Taky vaše dítko ve 14ti měsících nechodí samo?

lucikvr
20. dub 2011

Je některá mamina které dítko ještě ve14měsíci nechodí samo? Nevím jestli dokud jenom leze a chodí kolem nábytku mám dávat botičky a nebo nechat nožku volně. Malá spíše raději leze a do chůze se jí moc nechce.Jsem atakovaná ze všech stran že ještě nechodí. Dr. říkala že tomu mám nechat volný průběh.Lucík?

sebestka
20. dub 2011

Dr. má pravdu. Moje neteř i synovec chodili až kolem 17. měsíce. Pamatuji si, že neteř ještě ani v roce nelezla! Natož, aby chodila. A jsou vpořádku a zdraví, oba dva.Dr. říká, že děti na chození mají čas do 18. měsíců. A na nějaký ataky se vykašli. Malá stejně bude chodit, až ona bude chtít a až k tomu vyzraje. Každý dítě je jiný, jedno chodí před rokem ,druhé později. Neboj, všechno je vpořádku, na nikoho nedej a užívej si ty první krůčky, je to k nezaplacení.

littlejane
20. dub 2011

Ahoj, tak se hlásíme 🙂) Malej má 14 měsíců pryč a sám teda ani ránu 🙂 Chodí za ruce (obě, za jednu se mu nechce, vždy jen pár krůčků), podle nábytku teda sám a nebo pádí po 4. Já to neřeším, však každé děťátko má svůj čas, až se mu bude chtít pustit se do toho sám, tak vykročí. Řečí okolí klidně ignoruj 🙂 Jinak my botičky teda dáváme, aby si na ně zvykl a taky proto, že už zkoušíme ťapat po venku.

zdezli
20. dub 2011

Moje dcerka zacala chodit presne na sve 16 mesicniny, boticky jsme zacali davat asi o mesic driv, kdy uz zvladla sama par krucku a chodila za jednu ruku.

Nenech se vykolejit, do 18 mesicu opravdu casu dost, stejne sve dite nijak chodit nedonutis, ono k tomu casem dospeje samo.

moudivlacek
20. dub 2011

my s velkou slavou zacali chodit v 19 mesicich a to uz jsem byla dost zoufala 😀 😉

columbia
20. dub 2011

Nám je 13 měsíců a teprve si začíná stoupat a to ještě spíš jen na špičky nebo úplně šejdrem, takže do chození ještě hodně daleko. Mudr. říkala, že času dost. Prý se mají botičky začít dávat až když více chodí než lezou.

smardik
20. dub 2011

Honzík bude mít 15měsíců a taky sám nechodí, chodí kolem nábytku, s chodítkem, občas chce za ruku ale sám zatím ne, až se na to bude cítit začne chodit stejně jako první syn, ten začal v 16měsících, oni ví kdy jsou na to připraveni

esterka610
20. dub 2011

Naše Kájina začala taky chodit až v 16m, Kuba o 14 dní dříve, nikam jsem je nehonila, je to zbytečný. Na lidi kašli, co je komu do toho,že ti malá ještě nechodí??? 😠

dana3262
20. dub 2011

U nas zaclo ted, cili po 14.mesici. Je to pozdeji, ale nic neobvykleho 🙂

weri1
20. dub 2011

já začala chodit v 16. měs. 😉

ivasad.
20. dub 2011

Já začala sama chodit ve 14 měsících, a zdá se že dcerka bude po mně - ta se v devíti měsících začala teprve plazit. Je zdravé, když dítě před chozením dlouho leze, zpevní si svalstvo. Horší pro zádíčka je, když se dítě neplazí ani neleze, a zrovna sedí a stojí. 😉 Takže se nestresuj 😉

lubiku
20. dub 2011

My mame 13.mesiacov a tyzden a tiez este nechodíme. Behame po styroch od 10.mesiaca, okolo nabytku chodime od 11.mesiaca, za jednu ruku behame asi dva tyzdne, no ak ho chcem co i len na chvilku pustit nech to skusi sám tak okamzite ide na kolienka na styri, takze myslim, ze odvaha pustit sa tak skoro este nebude. Tiez mu nechavam cas. Chlapci sú ze vraj lenivsí, baby mi chodili vsetky do roka, tak si pockame kedy to príde.

