Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
19. črc 2010

Jaji moc velká gratulace pro Martínka k odstranění plínek. To bude ušetřenejch penízků. 😀
Jani jedem od 15.8 do 21.8. jen na pár dní. Ale rozhodně to stačí uvidíme jak to zvládnem a příští rok můžem na dýl.

cori
19. črc 2010

Ahoj holky,
jáji tak to sou supr úspěchy s bezplínkováním, nám se zatím daří přes den bez plenky, ale na noc - bohužel musíme, vždy je ráno celá "nacucaná" kdy jste přestaly na noc dávat, až byla plínka suchá?
Muminku, teda marta je dobrý vodomil, my rukávky zatím ani nemáme, ale čabráme se jen v bazénu u našich, tak kruh stačí.
Moni hezkou dovču, sem asi přehlídla, kam se chystáte?
Dzej, jani a co vy, kam zase razíte? Vy totiž furt někde poletujete, že 😀 my konečně užíváme příjemného počasí, už nejsou ty parnááá. V sobotu dem na svatbu, tak snad zase nebude tak hicno a klasický problém nemám co na sebe, že 😀

Tak hezký večer.

dzej
autor
19. črc 2010

@muminek Evi pro začátek to stačí 😉 však můžete v září vyrazit ještě jednou 🙂

@cori Jani, já jsem přestala dávat plinku na noc až byla tak měsíc suchá...ale my to měli otočený..napřed jsme odstranili v noci a pak ve dne... Monča letěla s manžou do Ameriky. Jani my se teď vrátili z Chorvatska...a chystáme se až začátkem srpna do Jeseníků, pak bych chtěla za Mončou do Prahy a v září jedu do Zurychu na koncert U2 a doufám, že se nám tam vleze ještě jednou moře 😀 A co vy, pojedete někam? A co děti? Kojíš ještě Ondráška? A co Kajka? Jak to zvládáš??? Jůů užijte si svatbu...já bych si dala koláček 😲

jajabmw
19. črc 2010

Dzej tak my naštěstí i toho dudlíka zvládli tak nějak v pohodě. Občas se zeptal, ale jelikož jsem mu řekla, že ho odnesl čert, tak ho zpátky ani moc nechtěl 😅 .
S tím barákem je to těžký. Dole bydlí Martinův brácha s rodinou a nahoře my čtyři a tchýně. No a ještě má manža ségru, ale tu by to teoreticky nemuselo zajímat, už ji vyplatili asi před deseti lety. Jenže to není nikde na papíře 😒 , takže když řekne, že nic nedostala, tak s tím ani manža ani jeho brácha nic moc neudělají a ty peníze jí budou muset dát. A navíc já se s tím bráchou moc nemusím, on se rád napije a to hodně často. No a manželka se s ním chce do roka rozvést. Prostě mám pocit, že lepší když co nejdřív vypadneme. Jo a od tchýně mě bylo řečeno, že až tady nebude ať si tady dělám co chci, ale do té doby nebudu moct předělat nic. A všechno tu je tak třicet let staré 😝 a vůbec většinu věcí řešili jen provizorně se slovy, však se to potom dodělá, no a nic se samozřejmě nedodělalo.
Je to těžký.
Cori Martínek se už tak dva měsíce v noci počůral tak 5x, ale pořád jsem neměla odvahu tu plínu vzít. No a teď když je teplo tak mi všechno rychle uschne, tak jsem do toho řízla 😀 .

dzej
autor
19. črc 2010

@jajabmw Jaji..aha..tak to chápu....já osobně bych odešla.... s tím domem budou jednou spíš starosti...a jak je tam víc rodin, tak je to vždy špatný ☹ A co ten domek, co se ti líbí? Už je prodaný? Nebo čeká na vás? 😵

Já myslím, že jsme udělali chybu s tím dudlíkem...ještě na to není připravená ☹ ale už jí ho ted dát nemůžu...

