Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
9. črc 2010

Jaji to je hrozný to má člověk asi fakt v osudu napsaný kdy a kde a nidko to neovlivní. ☹

dzej
autor
10. črc 2010

ahoj holky 🙂
tak už jsme doma...nějak jsme to nemohli vydržet v Brně a ze dne na den jsme se rozhodli a vyrazili k moři. cestu zvládla Sabula uplně perfektně, tam jsme jeli 11h, ale ona se tak těšila na moře že ani nemluvila 🙂 Zpátky jsme jeli přes noc, tak jsme byli za 9h doma. Jinak super ubytování, jídlo, bazen, čistoučký moře, prostě paráda a za hodně slušný peníze 😵 no strašně rychle to uteklo... ☹
Jaji, upřimnou soustrast...je mi to líto..je to ted náročný na srdíčko v těch vedrech. A jsi statečná. A manža taky...určitě jste mu poskytli tu nejlepší pomoc co jste mohli. Je dobře, že děti u toho nebyly....
Evi, budou fotky z Německa? Jani tak už teda finišujete, když vybíráte kuchyn? Moni, ty si užij víkend 😉

dzej
autor
10. črc 2010

Evi...dobře jsi to napsala.... jak jsme se dneska ráno vraceli, tak na Veveří na šalinové zastávce byl věnec a zapálená svíčka...ještě docela čerstvý stopy po malování policajtů na silnici....jsem to pak hledala na netu a našla...borec 3 promile v krvi, bez řidičáku...prostě vjel na zastávku a zabil mámu 48let a těžce zranil dceru 15let....strašný....strašný...prostě se těšíš na léto...na prázdniny...jdeš třeba s mámou z nákupů,. už se těšíš dom...a .... 😢 😢 😢 já na osud věřím...každej to máme daný.... 😢 😔

l.myska
10. črc 2010

Ahojky
mám dotázek máte někdo zkušenost s angínou- Mudra nám dala antibiotika AUGMENTIN DUO
ve středu-to mu teklo z očíček,tak nějak chrchlal a nejedl, ve čtvrtek ráno mě o půl šesté vzbudilo
"Maminko mlíčko udělat" a pak už to byla fujavice moje dítě jak ho znám žádná horečka nic, oči dobrý
zkrátka zlobí zlobí,neposedí, držím ho doma a můžu už se z toho zbláznit....
měli jsme odjet už v pátek na dovču ke kamarádce a nevím kdy tam vyrazit....
moc děkuji

muminek
11. črc 2010

Ahoj holky jestli chcete mrknout na naše fotky z dovolený tak je to ten první odkaz.

muminek
11. črc 2010

Výlet po alpách

dzej
autor
11. črc 2010

@l.myska ahoj, tak to bohužel neporadím..zkušenost nemám...tak ať vám to dopadne dobře 😉 Myslím, že na sluníčko s ATB nesmíš chodit...
Evi no super fotky? Ale nebolí tě zadek ještě teď? Kolik jste najeli kilometrů?

muminek
12. črc 2010

@dzej tak je pravda že zadek mě trochu bolel až jsme jeli na zpět na jeden zátah tam jame jeli dva dny tak to bylo super. Spali jsme u krásnýho jezera. No romantika. Jani a kde jste byli u moře ?

dzej
autor
12. črc 2010

@muminek 😀 😀 tak to věřím . Evi, my jen na Krku, v Bašce 😉

cerstvamama
12. črc 2010

Ahoj holky, jsme zpet z chalupy. Bylo tam moc dobre, i kdyz jsme pres den byli zalezli a ven jsme sli jen rano se psem a pak k veceru - zase se psem a k tomu jsme se stavili na boruvkove pivo v mistni hospode 😉 Deti jsme nechali koupat az tak od ctyr odpoledne, driv to nebylo mozny. I na horach bylo vedro jako blazen.
@jaja moc me to mrzi, uprimnou soustrast......
@cori tak to jsou prijemne starosti, kdyz vybiras veci do bytu 😀 My mame mycku Elektrolux a jsem s ni taky moc spokojena. Kdybys zapatrala na iDnesu tak tam delali testy, probehlo to i v Cernych ovcich. Ale uz je to dyl, musela bys asi hledat.
@muminek asi bych ten prst nenamacela, aby se mu tam neco nedostalo. Nam se Adelka napichla na souseduv plot, mezi lopatkama ma strup. Byla to vterina ☹
@dzej a co ze jste se vratili tak brzy? O te nehode jsem slysela, je to hrozny. Vcera pry zase Dara Rolins srazila nekoho autem - to je fakt des co se na tech silnicich deje 😒

cerstvamama
12. črc 2010

@pekny fotky 🙂 krasny hory, ty ja muuuzu!

dzej
autor
13. črc 2010

ahoj holky,
jakpak se máte? Dneska je v Brně jen 32st 🙂 jsem vypláclá na zahradě u bazenu a ani se nehnu.

