Syn se nedokáže ničím zabavit. Už si nevím rady 😞

eeefffaaa
6. led 2013

Ahoj mamky,
ani nevim jak zacit. Muj syn (21 mesicu) se absolutne nedokaze nicim zabavit. Hrat ho nebavi,kdyz si s nim hraju tak u toho chvili vydrzi,ale jakmile odejdu jde za mnou a cele dny u neho taky sedet nemuzu. Pohadky ho nezajimaji uz vubec,ani knizky,proste nic nic. Bavi ho jen lezt po me a po manzelovi,vytloukat a kdyz prijede nejaka navsteva sedi s nami u stolu,vsechno ze stolu bere,piti rozliva a leze i po te navsteve a to same kdyz jsme nekde my. Je pravda,ze ten starsi ho obcas provokuje a nenecha ho v klidu,ale ten je pres tyden ve skolce,takze prostoru ma az az a take to neni casto,aby ho az zas tak zlobil. Navic on se to od nej uz naucil a dela mu to same. Dalsi problem je,ze nechce vubec mluvit. On kdyz se mu chce tak opakuje,ale to je dost malo,jiank porad na vsechno rika "eeeee".Kolikrat s nim vubec nic neudelam,protoze on proste jako kdyz to dela naschval,ze se mu zrovna nevenuju,tak vsechno vsude vytahuje,takze porad odbiham k nemu a jen se vratim treba ke sporaku uz ma zase neco jineho.Stokrat mu reknu,tu pracku nech byt,to neni na hrani a on k tomu naschval jde a toci cudlikem a to je tak se vsim.A jako tecka nakonec,jak se mu trochu neco zakaze nebo nepovoli je schopnej brecet a vztekat si i hodinu.Snad jsem to napsala vse.Jsem uz hrozne zoufala a uz nevim jak s nim dal.Prijde mi,ze to neni moc normalni,ale moje mamka rikala,ze je to jen obdobi,ktere prejde,ale tohle trva uz snad od jeho jednoho roku.Za kazdou radu a nazor budu vdecna,snad mi nejaka veta aspon trochu pomuze.

kamila1979
7. led 2013

Tak Ondra schválně by tu hračku neuvolnil, kdyby věděl, že jí chce Matyáš. Staršího to hrozně baví provokovat mladšího.

eeefffaaa
autor
7. led 2013

@beruska24.9. no ja taky chtela zavest pravidlo,co si kdo prvni vezme je jeho,ale starsi to porad nemuze pochopit a proste tak dlouho otravuje a zkousi to nez mu to vezme a mladsi samozrejme hned rev...a navic hracku ktera tam tyden lezi si maldsi vezme a starsi to chce hned taky..tohle me vytaci asi ze vseho nejvic a s tema vanocema souhlas!!!dneska sel starsi zase do skolky a mladsi hned takovy klidnejsi a min urvany..a manzel rika pred vanoci,ze to preci nemuze byt tak hrozny,protoze jsem mu rikala,ze si je bude brta do prace a byl ted 14 dni doma a uz po tydnu rikal,ze snad pujde do prace!!!no takze asi tak

@monad no prave ze moc nezabavi,protoze ten mladsi si nechce hrat,hracky ho totalne neberou,ani knizky ani pohadky,jediny jak se ty dva zabavi je ze behaji po byte,jeci a nebo se perou o hracky...ale kdyz jeden z nich za neco dostane vyhubovano nebo dostane pres zadek,tak se hned utesuji 😀 kdyz bylo mladsimu od toho pul roku do roka to byla pohoda,starsi si s nim hral,koukali na telku a proste vyhrali si ale od roka jako kdyz do nej prasti a nic ho nebavi,jen proste vsude lezt,vsechno zapinat a provokovat me...starsimu reknu "tak ukaz radimkovi co v knizce nebo jak se stavi ta stavebnice,treba ho to od tebe bude bavit vic jak ode me" a on me na to rekne ze ne,ze nechce...

