Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

hlavinka
20. črc 2011

@steelska Ahoj, jak jsi na nas prisla?🙂 Tak nam neco o sobe povez 🙂

hlavinka
20. črc 2011

@dzej Za tehotna jsem se divala na TV, kdyz Adelka usnula vecer. jenze ted jak je leto, chodi spat az po devaty a to jdu taky, abych se trochu vyspala (nastesti Majda spi v kuse treba 5 hodin, takze se to da - akorat rano vstavaji obe najednou v pul sesty, coz je pak peknej fofr....)
Zpravy nesleduju, jsou tam stejne samy horory a to u decka nechci sledovat.

Jasne, ze 200 je super cena. Jeste mam rada celkem obchod Tatuum. Tam nakupuju i pro muze tricka s limeckem. Je to taky drazsi, ale ne tolik jako S Olivier. A slevy taky mivaji. Zas je tam to obleceni kvalitni, ne treba jak z Cacka (i kdyz to jeste jde), nebo z Takka. Ale v Takku taky nakupuju, na Adelku ruzny veci na litacku a na sebe taky. Zas kdyz stoji tricko 150 neni mi az tak lito ho po par mesicich noseni vyhodit....

No, nekdy se cekani vyplati, ale nekdy uz nemaji moji velikost 😠 😲
Ale vzhledemk tomu, ze ted mam 42/44 (ach joooooo), tak tu velikost maji i ve slevach. Hrozny, ted jsem si byla koupit kalhoty a byla jsem vydesena, jak vypadam. S tim brichem to nebylo tak viditelny, ale ja jsem normalne tlusta:o( Mam 76kilo (pribrala jsem na 90 v tehu). Vim, ze to zas vylitam, ale tak pul roku to minimalne zabere, nez budu mit zase 60 kilo. Navic je blby, ze je ted leto a clovek se nijak neschova, jako po minulem porodu, kdy jsem hubla od ledna do dubna a pak uz jsem mohla celkem vylezt mezi lidi 😀

steelska
20. črc 2011

@dzej :já jsem z Rakovníka 🙂 ale to tu asi nikdo nezná🙂

steelska
20. črc 2011

@hlavinka :našla jsem vas v diskuzich o Batolatkach 🙂 tak jmenuji se Bára je mi devatenáct můj syn se menuje Gabriel a má 16 zubů 😀

muminek
20. črc 2011

Ahoj holky, tak zdravím po dělší době. Vítám Báru. 😀 😀 😀
A nějak nestíhám jen vás čtu. Martínek je u babičky na prázdninách tak jen chodím do práce a doháním co jsem doma zanedbala od příštího týdne mám dovolenou a jedem do Chorvatska. Už se těším 😀

hlavinka
20. črc 2011

@steelska 😀 16 zubu, to je krasa! to uz je velkej kluk 🙂

@muminek tak nezesil na ty posledni dny! verim, ze se uz tesis na dovcu 😉

steelska
20. črc 2011

@hlavinka :taky mi to doktorka nechtela veřit že ma v roce a pul 16 zubu 😀

hlavinka
20. črc 2011

@steelska adelka mela celkem brzy vsechny, nejak pred druhym rokem. a prvni mela v 5 mes. - dva dole.
na neco je to vyhoda, na neco ne, ikdyz ani kojeni nebyl pak problem.

steelska
20. črc 2011

@hlavinka u nás ano strašně hryzal 😀

hlavinka
21. črc 2011

@steelska No jo, tak to je blby:o( A uz jsi odstavila? Ja kojila Adelku asi do 16 mes. (teda pak uz jen rano a vecer, ona nechtela vubec umely mliko:o(

steelska
21. črc 2011

ion se v puli roce odstavil sám🙂
@hlavinka

hlavinka
21. črc 2011

@steelska Tak to jsi mela bez problemu se zavislosti. Adelka nastesti taky byla v pohode, vubec neprotestovala.

steelska
21. črc 2011

@hlavinka já jsem s toho byla neštastná že už v půli roce se odstavil ale doktorka mi řikala at jsem ráda že některé maminky zase odstavit nemůžou prší u vás? 😅

hlavinka
21. črc 2011

@steelska sam si rekl....pul roku kojeni je super, nekdo nemuze nebo nekoji vubec.
Prsi, celej den - otrava, neda se jit ven. ted teda sel mazel s Adelkou na chvili skakat v louzich a uz jen poprchava, cili se to da, ale cerno tady je a prset urcite bude porad. U vas taky, co? asi ted vsude.....

steelska
21. črc 2011

@hlavinka :tady tet neprší vůbec malý od desíti spinká tak jsem zvedavá jestli až se probudí začne nebo ne ale pršet bude je jak kdyby byl večer no hrůza 🙄

muminek
21. črc 2011

Ahoj holky, tak u nás prší a nevypada že to jen tak přejde. a To jsme chtěli jet na výlet směr Alpy.
Co děláte já dneska žehlím a střídavě se válím 😀 😀 😀

dzej
autor
21. črc 2011

ahoj holky,
no Sabula měl zuby děsně pozdě, někdy snad až v 10m první dva, ale pak během roku ji narostly všechny. Naštestí neměla žádný velký bolesti, jen tak dva dny před proříznutím průjem a trochu teplotu.