Kazde dieta ma iné tempo vývoja a do toho roka a pol je to v poriadku. Ved sa nabehaju este dost 😀

gabour
20. dub 2011

Ahoj, malej začal první pokusy ve 13-ti měsících, ale sám se rozchodil až v 16-ti měsících. Rozhodně nic neuspěchávej a nevoď ji za ruce. Jen se tím křiví záda a zadělává se do budoucna na problém. Človíček sám nejlíp ví, kdy je jeho organismus "zralej" na chůzi, kdy má všechny svaly nachystaný. A jak říkala moje dr.- každej se dřív nebo později chodit naučí, takže užívej, že ještě nemusíš za malou běhat 😉

lena27
20. dub 2011

bude nám 13 měsíců a jen se plazíme a stejíme. počítám, že začne sám chodit tak v 16 měsících

miarosa
20. dub 2011

Byl nám rok a ještě sme nechodili a začínala sem se bát že to bude trvat ještě dlouho, všichni tak ypořád už chodí, už chodí a já pořád že jen kolem nábytku atd. Už v tu chvíli sem si říkala že na všechny prdim ať si říkaj co chtěj. Doktorka nám taky říkala že to příjde samo a za měsíc přišlo hurááá tak konečně ve 13. měsícíh. Každopádně je lepší aby dítě mělo bačkůrky, protože v tom má pevnější kotníček a prý taky pro tu stabilitu. Náš Tomášek se najednou pustil a šel sám, když byl úplně bos, zajímavý a já mu ty bačkůrky pořád dávala 🙂

luciina
20. dub 2011

Nám je teprve 10 měsíců a taky to ani se stoupáním nevidím slavně. Leze pouze s břichem na zemi a to by v tom mohla soutěžit 😀 . Ale píšu sem kvůli těm atakům, už nyní slýchávám jak mimi jiných, už dávno stáli atd.. Musím říct, že jim v klidu odseknu, že má na to čas, ale doma když jsem sama tak do mě vjede zlost a lítost. Takže, sepni zoubky a nedej se nikdo se neplazí do dospělosti 😉

paralimi
20. dub 2011

Taky jsem se pořád každého ptala jestli je to normální a doktorka mě uklidnila, že to prostě někomu dýl trvá. Moje slečna začíná 16m, ještě také nechodí sama jen za ruku. Botičky dáváme jen ven, doma nechávám naboso, protože v papučkách se špatně lozí (zkus to 😉 ) Výhodu to má,že nechodí sama,......... neuteče! 😀

luuciee83
20. dub 2011

Já myslím, že každé dítko samo pozná, kdy přijde jeho čas chození 😉 Matýsek mi lezl v 7m a v 10,5m chodil - Aduška lezla 7,5m a chodit začala nedavno ve 13m 😉 (a nemám pocit, že by jí něco uteklo...) A ty ataky ohledně chození znám - u nás byly i z rodiny a všem jsem prostě říkala, že jí nic neuteče, že se to naučí - neznám zdravé dítě, které by se to nenaučilo 😉 Takže rozhodně si z toho nic nedělej a malou do ničeho nenuť 🙂

poisonlentilka
21. dub 2011

Ahoj. synovi je příští týden 16 měsíců a sám nechodí, ve 13. měsících začal teprve lézt a sedat si.Poslední měsíc se sám postavil na nožky a teprve včera se chytil chodítka a drandí po bytě.Botky nenosí zatím.Na rehabilitacích povídali, že sám by měl chodit do 18. měsíců. 🙂

lucieuhri
22. dub 2011

Ahojky. Mám dcerku 11měsíců a už mi chodí od 9měsíců a půl. Lézt nám začla někdy v 6měsíci, pak jsme koupili chodítko které nám vydrželo asi měsíc a od té doby chodí úplně sama. Ted už letá jak střelená, ale podotýkám, že jí bylo 9měsíců a půl když nám sama začla přecházet pokoj bez držení a ze dne na den začla chodit i venku. Ted už je to nezadržitelné torpédo, které lítá jak splašené. Takže je to asi úplně individuální, ale doktorka nevěřícně kroutila hlavou když jsme byli na 10.měs kontrole a viděla, že mladá chodí. Je to šikulka.

