ve školce tak se hrooooooooooozně nudí.

eeefffaaa
autor
6. led 2013

@slundo jo vsechno co pises jsem zkousela jako treba s tou prackou,ale to nejde jen o to,to byl jen priklad,ja mu to stokrat vysvetlim ze to proste delat nema,ze to dela bolest,nebo ze ke sporaku se nechodi ze to pali,ale kdyz po stoprvy stejne jde,tak dostane,on se treba i kolikrat spali a hned tam jde zas,ale nevic me vytaci to ze ja mu to tolikrat reknu a snazim se mu to vysvetlit a nez to doreknu udela to stejne...a hlavne kdyz jsou ty deti dve blizko od sebe je to vsechno o to vic narocnejsi a slozitejsi,takze za ty necely dva roky co je mam oba uz proste nemam nervy na to jim to cely dny vysvetlovat a jen rikat tam nechod´,to neber,to nedelej atd.atd ted po vanocich jsem teda uplne hotova,fakt uplne psychicky naprosto hotova ☹ a jak pisu sedet u neho porad nebudu jen proto,aby on byl spokojeny a hral si,onse taky musi naucit trochu samostatnosti ze ted zrovna ja nemam cas a musim treba uvarit a on si ma hrat sam...taky jsem zkousela ze mu otevru knizku a pri tom kdyz neco delam si s nim povidam a rikam mu co tam je,ale to ho bavi asi dve minuty,mozna ani to ne...a je pravda ze jak neni jeden den aspon jednou venku,je to s nim k nevydrzeni,on je venku rad,od jara do podzimu jsme venku skoro porad,le i kdyz je venku neni to o moc lepsi

@kamila1979 a mas treba nejaky figle nebo rady co s nim delas,nebo taky nepomaha nicprave ten starsi je uplne neco jinyho...ten je takovy rozumny,da si vsechno vysvetlit...on ani nikdy nebyl takovy ze by jako mimino prolejzal skrine,supliky nic...jeho zajimaly hlavne knizky a hracky...ani pohadky jim nechci moc poustet,aby porad nekoukali na bednnu...mladsiho ho to stejne nezajima a ted kdyz je ten starsi cely den ve skolce a pak prijdem a rekne ze chce pustit pohadku tak mu to pustim,on si pri tom odfrkne a kdyz skonci venuju se mu zas ja,ale proste s nim to jde,ale u toho mladsiho jsem bezradna,prijde mi ze vubec nevim jak na neho

kamila1979
6. led 2013

@eeefffaaa náš Mates se sekne a začne řvát a řvát, tak já tiše trpím a těším se, až příjde ten starší a mladší se po něm bude opičit, a nebo až začne lozit po tatínkovi a já v klidu budu moct uklidit a odpočinout si. Takže pokud u toho řevu nemodrá a nebouchá se hlavou o zeď, tak ho nechávám být. Ignoruju ho, a dám ho do pokojíčku kde nemá co pokazit ani co rozbít, maximálně vyháže všechny hračky a věci na který dosáhne. No tak Mates nevydrží u televize, to ho taky nebaví , že bych ho posadila k tv. Jo tak kdybych mu dala fixy a dovolila čmárat na zeď, to by chlapce bavilo.
Takže rádu nemám, snad to ty naše tvrdohlavý paličáky přejde dřív než my příjdeme o nervy.

kamila1979
6. led 2013

Možná teď mi někdo bude říkat, že jsem zlá matka co nezvládá svoje dítě. Ale u nás zabírá ignorovat jeho řev a on se uřve, že pak chvilku usne a nebo pochopí že mu nic nezbývá a musí si hrát sám. Ostatní činnosti jako jíst, oblíkat tak to chce dělat sám, ale co by měl dělat sám, to se mu nechce.