@cerstvamama Moni, byli jsme tam od soboty do soboty..Jirka si nemohl vzít dýl dovču a taky kvůli psovi....je pravda, že to strašně rychle uteklo....v září doufám, pojedem na dýl 😔 Borůvkový pivo??? Jak to chutná? Kvido byl na chalupě s váma? To je hrozný ty vedra pro psy, že? Arson taky celej den leží na zahradě ve stínu a ven jdem jen ráno a večer a to se ještě tváří blbě 😀 O té Rolins čtu teď....drsný....
No nic, jdu využít toho, že malá spí, uvařím si kafe a kouknu na primě na Zoufalky 😀 Hezký den holky

jsem docela ted přemýšlela...kampak se asi poděla Simča, Lenkavo a Jinula....

muminek
13. črc 2010

Ahoj holky, tak my byli dneska na parníku a bylo to super jani někdy by jsme mohli vyrazit s dětskama .Martínek se trochu bál jak to přistávalo 😎

cerstvamama
13. črc 2010

Ahoj holky, u nás bylo dneska děsně dusno a taky krásných 32 stupňů. Musela jsem na úřad, strávila jsem tam hodinu a nakonec mi řekli, že to bylo zbytečný 😝
@dzej Borůvkový bylo dobrý, pěkně osvěžilo. Kvida jsme samozřejmě vzali, doma by se mu stýskalo. Chodili jsme s ním jen než se udělalo vedro a pak večer. Přes den ležel ve špajzu, to je nejchladnější místnost se studenýma dlaždičkama, tak se tam chladil.
Adí po obědě v tom vedru neusnula, tak aspoň teď odpadla brzy a já jdu k tchánovcům na vychlazený pivo.

dzej
autor
13. črc 2010

@muminek Evi a kde jste byli? Na Dalešické nebo na Brněnské? Ses měla ozvat..... 😉

@cerstvamama Moni no prý mají přijít bouřky, tak jsem zvědavá.....
já si ted dávám chlazený starobrno....pěkně to osvěžuje 😀 malá ještě něco povídá z postýlky...ale už to vypadá, že brzo odpadne.

cerstvamama
13. črc 2010

Tak teď jsme měli doma menší výstup, Adélka se probudila a měla děsný záchvat, celá se třásla, křičela, utíkala pryč z ložnice. Nevím co to bylo, ale měla úplně mokrou hlavu i prostěradlo, asi jí je chuděrce horko. Musela jsem s ní chvíli koukat z okna (naštěstí seděl před barákem na ulici zrovna zajíc) a pak jí jakoby nenápadně dát do postýlky, protože když jsem jí tam zkusila vrátit rovnou tak dostala další amok. Jak vám spí děti v tomhle horku? Na bouřku čekám jak na smilování, zatím u nás pořád nic.
V kolik vám teď chodí děti běžně spát? Adélka chodívala poslední dobou po osmé a do půl deváté spala, ale teď to čím dál víc protahuje 😒

muminek
14. črc 2010

@dzej já jsem to věděla až ráno než jsme jeli ona jela moje mamka a můj synovec a neteř tak jsme se knim přidali. byli jsme na Brněnský tam je od nás lepší spojení.
@cerstvamama Moni tak Martínek spí až kolem půl desáte a chce to prodlužovat což mě se nelíbí ani ta půl desátá. Ale aspoň leží v posteli sice umě a jen se povaluje a pak tam usne no my to máme teď hrozný stím spaním. 😖

dzej
autor
14. črc 2010

ty jo Moni.....nemohla se třeba nějak zamotat do polštáře nebo nějakej špatnej sen? Chudinka, pak už byla dobrá?
No my to máme taky složitý...jako kolem 20 ji dáme do postýlky, ale usíná až kolem 21,30h...když nespí po obědě, tak usne tak do 20,30h....já mám pocit, že vedrům je odolná, spíš vadí světlo...

Karolínce přejeme vše NEJ k dnešnímu svátku 😵

cerstvamama
14. črc 2010

Taky se pripojujeme ke gratulaci Karolince.
@dzej Mela jsem pocit, ze se Adi uplne zalykala vedrem, ale mohl to byt i sen. Dneska uz se to nastesti neopakovalo. Ale je zase hrozne dusno.
Adi ted taky vymysli vselico, jen aby mohla jit spat co nejpozdeji. Vadi ji svetlo i vedro, vcera kvuli horku nespala vubec po obede. Snad uz se brzy ochladi. Rano prileti manza tak uz se tesime. Dobrov

dzej
autor
15. črc 2010

ahoj holky....
tak slibovaná bouřka opět nedorazila..ale asi od 16h se zatáhlo a trošičku fouká, tak je to fajn. Zítra máme poslední den prázdnou zahradu s bazenem, tak si to musíme pořádně užít 😀
Už máme za sebou i druhý bodnutí včelou...v úterý poprvé, to teda chviličku plakala a dneska už sama došla skoro se smíchem, že má v nožičce žihadlo 😀 ještěže to bere tak dobře 😅
Docela by mě zajímalo, jak dlouho ty vedra ještě budou..pomalu mě to přestává bavit. jsem pořád spocená...
Moni a kdy jedete? Už příští týden??

