Synovi budou 3 roky a pořád má plenky

petrusinka1990
14. dub 2017

Dobrý den milé maminky,

ráda bych poprosila o radu.Už jsem zoufalá.Štěpánkovi budou v květnu 3 roky a stále máme plenky jak na den tak na noc a ne se jich zbavit.
Abych to vysvětlila.Když ho svleču z plenky a řeknu mu jdi se vyčůrat tak vezme nočník a vyčůrá se(kaká do plenky).Ale sám od sebe si neřekne.Zkusila jsem ho nechat bez plenky a pořád byla nehoda.Přijde mi že neví co po něm chci,ač rozumí když mu řeknu aby se vyčůral.Problém je že ani nenaznačí že potřebuje ☹.Teprve ted se rozpovídává,řešíme s fonyatrem.Prosím poradte mi jak mu vysvětlit,aby si řekl když potřebuje.V květnu jdeme na zápis do MŠ a od září do školky.Děkuji z rady 🙂 Petulka 🙂

aalleennkkaa7
14. dub 2017

Holkam jsem v lete sebrala plenku, cca po 45 minutach se ptala, chodily jsme curat, byly nehody, ale cim dal mene caste. Postupne si zacaly rikat. Kdykoliv jsem dala plinu treba na cestu do auta zacaly jsme znovu, ale uz rychleji. Obe jsou bez plen pres den od roku a pul. Chce to cas, musi to byt hra, legrace. Priklad treba kamarada, deti se rady opici.

miisa13
14. dub 2017

Podobně jako předchozí příspěvek, akorát až ve dvou letech a 3 měsících. Plus jsem dávala odměny, když šel na nočník sám (i v případě, že to nestihl). Pořád chválit, odměňovat...

alboo
14. dub 2017

@petrusinka1990 jak dlouho vydržela snaha nechat bez pleny? Prostě plinu nedat a hotovo

eva_sajdla
15. dub 2017

Myto s dcerkou měli taky tak, bez pleny 4 měsíce, ale sama si nikdy neřekla, postupně jí začalo otravovat, že jí pořád říkáme, ať se jde vyčůrat a myjí museli přemlouvat. Tak jsem usoudila, že ještě není ten pravý čas a plenky vrátila. Teď je to asi měsíc, co si najednou začala sama od sebe říkat (3 jí budou v srpnu) a nehoda je jen občas. Tak bych tomu dala čas, až se rozhodne sám...

izz76
15. dub 2017

@petrusinka1990 Prostě ho nech bez pleny a třeba jednou za hodinu posaď na nočník,holt budeš pár dnů utírat loužičky,ale jinak se to nenaučí. U nás fungovalo,když byly holky nahaté,jen v tričku,nějak si lépe uvědomovaly,že potřebujou čůrat a sami si chodily na nočník...

paulovak
15. dub 2017

@petrusinka1990 dětský pisoár, kolektiv nebo natahovací plenkové kalhotky - "pants". Hlavně výdrž a chválit.

rubika
15. dub 2017

U nas zafungovaly pekne slipy, ze pujde do skolky a tam se plenecky nenosi...
Behem dvou-tri dnu byl bez nehod doma. Venku to bylo horsi, kdyz se zahral s brachama. To jsem se musela hodne divat a ptat.
Ovsem kakani byla potiz, nedokazal to prijmout. Stal a histericky kricel ze leze ven bobek. Az me ho bylo lito...

prdecek
15. dub 2017

musí mu to docvaknout v hlavičce, někomu to docvakne dřív a někomu později. Nenutila bych, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že čím víc budete nutit, tím víc se šprajcne. U staršího jsme to tak měli a kadil jen do plín skoro do 3 let a často se počůrával. Mladšímu jsem pleny nechali a je to cca 3 týdny ( bude mít 2,5roku akrorát), tak si sám řekl, že chce trenky jako brácha a od té doby si chodí sám a přes den na spaní i na noc má sucho. Občas se stane nehoda, že si ucvrkne. Dejte mu čas. Samozřejmě zkusit vysvětlovat jednou za čas, nabídnout bonbon za to když půjde na nočník atd. to určitě ano, ale vyloženě bych netlačila.

elveren
15. dub 2017

Když jsme měli ve školce chlapce, který byl krátce "odplenkován" zpočátku jsme se každou půlhodinku ptali, případně s ním chodili na záchod. Interval se postupně prodlužoval. Nehody se pak stávali akorát venku, kdy byl moc zaujatý hrou a my jsme také nestíhaly chodit s ním čůrat. Postupně si zvyknul a začal si říkat sám.

