Syn se nedokáže ničím zabavit. Už si nevím rady 😞

eeefffaaa
6. led 2013

Ahoj mamky,
ani nevim jak zacit. Muj syn (21 mesicu) se absolutne nedokaze nicim zabavit. Hrat ho nebavi,kdyz si s nim hraju tak u toho chvili vydrzi,ale jakmile odejdu jde za mnou a cele dny u neho taky sedet nemuzu. Pohadky ho nezajimaji uz vubec,ani knizky,proste nic nic. Bavi ho jen lezt po me a po manzelovi,vytloukat a kdyz prijede nejaka navsteva sedi s nami u stolu,vsechno ze stolu bere,piti rozliva a leze i po te navsteve a to same kdyz jsme nekde my. Je pravda,ze ten starsi ho obcas provokuje a nenecha ho v klidu,ale ten je pres tyden ve skolce,takze prostoru ma az az a take to neni casto,aby ho az zas tak zlobil. Navic on se to od nej uz naucil a dela mu to same. Dalsi problem je,ze nechce vubec mluvit. On kdyz se mu chce tak opakuje,ale to je dost malo,jiank porad na vsechno rika "eeeee".Kolikrat s nim vubec nic neudelam,protoze on proste jako kdyz to dela naschval,ze se mu zrovna nevenuju,tak vsechno vsude vytahuje,takze porad odbiham k nemu a jen se vratim treba ke sporaku uz ma zase neco jineho.Stokrat mu reknu,tu pracku nech byt,to neni na hrani a on k tomu naschval jde a toci cudlikem a to je tak se vsim.A jako tecka nakonec,jak se mu trochu neco zakaze nebo nepovoli je schopnej brecet a vztekat si i hodinu.Snad jsem to napsala vse.Jsem uz hrozne zoufala a uz nevim jak s nim dal.Prijde mi,ze to neni moc normalni,ale moje mamka rikala,ze je to jen obdobi,ktere prejde,ale tohle trva uz snad od jeho jednoho roku.Za kazdou radu a nazor budu vdecna,snad mi nejaka veta aspon trochu pomuze.

kamila1979
7. led 2013

@eeefffaaa tak Ondra poznal, že čert je strejda Jakub, takže zná na něho číslo. No já to nechápu sama, proč ten Matyáše zatím Ondrou tak piští a poslouchá na slovo, když Ondra mu dává pořád samý zákazy a provokuje ho. Prosím tě Ondra jel se školkou na výlet (20 km autobusem) a Ondra jako jediný řekl, že on si teda nesedne, že co když se v tom autobuse vyčural nebo vykakal nějaký bezdomovec a on si kvůli němu zašpiní kalhoty. Pak celý třída dalších 27 si hned stoupalo a pozorovali všichni jestli jsou sedadla čistý. 😀

kamila1979
7. led 2013

Takže Ondru poslouchá nejen Mates, ale i celá školka. 😀 😀

blanches
7. led 2013

@eeefffaaa no s těmi barvami, tak u nás víme, že na zelenou se jede a červená stojí (miluje semafory), pak pozná bílou a černou ale i tak to někdy motá a nechce se mu to řikat, kort když se ptám, takže to neřeším...
@kamila1979 u nás nědky na malého funguje, když mu starší říká neplač, někdy také spíš poslechne jeho, než nás, ale zatím je to ještě šmudlik...

kamila1979
7. led 2013

@blanches A kolik má ten tvůj, co pozná barvy? Ondra pozná taky barvy, ale růžovou fixu nebo pastelku okamžitě vyhazuje do koše, prý takovou barvu v životě potřebovat nebude. 😀
Ondra pozná barvy taky už delší dobu barvy, ale jak jsem psala jinde, na 3 leté prohlídce to říkal schválně doktorce špatně. 😀

blanches
7. led 2013

@kamila1979 Honzík má 2 a 9 měsíců, ale přesně to čekám, že doktorce, bude říkat kraviny, protože i teď si ze mě pořád utahuje, ale já moc dobře vím, že když chce tak to umí 😉 😉 Ondrášek bude asi pěknej koumák 😝

kamila1979
7. led 2013

@blanches Doktorka aby z něho něco dostala, tak mu řekla, že ona barvy neumí a čekala, že jí to Ondra bude vysvětlovat. A Ondra z toho měl srandu tak jí říkal, že tráva je černá, sníh žlutý. A svlíknout se nechtěl, ani ukázat pindíka, to řekl, že to se před cizíma nedělá, že to dělá jenom před holkama ve školce, když si hrajou na doktora. 😀 😀 😀
a malý to po něm opakuje

blanches
8. led 2013

@kamila1979 tak to je úžasné 😀 😀 koukám, že se rozhodně teda také nenudíš 😝

kamila1979
8. led 2013

@blanches no to vůbec jako např. - U našich na vsi se Ondry pokaždé, když tam příjdou ptají místni babky jak se jmenuje a malý odpověděl: " ježíši, jestli to chceš vědět tak si to konečně někam napiš, já to nebudu říkat pokaždý jak blbec"