cerstvamama
20. črc 2010

Ahoj holky, zdravím z Ohia. Právě jsme docestovali, po 18 hodinách i přestupem ☹ Navíc v New Yorku zastavili odlety vsech letadel, prze byla velka bourka nad letistem. Hodinu a pul jsme stali na plose, v letadylku nic moc misto na nohy, proste super 😠
Jaji, blahopreju k odplenkovani. Ja to mam jako Cori, Adelka se rano budi s plinou nacucanou jako blazen. Jaja, ja bych sla pryc, tohle vypada na dlouho a na tezky dohadovani.....
Mejte se hezky, jdu dohanet spankovy deficit (mame tu tu ted 1:15 rano).

cori
20. črc 2010

Ahojte,
Moni teda pěkné pocestováníčko, si to tam hlavně užijte, na jak dlouo tam jste?

@jajabmw to máte blbou situaci s bydlením, já bych teda osobně taky raděj hledala něco vlastního, ale ono se to takhle jednoduše radí. Mít finance tak věřím, že už tam nejste. Vy teda bydlíte s tchýní na jednom patře? Je vás tam fakt moc.
@dzej pěkně si léto užíváte, no my letos bohužel nikam, ani po rodině, v podstatě jsme rádi, když je chvíle klidu 😀 , ale zase se tak těšíme do domečku, že při těch volných chvilkách tam něco kutáme a teď uklízíme. Měli by nám dávat příští týden podlahy a pak tradá stěhovačka. Ondráška ještě kojím - ale teda je to cvalík, v těc 3. měsících měl 7kg a mám pocit, že je těžší a těžší 😅 , ale je to náramně hodné miminko, pořád se usmívá, povídá a noci krásně spí. Radost mít takového klučíka. Kája ale dá zabrat za dva 😀 , al e zase je s ní veselo, co ta napovídá, vymýšlí si básničky, písničky, pokud ji nechytne vztekavá, tak je to fajn.
S tím nočníčkováním sem ju asi přechválila, teda čurání zvládá dobře, ale ty bobany, chjooo často skončí v kalhotkách 😠 , tak nevím jestli si to ještě neuvědomuje, nebo je jí nepříjemné kakat do nočníku, na to nepomáhá ani uplácení lentilkama 😒

cerstvamama
20. črc 2010

@cori jsme tu na skoro 3 tydny, presouvame se jeste do St. Louis, Denveru a L.A. S tim nocnikem to mame uplne stejny. Curani pres den dobry, ale bobky trousi z nohavic :(

dzej
autor
20. črc 2010

@cerstvamama ahoj Moni..tak vás zdravíme na druhej konec světa 😀 hlavně, že ta cesta nakonec dopadla dobře....
@cori Jani....to se ti nedivím, že se ti ani nikam nechce na dovču....2děti dají dost zabrat, i když je Ondrášek hodnej..a ten dům do toho...a to je super, že už finišujete...takže do konce léta bydlíte určitě, ne?? My právě letos chcem cestovat hodně, ptz příští rok doufám, že už bude taky domek a možná i další mimi, takže nebude chuť, síla a ani peníze 😀
Dneska usla po dvou pohádkách...tak snad už bude líp... hezký večer holky 😵

cerstvamama
20. črc 2010

@dzej Jani, presne tak to beru i ja. Pristi rok, mozna dva, se nikam dal nebo na dyl na dovolenou nedostaneme, tak si to letos uzijeme 😉 Prave jdeme grilovat nejaky masicko, mnam!
Adelka je zatim v pohode, rika, ze mama s tatou odleteli erem, ale trva na tom, ze si musi jit hrat "tam kde bydli maminka s tatinkem", takze babicka chudak porad beha dolu k nam 😀

muminek
21. črc 2010

Ahoj Moni zdravím na druhou polokouli to budeš mít zážitků a kde tam bydlíte v hotelu nebo máte pronajatej domeček?