lopata49
13. črc 2012

Klídek, začali jsme chodit v 18 měsících a taky se nic nestalo... každý má své tempo a temperament.V životě se ještě nachodí... 😉 😉

pavcza
13. črc 2012

Náš malý začal chodit asi ve 14ti měsících + 2 týdny přibližně, to se začal prvně sám pouštět, ale byl pomalejší ve všem od začátku, takže jsem to čekala později, taky občas jsem slyšela dotazy, jestli už chodí a bylo mi blbý říkat, že ještě ne. Jinak mu bylo 17 měsíců a ještě chodí trošku jako zeširoka nevim, jestli má vliv, že má tedy dosti očkové nožky (po mamince, ale já zeširoka nechodím 😀 ), snad se ještě vyběhá. v každém případě se nenech okolím tlačit, přijde to samo.

gumidek
13. črc 2012

Kluk začal chodit cca ve 14 a půl měsících, pak měl i týden, kdy neušel ani krok, prostě radši lezl. A teď toho nachodí výrazně víc než děti, který chodily od deseti měsíců 😉 Jo, a taky jsem poslouchala - on ještě nechodí? Bych bývala vraždila 😠

pet.s
13. črc 2012

Terezka taky až téměř na 15 měsících...Mojí kamarádky holčička až v 19 měsících, už je honili na neurologii a různě po dr a holka najednou zjistila, že je to sranda běhat po dvou a do 14 dnů lítala jak drka. Ted jsou ji 3. Byla jsem s nimi na dovolené a je úplně normální, chytrá a bystrá holčička. jen trochu paličatá, tak možná proto nechtěla chodit.-)))))))))))))

xvitk101
13. črc 2012

Jak píše hodně maminek, určitě má ještě čas. Aspoň bude mít zpevněná záda. My jsme trochu druhý extrém, začal sám chodit v 10 měsících. Odpovídám spíš na botičky - pořídili jsme kožené capáčky, když se začal stavit na nožičky. Bačkůrky bych určitě nedávala. Dětské nožčce je nejlépe naboso (v ponožkách), tvaruje se tím chodidlo. Teď jsme koupily od Clarksu first shoes - taky kožené botičky s velice měkkou podrážkou. Doma chodí jen v ponožkách a ven má teda ty botky.

johanka33
14. črc 2012

....chce to především klid....jednou chodit začne 🙂 naše malá začala chodit skoro ve 2 letech.....prostě se jí nechtělo....doma jsem se nabrečela a o lidech nemluvím.....dnes lítá jako o závod....každé dítko je prostě jiné...držte se 😉

atrami
14. črc 2012

Moj začal v 17. mesiacoch. Ja zasa možem poďakovať mojmu okoliu. Oni ma upokojovali, že bude všetko v poriadku. 🙂 Teraz je k nezastaveniu.

veronikaka
14. črc 2012

Na fyzioterapii mi řekli, že průměrně děti chodí od 15-ti měsíců. Určitě máte čas. Jinak malá se mi s botičkama rozchodila a pak hned začala lítat.

petruska_007
16. črc 2012

My máme 14 měs.a 17 dní a taky ještě nechodíme 😉

luccii
18. črc 2012

kam spousta maminek pospicha? nechte deti vyvijet se tak, jak to ony potrebuji... botky az zacne bravurne chodit, ne driv!

zuza01
18. črc 2012

Tak tohle dám přečíst své tchýni, protože za týden slavíme 1. narozeniny a chodíme kolem nábytku, dva tři kroky i bez držení. Podle tchyně problém, jelikož malou málo nutím chodit - omyl, nenutím ji vůbec - a jiné děti dávno chodí... 😀