blanches
7. led 2013

Ahoj, jen mě napadlo .... a co nechat dělat a zapínat když je potřeba, u nás hodně pomohlo, že když se zapíná pračka, tak jde sám a namačká tam co ukážu a je spokojený, nebo sám rozsvěcí když začíná být šero, jinak nesmí, nebo když umýváme ruce, tak si sám pustí vodu a tak, prostě mu najít ty činosti co jsou zakázaný a dát mu možnost si je vyzkoušet pod kontrolou... když se sám nudí, tak dělat věci spolu, jako nechat ho osolit brambory, nebo podávat brambory, které se budou loupat, pomoci je umýt... , vyndavat prádlo z pračky, uklízet ponošky do šuplíku... 😉 😉
U nás máme aktuální problém, že starší 2 a 9 měs žárlí na malého 9 měsíců (malý začal lézt a chodit a demoluje mu všehcny hračky, rozebírá vláčkodráhu a ten šílí), ale je to hrozně moc znát, nejhorší bylo období kdy měl tak 2,5 roku. Pak mi moc pomohla knížka: Jak mluvit s detmi aby poslouchali. Například po zrušení dudlíka si neustále cucal prsty, pořád je měl v puse, nic nepomáhalo (necucej si ruce, budeš mít boláky, nebo fuj to dělají jenom miminka) a pak jsem podle té knížky začala používat větu PRSTY NEPATŘÍ DO PUSY a ejhle zadařilo se 😉 😉 Zatím netuším co mě čeká s tím mrnouskem, myslím, že až Honzík-starší nastoupí do školky tak se bude také nudit... ale uvidíme.

eeefffaaa
autor
7. led 2013

a na tu rec si myslim,ze je spis pohodlny..v celym roce uz rikal Dáda,táta,máma,dede,bába,teta...tak jsem si rikala jak nebude brzy mluvit no a ted proste nic...ale kdyz se mu chce a zacnu rikat slova tak vsechno opakuje,ale jak uz je toho moc tak se sekne uz nic nerekne a jde pryc jako kdyz mu nic nerikam a zas pokracuje s tim svym "eeee"

ined77
7. led 2013

@kamila1979 ...jj, známe 😀 . náš starší si pak vymýšlel slova sám..např. kaškulka...to byl řidič a jakýkoliv panáček nebo panenka 😀 . kaška byla babička, ale jak na tohle došel, to dodnes nikdo nechápe 😀 .
ovšem výrazně preferoval slova od K 😀

kamila1979
7. led 2013

Na jednu stranu Ondra Matyáše provokuje, ale na druhou stranu, když malý v noci brečí a starší je líný ho dotáhnout k nám do ložnice tak mu řekne nebul bulíku a malý se hned začne řechtat a spí dál. 😀

kamila1979
7. led 2013

no u nás Ondra taky - NAVIDLIČKUJ, UBREČÍVAVÁ, POLITKA (to říká když vidi policajty a sanitku).

eeefffaaa
autor
7. led 2013

@blanches no on prave ze si to vyzkousi a stejne za chvili zas jde,treba se spali o troubu,prijde k tomu rekne ze to PA a prilozi na to ruku,spali se,zacne knourat,ale za chvili uz je tam zase...me uz hlavne prijde ze na to uz spis nemam nervy,vsechno vysvetlovat a cekat az to udela,a stejne tam za chvili jde a dela si co chce...prijde mi ze na me leze syndrom vyhoreni a jsem z toho uz dost unavena...jak uz pres tri roky porad dokola vysvetluje,piplam se s nima,cely dny jsou temer to same,navic na vesnici se nic neda,ted ani nikam ani moc mezi lidi nechodim,protoze na to proste neni,tak uz to na me tak pada a navic kdyz do toho zacnou kluci a nechteji poslouchat a to to s nima zkousim vetsinou jen po dobrem,tim vic me to prave mrzi...kolikrat si rikam,ze kdybych jim serezala prdele ze by to bylo lepsi 😅

eeefffaaa
autor
7. led 2013

@kamila1979 tak s tim bulikem si me rozesmala 😀 a kluci spi spolu??nasi kluci prave ne,jednou jsme je davali k sobe a stacilo na dlouhou dobu...mladsi rval protoze nemohl zabrat jelikoz mu tam vadil starsi a starsi zase chudak lezel a nevedel co ma delat jak mladsi brecel 😀

kamila1979
7. led 2013

Já už jsem kolikrát říkala manželovi, že se na den někam sbalím a nechám mu oba kluky doma, ať vidí jaký to je. Jediný štěstí je, že chlap nevyžaduje u nás denně teplou večeři.

