Taky vaše dítko ve 14ti měsících nechodí samo?

lucikvr
20. dub 2011

Je některá mamina které dítko ještě ve14měsíci nechodí samo? Nevím jestli dokud jenom leze a chodí kolem nábytku mám dávat botičky a nebo nechat nožku volně. Malá spíše raději leze a do chůze se jí moc nechce.Jsem atakovaná ze všech stran že ještě nechodí. Dr. říkala že tomu mám nechat volný průběh.Lucík?

kachen
27. črc 2012

Mne mala obchazi nabytek od 9.mesice. Ted ma mesicu 13, kolem nabytku beha jak fretka, ale nepusti se a nepusti. Minuly tyden se vybicovala k maximalnimu vykonu, udelala 2 minikroky a nic. Zas jede kolem nabytku. Mne to je u zadele, do 18 mesicu ma cas.

antarres
27. črc 2012

Určitě tomu nech volný průběh. Naše doktorka říkala, že děti můžou začít chodit klidně v roce a půl a vůbec to není nic špatného. My ještě ani pořádně nelezeme a za chvíli nám bude rok. Jdeme na rehabilitaci. Buď ráda, že leze a obchází nábytek. 🙂 Starší dcera vůbec nelezla, začala sama chodit dva dny před prvními narozeninami.

drao
4. bře 2013

Taky bych to nijak nehrotila 🙂 Znám děti co chodí ještě před prvním rokem a znám i takové co mají rok a půl a teprve začínají 🙂 Naše malá se zase nikdy neplazila a ani nikdy nelezla po kolínkách, začala si napřed sedat, pak hodně lítala v chodítku, pak začla chodit a teprve až potom lézt po kolenou a plazit se 😀 Každý dítě je jiný, tak si nedělej starosti 🙂

ma.ja
25. bře 2013

Nelam si hlavu 🙂 moje malá začala chodit na 17ti měsících a teď po měsíci lítá jako drak 😀 chodily jsme na rehabku ( od 8mi měsíců- nepřetáčela se ze zad na bříško) a fyzioterapeutka mi říkala, hlavně neposazovat, nevodit...to mimi k tomu musí dospět samo.... a taky že jo 🙂
držím palečky 🙂

alisek
25. bře 2013

dr. má pravdu, neřeš to! má ještě čas, běžná je samostatné chození až kolem 18měs. pak se to už řeší, syn začal chodit ve svých 22měs. a lézt teprve ve 13měs., znám ty otázky, řeči, obličeje atd. ale nech to na něm, botičky určitě, max kožený capáčky, boty až když fakt samo chodí, né jen okolo nábytku.

miskadis
25. bře 2013

Naše malá začala chodit v 16ti měsících, taky jsem pořád poslouchala, že nechodí a že jí musíme vodit za ruku a bla bla bla 😝 Malou jsem za ruku nikdy nevodila, netahala a nechala jsem jí, až si začne pěkně chodit sama. A od té doby lítá jako splašená 😀
Takže opravdu je čas 😉

bebinka
25. bře 2013

Malá taky ještě sama nechodí a 27.3. jí bude 15 měsíců. Jsem úplně v klidu, moje dětská doktorka taky. Syn začal sám chodit v 16ti měsících, taky nikam nechvátal 🙂.

cajomilka
25. bře 2013

Naše malá má 15 měsíců a nechodí sama, už někdy od listopadu chodí kolem nábytku a stěn, ale pustit se bojí. Narozdíl od manžela a babiček to neřeším, až bude mít svůj čas, začne chodit sama. Přijde mi, že dřív se na děti víc tlačilo, dávaly se do chodítek, tahaly za ruce apod., takže starší generace očekává, že dítě začne chodit v roce, ale každé je jiné. Jinak malá doma nosí kožený capáčky s vlněnou stélkou Nolen, jsou super. Botičky pořídím opravdu až bude pořádně chodit i venku.

jetynka
25. bře 2013

Mám tři děti a každé jiné. Barborka začala chodit až v 16měsících sama, Vojta v 11měsících a Klárka v necelých 10měsících. Nikoho jsem do chůze nenutila a necpala ani zbytečně botičky a papučky, stejně si to pořád sundávali.

iva_kucerova
25. bře 2013

Dítě začne chodit,až když na to bude to mrňavý tělíčko připravený. Ivance bude teď taky 14 měsíců a ťapká jen kolem nábytku, lézt začala chvíli po roce a sedět taky tak. První botičky chci pořídit,až udělá sama pár krůčků, u nás je totiž všechno hodně na dlouho,takže si myslim,že než začne chodit,noha jí ještě vyroste. Na doma dáváme občas bačkůrky

paja.83
26. bře 2013

moje malá stoupla poprvé ve 14.měsícících, sama začala chodit před 3 týdny, tedy v 19.měsících, ale rozešla se velmi rychle, skoro nepadá a už asi týden ťapá i venku.

bosorkaxy
29. bře 2013

Mně malá začala chodit v 15 měsících, skoro na den přesně. Někde jsem slyšela, že se to začíná řešit, až když dítě nechodí samo v 18 měsících