A když se ho někdo ptá na rodiče nebo bráchu tak říkává - na takový intimní věci nebudu vůůůůbec odpovídat.
A ještě s oblibou dodává, já se taky na nic neptám, tak se taky neptej.

blanches
8. led 2013

@kamila1979 ten kluk mě baví 😀 😀 😀 myslím, že jednou z něj bude velký oblíbenec, už teď je jasné, proč ho poslouchá celá školka 😉 Honzík občas také něco pronese, ale tohle jsou opravdu super perly 😀 😀 😀

kamila1979
8. led 2013

@blanches No poslouchá ho i 27 dalších dětí ve školce i paní učitelky. 😀 😀 😀 Jeli na výlet a Ondra, že on bude stát, že on si v zimě v autobuse nesedne, co když se tam vyčural nebo vykakal bezdomovec. A všichni se zvedli i učitelky a dívali se jestli jsou sedadla čistý. 😀 😀

kamila1979
10. led 2013

@eeefffaaa tak co novýho co kluci?

eeefffaaa
autor
10. led 2013

@kamila1979 no porad stejny 😀 navic starsi je ted nemocnej,kasel a ryma,tak je radsi doma,takze me tecou maximalne nervy 😅 no a je jeste dobiram atb a uz mam zas taky rymu...dneska jsem si s nima po spani odpolko sedla na koberec do pokojiku a snad pres hodinu hrala,normalne ten maldsi si proste v pohode hral,jezdil s autama makladal a tak jsem chtela nenapadne odejit,no a za minutu u me,ja to nechapu....

jo a vis co jsem si dneska rikala,ze nechapu??jak nektery mamky co takhle vidim tady na konovi jeste pri tom vsem delaji ruzny veci z papiru,nejakyho materialu nebo proste neco pododbnyho,ja nevim kdy bych tohle delala teda...a hlavne kdyz mam chvili pro sebe,tak to zase travim jinak,treba tady 😀 proste at to beru jak beru,mam tak zaplnenej kazdej den,ze nevim kdy bych tohle delala

eeefffaaa
autor
10. led 2013

@kamila1979 a jak vy??nejakou perlu za posledni dny nemas?? 😀

kamila1979
10. led 2013

@eeefffaaa no to nechápu, kluci i kdyby si hráli, tak jak by viděli, že dělám něco z papíru, tak by chtěli pomáhat. 😀 😀 😀

jinak se nám Ondra dnes ve školce "oženil" vzal si Barunku a cestou ze školky mi říkal - víš mami, zatím mám jenom barunku, ale ještě potřebuju 2 manželky. Tak jsem se ho zeptala a Ondo na co? A malý jasně řekl - no Barunku mám i na ven, abych s ní mohl chodit mezi lidi, ale ještě potřebuju jednu co by zatím doma vařila a druhá aby uklízela a dodal, ale neboj to stihnu zítra. Vyhlásím soutěž a holky se jen pohrnou. 😀 😀 😀

kamila1979
10. led 2013

@eeefffaaa Dnes ve školce, po dnešní svatbě už Ondrova manželka si hrála s panenkama, která ji jakože brečí a musí jí pochovat a chtěla to od Ondry, Ondra se na ní podíval výrazem, jestli je normální a řekl - vždyť je to obyčejná hadrová panenka ta brečet neumí 😀 😀 😀

kamila1979
10. led 2013

To Ondra nemá den, kdy neperlí. to by musel mít asi 40 horečky 😔

eeefffaaa
autor
10. led 2013

@kamila1979 no ja to myslim tak,ze ja ten den mam tak plnej ze i kdybych chtela neco takovyho delat neni kdy a kdyz je nekdy volna chvile tak co si budu nalhavat,to si radsi sednu ke kafcu a uziju si chvili aspon minimalniho klidu...