simkov
16. dub 2017

U nas sme robili vsetko mozne aj nemozne a nic nezaberalo, ziadne osvedcene rady. Musel k tomu dozriet, a stalo sa tak ked mal 3 roky a mesiac, a bolo to zo dna na den, plienky odlozil uplne aj na noc, a neboli odvtedy ani ziadne nehody. A plienky odlozil v dobe, ked som uz rezignovala a prestala ho trenovat bez nej, aby sa pocural do teplakov, lebo toto u nas vobec nefungovalo. Jedine v com sme vytrvali, bolo pravidelne posadzovanie na nocnik, po spani, po jedle, asi v 1,5-2 hod intervaloch, ako to robia aj v skolke, aj ked mal plienku. Bud sa mu nieco podarilo alebo nie, ale bola v tom rutina, mozno to prispelo k uspechu.🙂

simkov
16. dub 2017

A este pises, ze sa teprve teraz zacina rozpovidavat.. tak to bolo aj u nas. A ked zacal spajat slova, a viac pouzivat rec, tak mu docvakol aj ten nocnik..

veronikavk
16. dub 2017

nam budou 3 v zaari a i kdyz holka mele o sto sest, nocnik a zachod odmita, radsi se pocura vedle a rekne me to nez by si rekla a sla si tam sednout :/ obcas za odmenu si tam sedne, nebo jdeme zalejt travicku ale nikdy se tam nevycura....ona prost evedome rekne ze ne a zacne i brecet litostive, takze jsem taky trochu ztracena, nevzdavame se, zkousime, ale marne, ona si i o plenu rekne :/

chezzie
16. dub 2017

vzala jsem plinku a posazovala na nocnik klidne po pul hodine, pozorovala ho a za chvili uz poznas priznaky kdyz chce curat, chce to hodne trpelivosti i z tve strany, urcite bych to ze zacatku nenechavala jen na nem, at si dojde sam, to jeste nechape...

mysicka_lb
16. dub 2017

Já jsem synovi v krámě ukázala regál Monte nápojů, které miluje, a vysvětlila jsem mu, že kdybychom nemuseli kupovat to balení plínek, co máme v košíku, mohli bychom si za peníze koupit všechny ty Montíky. Synovi byly jen dva roky a pochopil to velmi dobře, tak si myslím, že u tříleťáka by nebyl žádný problém. Nikdy jsem nesebrala jen tak plínku a nikdy jsem neposazovala na nočník, pokud si neřekl. Jen jsem vysvětlovala (párkrát jsem zopakovala, že velcí už plínky nemají a že až je nebude mít on, budeme si moct koupit Montíky). Během pár dní si začal v pohodě říkat, vykoupili jsme krám Montíků a od té doby byl prostě bez plen a bez nehod. Myslím si, že takhle staré dítě potřebuje hlavně pochopit, PROČ se po něm najednou chce, aby to bylo jinak, než bylo zvyklé. Proč jsou ty plínky, které předtím nevadily, najednou tak špatné, a záchod tak skvělý.... Proč si má říkat, když předtím po něm nikdo nic takového nechtěl.

fire85
16. dub 2017

s tím povídáním to asi nesouvisí.já sebrala plínu když byly malému 26 měsíců loni v červnu, dva dny počuráno spousta tepláků a třetí den začal chodit na nočník.ale zase bojujeme s čůráním při odpol.spánku.od ledna chodí do školky a to jen na dopoledne, ptz tam nemůže kvůli počurávání se spát.

vrana80
16. dub 2017

Je to veru uplne idividualne, ja som si myslela ze mladsia sa nauci od starsej ako pisete ze sa bude chciet opicit a ze deti opakuju po druhych detoch...nic, vobec nic, povie ze ona je este malicka a ze nocnik je pre velkacov a to bude mat dva a pol roka😉 tak som si povedala ze to necham tak, ze jej cas este pride a to je cez den bez plienky, bud to vydrzi alebo si rovno plienku vypyta....

smikri
16. dub 2017

Syn má 2 roky a 3 měsíce, je bez plen asi 14 dní. Netlačila jsem na něho, prostě dozrál a najednou to ze dne na den šlo. Doma chodí jen v tričku tzv. "na Adama" a na nočník běhá sám od sebe, jak má potřebu. Pak zavolá, zatleská si,pochlubí se mi a je vidět, jakou z toho má radost. Hodně chválíme, hladíme po vlasech za tak skvělý výkon, ode mě ještě dostává bonus pusinku navíc se slovy, jaký je to šikula. Venku si sám neřekne, takže pravidelně chodíme hnojit stromečky, které vlastně jen díky němu povyrostou, když je počůrá 🙂 Vždycky mu řeknu, ať si vybere strom nebo keř, který počůráme, takže vlastně hra a takto ho to baví 🙂 Až to má přijít, tak to přijde 🙂

petrusinka1990
autor
17. dub 2017

Děkuji maminky za rady,určitě se s tím nějak popereme 🙂 takže sundat plínu,dát slipy anebo trenky a vydržet 🙂

veronikavk
19. dub 2017

dneska prvni uspech, sam arekla ze chce curat a zavrela se na wc kde se teda vycurala do pleny, ale uz si apson sedla svlecena na zachod, zatim to teda neopakovala 🙂