@hlavinka Hani a jak jsi vysoká? Já myslím, že to není taková tragedie ta tvoje velikost.. zvlášt když máš tady týden po porodu 😉 .. já jsem měla ještě rok a půl po porodu 70kg a rok mi trvalo než jsem dala dolů 12kg. Ted se mi drží váha plus minus kilo i když nic nedělám. Měřím 173cm. Takže vůbec nemáš důvod si stěžovat. Navíc musíš ted hodně jíst, abys měla mlíčko.

@muminek no ahoj Evi, to počasí je na prd. V Chorvatsku vám bude ale dobře 😵

my jsme ted před chvílí dorazily... uplně mokrý. Včera dobrý, ale dneska celej den lilo a lilo. Venku jsme snad byli hodinu za celej den. A Sabula se těsně před odjezdem nacpala malinama, srstkama a rybízem. Ted doma vypila asi 2dcl vody, Jirka ji vykoupal, nachystal na spaní a ona, že ji bolí bříško, tak jsem řekla at si sedne na chvíli do obyváku na sedačku. Jen dosedla, tak to z ní všechno vyletělo 😝 ještěže ne do postele...to by bylo horší.
Tak hezký večer holky

hlavinka
22. črc 2011

@dzej merim 172 cm. ja vim, ze to neni tak hrozny, ze to shodim, ale je to proste nezvyk. vcera jsem cvicila na zadech panevni dno a normalne jsem citila speky na zadech 😀 😲 proste tam to maso vadilo, jak to clovek nezna, je to divnej pocit.
jim, to jo, spis casto, velky porce nejak nedam, ale o jidlo se osidit nedam, to ja zas ne 😀

dneska to vypada, ze bude bez deste🙂 kez by, sla bych ven s kocarkem. adelce dest nevadi, bere to jako dobrodruzstvi a rada skace v kaluzich 🙂

tak hezky den a lepsi pocasi🙂

dzej
autor
22. črc 2011

ahoj holky

@hlavinka tak to jsme skoro stejně výškově i váhově 😵 jasně... já tě chápu...člověk se musí cítit dobře. Mně taky vadilo, jak se mi dělaly ohyby na zádech, bocích atd.. ale dokud jsem kojila, tak jsem to neřešila. Já mám to štěstí - zatím - že mám tělo hodně přizpůsobivý, takže když se na chvíli opřu do cvičení, tak to jde dolů. Ale ráda si dám i hamburger. Já vlastně cvičím proto, abych se mohla pěkně krmit 😀

holky, U nás dneska pršelo jen asi do 7.30h a ted je krásně. Dopoledne jsem lítala s malou po úřadech. Řešila jsem pracovní záležitosti a při té příležitosti jsem si ověřovala jak to bude ted od září s placením zdravotního, protože Sabula půjde do školky a já mám vlastně do dubna 2012 neplacený volno. Tak mě potěšili, že když bude chodit malá do školky jen na 4h denně, tak to pořád platí stát a nepotřebují žádný čestný prohlášení atd.... prostě se to nehlídá 🙂 Byla moc hodná, až jsem se divila, že jí to bavilo, skládala mi papíry do složek, podávala je úředníkům atd 😀 no...musela jsem ji pak odměnit... takže místo pořádnýho oběda jsem zavřela oči a koupila jí to, co chtěla - párek v rohlíku a zmrzlinu 🤐 No jednou za čas..... Ted chrupká. A koukám, že leze sluníčko, tak doufám, že to vydrží, půjdem pak se psama a kamoškou ven....

Hani vy už chodíte ven s Majdalenkou? Sabinka má taky ráda déšt... ona je od malička zvyklá, že prostě se psem musíme v každým počasí. Takže si vezme deštník, pláštěnku, holinky a jde se.

cerstvamama
22. črc 2011

Ahoj holky, zdravím ze severu
@dzej Taky mám neplacený volno do 4 let věku dítěte a nevím kdo mi platí zdravotní. Chystám se kvůli něčemu jinému do zdr. pojiš'tovny a chtěla jsem se rovnou zeptat i na tohle. Takže myslíš, že mi to taky platí stát?

