Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

jajabmw
3. zář 2010

Ahoj holky. Dzej tak to věřím, že jsi naštvaná. Kočárky nejsou žádná levná záležitost. Ale snad se najde. No a Lucinky dojmy jsou samozřejmě vesměs kladné. My jsme s taťkou museli občas zamáčknout slzu, protože jsme měkoty 😀 . No a dnes už měli sportovní den, tudíž žádné učení a to se jí tam teprve zamlouvá. A taky musím chodit co nejdýl do družiny, protože si tam chce pohrát, co taky doma s mámou že 😀 😀 .
Jé tak reklamu se slonama vůbec děti neregistrujou u nás je v kurzu jen Krteček, Jája a Pája a Martínek prostě chce pouštět jen a jen závody, kde táta boural 😝 😀 . Dokonce to teď chce vracet nazpátek, asi aby zjistil kde táta udělal chybu 😀 😀 .

dzej
autor
4. zář 2010

ahoj holky 🙂
jakpak se máte?? Dneska dopoledne strašně pršelo a my jsme se vydali na houby 😀 no a odpoledne, když malá spala, tak krásně svítilo sluníčko.
Moni, Sabinka má taky jednoho chlapečka, se kterým se rvou, jinak je to hodný dítě 😀 těžko říct, co je k tomu vede, jestli mezi sebou nějak soupeří. Tu reklamu na slony jsem viděla až dnes..já to moc nevnímám, přes den televizi puštěnou nemáme, ptz většinou nejsme doma, takže malá ji ještě neviděla.
Jaji, tak ať se Lucince ve škole líbí i když se budou učit.
Verčo, no jasně...to je potřeba si užívat ještě posledních letních dnů...dokud teda jsou...já koukám, že už je skoro tma...hodně se to zkracuje..chjo..snad zas nebudu mít depky jak přijde podzim. Ve čtvrtek letíme na Kos, tak snad se ještě počasí vydaří a budem si to užívat.
Jsem si ted rozdělala to asijský víno z líčí z Lidlu mňam....to zázvorový jsem už vypila, bylo taky vynikající. A chci koukat na ten film Na vlastní nebezpečí s Langošem..ještě jsem to neviděla a prý je to fajn. Hezký večer 😉

jajabmw
5. zář 2010

Ahoj holky. Tak máme doma maroda ☹ . Včera jsme byli u našich a najednou že ji bolí hlava a už to jelo. Nejedla, začala kašlat a dostala teplotu. Ach jo takže zamešká první pořádné dny ve škole. No a do toho Martínek se mi už týden každou noc počůral. Přitom není nastydlý. Tak nevím, už přemýšlím, jestli to není psychyckého rázu. Moc si s manžou teď nerozumíme a dost se dohadujeme kvůli bydlení. Ale vždy až když děti spí. Myslíte že by to mohlo mít taky vliv? Jsem fakt bezradná ☹ a přemýšlím, že se vrátím k plínám.

cori
5. zář 2010

Po delší době zase nakukuju
@jajabmw myslím, že to vliv mít může, my teď jak řešíme neshody s kuchyní, tak su z teho hodně špatná a děcka obě dvě začly být děsně protivné a do druhého dne rýma a zvýšená horečka a i když se počasí furt mění, tak stejně bych to tipla i na tohle 😒 , oni to prostě vycítí i když u toho nejsou s náma 😨

Jinak vás moc zdravím, máme se fajn, teda až na to malé marůdkování a menší kolize na stavbě.

@dzej teda s tím kočárkem to naštve 😠 , co máte za značku? a co policajti, nějak to pokročilo? ale to se bude asi blbně hledat, možná kukej na aurko či bazary, třeba se tam objeví 😒

cerstvamama
5. zář 2010

@dzej tak pěknou dovcu, užijte si to. Našli jste houby? My byli včera na výletě v Kolíně a Kutný Hoře a na zpáteční cestě jsme se stavili za sestřenicí. Vyšli jsme si všichni i s dětma do lesa, synovec pošťoural klackem vosí hnízdo tak dostal pár žihadel, ale jinak to byla výživná procházka, protože jsme našli spoustu ostružin a hub.
@jajabmw Myslím, že to děti vnímají. Nejen že vás třeba v noci slyší, ale asi i vycítí nějaký dusno. Jsou děsně mazaný. Pořád řešíte nový dům?
@cori Taky tě zdravíme, kdy už ten dům budete mít komplet hotový a budete si ho jen užívat? Je to asi o nervy, co? Nás to čeká příští rok.
My teď zjistili, že od listopadu začíná do Buku lítat další společnost, která má letenku za třetinovou cenu oproti ČSA! Tak to je příjemný.
Za chvíli přijede máma a půjdeme se všichni dívat na manžu jak hraje fotbal. Tak pěknou neděli.

dzej
autor
5. zář 2010

ahoj holky

@jajabmw Jaji, je to možný, pokud vás Martínek v noci slyší... My když se dohadujeme, tak je Sabinka vždycky protivná na toho, kdo tu hádku vyvolal. To mě mrzí s tou nemocí...chjo...ono je to náročný, blbý počasí, trošku stresu z nové školy, oslabená imunita, a přece jen ve škole spousta dětí...tak ať je brzo v pořádku

@cori Jani, copak máte za zdržení s bydlením? A nemůžete se dohodnout na kuchyni?