2hanah
6. led 2013

@eeefffaaa Mamka má pravdu, nepomůže vůbec nic, chce to jen čas. Já to měla u prvního syna úplně to stejné, přes den jsem neudělala vůbec nic, uklízela jsem jenom v noci, když zaplaťbůh spal, přes den byl pořád nalepený na mě a když jsem ho chvíli nechala, ať si hraje sám a šla třeba na záchod, okamžitě řval. Mluvit taky nechtěl, začal něco málo povídat až ve dvou a půl letech a až takhle nějak pozdě nebo ve třech to bylo lepší a začal si hrát trochu sám, jinak ho vůbec nikdy nic nebavilo, ani samotného, ani se mnou, jen chování, jíst ani oblékat se sám taky nechtěl, ještě teď mu musím dopomáhat a to má pět a mluvení? Čeká nás logopedie, neumí pořádně některá písmenka a cizí lidi mu pořádně nerozumí. Zato jsem pak měla za odměnu dcerku, mluvila od roku vydrží si sama hrát a je bystrá, mám dojem, že to jsou prostě většinou pohodlní chlapi, tohle chování, co popisujete. Přeju pevné nervy a co se týká návštěv, taky většinou nikam nechodíme, raději, jsou to prostě děti a určité věci se teprve učí, zrovna jako nechat nás s návštěvou.

eeefffaaa
autor
6. led 2013

@kamila1979 jo tak ignorace a zavirani za dvere taky u nas zabira,necham mu to pootevrene a reknu az budes zase v klidu tak prijd a kdyzs e vraci zase se vztekem beze slov ho tam odvedu nazpatek...mladsi taky nekouka na telku,ani pet minut za cely den,proste ho to nezajima,ale zase sam uz ji od 13mesicu,kdyz prijdem z venku,je schipny se sam svlect,coz u prvniho neznam,toho jsme krmili strasne dlouho,bylo to rpo nej proste pohodlnejsi a oblekani to je to samy...ale on jak to vidi u starsiho chce to delat a sam,nesmi se mu pomahat,kdyz jsme ho treba chtela krmit vztekal se a nenajedl se dokud nejedl sam...a prave ten mladsi rozumi uplne ale uplne vsemu co chci,prave proto si myslim,ze to kdyz mu reknu "nedelej to,neber to,...." tak to moc dobre chape,ale bavi ho to protoze me to vzdycky rozcili...a do roka byl naprosto zlaty dite,starsi ten byl zase prvni rok desnej,vubec nechtel spat a porad rval...ale starsi od roka zlatej a mladsi zase desnej...si to uplne otocili....driv ho prave bavili hracky,pohadky vsechno v pohode...ale ted je to teda hruza..

a to s tou matkou,ja si myslim,ze kazdy dite je uplne jiny a musi se na nej jinak,jen proste jsou obcas takovy extremy nebo extremni obdobi kdy proste zkousime vsechno mozny,jen aby to bylo lepsi a my se nezblaznili....a taky je to hodne dany povahou,jak uz to ma v sobe muzeme delat co chceme a stejne bude takovy...

kamila1979
6. led 2013

@eeefffaaa No s tím jídlem jako kdybys mluvila o našem. Kluci toho moc nesní, ale prostě když už jí, tak musí jíst i ten mladší sám, jinak řve a řve a běda jak ho při jídle chceme strčit do vysoké židle to taky řve. No tak u nás, když se řekne NEDĚLEJ, NECHYTEJ tak si to malý přeloží jako DĚLEJ, CHYTEJ. schválně dělá opačně.
Někdy zabírá i to, že když chceme aby něco snědl nebo udělal, tak mu musíme říct běda ti jak to uděláš nebo to sníš.prostě v opacích na něho mluvit. 😀

eeefffaaa
autor
6. led 2013

@2hanah no ja prave u druhyho uz tolik veci neresim,u prvniho jsem resila kazdou rymu,jak zaknoural hned jsme byli u neho a je to ted dost videt,je desnej mamanek a hned ho vsechno boli 😀 druhy me prijde celkem samostatnejsi,az na to,ze ho proste hracky a knizky nebavi,jinak v tech manualnich a beznych vecech je o dost napred ve veku jeho bratra....proste nebyl na to cas,cely dny ho nosit,litat jen kolem nej,ale starsi jak neco chce musi to mit ted hned jinak rve...ale celkove je starsi mnohem klidnejsi a rozumnejsi...no holcicka je muj sen,ale asi pro me nerealny,byl by tp zase kluk a nevim jestli bych na treti po tomhle vsem mela nervy...ale celkove me holcicky prijdou rychlejsi,rozumnejsi a klidnejsi...