dzej
autor
22. črc 2011

@cerstvamama jasně Moni, platí to ted za tebe stát. Akorát si musíš den před nástupem na PPM zrušit neplacený volno a druhý den nastoupit na PPM. Jo a kdyby něco, tak Adélka chodí od září do školky na 4hod denně. Takže se o placení nemusíš starat. Protože kdyby chodila na celý den, tak si musíš platit pojištění ty.
Jinak si užívej na severu, snad tam nejsou povodně. A koukni do IP. 😵

cerstvamama
22. črc 2011

@dzej ja uz stejne na konci zari nastupuju na MD, takze ono to tak nejak vyjde 🙂 Teda jestli se nastupuje tech 6 tydnu pred porodem.

dzej
autor
22. črc 2011

@cerstvamama Moni 8 - 6 týdnů před porodem... to si můžeš zvolit sama. 😉

hlavinka
23. črc 2011

@dzej Jasne, ze nebudu hned chodit behat a do posilovny. nejsem blazen. I kdyz uz se na pohyb tesim🙂 Ale jak rikas, ja taky vzdycky cvicila, abych s emohla poradne nabastit 😀 jidlo miluju! Mnam. Nejradsi mam italskou kuchyni, jakoykoliv testoviny. A Adelka je asi po mne.

S Majdou chodime ven, kdyz neni 30 stupnu, jakoze tedka neni. Dr. rikala, ze muzeme, takze chodime. Ne na celej den, ale na par hodin jo. hezky spinka🙂

dzej
autor
23. črc 2011

ahoj holky,
tak my celý dopoledne trhali merunky u dědy a ted jsme odvezli Sabinku k tchánovcům na chalupu. Já si dám kafe a čeká mě zpracovávání, udělám hodně marmelády. Moc se mi do toho nechce. Jirka pro jistotu prchá někam na čtyřkolce 😀
včera večer jsem byla v hospodě a jsem strašně unavená 😝 je takový ospalý počasí. Ale naštestí neprší.

@hlavinka jéé Hani, no nepovídej. Italský jídlo je moje nejoblíbenější. Dokonce Jirkův brácha měl Italskou kavárnu, kde vařil pravej Ital, tak jsem se spoustu věcí naučila a ani nemluvím o tom, co všechno mám za přísun pravých italských surovin 🙂 takže u nás doma převládá na talíři Itálie. Je to jednoduchý, rychlý a hlavně mooooc dobrý. Ted jsem se nedávno pustila i do brusscheta a musím se pochválit, skoro jako originál 😀

@cerstvamama Moni, tak jak je na severu? Neprší tam?

hlavinka
23. črc 2011

@dzej merunky jsou dobry, ale zpracovavani ti nezavidim. 😲

tak ja se ucim italska jidla podle chuti - mame oblibenou restauraci ambi a kdyz mi neco chutna, tak to pak doma podle chuti zkousim.
pak jsem ale objevila, ze na jejich strankach maji i recepty. http://www.ambi.cz/recepty.php

a taky podle itala v kuchyni, to se mi osvedcilo tiramisu a rizoto

hlavinka
23. črc 2011

@dzej jakoze jsi pekla domaci bruschetu? joooo??? to jsi dobra! a jak ji delas? s cesnekem a bazalkou? mnam!!! 😵

dzej
autor
23. črc 2011

@hlavinka a děláš originál tiramissu z mascarpone nebo z pomazánkovýho másla? Já z mascarpone a je vynikající. Jen škoda, že to nemůže malá, dávám tam syrový vajíčka a to mám strach jí dát.
Bruschettu dělám domácí - zeleninu, pečivo dávám bagetu a nahřeju ji v troubě nebo topinkovači.
Už mám 8 lahví marmelády a tím končím. Nemám flašky 😖 tak snad zítra pokračování. 😀

hlavinka
23. črc 2011

@dzej prave ze pravy, jak ho delal Ital, tzn. zloutky, mascarpone...ale je to teda tucny jak prase - nicmene dobry 😀
Uf, to jsi dobra, 8 lahvi. To by mne mohli mit radi 😀 Ja jsem takhle delala merunky do mrazaku - sice usetris cas na zavarovani, ale taky to byl opruz. A ppak hlavne plnej mrazak. letos na to kaslu, nemam na to kdy. Skoda, ze je Majda v lete a prikrmy budeme zavadet v zime. No, ale co, dneska se to da koupit kvalitni, tak to neresim.

Budes pokracovat? Ne?????!!!!!! 😀 😲 Tak si to uzij, kocko 😝 😀 😉

dzej
autor
24. črc 2011

@hlavinka a jak jsi dělala ty merunky do mražáku? Já už nevím co s tím. Nemám flašky na marmeládu, tak jsem ted dělala zmrzlinu. Ještě mám tak 10kg a musím to nějak zpracovat 😝 Aha...ještě bych mohla zavařit, že?
Holky co dnes vaříte? Malá není doma, tak to chci nějak odfláknout 😀