@cerstvamama Moni, našli jsme babky a bedle, ale strašně pršelo, takže jsme to vzdali.

Dneska jsme se pořádně naprali, Jirkův brácha slavil narozky. večer jsem ve fitku pěkně funěla 🙂

cori
7. zář 2010

Ahojte,
pravda to čekání je asik nejhorší, teď sou to takové ty finančně náročné interiérové dodělávky 😀 , mno bez kuchyně ssem se stěhovat nechtěla a ač měla být už začátkem srpna, tož se to nějak protáhlo, kuchynář to montuje mooc pomalu 😒 , asi má nějaké blbé obodobí, ale už tam máme konečně i dvířka a dneska by tam měl dávat úchytky, tož už se to rýsuje.
Sice tam nejsou dveře a moc nábytku taky nemáme, ale bez toho se bydlet dá, ale bez funkční lednice a sporáku nee 😅
A pak teda velký gruntování, právě čekám, až mi tam vyřeže díru pro dřez - snad poslední broušení a řezání v domě, pak už se bude jen pucovat 😀
Ted su ale KO, krapet horečky a mátožna na mě vlezlo, ale snad to zase brzo zmizí. Naši teda moc ještě nechcou abychom se stěhovali, ale malého máme v košíku, který je tak do 3 měsíců a už se tam krapet nevejde 😅 , Kája už taky potřbuje svůj pokoj a hlavně prostor, že 😀 Asi to bude ze začátku náročné, než se zabydlíme a vychytáme režim, ale už se na to těším 😀

jajabmw
7. zář 2010

Hojtě holky. Dzej asi to bylo ono, protože teď si dáváme větší pozor a je to v pohodě. No a Lucinka nemocní dál. Už včera večer a dnes dopo neměla teplotu, tak jsem si říkala, že půjde zítra do školy a ejhle po obědě bylo na teploměru 37,7. Tak nevím 😒 , co to má. Už skoro nekašle, pro změnu zase hůř mluví. Když jsem se jí ptala, jestli ji něco bolí, tak řekla že ne, že je v pohodě 😅 . Ale radši jsem ji odhlásila ze školy až do konce týdne. Takže si hraju na paní učitelku a můžu vám říct, že učitele čím dál víc obdivuju 😀 . Dnes jsem například přemýšlela co je to slabika 😖 , ale přišla jsem na to. Zítra v matice budeme brát znaménka menší a větší, tak jsem zvědavá.
Moni jo pořád řešíme bydlení a myslím že se asi jen tak nedohodneme, protože manžel odsud prostě jít nechce ☹ . Takže uvidíme jak se to vyřeší.

cori
7. zář 2010

@jajabmw tak snad bude malé brzo líp, je fakt, že teď řádí asik zase dost chřipky, joo učení na prvním stupni taky dost obdivuju, to chce fakt trpělivost, ale je fakt, že to musí bavit, jinak by to člověk dělat nemohl 😅
Teď jsem četla článek v deníku Dnes (tuším ze soboty) Rodiče kantoři a docela sem se u toho bavila a na druhou stranu sem se děsila, chudáci moje děti 😅 , my sme totiž učetelé oba 😀 , tak snad to na základce se mnou zvládnou, ale času dosti, tak kdoví jestli tam vůbec ještě budu....
To bydlení je blbý, že každý chcete něco jiného, škoda, že si to muž neuvědomuje, přece jen vlastní je vlastní 😉

dzej
autor
7. zář 2010

ahoj holky
@jajabmw Jaji, já bych nechala Lucinku určitě do pátku doma...přece jen, aby se jí to nevrátilo a ještě v horším. A to teda koukám a mám zkreslený představy o učivu. My jsme se v první třídě - co teda pamatuju - učili psát písmenka. 😀 Slabiky byly snad až později...
Je to škoda s tím manžou ☹ je blbý, že vůbec neposlouchá, že má prostě svou hlavu a nebere argumenty 😒

@cori Jani a vy máte ten domek ve stejné vesnici jak jsou vaši nebo jinde? No věřím, že už se těšíte do svýho 😉 tak přeju at je kuchyn co nejdřív a at už bydlíte 😉 nábytek není tak důležitej...to stačí časem.