dzej
autor
21. črc 2010

@cerstvamama jéé Moni, tak to je prima...já se právě nechtěla ptát, jak to Adélka snáší...tak je to šikulka. A jen ať si jí babička pěkně užije 😀 😉 A jaký máte počasí? Tady jsou zas pařáky.... ty máš s sebou notas? Nechceš nám ukázat nějaký fotky?? 😀

cerstvamama
21. črc 2010

@muminek Ahoj Evi 🙂 Bydlime tu u znamych, delame takovou turu po kamaradech. @dzej Dneska jsme si skypovali s babickou, Adelka to uslysela z postylky a tak prisla k pocitaci ☹ Puvodne jsme se ji totiz nechteli ukazovat aby neplakala, ale dnes nas odhalila. Byla nastesti v pohode, mavala a vypravela co delala.
Tady je taky kolem 35 stupnu, navic hrozny vlhko. Nastesti Americani maji vsude klimatizaci, takze jsme venku jen kdyz prebihame z domu do auta a naopak. Ven chodime az vecer. Fotky zatim moc nemame, ale urcite pak nejaky ukazu 😉

muminek
22. črc 2010

Moni tak to je Aduš šikula Martínek má období že nechce ani k babičce. A to jdu příští týden na brigádu tak jsem zvědavá jak to zvládnou.
Zítka jedem pod stan do kempu Osyka tak jsem zvědavá jak se to bude Martínkovi líbit. Koupili jsme mu novej spacák tak snad nezmoknem 😎

cerstvamama
22. črc 2010

Ahoj, uz jsme se presunuli. Zase se nam zmenil cas, uz jsem z toho magor. Nevim kolik je doma, kolik je tady.... Zitra ma byt 36 stupnu, to bude peklo! Evi, Adelka je s babickou denne, tak asi proto je tak v pohode. Navic je s nima Kvido a toho ona miluje 🙂 Kde je ten kemp? Jako mala jsem tam asi byla.

muminek
23. črc 2010

Moni, my bydlíme v jednom baráku s našima tak je s babičkou taky denně tak mě překvapilo že právě brečel. Asi má takové maminkovské období. Kemp je u Jindřichova Hradce .

cerstvamama
23. črc 2010

Tak tam jsem jako mala byla s babickou a dedou! Je tam uzkokolejka, vid? Davali jsme na koleje zatky od piva co jsme nasli po kempu a nechavali je prejizdet vlakem. Byly z toho pekny placicky 🙂 Adelka je mamanek jen kdyz jsem doma. To nevydrzi u babicky ani 10 minut, proste rekne "maminka koukat" a musi jit za mnou. Ale kdyz ji babicka rekne, ze jsem odjela, tak je pak v pohode. Mame to vyzkouseny kdyz jedu na nakup. Babicka ji ukaze, ze pred barakem nemam auto a Adi je pak v klidu.
Vyrazime do nejakeho zabavniho parku na horske drahy a podobny atrakce, tak se tesim 😀

cerstvamama
24. črc 2010

Ahoj holky, tak pridavam jednu fotku jak jsem slibila. A to byla ta nejmin hrozna atrakce 🙂 Dnes je tu 37 stupnu a je vydany nejaky varovani, pomalu se nesmi chodit ven. Zitra uz se ma ochladit tak se tesime. Psala babi, ze podnikaji s Adelkou vylety za pribuznyma nebo chodi nekdo k nam, prochazeji se se psem atd., takze se maji dobre. Stesk po mame zahaneji plysovym psem Kajou anebo tim, ze si jdou hrat k nam dolu. Uz se na tu nasi prdolku moc tesim. Mejte se zatim

dzej
autor
24. črc 2010

ahoj holky 😵

Moni..ty jo..pěkně si užíváte 😉 Jo a tady je 17st a celej den prší!! A to včera bylo 28st 😲 😲

@muminek Jejej Evi...to počasí je na prd, snad jste aspon v chatkách.