eeefffaaa
autor
6. led 2013

@kamila1979 jo presne nechod tam a jak naschval tam jde,taky jak u nas...no ale my si ted nedavno s muzem rikali jestli je to vubec normalni,jako celkove ta jeho povaha a i to nemluveni...no a moje mama nam porad rika,ze je proste "jen" trochu zivejsi a ze si mame vazit toho ze je zdravy,coz je naprosta pravda,ale ja se spis bojim toho,ze kdyz uz ted jsme z nej na nervy a dela si co chce co budeme delat az bude v puberte...porad rikam,ze ten nam jeste ukaze a toho se teda bojim...

baris
6. led 2013

@eeefffaaa moje mladší dcera je taky pěkně tvrdohlavá. A za měsíc má 3 roky a stále nemluví. Jenom tak 20slov 😖 . Starší dcera je vedle ní světice.

Pomáhá jediné - zavřít do ložnice, aby se vyzvtekala. Když dělá něco co nemá, tak to jí okřiknu poprvé, podruhé, potřetí dostane poprdeli. Když to udělá opět, dostane znovu poprdeli a pak jde do ložnice. Zabaví jí jen starší dcera - když si spolu hrají. Jinak jí mám taky pořád pověšenou na sobě. Ale lepší se to, což je jistě pro tebe povzbudivá zpráva 😀 . Chce to klid a mít plný likérník.

kamila1979
6. led 2013

@eeefffaaa Tak u nás to dělal i ten starší, takže buď jsme nenormální my s manželem nebo je to normální, že prostě některý děti budou dělat a budou zkoušet co vydržíme. A starší pěkně šupajdil ve 2,5 letech do školky a tam z toho vyrostl.Protože s takovým chováním ve školce, by neuspěl tak se musel přizpůsobit a změnit chování.
Takže oni z toho vyrostou časem.
No s tou holčičkou to máme stejně, taky bych ráda malou roztomilou holčičku, ale při představě, že by to byl třetí kluk a povahově jako ti dva. 😝 😝

eeefffaaa
autor
6. led 2013

@baris 😀 jo to ja uz si vsimla ze si ted casteji davam vino 😀 no a jestli se to u nas bude lepsit az kolem tri let,tak to skoncim jako alkoholik teda 😅

kamila1979
6. led 2013

Tak náš Mates, asi není normální, my ho plácneme přes ručičku, když pořád sahá na to co nemá, protože slovně to s ním nemá cenu, a on se tomu začne smát a tleskat. 😀 😀

eeefffaaa
autor
6. led 2013

@kamila1979 no ja si myslim,ze nas mladsi bude ve skolce vyslovene ve svem zivlu...kdyz tam jdu pro starsiho ,tak ho nemuzu ani oblect,porad mi utika za detma a nebo zase uplne ven...ale kdyz utece za detma tak ucitelky nejsou moc nadseny,protoze ma boty a on jim tam nedela bordel...starsi skolku ze zacatku snasel spatne,je to mamanek jak uz jsem psala a porad tam nechtel a chtel byt doma se mnou a nebo ze tam mam jit taky...po 14ti dnech se nam zacal pocuravat,ani nerekl,ze je pocurany,pritom i v noci se v pohode budil a chodil curat,tak jsme ho tyden nechali doma a do vanoc chodil pak po obede,ale ted jsme se prestehovali a mame skolku o dost dal takze nebude v mych silach ho brat po obede,takze tam od zitrka spi,ale ma tam stejne stareho bratranka,tak ten ho jakoby drzi v pohode,prave se nam zacal pocuravat v dobe kdy jeho bratranek onemocnel a on tam tyden byl bez neho,tak doufam,ze uz to bude lepsi kdyz tam nahodou nebude....no ja si porad rikam,ze mi je zatim 27 a treba bych i kolem te 40tky uvazovala o tretim mimcu,prootze jsme si s muzem rikali co budem pak spolu delat az nam deti vyrostou 😀 ale pri predstave ze to bude zase kluk a bude takovej jako ted ten mladsi,tak nechceme ani jeden,to uz bych nedala...

kamila1979
6. led 2013

@eeefffaaa To Ondra začal chodit než se Matyáš narodil. A i po narození malýho mi zakázal pro něho chodit brzy, prý řev miminka moc poslouchat nemusí, že radši bude ve školce. 😀 Ale je fakt, že náš malý si rychle ve školce našel kamarády, mu nevadí žádná změna, on se rychle všude seznámí. To mladší jenom kouká i na návštěvy a až se otrkát tak jde po nich lozit a tahat je za vlasy.

