Tříletý syn nemůže být bez mámy

simona_33
10. dub 2019

Ahoj holky, potrebovala bych poradit a a zjistit, jake mate s timto zkusenosti... Mam syna 2r9m. Chodi do skolky, rano obcas place ale dopoledne je ok, ted byl nemocnej tak zas rano place, pred nemoci uz byl i rano vesele dite. Pres den jsme normalne spolu, uz ccarok rekla bych jezdi vzdy jednou tydne na den k babicce, a je to ok. Jede klidne s tatinkem na vylet. Mame 5m syna. Problem ktery mam je to, ze vecer neni schopny byt beze me. Je to absolutne vyjimecna situace kdy s nim nejsem, jsem doma ze, nikdy nespal mimo domov, jednou jsme zkusili u babicky ale nakonec volala a tak tatinek dojel.... Vcera jsem zas musela odjet, vzala jsem mladsiho a vecer uz volala manzel... Syn se pta na maminku a chce culik (ano je zavisly na culiku, jdeme spinkat, lehnu si k nemu on me drzi za culik a usne).. Manzel mi psal po 11 hodine kdy usnul syn vycerpanim. Vubec nevim proc to ma. Myslim ze manzel byl nastvany, jeste mi rekl ze uz mu nemam davat culik (on si ho ale stejne vezme ze), jakoze on s nim ani nemuze na vylet
pres noc, kdyz takhle vyvadi.... Mate radu, zkusenost, preslo to? Mame vic trenovat? Jsem z toho trochu zoufala, prijde mi to dost omezujici, ackoliv jako nemam uplne duvod nebyt doma, ttak tr3ba bychom nekdy mohlis manzelem aspon ven nebo nevim, ale on je jak posedlej...

ivular
10. dub 2019

Je malý - na toto má určitě nárok. Pokud Tě to výrazněji neomezuje, určitě není důvod jej v tomto směru stresovat a separovat jej. Tím by se pouze oddalovalo jeho psychické dozrávání, či by to dokonce mohlo mít opačný efekt, kdy by ta separace prohlubovala jeho fixaci na Tebe.

Jen na okraj uvedu, že u úzkostnějších či např. autistických dětí není nic výjimečného, že např. až do 8 či 10 let vyžadují společné spaní s rodiči a např. do 12 či 13 let nejsou schopni přespat mimo domov. Nicméně i oni postupně psychicky dozrají a později už žádný problém v tomto směru nemají.

evaamy
10. dub 2019

to je normalni. muj je o rok starsi a to samy

editah222
10. dub 2019

@simona_33 nevím jestli to je normální, ale moje 9! letá dcera chce taky spát se mnou. Příští rok ji čeká další škola v přírodě (první byla hned v první třídě, bylo to její první spaní mimo domov a musela s ní spát paní učitelka, ale ta to zvládla) a už teď o tom mluví a nechce tam.
U babičky spala prvně asi v 5letech, do té doby nechtěla a když jsem to zkusila tak tam hrozně plakala a musela jsem si ji vzít. Nechtěla jsem, aby z toho měla nějaké trauma. Teď už tam spí normálně, stejně tak jako o zbytku rodiny, ale neche nikam kde by byla "sama".
V den devátých narozenin začala aspoň usínat sama :D :D Takže mám konečně volný večer. Ale na tatínka je zvyknutá, uspával ji obden od malička on.

kspp1
10. dub 2019

Myslím, že v jeho věku to není problém. Naše malá šla do školky ve 3,5 letech a celý první rok tam byla chudák nešťastná. A usínala zásadně na mém břichu, nejlépe s prstíkem v mém pupku jak v nabíječce. Na večer bez rodičů by asi nezvládla ani nyní v 5 letech. Některé děti jsou holt mazlíci.

leneee
10. dub 2019

@simona_33 dcera to mela do 4 let podobne,pak jako kdyz utne,odesla sama od sebe do pokojicku do sve postylky, uz nechtela ani drzet za ruku a vic zacala preferovat tatinka. Tak doporucuji hodne se jeste mazlete a neodhanejte ho od sebe, nejake “trenovani” nema smysl. Pak vam to bude chybet 😉

hankaros
10. dub 2019

Hledala bych souvislosti i se sourozencem. Mladšího si berete s sebou, starší by chtěl logicky taky. Mám podobné staré děti, a starší došli až v daňových 5 měsících, že už s námi bude napořád a neodlozime ho a začala "zarlit" = dožadovat se moji pozornosti. Do té doby u babičky několikrát spala, pak už nechtěla. Uspávám já, obě děti vetsinou. Teprve ted po 4 mesicich se to zacina zlepsovat. Je schopna byt s nekym jinym pres den. Na noc to zatim nevypada. Neresim, nechci to lamat pres koleno, ono se to podda. Doprejte mu ten luxus vasi přítomnosti, ať nemá pocit že o vás musí bojovat.