no my to máme doma teď taky drsný...a jsem z toho rozhozená, nevím co mám dělat. Po týdnu jsme museli vrátit malé dudlíka, protože se začala v noci počurávat, nevím jestli strachem nebo steskem...a pořád odhání Jirku a nic jí nesmí udělat, všechno musím já (nevím, jestli je to kvůli tomu, že jí ten dudlík vzal on, ale ona to po něm chtěla) ted ho má od včerejška a je to opět ve starých dobrých kolejích. Včera jak Jirka odjížděl, tak se ani rozloučit nechtěla..docela mi to bylo líto. Dnes jsem ji hodila k babičce a bude tam až do zítřka, tak jsem zvědavá, jak to tam dopadne....
No musela jsem si udělat radost, v Espritu jsou slevy, tak jsem si koupila kráááásný tilka a trika 😵

cori
25. črc 2010

Ahoj holky,
včera sme byli na svatbě, konečně trošku relaxu. Vložím pár fotek našich ratolestí ať vidíte jak rosteme, sme u tchánovců, tak mi dou konečně vkládat fota.
KOukám Moni dobře dovolenkujete, já ty atrakce vůůůůbec nemusím, su zvědavá kdo na to bude s dětma chodit.
Jani ono se to určitě brzo srovná, ale mají ty naše šibalky paměť, třeba ještě na oddudlování nebyl čas, taky se obávám jak to bude u nás probíhat, nechce a nechce hodát 😒

cerstvamama
25. črc 2010

@cori Jani, moc krasny fotky. Deti jsou kouzelny. Jaky to jinak je? Rika se "jedno dite zadny dite" - je to pravda? Je to se dvema mnohem narocnejsi? U nas jsem na tyhle atrakce zatim jen ja, manza stoji dole a foti. Nesel by na horskou drahu nebo neco podobnyho ani za zlaty prase.
@dzej Jani, to zase prejde. Mne se kolikrat vyplatilo, kdyz jsem se pokousela o nejakou zmenu a Adelka to spatne nesla, nechat to proste na nejakou dobu byt a pak to zkusit znova. Tak chvili pockej, ale pak vezmi Sabince toho dudlika ty!! 😉 Nebo ho proste jako nekde zapomente, az pojedete na par dni pryc. Mne se to radi 😀

jajabmw
25. črc 2010

Ahojky holky. Jé Cori ty jsou tak sladké. Je to mazec jak rostete, jojo ty děti holt stárnou 😀 .
Moni máš můj obdiv já bych na tohle nevlezla 😝 , mě se dělá zle jen vidím houpačku 😀 .
Dzej vůbec dudlina neřeš, tak jste ho vrátili no. Však neboj přijde ta správná doba a budete bez něj. Zkuste asi příště čerta anebo bubáka, myslím, že když si to nebude spojovat s konkrétní osobou bude to v pohodě. Jé a ty trička ti závidím, já jsem takhle řádila minulý týden v Tescu, taky tam mají slevy. Ale šla bych zase 😀 .
Jinak u nás je dnes pod mrakem, docela chladno, ale jen venku, doma máme stále na padnutí.
Evi mi pojedem za dva týdny na Staňkov, to je kousek od Osiky. Manža včera koupil skříňky do obytňáku a dělá kuchyňku. Pak to nafotím a dám se fotečky.

dzej
autor
25. črc 2010

ahoj holky 😵
já jsem dřív aktrakce milovala...ale po porodu na to nevlezu ani omylem...strašně se bojím 😀
Holky, díky za podporu s tím dudlíkem. Jinak Jirka jí ho nesebral, ona sama mu řekla ať ho hodí do koše...a řekla mu to dvakrát...
Jani, teda Ondrášek roste, to je mazec. A Kajka jaká je kočka v tom kroji 😉
U nás je 17st a kosa jak blázen... ☹
Ted je to strašně moderní jezdit na dovču obytňákem....musí to být prima....já se bohužel bojím...nemůžu do toho vlézt ani do karavanu....Jirky brácha ho má...tak bude Jirka s malou jezdit sám. Jaji, určitě fotky dodej 😉