dzej
autor
15. črc 2010

jejda...koukám, že máš Moni v pase - snaží se 😀 já dnes beru poslední prášek a pak děj se vůle boží 😅 😝

cerstvamama
15. črc 2010

@dzej To snažení jsem si tam dala dneska, že přijel manžel. Ale doopravdy se začneme snažit až na té dovče. Uvidím se s holkama, se kterýma jsem tam před 10 lety bydlela. Moc se těším. Letíme už v pondělí, těším se a zároveň začínám mít strach. Včela Adélku zatím nebodla, ale docela se divím, protože nechce nosit boty, teda když pominu moje podpatkáče. Jak to myslíš s tou prázdnou zahradou?
Ty vedra jsou hrozný, prý to bude do konce měsíce. U nás je dneska pod mrakem a 2x sprchlo, ale nestálo to za řeč. Aspoň se ale dalo líp dýchat.

dzej
autor
15. črc 2010

@cerstvamama Moni, chodíme ted každej den na bazen k Jirkovým rodičům...jsou na dovolené, takže je tam klídek 🤐

Adélka ráda nosí tvoje boty?? 🙂

Už jsi měla tzaziki beef u mekáče?? Mnam 😀 🙂

cerstvamama
16. črc 2010

@dzej Jo aha, já nevěděla, že chodíte k rodičům 🙂 Adélka nosí ráda jakýkoli boty, jen ne svoje. Nejradši nějaký boty na podpatku, který dobře klapou, ale nepohrdne ani tátovo botama k obleku nebo kopačkama 😀 Asi nějaká budoucí úchylka 😀 Ten nový sendvič jsem neměla, nějak se mi nelíbil. Tak mě napadá, že jsem nebyla v mekáči už skoro měsíc!!!!!!!! Musím to napravit 😉

muminek
16. črc 2010

Moni, to Martínek má taky rád cizý boty moje napodpadku nebo Tondovi na motorku to je jak kocour v botách.
Musím se vám pochlubit Martínek už umí plavat s rukávkama. 😎

cerstvamama
18. črc 2010

Ahoj holky 🙂 @muminek Evi, tak to je Martínek šikula. Adélka s rukávkama i kruhem kvičí a musím jí vzít okamžitě do náruče. Jako miminko se i potápěla, chodily jsme do kurzu, ale pak asi půl roku nebyla v bazénu a všechno zapomněla, i to že měla ráda vodu ☹
Pomalu balíme, kupujeme dárky a zítra vyrážíme. Těším se, ale kdyby se tak dal přeskočit ten dlouhý let 😒 Mějte se hezky, když to půjde tak se ozvu nebo aspoň kouknu co píšete.

dzej
autor
18. črc 2010

@cerstvamama Moni, tak vám přeju krásnou dovču...moc moc si to užijte, hlavně ať se vám nic nestane a v pořádku se vraťte. Budem se těšit na fotky 😵 😵

jajabmw
19. črc 2010

Ahoj holky, tak jsem tu po delší době. Téda Muminku tak to fakt šikula, to zvládá teprve naše Lůca a to jí je skoro 7. Moni šťastnou cestu a ať se vám tam líbí.
Jinak mi máme už týden po pohřbu a teď to začíná být zajímavé. Nejde dohledat spousta věcí, nikdo neví kde co děda měl. Takže mazec. Včera jsem se narovinu manži zeptala, jestli jako bude chtít zůstat tady, nebo budeme řešit to bydlení jinak. A on se na mě kouknul a zeptal se, co si myslím, že by bylo lepší. Tak teď zvažuju a přemýšlím. Je tu spousta pro a proti. Ale pořád převažuje, že chci odejít. Tak uvidíme.
Jo a musím se pochlubit, taky 🙂 , Martínek už je úplně bez plín, i přes noc. Hurá 🙂 .

dzej
autor
19. črc 2010

ahoj Jaji, tak předem veliká gratulace k odplinkování. To je úleva, co?? 😀 My ted vyhodili dudlík, ale je to špatný,,usíná se s srdceryvným pláčem ☹
Jaji a teď už jste tam jen vy v tom domě? Ještě je tam babička, ne? Možná to bude znít blbě, ale nevím jak to písemně formulovat....ten dům může být přece jednou váš, ne? Nebo je více sourozenců k vypořádání?
@jajabmw

Evi, ty jo..já ty rukávky přehlídla...to je Martínek šikula... to uvidíš, jak se v moři zdokonalí. Sabula se naučila s rukávkama nejlíp loni u moře..jak ta voda nadnáší, tak to jde líp. rybičku už nechce ani vidět. 😝
A kdy jedete???

Monča už je určitě někde na cestě.. jsem zvědavá, jestli se ozvou 😉