no jo ten vas Ondra je fakt rizek,ten se neztrati 😀

kamila1979
10. led 2013

@eeefffaaa nebo když jsem byla těhotná s mladším, tak nešlo to jinak než vzít Ondru do čekárny na gyndu. Ondra samožejmě se musel ptát v plné čekarně co tam budu dělat jestli mi pan doktor bude promítat film o dinosaurech (fotka z ultrazvuku to jsou pro něho dinosauři), tak jsem mu řekla, že ne, že dnes bude jenom kontrola. Malý se zamyslel a řekl: TO TI JAKO BUDE KONTROLOVAT, JESTLI NEMÁŠ NA HŘEBÍNKU ZBYTKY VLASŮ".
A jak jsem vycházela z ordinace, tak náš Ondra nutil v čekárně ostatní aby mu ukázali hřebínek

kamila1979
10. led 2013

@eeefffaaa nebo perlu z autobusu
když viděl černocha v autobuse, tak začal hned zpívat samozřejmě co nejvíc hlasitě - Černoušek Bubu má černou hubu,nožičky skládací, prdelku foukací

kamila1979
10. led 2013

Vyber si, on prostě v perlení nezklame. 😀
A na víkend si pozval kamaráda, to zase budou hrát hru " na nervy".

kamila1979
10. led 2013

@eeefffaaa to já je dávám večer tatínkovi, když příjde z práce, ať si jich užije 😀 😀 A tatínek je koupe, tak jednoho nacpe do vany, druhý mu mezítím uteče.tak tatínek jde pro něho a ten co je ve vaně, tak začne dělat potopu. A tatínek pak je zpocený až na pr... a říká, že to se nedá. 😀 😀 😀

eeefffaaa
autor
10. led 2013

@kamila1979 jezis tak to jsi me ted pobavila 😀 😀 😀 tak aspon se nenudis,to musi byt fajn ne??se musis porad jen smat 😀

kamila1979
10. led 2013

@eeefffaaa no to jo, hlavně z těch manželek dnes. a Matyášek ho pěkně napodobujeme a když se snažíme Ondrovi něco vytknout tak matyášek na nás začne dělat ty, ty, ty. 😀 😀 😀

eeefffaaa
autor
10. led 2013

@kamila1979 jj taky je davam vecer tatinkovi...manza chodi v pet z prace,v lete i dyl,takze to je kolikrat nestihne,ale ted prijde,naji se,dam mu chvilicku na rozkoukani a jsou jeho 😀 a to stejne vetsinou zas neco uklizim,delam pradlo jo a jediny na co se teda pres den divam je Prostreno

kamila1979
10. led 2013

@eeefffaaa já taky se dívám na prostřeno, někdy i na to vip prostřeno. No záleží, jestli je tatínek dokáže zahnat do postele nebo ne. 😀
A ve školce, když Ondrovi domlouvají, když zlobí tak malý se podívá a řekne: no to víte paní učitelko, život není med (peříčko, růžová zahrada). tyto slova tam většinou prý nejvíc střídá

eeefffaaa
autor
10. led 2013

@kamila1979 zitra rano jedeme k babicce a dedovi,bydli ve stejny vesnici,koupili jsme vozik za kolo kvuli skolce tak jezdime a jsme mistni atrakce,protoze to na vesnici snad nikdo nezna 😀 ale je to fajn,vrazim je do toho a jede se a kdyz je hnusne aspon jsem v klidu ze na ne neprsi a nefouka,nevim jak bych to delala kdybych jednoho vozila v kocaru a druhy by sel treba vedle me,to bysme se nikam nedostali...jsem chvili i oba vozila v jednom kocaru,ale ten mladsi vetsinou byl primacknutej starsim takze se po chvili cesty vztekal

kamila1979
10. led 2013

@eeefffaaa to by bylo jako u nás o víkendu, když jsme šli na procházku, když poprchalo a Ondra vymetl všechny kaluže a Matyášek taky + matyášek aby nezaostával tak se vyválel i v blátě. a to ten den na oběd jsme měli rajskou, takže ten den jsem je pořád převlíkala. 😀

eeefffaaa
autor
10. led 2013

@kamila1979 no mladsi ma jeste tu mimi postylku,takze z ni nevyleze,coz je jediny stesti a starsi kdyz odpolko spi tak ho pak zahanime do postele oba jeste treba v deset vecer...ale manza vzdycky vysprchuje jednoho,ustroji da spat a ajde na druhyho a i s nim veceri

kamila1979
10. led 2013

@eeefffaaa Tak to Matyášek se vzteká a nespolupracuje, když je tatínek nedává koupat společně. manžel ho vysleče, malý se obleče. 😀 😀

eeefffaaa
autor
10. led 2013

@kamila1979 no ja kdyz jdu s nima pesky tak to je presne jak u vas,halvne ten mladsi reknu jdi ke kraji a on schvalne jde do silnice,nechod do vody a on tam jde...nejlepsi je kdyz je to budto vsechno zamrzly a nebo sucho 😀 no a mam vzdycky desnej vitr ze je neuhlidam a vlitnou mi pod auto.z toho mam fakt vitr,protoze nevis co od nich cekat