Unavené batole si za boha nechce lehnout. Co ještě zkusit?

anguly
12. srp 2019

Prosím pomoc! Koncem června jsem byla donucena okamžitě přestat kojit (ze zdravotních důvodů) mého 15měsíčního syna. A ten to špatně snášel a od té doby bojujeme se spánkem...

Už jsem fakt na mrtvici... Je úplně unavenej, padá, je protivnej... a když ho dám do postele, tak dostane hysterickej záchvat a ani si nelehne, pere se se mnou a nebo okamžitě zdrhá... A to dělá ráno, v poledne, navečeru... prostě pořád...
Do postýlky ho dát nemůžu, protože jí strašlivým, ale fakt šíleným způsobem ohlodává až na třísky...
Z kočárku se naučil taky zdrhat (víc utáhnout kšíry už nejde).

Zkoušela jsem si s ním lehnout, pomazlit, zazpívat, pohoupat, pustit ukolébavky, relaxační hudbu, uklidňucící mast, pustit video na mobilu, pověřit uspávatním babičku, pověřit uspáváním tatínka... Párkrát něco zabaralo, ale podruhé už to obvykle nefunguje.

Jediné co zabírá je auto, ale máme jen 1 auto a manžel s ním musí jezdit do práce... A ještě teda večer, když už je úplná tma, tak v posteli taky usne. Ale ráno, když se vzbudí při svítání, tak stejný problém... Ale pak je unavený a protivný...

Jo a dudlíka od malinka nechtěl a umělé mléko mi taky absolutně odmítá.

Prosím o radu, co bych mohla ještě zkusit. Dochází mi nápady i síly...

sinicka
13. srp 2019

@anguly
Ahoj, ja ted odstavila 18m a mame to same co vy. V kocarku usne, pokud mu zafixuju ruce dekou nebo rucnikem, jinak taky vystupuje, zveda se, vzpírá. Kdyz uz ma ty ruky zafixováne a leží, tak usne. Večer neusnul jinak, nez u prsa. Kdyz ho uspavala babicka, tak si vzal umele mleko z flašky, i od táty. Ode me by si to nevzal. Ted to řešíme takto: Kolem 8.hodiny uz byva syn unaveny, okoupu ho, ve vaně si vycisti zuby, pak ho nesu do ložnice, oblecu ho a zafixuju mu ruce dekou, aby nevstaval. Rikam mu, co za cely den videl (lampa, pes, čiči, motorka...) proste veci, co zna. A vetsinou zavre oci a spi. Kdyz to nezabere, tak v celem baraku zhasneme a chodim s nim po tme v naruci a pak usne. Kdyz je přetaženy, tak rve jeste hodinu. Myslim, ze diky te koupeli ma rituál a ze se jde spat. V noci chce nekdy napit, mame u postele lahev s vodou. Ráno mu davam do flašky kakao. Bude to lepší a lepší, uvidíš... všechno vyladite.univerzalni navod a rada neexistuje.
Hodně štěsti.

sinicka
13. srp 2019

Jo a poridili jsme v jysku za par korun zatemňovaci závěsy a to je panečku bomba! Uz je mame v celym domě. Takze večer se zatahne a rano je tma dokud je neodtahneme. To taky dost pomáhá.

prejeta_zaba
13. srp 2019

@jade85 přesně jak píše @barumat, nikdo neříká zamknout dítě v ložnici a nechat uřvat do bezvědomí. Ale ležet s ním v posteli, v podstatě ve stejné pozici jako na kojení a klidnit tichým mluvením je něco jiného než hopsat na míči a v manduce a nevím jak ještě. To má kontaktu až až, ne? Já třeba ležím a čtu v posteli i tříleťákovi, sám neusne, ale představa, že s ním hodinu někde hopsám, to můžu jít rovnou do fitka. 😄

@anguly přes den jedině kočár a rozhodně se nejde spát! Jde se normálně v sedě na nezajímavou! procházku a samozřejmě po pár minutách vytuhne. 😝 Dobrovolně si přes den chodí lehnout až co rozumí pohádkám, takže tak od 2,5 roku.

zelenaesmolda
13. srp 2019

zkousela jsi masaz obliceje?na deti to krasne zabira,usnou po par pohlazenich

karlajasmine
13. srp 2019

@anguly měla jsem s dětmi to samé, zabralo nosítko a časem ho přestaly vyžadovat.

anguly
autor
14. srp 2019

@prejeta_zaba No když to je ten problém, že on si v té posteli prostě přes den nelehne. Večer to krásně zabírá, ale musí být už tma... (asi fakt pořídím závěsy). Přes den si ani nelehne, prostě je unavenej, že mu padaj oči a podlamujou se mu nožky, ale stejně si nelehne a ječí, takže nějaký klidný mluvení nemá smysl. Na a ono nezabírá ani hopsání, to nesnáší od malinka...
V nosítku je spokojenej, ale musíme jít ven na procházku (doma to taky nezabírá 🙈)

@zelenaesmolda To jsem taky zkoušela, starší syn to má taky rád, ale todle zlobidlo to nechce 😖

antoinet
14. srp 2019

Uz tu vse zaznelo, pres den kocarek (dam spis do sedu, spustim, az spi, otazka 5ti minut), vecer ritualy, pak lehnout se mnou do postele a proste spime. Prvni den po odstaveni stala u dveri a kricela, po par dnech lepsi a lepsi a ted si proste lehne, saha mi na vlasy a usne. Je fakt potreba dat tomu par dni a vybrat si zpusob, ktery ti dlouhodobe vyhovuje.

lennus
14. srp 2019

@anguly Nosítko je super nápad a u nás zabírá, když je malá přetažená a výjimečně v postýlce nechce být. Určitě potřebuje kontakt