zelenaesmolda
10. dub 2019

@hankaros to bylo prvni co me napadlo,ze zarli na mladsiho sourozence.

simona_33
autor
10. dub 2019

Holky diky za reakce, ja to lamat nechci, uprimne mi to lame srdce, ale ja ho nenechavam nekde v utulku, je s tatinkem a skutecne vyjimecne, nekdy je to opravdu potreba.... On pres den nema problem, ze by na me uzlostne visel, jednou mi i rekl, ze maminku mam rad v noci.... Se sourozencem nevim, tohle delal vzdy.... Ted nekdy v noci krici ze chce maminku, tak si jdu lehnout k nemu a spime.... Tata mu nestaci. Ani ho nepusti k sobe do postele, ja usinam s nim v jeho posteli... Urcite se toho nechci vzdat a vim ze je malej, ale ja sama z toho mam stres kdyz vim, ze musim jet.... Taky jsem byla s mladsim v nemocnici, v porodnici apod. Nekdy pryc musim a jen chci nejak mirnit jeho stres, ja se k nemu samozrejme vratim, rada bych mu to ulehcila.... A jako nechci mit vycitky, kdyz jdu z domu ale ja je mam! Tulime se mazlime, jen tohle me trochu ubiji...

hankaros
10. dub 2019

Pak by te v tomhle měl podpořit partner, hlavně před dítětem, říci mama musí pryč, spolu to tady zvládneme, mama se brzy vrátí. Dítě cítí nejistotu z obou rodičů. Co kdyby vám partner vecer nevolal, pokud nenastane emergency situace, a prostě by si se situací nějak poradil ? Je to otec, dítěti předpokládám neublizuje, postarat se umí.

marketa11112
10. dub 2019

Ha mam ctyrletaka,ktery nikdy nespal mino domov, do vanoc spal s nama v posteli,ted konecne v posteli vedle te me,pri usinani ho drzim za ruku ci hladin,v noci trikrat budi me ci manzela. U babicky byl max . na odpoledne. Do skolky jde na dopoledne. Ale je porad nemocny, takze spis je doma nez tam. Pak 21 mesicni dcerka spi s nama,kojim 12 x za 24 hodin. Pohoda.

market_89
10. dub 2019

Ahojky holky,malymu byly v unoru 3roky,skolku nechce(byl 2x v soukrome a des takze jsem ho odhlásila,v zari ma nastoupit do statni,pac musim do prace...pres den už problem neni,tatinek babicky pohoda,ale noc jen semnou,ma svuj pokojik,uspim ho a jdu do sve postele...pisete ze mate druhe deti,jak jste to udelali kdyz jste byly v porodnici?😆teprve druhe planujeme,ale tohohle se děsím uz ted,na sílu to delat nechci aby si pak nevytvořil odpor nebo strach z toho cloveka🙂

simona_33
autor
10. dub 2019

@market_89 to ti reknu uplne presne.... Ja jsem s timhle starsim synem bylanpred porodem v nemocnici měsíc a predatava ze se to bude e opakovat byla sislena.... Manzel vetsinou pogolal babifku a nakon3c to zvladli.... Kdyz jsem doma tak vzdy nakonec naklusu ja, syn neni blbej vi ze tam jsem, kdyz ale nejsem tak on sice se kvulu tomu vztekne ale nakonef to da. Ptgni noc je nejhorsi, pak si zvykne samozrejme... Ja byla v porodnici tyden mam deti predcasne, telefonovali jsme se synem, videohovor ale do porodky nechodil... Ono by ho to ubijelo, byl jednou a nechtel odejit... Nakonec to zvladne, ale to obdobi sozrozencu je obzvlast citlive.... Ja bych ted opravdu mnohem vic lpela na tom, aby uz pred porodem usinal s mnzelem.... Sourozenec je takova zmena, ze pak zacit a tim ze maminka nemuze to proste nejde.... Nam se to ale do porodu nepodarilo, takze ja uspavam oba jeden usne u prsa a pak druh j u culiku no...

simona_33
autor
10. dub 2019

@hankaros jj partner se postara, samozrejme ze pozve babicku a ja mu za to treba nadavam ze pak ji sem nastehuje, on ale vetsinou uspi syna i kdyz je tu babi.... On uspava jen nosenim.... Po tydnu v porodnici uz to zvladali, ted po 5 mesicich jsem potrebovala na noc pryc a zas teda mirne krize no.... On chodi k oknu a kouka jestli mam kde zaparkovat, ma z toho uzkost abych mela km dat auto az prece prijedu, rano uz byl v pohode... Manzel mu samozrejme rika ze prijdu apod. Obavam se ale ze tyhle casove udaje aspol nevyhodnucuje uplne dobre.... Takze to nepomaha rict ze mamka prijde....