kamila1979
7. led 2013

Jak byly podzimní prázdniny v říjnu, tak malý se dožadoval spát v pokojíčku, tak jsme jim na zem daly matrace, a tam spí pak tam přes den i skáčou a chrupkají si tam vesele oba.
Starší sice má postel, ale na těch matračkách je to pro ně větší zábava.

kamila1979
7. led 2013

a když mladší začne brečet, tak starší se začne hrozně hlasitě smát, aby to přehlušil, tak Matyáš taky přejde z pláče do smíchu. 😀 😀

eeefffaaa
autor
7. led 2013

@kamila1979 no to ja bych i na cely den mohla vypadnout,muj muz se o ne stara vzorne od narozeni,ze bych nemela starch mu je nechat,horsi je to v noci,ze usne a nic ho nevzbudi,to je u nej problem...ale my ted koupili byt a kolem hypo bylo tolik vedlejsiho placeni,ze si nemuzu dovolit jet treba na nakupy nebo jen tak nekam...muj muz mel ze zacatku takovy reci,ze to preci nemuze byt tak tezky byt doma a starat se o dite a jeste o domacnost..tak jsem ho jeden vikend nechala,ja jen kojila a on delal vsechno ostatni a od ty doby me obdivuje a rika,ze jsem asi nadclovek kor se dvema 😀

kamila1979
7. led 2013

@eeefffaaa Přesně tak dokud si to nevyzkouší, tak si říkají z čeho můžeme být vyčerpaný. A Ondra, když tatínek měl slovní proslov k němu, mu řekl, tati mě z tebe bolí hlava, střeva a žaludek, nechceš jít radši do práce. 😀 😀

eeefffaaa
autor
7. led 2013

@kamila1979 no u nas maldsi spi v pokojiku a starsi s nami ve svy posteli v loznici...mladsi je od dvou mesicu sam v pokojiku,protoze jak sjem psala muze nic nevzbudilo a starsi spal s muzem a ja v obyvaku s mladsim,jenze starsi zacal mit nocni desy a ja litala od jednoho k druhemu,tak jsem se nakonec prestehovala zas do loznice a spali jsme vsichni super...chtela jsem je dat k sobe driv,ale starsi v noci obcas brecel z nicehonic a neslo ho utisit a maldsi zase snad 4krat v noci jedl hrozne dlouho atk aby se nerusili,prislo mi to tak lepsi,ale asi sem je mela dat k sobe driv,no a ted jim to oboum tak vyhovuje ze s tim nespecham a cekam az bude mladsi trochu starsi a proste to bude jako hotova vec

kamila1979
7. led 2013

@eeefffaaa tak u nás se tam Matyášek nacpal sám do pokojíčku, večer nám řekne ajooooo jako ahoj a práskne dveřme a jdou spát. 😀 A starší řekl mladšímu, že pokud dá nějakou hračku do pusy tak mu je to jedno, ale ať pamatuje na vlka z červené karkulky, jak museli vlkovi rozpárat břicho, když snědl co se nemá jíst a že to hooooooooodně bolí. 😀
Tak protože, kluci nedoběhnou v noci do ložnice a do ložnice nic slyšet není a ráno tvrdí, že se jim spalo dobře. 😀

blanches
7. led 2013

@kamila1979 tak jdi!!!! Pomůže to tobě i klukům, pak na ně budeš mít více síly a energie a nebude ti to všechno potom tolik vadit, také si přece zasloužímě trochu odpočinku. Domluv se s kamarádkou a vyražte kamkoliv 😉