@cerstvamama Moni, jak dopadl fotbal? 😀

holky já jsem dneska pěkně naštvaná. V plavču byla holčička, které tekl zelenej sopel a asi 2x pšikla na Sabinku... 😠 jestli něco dostane, tak se fakt naštvu. Ve čtvrtek letíme na dovču ☹

cerstvamama
7. zář 2010

Ahoj holky, jen v rychlosti zdravím, manža v noci odjíždí s naším autem zpět do Buku tak dělám svačinky, žehlím a balím mu s sebou nějaké naše věci ať to netaháme letadlem. Ozvu se později. Pěkný večer

muminek
8. zář 2010

Ahoj jen rychle včerá jsme byli na narozkách a Martínek byl moc hodnej krásně si tam hrál. Dneska jsme byli u zubaře a vůbec nebrečel a už nám asi rostou ty spodní 5.

dzej
autor
8. zář 2010

čauky holky 🙂
Moni tak co, manža odjel dostatečně nabalený?? 😵 A vy letíte kdy??? O víkendu?
Evi, takže to bylo asi těma zubama, že? Už je dobrej Martínek?
Dneska je na Nově Dokonalý svět...docela povedenej seriál 😀
Já už se nemůžu dočkat...poslední noc v té zimě a hurá do tepla. Aktuálně ted je tam 26st, ve dne bylo 32 a voda má 26st..ukázkové počasí 😀 😀

cori
8. zář 2010

@dzej janule a kam vlastně pádíte na dovolenou, hele a nemlsej nám tady takové krásné teploučké teploty, my tu skřípem pomalu zubama 😀 😀 , ale ne mooc si to tam užijte a odpočinte si 😉
jj Dokonalý svět sem, taky začla sledovat, uvidím co děti dovolí, ale zatím vtipné, Čvančarová je tam fak uplně jinačí než v jejích obvyklých rolích, takže povedené 😉

dzej
autor
9. zář 2010

@cori 😀 😀 Jani, letíme na Kos. Právě jsem dobalila věci, zvládla jsem to vše nacpat do jednoho kufru a Sabinka má takovej pidikufírek 😀
včera byl ten seriál dobrej...dobrý hlášky tam jsou...uvidíme jak se to rozjede.

tak se holky mějte a já vám písnu z pláže 😀

cerstvamama
9. zář 2010

@cori Děti učitelů jsou vždycky postižený 🙂 Mám takových známých několik, ale řekla bych, že ve většině případů jsou ovlivněný učitelskou výchovou pozitivně, jsou z nich slušný a vzdělaný lidi. Takže se toho neboj. Pokud nebudeš dětem zabavovat doma hračky a vracet jim je na konci školního roku, tak to bude v pohodě 😀

@dzej Fotbal skončil remízou. Což je ještě dobrý, protože prohra se promítá do nálady u nás doma 😀 Manžovi jsem narvala auto, že se nestačil divit. Přibalila jsem i domácí pekárnu 😅 Letíme v neděli. Vy už jste asi někde ve vzduchu tak šťastně doleťte a užívejte si sluníčko.

@muminek Ty jo, u nás pětky zatím nic. Teda Adélka je poslední dobou nevrlá, ale zuby jsem jí nezkoukla. Budu to muset udělat.

Ten nový seriál jsem neviděla, protože se dívám na Přešlapy. Ale prý nám v Buku vybouchl nějaký přijímač, takže nejde žádný ČT ani Prima 😒
Čekám až se Adí vyspí a jdeme nakupovat nějaký oblečení. Zatím ahoj

muminek
9. zář 2010

Ahoj se z něho dneska asi picnu tak protivněj dlouho nebyl. Odpoledne jedem do teska nakupovat tak snad to tam zvládnem. Protiva
@dzej pěknou co pěknou krásnou dovolenou. 😀

jajabmw
10. zář 2010

No tak Luca je doma až do úterý ☹ . Doktorka ji poslechla a prý na průduškách to nemá, ani angína to není, ale dala jí biseptol a ještě něco na zklidnění kašle. Je divný že má pořád zvýšenou teplotu. A ani jí neudělali sedimentaci, tak nevím. No každopádně je protivná, už týden je doma a nikam nechodí a do toho to učení se mnou, no prostě děs běs 😝 . A dnes zjistila že manža odpo odjíždí na závody a my nemůžeme jet, tak to byl kravál.
Dzej užij si dovču, těžce ti závidím 😉 . Jo a ten seriál Dokonalý svět je dobrej, zato Přešlapy už mě nějak neberou. Já tyhle pokračování moc neberu.

dzej
autor
10. zář 2010

ahoj holky tak vas zdravim z tepla. Cesta byla uplne v pohode. Mala si celou cestu zpivala. Jinak je tu nadherna melka plaz s uplne bilym piskem. Tak vam kousek tepla posilam. Jak je u nas?