beruska24.9.
6. led 2013

@kamila1979 - Naprostý souhlas 😉 Mladší je to samé - co by měla dělat, nechce a co by dělat nemusela, to ji láká a zkouší. A to je o necelého půl roku mladší, než Tvůj synek. Takže když už to nejde jinak, nechám, ať se chvíli vzteká a ignoruji (spíš dělám, že ignoruji 😉 ). Většinou to zabere. Když se rvou se starší sestřičkou, většinou se snažím zasáhnout jen když jde o zdraví nebo o život. Jinak bych se z toho zcvokla 😀 A v ostatních činnostech, kde to je jen trochu možné, zapojuji dcerku (starší také, když není ve školce) i když to kolikrát víc překáží než pomáhá - např. při mytí nádobí, když se mi nakvartýruje se stoličkou pod nohy, máchá si ruce ve dřezu a já se snažím nádobí umýt 😕 Sice ji pak musím převléknout, ale kolikrát je účinnější, nechat ji ´´překážet´´, než od nádobí stále odbíhat. Když jdeme prát, dává prádlo do pračky, pak se snažím nadávkouvat prášek, nastavit program, aniž by stihla předem pomačkat všechny knoflíky a když to zvládnu, má dovoleno zapnout pračku. 😉 Tohle jsou jen příklady. No a hlavně se snažím střídat práci a hraní si s dcerkou. Takže toho za celý den moc neudělám, ale na druhou stranu nemám pocit, že bych ji zanedbávala 🙂 Občas to tu vypadá jak po výbuchu bomby, večer před koupáním se společnými silami, se zapojením dcer do úklidu, snažíme nastolit min. provozní nepořádek 😎 když už né pořádek a ráno nastává blázinec nanovo 😀

beruska24.9.
6. led 2013

@kamila1979 - oprava - dcerka je o maličko starší, než Tvůj synek, jsem koukla k někomu jinému na profil 😝 😕

kamila1979
6. led 2013

tak my naštěstí máme trénink od staršího, ale ten z toho vyrostl, teď jenom slovně se vyjadřuje a má pěkný hlášky. 😖

monad
7. led 2013

a co navštívit nějaké dětské centrum, kde jsou děti...???
**s těmi zákazy a vztekáním, to tak holt je!! trvalo mi i půl roku naučit svojí tvrdohlavou holčičku, že něco NESMÍ!!! prostě to tak je, a ten řev budeš muset vydžet, i když je to na hodinu.. jinak se prcek ničemu nenaučí, nebude mít respekt, bude si dělat co chce.. a to že vím o čem mluvím.. 😉

eeefffaaa
autor
7. led 2013

@beruska24.9. no s tim nadobim to je jak u nas,mam je u sebe oba dva,kdyz teda starsi neni ve skolce...a taky jak si hrajou a jeden knoura za chvili druhy a nebo starsi prijde,ze mu mladsi neco vzal,tak mu rikam ze me to nezajima,ze bych mohla cely dny jen resit ze si neco berou,ze dokud netece krev me to nezajima 😀 a ze se hracky pujcovat musi,ze neznamena ze kdyz je starsi ze je vsechno jen jeho...no a koukam,ze to mas taky dobry,taky solidni blazinec 😅

@monad nad tim jsem taky premyslela,ale bydlime na vesnici a tady nic jinyho krome skolky neni,dneska jsem ho nemohla ze skolky dostat,protoze mi je jasny ze by tam s nima chtel byt,jenze jak je tam jen chvili nez odstrojim starsiho tak ucitelka uz je cela nervozni a nejradsi by ho poslala pryc,protoze on tam nabehne a samozrejme vsechno prozkoumava i ucitelky stul a veci na nem,jeji stul predevsim 😀 takze neni nadsena...a mesto mame nejblizsi 15 km,takze jedine autem a to je taky nerealny,protoze ted nemame na to, davat jeste za benzin abysme jezdili do centra...o vikendech se snazime vzdycky jezdit k babickam,na navstevy kde jsou deti,pres tyden jsme skoro porad venku a ma tu i toho brachu,ale on jak si nechce hrat tak si moc prave nevyhrajou,ale dneska mi prijde,ze je takovej klidnejsi,ze ma proste ten svuj klid,bracha ve skolce a nikdo mu nic nebere a nikdo ho neprovokuje,ale deti by potreboval,to jsem uz poznala,ale bohuzel no

kamila1979
7. led 2013

Tak náš malý si našel zábavu dal si do kyblíčku na písek vodu a všechno utírá od oken po koberec 😖 ale aspon neřve. a autíčka si tam namačí, tak je celkem klid.