@eeefffaaa chápu, úplně se bojím toho našeho malého šmudlika, že to bude pěkný trvdohlavec, mimochodem se také jsmenuje Radim jako ten tvůj, Honzíno je sise fňuknička, ale hodně věcí pochopí a dokáže být rozumný, pokud nemá záchvat vzteku (což je většinou důsledek-hladu, žizně, nebo únavy)... s tím mluvením si nelam hlavu, Honzís také dlouho nemluvil a až teď začíná skládat věty a pěkně rozvazuje.. On na to přijde, že je fajn se domluvit. 😅
No a s tím vyčerpáním, MOOOOC DOBŘE ROZUMÍM, my bydleli u Prahy, kde jsme měli okolo mraky dětí a hřišt a když jsme šli ven, tak jsem vždy potkala nějakou známou a pokecala, děti si pohrály. Tady jsme na vesnici kde je všechno daleko a připadám si někdy sama... Ale jak jsem psala @kamila1979, seber se a vyraž, domluv se s manželem a třeba jednou za měsíc si udělej den jenom pro sebe.... ať na to máš sílu, já vypadla 14 dní před Vánoci na celé odpoledne a moc mi to pomohlo. Už se těším až něco podniknu v lednu... 😀 😀

kamila1979
7. led 2013

@blanches No to asi jo a kluci protože tatínka vidí míň, tak si na něho víc dovolí, tak si to užije. 😀 😀 😀 Když je Ondra doma, tak Matyášek je v klidu, on se tomu ještě směje, když ho Ondra zlobí.
No to já tak jednou za měsíc je nechám tatínkovi, ale vypadnu až navečer, aby si tatínek užil i koupání a záhánění do postele. 😀 😀 😀

blanches
7. led 2013

@kamila1979 určitě 😀 😀 😀 , přece je to také plnohodnotný rodič, to manžel mě občas už vyháněl, že jsem protivná, ať jdu a jsem zase milounká 😝 😝 teď jak má na starost oba a do toho máme barák a ještě kojím, teď už jen v noci a ráno, tak jsem byla omezená, ale řekla jsem si že musím, protože jinak bych se zbláznila 😀

misasira
7. led 2013

Ahoj, důležité je s dítětem pořád mluvit a mluvit. Výborné je čtení pohádek před spaním nebo jen prohlížení obrázků. Moje obě děti vždy seděli u mne na klíně, sami otáčeli stránky a poslouchali. Těsně před spaním jsem se s dětmi zavřela do pokojíčku, rozsvítila malou lampičku, posadila jsem si je na klín, opřela o prsa a klidným hlasem jsem četla obrázkovou knížku(leporelo). Moc se jim to líbilo. Důležité je nezoufat, u každého dítěte to přijde v jinou dobu, kdy začnou mluvit.
To, že si nechce sám hrát. Myslím, že má období, kdy musí mít mámu či blízkou osobu vedle sebe. Tak při vaření mu dej hračky do kuchyně, kde si bude on hrát a ty můžeš vařit. Určitě je dobré děti od mala úkolovat, tak jak to zmínila "blanches". Děti to mají rádi, zabaví se a hlavně si to vezmou do dospělosti. Moje dcera si od malička sama vyhazovala plíny. Moc ráda vysává. Dokonce společně i se synem věšíme prádlo, to je moooc baví. A to, že se rád plazí po mamince a tatínkovi, toho rozhodně vychutnávejte dosyta. Určitě to není nic divného, jen je to víc citlivé dítko. Ve tvém náručí se cítí bezpečně. To je v pořádku. Tak maminko vytrvej, vše bude v pohodě... 🙂

blanches
7. led 2013

@misasira to máš úžasné děti, kolikrát já zkoušela číst pohádku, zatím se mi to u toho staršího (necelé 3 roky), povedlo jen jednou ato bylo krátké leporelo, jinak třeba, když jsem ho chtěla uspat, tak místo abychom četli tak po mě začal vždy skákat, krátkou pohádku do postýlky-aladinovu lampu jsme četli na 4x. Jako knížky ho baví, ale zatím jen si povídáme co kdo je, jaké auto a vymýšlíme vlastní příběhy, ale text co je psaný pod obrázky ho prostě nezajímá 😒

kamila1979
7. led 2013

@blanches tak to my máme naštěstí jen byt 3+1. A když je starší ve školce tak mladšího nic nebaví a nechce vůbec spolupracovat.
Teda abych ho neurazila baví ho řvát, vztekat se a dělat zakazaný věci. 😖
Ale jak se má jít pro staršího do školky tak to je jak střela, spolupracuje při oblíkání, aby to bylo rychlejší, klidně si sedne i do kočárku . 😀

kamila1979
7. led 2013

@misasira U nás se jenom vzteká mladší, že on musí být doma a starší si jde do školky. Když jsou spolu, tak to vydrží i poslouchat co mu Ondra říká nebo ukazuje v knížce. Ale to je tím, že v zimě nejsme tak moc venku jako od jara do podzimu.