cori
25. črc 2010

Hi moni, Ti nevím co je na tom pravdy - jedno dítě žádný dítě, já pořád vím víc o Kajce, Ondra je hodnoučký až zírám. Protivný je snad jen když je hladný či ospalý. Zato čertidlo Kája vystačí za oba 😀 A jelikož je u nás hektično kolem stavby, tak se to občas odráží i na nich. Ještě že jsme u našich, když je potřeba skáknem do auta a frčíme na stavbu a babí s dědou hlídají.
My to teď máme zase nahnuté s nočníčkováním, jak už hezky čůrala do nočníku, tak se začla zase počurávat a neříkat si 😒 , tak taky doufám, že to přejde.
Jani, jaktože se bojíš obytnáku? s ním jezdit nebo se v něm i vézt?
Jáji užijte si dovolenou, na fotky se taky těším 😉

dzej
autor
25. črc 2010

@cori Jani to je fakt výhoda, že vaši kdykoliv pohlídají. A mamča je doma, nebo pracuje? Bojím se...nevím proč..když tam vlezu tak mi naskočí husí kůže a blbě se mi dýchá.... ☹ asi je to z dětství..naše teta si koupila kdysi obytňák..to mi bylo tak max 10let..zavřeli nás dovnitř a někam jsme jeli. Já se tam strašně bála...tak asi proto...
Jani..a není to tím, že zapomíná, že se třeba něčemu Kajka věnuje? Sabince se párkrát stalo, že když přišla mezi děti a měla moc vjemů, tak se počůrala...a nebo třeba naschvál...že se věnuješ Ondráškovi?

muminek
26. črc 2010

Ahoj holky, tak víkend na Osice byl super sice jsme přijeji už v sobotu ale i tak. Martínek byl nejhodnější co pamatuju. Pomáhal stavět stan pak se nastěhoval i s medvědama. Plaval s rukávkama v Osice pak stavěli s Tondem hrad a želvu z písku. A večer jsme opíkali buřty. Pak bohužel začalo pršet až do rána. To jsme měli naplánovanej vílet vláčkem tak nás Tonda odvezl k vlaku a jeli jsme mašinkou tam i na zpět. Večer jsme se stavili u známejch a vílet zakončili u nás v Nové vsi v krytém bazénu. Tak že i když pršelo tak super 😀

muminek
26. črc 2010

@cori děti jsou moc krásný hlavně málá v tom kroji.
@dzej Jani to se srovná s dudlíkem. Martínek je taky teď nějakej nasazenej na Tondu furt mu říká pryč a je zněj pěknej mamánek.
@jajabmw si to tam užijte a snad budete mít lepší počasí než my. To okolí se mě moc líbí.

cori
26. črc 2010

Holky díky, teď mám chvilku a prohlížám postýlky - teda postele, už chci malé pořídit normálně velkou, nemáte nějaké tipany? Přemýšlím jestli klasiku nebo ještě nějakou hezky infantilní dětskou 😀 😀 😀 Když oni sou některé tak hezké. No já zas než něco vyberu, hi. Tak dík za tipy

muminek
26. črc 2010

@cori to já řeším taky právě už doděláváme Martínkovi pokojíček tak pomale přemíšlím co tam pořídit jestli velkou nebo skládací. Právě řeším koberec. Sice manžel tvrdí že to řeším moc dopředu ale chci byt připravena až se to dodělá.

cori
26. črc 2010

@muminek tak to já chci určitě velkou, dle mého rozkládací nemá moc smysl, hlavně že má zábranu proti spadnutí. Jak se u rozkládací řeší matrace? Většinou jsou k postelám ty molitanové, takže stejně budem muset nějakou lepší dokoupit a u rozkládačky nevím jak by se to řešilo 😕 😅