eeefffaaa
autor
7. led 2013

no tak to je dobry teda a ty jsi taky dobra,ze mu to dovolis 😀 u me by tohle asi neproslo,no i kdyz by zalezelo kolik by tam ty vody mel,po dne bych to jeste dovolila 😀

kamila1979
7. led 2013

no tak tam má tak max do půl litru vody, tak to není taková hrůza.

eeefffaaa
autor
7. led 2013

@kamila1979 tak to se jeste da tolerovat 😀

ined77
7. led 2013

ahoj,
to je opravdu jen období, které za čas přejde. naše malá je co se týče různého zapínání a vypínání to samé. můžu jí říkat horem dolem, že tohle ne a ona to bude dělat s o to větší oblibou 😉 . celkem u nás funguje "nevšímat" si toho. co jde, tak vypnout...např. mikrovlnka, jinak jí řeknu..no ano, ty jsi šikulka a jdu dál a ji to většinou přestane rychle bavit. ji hlavně baví moje reakce...ona si myslí, že je to prostě legrace 😅( a věřím, že pro ni je 😀) .
k zabavení...mladší je v tomto pohodová, ale starší býval taky ocásek a ukňouraneček. u něj pomáhalo vše dělat s ním...dostal malý vysavač (samozřejmě velký byl pořád zajímavější) a luxovali jsme spolu, to samé vaření, utírání prachu, praní...jeho to bavilo a když jsme to střídali s nějakým blbnutím, tak to celkem šlo.
byt jsem přizpůsobila co to šlo tak, aby děti nic nerozbily, mohly jakžtakž kramovat a nebyla potřeba za nimi chodit a udávat zákazy...samozřejmě všeho s mírou. celkem si troufám říct, že se to jarem zlepší, teď se ty děti nudí, venku se dlouho být nedá a doma holt taková zábava není 😉 .

ined77
7. led 2013

@eeefffaaa ..ještě k tomu ne/mluvení...tohle neovlivníš. mladší žvatle v jednoduchých větách od 18 měsíců, zatímco starší začal pořádně mluvit až kolem 2,5 let a ještě dost patle a je nutné cvičit logopedii.
pravda je, že s "mluvícím" dítětem se spíš dorozumíš (aspoň já jsem to tak měla). malá je mi už schopná jakžtakž říct co chce a nechce, kdežto u staršího jsem musela tipovat, zkoušet a hlavně hodně namáhat mozkové závity než jsem se kolikrát dovtípila 😀 .

beruska24.9.
7. led 2013

@eeefffaaa - Já zavedla pravidlo, že která si hračku vezme první, ta si s ní hraje a druhá si má najít jinou nebo počkat, až ta ´´obsazená´´ bude volná. 😉
Když byla mladší miminko, tak se nechala ´´oblbnout´´ 😀 výměnou za jinou hračku, jak poporostla, tak nastaly boje. 😀
jj, to věčné kňourání, jedné, druhé, pak obou najednou a tak pořád dokola je pořádně na nervy. 😠 Před Vánoci jsem si říkala - měla jsem obě doma rok, tak 14 dní prázdnin zvládnu levou zadní - jo houby, byla jsem ráda, když prázdniny zkončily a začala školka. Alespoň část dne je doma klidnější 😎 😀

monad
7. led 2013

@eeefffaaa jejee, tak brácha ho nezabaví, když je doma??? ta moje malinká je pořád ze ségrou, někde za ní leze, ke mě jde se jen najíst, nebo pomazlit. 😀

kamila1979
7. led 2013

@ined77 tak malý říká na všechno nic nebo joooooooo. a s tím si vystačí a ještě používá ojo to je například -rohlík, ondro, babo, tato, mamo 😀