2hanah
29. bře 2013

Nechte volný průběh, mně to taky všichni předhazovali, ale stejně bych to nijak neuspíšila, malá byla prostě hubeňour a měla slabé nožky, začala chodit sama až v 17-ti měsících a nic se nestalo, pozadu v ničem není, je velmi rozumná a brzy začala chápat, dřív než jiné děti, pokud nepozorujete nějaký problém, jen že se jí prostě ještě nechce, nechte ji tak 🙂

alena36
2. dub 2013

no moje Verunka má 12,5 měsíce a nesedí, neleze, o nějakém stání si mohu nechat zdát.....počítám, že chodit začne až na roce a půl a později 😒 😒 😒

renros
2. dub 2013

Buď v klidu, nehroť to 😉 Obě mé děti začaly chodit v 16ti měsících. Času dost!

edeltraut
2. dub 2013

Já jsem začala chodit taky až v patnácti měsících... dcerky mojich kamarádek taky. Jedna (dnes 11let) je sportovkyně tělem i duší a nikdy by člověk neřekl, že se tak dlouho rozběhla sama, druhá má teprve dva roky, ale je to úplně normální, krásná zdravá holčička 😉. Takže bych byla v klidu. Mimochodem, naše Adélka se projevuje taky jako pěkný lenoch, takže čekám, že první krůčky budou tak k vánočnímu stromku 😀

iveta107
2. dub 2013

je na to víc názorů, ale nám říkala sestřička na rehabilitaci, že je lepší botičky ještě nedávat, že úplně nejlepší je když může běhat děcko bosé venku po nerovném povrchu, to platí, ale bohužel jen v létě 😉

pytryska
11. kvě 2014

Holky, potřebovala bych nějakou odbornou publikaci nebo odkazy na článek, kde se píše o věku, kdy se má začít chodit, o nevhodnosti bot, když se ještě nechodí a o nevhodnosti chodítek. Někteří lidé jsou "nevěřící Tomášové" a já jim to potřebuju omlátit o hlavu nějakou doborou literaturou, ne diskuzí 🙂. Díky za tipy

stefanie84
11. kvě 2014

Ahojky, můj syn má 14 měsíců a nejradši chodí po čtyřech a obchází nábytek. Stojí sám jen pár sekund. Chodili jsme na rehabilitaci, protože se nechtěl otáčet. Je úplně v pořádku a doktorka i rehabilitační sestra říkají, že to chce čas a že na to přijde sám. Určitě chození neuspěchat jen kvůli (velmi chytrému okolí) bohužel se s tím potýkám taky, že ještě nechodí. Neboj bude ještě běhat a ty budeš vzpomínat, jak to bylo super, když jestě mimi leželo. 🙂))

ange_de_la_morte
11. kvě 2014

Ahojky ségra začala chodit v 18 měsísích - je naprosto zdravá ( fyzicky i mentálně) , jen prostě byla líná 😀 Nestresuj se tím že ještě nechodí, prostě potřebuje svůj čas. Jinak botičky až bude víc chodit než lozit - my jsme dali když už fakt byl malý jen na dvou a i tak je u první botek moc důležitě aby podrážka byla co nejměkčí na ohyb

dzejnyy
11. kvě 2014

Jejda, to se vůbec nic neděje a na nic není pozdě. Určitě nechat volný průběh a nesnažit s vodit za ruce, dávat nějaká chodítka a podobné věci. To je kontraproduktivní. Botičky až teprv bude stát většinu dne. Zatím by překážely v lezení.

jesjaja
11. kvě 2014

naše dcerka udělala první samostartný krok v říjnu, to měla 17 měsíců. Cca od 21.měsíců vůbec nechtělana kočár. Dokázala ujít neuvěřitelný kus cesty.Teď ve dvou letech "zlenivěla" a kočáru už dává přednost 🙂

luciksima
12. kvě 2014

naší malý je 12m.a stále se jen plazí,lézt zatim neumí tak i s chozením to určitě bude dýl 🙂

helenah82
12. kvě 2014

Souhlasím s doktorkou, jsou to trochu nervy pro matku, ale nechat volný průběh, až to půjde, ony půjdou. Syn lezl od deseti měsíců a stoupal si a chodil kolem věcí, ale samostatně chodil v 17 měsících. A teď? Jsme rádi, když si občas sedne nebo se zastaví. 😀 Nikdo už se neptá, kdy začal. Všichni jen upozorňují na jeho zvýšenou pohyblivost 😉 Takže vydržet.

moninkam
16. kvě 2014

Náš Lkášek začal úplně sám chodit až na přelomu 15.-16. měsíce a teď se nezastaví skoro ani přispaní.

leni84
16. kvě 2014

Moje dcerka udělala první samostatné krůčky ve 13 měsících, ale vyloženě sama chodit začala až mezi 14. a 15. měsícem..Teď je jí něco málo přes 18 měsíců a už běhá..Neboj se! To, že dítě nechodí ve 14. měsících nic neznamená..Pokud je všechno v pořádku a normálně se vyvíjí, není se čeho bát..Myslím, že i doktoři to do 18 měsíců vůbec neřeší - nebo tak mi to alespoň bylo řečeno. Moje kamarádka má tři děti a všechny jí začaly chodit až mezi 15. a 16. měsícem..🙂

chlupacek
9. zář 2014

Ahoj, naší malé je něco mále přes 13.měsíců a taky každej furt: už chodí? už chodí? a jakto že ne? nehorázně mě to vytáčí,ale musíme to hold nechat na nich,až se sami rozhodnou. Pak budu nadávat až ji nebudu moct dohonit :D :D

jankadudova
9. zář 2014

Muj syn zacal chodit v 15ti mesicich. Takze klid 😉

evelle
9. zář 2014

Dcera úplně samostatné začala chodit ve 14 měsících a 3 týdnech. Byla bych v klidu. Každé dítě má svoje vlastní tempo.