cerstvamama
10. zář 2010

@dzej Jestliže si Sabinka zpívala tak to byla pohodová cesta, ne? Brali jste kočárek? My teď prvně letíme po 2. narozeninách a nevím, jestli ho ještě můžu brát k letadlu nebo ho už musím odbavovat s kuframa. Užívejte hezký počasí, tady se teď zatáhlo a vypadá to na déšť. Pověsila jsem prádlo, takže pršet bude na 150% @jajabmw Ať je Lucince brzy líp.

cori
10. zář 2010

@dzej Jani, dík za teplo, dneska tu bylo opravdu líp, tak si to tam krásně užívejte a co malá říká na moře? letěli jste?

@cerstvamama no, pokud budou postižené v dobrém smyslu, tak to bude fajn 😀 uvidíme, třeba tam za těch xlet už ani nebudu, ale jen doufám, že je nebudu učit, ono učit sexuální výchovu vlastní děti (ve škole) asi nic moc 😀
@jajabmw brzo se vyzdravte 😉

dzej
autor
11. zář 2010

@cerstvamama moni kocar jsme nebrali vubec,ale nejaky lidi meli kluka 3roky a kocar meli az u letadla.
@cori jani sabinka more zboznuje a je to s ni cim dal lepsi uz si i sama hraje u more Moni zitra dobre dolette!

jajabmw
13. zář 2010

Hojda holky. Tak Luci už je zdravá a dnes byla ve škole. Když jsem pro ni přišla, radši už po vyučování tak se jí ptám, co brali. A ona nafoukla pusu a že prý ona nic. Tak jsem dost nechápavě koukala a pak z ní vylezlo, že prý jsme doma byli napřed 😅 . Tak já jí chudáčka honila aby náhodou nic nezmeškala a ona byla nakonec napřed 🙂 . Včera jsme byli na houbách, jé holky, to byla nádhera. Během dvou hodin tři vrchovaté koše. Už mám část nakrájenou na zavařování, část dnes obalím k večeři a zbytek bude zítra na smážu, mňam mňam. No a budu muset jít znova, protože mi nezbyde do mražáku na zimu 😀 .
Dzej tak jak je u moře?
Moni už jsi v Rumunsku?

muminek
13. zář 2010

Ahoj tak jsme o víkendu byli v Alpách a dovezla jsem si nějakou virozu ani na zumbu večer nejdu.
Jaji za dobrotu na žebrotu hlavně že nedostala kouli za to že nevěděla. 😀

cerstvamama
13. zář 2010

@jajabmw Tak ty se snažíš aby Lucka nebyla pozadu s učením a ještě dostaneš vynadáno 😀 Už jsme v Rumunsku, přiletěly jsme včera odpoledne. Dneska jsme začly se znovu objevováním parků, spousta jich tu přibyla a hodně jich taky opravili. Máme tu 27 stupňů, to je paráda 🙂 Houby bych si taky dala, ale vždycky se jen nechám pozvat, sama je neumím připravit. Taková smaženice na topince... mňam! Jdeme koukat na Okresní přebor, je to docela sranda. Pěkný večer.

migaska
13. zář 2010

Ahoj holky můžu se k vám přidat?sice batole budeme 28.9. jestli nevadí 🙂

muminek
14. zář 2010

Migaska vítej.
Tak dneska už je mě líp snad budu do víkendu v pohodě jdem na svatbu Tondovi sestry
Jani tak jak plavčíte ??
A Mončo jek je u Rumunistů??

cerstvamama
14. zář 2010

@migaska Ahoj, vítej mezi námi. Napiš něco víc o sobě, jestli chceš. Já jsem Monika (mám moc dlouhou přezdívku) 😀 @muminek Evi, je tu dobře, 27 stupňů a sluníčko. Děti řádí celý odpoledne venku a večer padnou 🙂

migaska
14. zář 2010

Jmenuji se Lucka a tento měsíc mi bude 25let mám syna Adámka a tomu tento měsíc bude 1 rok.Začal chodit v 11. měs. ale pořád máme prso hlavně v noci ☹

jajabmw
15. zář 2010

Ahojky holky. Zdravím nově příchozí 🙂 . Jé Mončo pošli nám sem trošku sluníčka a teplíčka, tady je dnes šíleně 😝 😝 . Normálně jsme zatopili. Teda co mi budeme dělat v zimě to fakt nevím 😅 .
Luci to se moc asi nevyspíš, viď? Vidíš, ty jsi smutná, že ještě kojíte a hlavně v noci a já byla smutná, že už jsem v tomhle věku děti nekojila. Obě se mi dost brzy sami odstavili ☹ .