blanches
7. led 2013

@kamila1979 my bydleli v bytě 2kk 52m2, když byl Rádikovi měsíc (já po císaři), tak jsme se přestěhovali sem a máme 130 m2 barák, takže mazec, na začátku to bylo náročné dát všechno dohromady, zajet se... 😅

blanches
7. led 2013

@kamila1979 jinak myslím, že u nás to bude to samé, Radim jak není Honzíno doma, tak je také celý nešťastný a nudí se... uvidíme....

kamila1979
7. led 2013

no my tu u bytovky máme pískoviště a prolízačky, tak tam byl na tom pískovišti, ale ted se to nedá. Naštěstí za chvilku už pro Ondru půjdeme tak bude po problému. 😀

beruska24.9.
7. led 2013

@eeefffaaa - však ony to pravidlo také nechtějí moc chápat, ale prostě je to jedna z věcí, přes kterou nejede vlak. Zkoušet můžou, tady mají smůlu. Takže chvilka tygřího řevu a nakonec se nějak porovnají.....

eeefffaaa
autor
7. led 2013

@misasira no jak pise @blanches my jsme tomu starsimu cetli pohadky temer od narozeni,jak vic vyrostl tak nechtel abysme mu cetli,vubec ho to nezajimalo,ani kdyz jsem si k nemu lehla nebo njsme jen tak prohlizeli...pohadky chtel zacit cist az ted nedavno,takze kazdy vecer cteme pohadku a pres den jen prohlizime,to ho taky nebavi kdyz ctu,a to oba proste jen chteji otacet stranky a abych jim rikala co tam je,ale to je taky dost malo toho maldsiho ho to skoro nezajima...starsi ten aspon od malicka jen tak prohlizel a rikali jsme co tam je a ucil se ruzny zvuky zvirat,aut apod. ale maldsi vubec...ono kazde dite neni stejne a na kazdeho plati neco jineho a chce neco jineho a nechci tady zas vypadat tak,ze jim ani nectu,prave naopak cetla bych a strasne rada,ale nechteji a to jak pisu jsme je ke knizkam vedla od narozeni a pri kazdy prilezitosti jim misto tuny hracek radsi koupim lepsi knizky...a s tim lezenim,kdyby se aspon mazlil nebo tulil a chvili sedel to prave ze ne,on vzdycky na nas tak hrube skoci a dela vsehcno proto aby nas co nejvic postipal,pomackal a tak 😀

jak jsem psala ja kolikrat mezi tim kdyz zrovna neřvou,neprovokujou se a nehadaji se o hracky a je chvili klid radsi sednu sem a psychicky odpocivam,uz jsem z toho tak unavena,ze proste uz nemam silu s nima cely den sedet u hracek a knizek,kdyz o to nestoji a vidim ze to nikam nevede...trebastarsiho uz pul roku ucim barvy,evidentne k tomu jeste asi nedospel

kamila1979
7. led 2013

@eeefffaaa tak my čteme, ale Matyáš se snaží utíkat pryč, protože ho nebaví sedět nebo dokonce ležet. Ale Ondra mu vydá "příkaz" a Ondrovi on neřekne ne, protože Ondra řekne, že zná číslo na čerta. 😀

eeefffaaa
autor
7. led 2013

@kamila1979 ty jo ten vas mladsi ma z toho starsiho respekt co??ale to mas fajn,ze aspon ten bracha na neho plati...ja mam kluky od sebe 20mesicu,takze to takovy neni,mladsi spis opakuje to co dela starsi,hlavne ho bavi provokovat a kdyz mu neco rekne at to nedela nebo at prestane,dela to ten mladsi jeste vic