Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
29. srp 2011

@smardik to mě mrzí že máte takové problémy. Hlavně že někam jdete a řešíte to horší kdyby jste to zanedbali. Snad to nebude nic vážnýho. Aspoň že se mu líbí v jesličkách 😀 😀

muminek
29. srp 2011

@dzej Jani není problém klidně babovku upeču. 😀 😀 😀

muminek
29. srp 2011

Chystáme se s Tondem asi v zimě do Prahy neznáte to holky některá
http://www.hotel-golf.cz/romanticky-vikend-hote...

jajabmw
29. srp 2011

Ahoj holky, tak mám za sebou perný den, ale jsem tak příjemně unavená. Jani a Moni jsem ráda, že bábovka chutnala 🙂 a už se těším až vás zase uvidím.
@smardik třeba je jen pomalejší. Ale je to fakt krásnej klučina, oba jsou moc hezoučký.

hlavinka
29. srp 2011

@smardik Nevim, co na to rict. Promin. Asi jen, ze jsi s tim asi uz smirena a to tedy obdivuju. Ale uvidis. A taky tedy jak rikas, dulezite je, zda se citi spokojeny Tomasek.
Blby, ze ty jesle jsou drahy☹ Adelka chodi do soukrome skolky, na par dni v mesici, kazdy den bychom taky nemohli platit. Ale jsem rada i za to, aspon pak mam vic casu na Majdu a trosku si oddechnu.
A jak Ty zvladas dve deti? Mas je celkem brzy po sobe....

smardik
29. srp 2011

@hlavinka no my jsme už od března k té psycholožce objednaní a už předtím jsem si myslela že není vše v pořádku takže jsem měla dost času se s tím smířit. ale zas je fakt že to si asi říkám ted a až přijde fakt den D a potvrdí se to bude to jiné, ted ještě pořád můžou doufat že je to jen opoždění a dožené to. ale tak nějak jsem přehodnotial priority a fakt je pro mě důležité at je Tomášek v životě štastný-at se nějak domluví, má kamarády, je co nejvíc samostatný-i kdyby třeba v chráněném bydlení to je jedno, ale at je proste co nejvíc samostatný a spokojený.

jo my si taky nemůžeme dovolit jesle každý den i když je to škoda ale bohužel, těch 5dní co tam je stojí 2625 Kč + sebou vlastní plíny, cesta tam a zpět stojí 60 Kč takže každý den to nejde, celý měsíc stojí 6 000 + jídlo na den 75 Kč + cestovné, no bohužel máme dluhy a nekrademe takže to nejde. No já si taky myslela že budu mít víc času na honzíka a je to hrůza, on u ničeho nevydrží, je protivný a pořád hledá bráchu

ale jo zvládám, musím 🙂, oni se mají hodně rádi takže to jde i když jsou dny kdy se nemůžu dočkat kdy půjdou spát a já budu mít klid ale dá se to, jen občas jsou 2 ruce málo a potřebovala bych být chobotnice

smardik
29. srp 2011

@hlavinka ted koukám že máš taky celkem malý rozdíl, já mám přesně 15 měsíců a 5dní

dzej
autor
29. srp 2011

ahoj holky
tak už jen zítra a jedem dom 😢 😢 😢 nám se ale vůbec nechce 😔
@jajabmw Jani, tak co u vás v hospě dnes prezentovali? 😀

holky já vás obdivuju s dětma tak brzo po sobě. Tady je rodinka, která má 3děti a vypadá to, že jsou od sebe všichni max rok....
Hezký večer, dobrou noc. My už jdem chrnět, Tady se zavírá restaurace děsně brzo 😀 😀 😀

hlavinka
30. srp 2011

@smardik To je hezky, jak pises, ze nejdulezitejsi je, aby byl spokojeny. A to myslim bude, urcite. Tak jako tak🙂
No jo, oni uz si vyhraji dost spolu, tak se nedivim, ze mu braska chybi.
Jojo, taky bych obcas potrebovala byt chobotnice😀

Nevim, kdy je ideal mit druhy dite. Dobre je brzy po sobe, aby si vyhraly, ale to zas prvni rok je na zblazneni pro rodice. Nebo dobry je treba 5 let, kdy starsi je uz samostatny a chodi do skolky, skoly, ale zase si nevyhraji, sjou spis jak dva jedinacci.....Tezko rict.

Dzej: Rok je vrazedny a mit 3 deti taky 😀

smardik
30. srp 2011

@hlavinka doufám 🙂, opravdu neřeším at má VŠ, titul a hromadu peněz atd. ale at je spokojený.

Jo bráška mu chybí, oni jsou takoví malí závislaci na sobě a fakt to Honzík špatně nese že tu bráška není, jak jdeme z jeslí bez něj 20 minut mi pak řve a ukazuje že mám jít zpátky, přijdeme pro něj a oni se objímají a dávají si pusu 🙂, doma je taky sranda třeba jak se jeden vzbudí dřív-většinou teda Honzíček tak projde celý byt jeslti tu brácha není a když není jde a klepe na dveře at ho vzbudí, chce ho. Nebo TOm v obchodě bere automaticky 2x pitíčka, dvoje kinder čokoládky , v rossmanu dva košíky prostě láska 😀 😀 😀

já myslím že ideální věkový rozdíl neexistuje, respektive je pro každého jiný. Pro mě je super, nevím zda se říct ideální to co mám - ideál neříkám nemám srovnání jak by to bylo kdyby byli třeba 2 roky nebo i 5 ale to co mám považuju za super rozdíl-kluci si vyhrají, mají se moc rádi, pro mě už je to třebe těžší.
no a třeba kamarádka chce rozdíl 5 let, druhá kamarádka že druhé bude až pro něj bude mít připravený pokoj, teta má rozdíl 15 let,někdo chce jen jedináčka.

hlavinka
30. srp 2011

@smardik Samozrejme, ze ani ja neresim, zda holky budou mit VS nebo budou treba kadernice. O tom to neni, hlavne, aby byly spokojene a stastne. To chceme kazda mama🙂

No to je krasna laska🙂 To se hned tak nevidi. Jinde se spis postuchuji a zaluji na sebe, teda spis ten starsi na mladsiho....Takze tohle je moc hezky.

jajabmw
30. srp 2011

Ahoj holky, tak dnes mám nečekaně volno, přijelo málo lidí, tak jsem tam nechala pobíhat holčinu co má dnes poslední den brigády ať si ještě něco vidělá. Jani předváděli se hrnce, vysavač a nějaké masážní křeslo,co vypadá jak křeslo od holiče 😀 . Ale divili byste se co lidí si ty věci fakt objednalo 😒 , no nechápu to.
@smardik tak s těma rozdíla věku mezi sourozenci máš svatou pravdu, každému vyhovuje něco jiného, nejde to paušalizovat.

dzej
autor
30. srp 2011

ahoj holky
tak my jsme doma... 😔 docela špatně se nám odjíždělo, bylo to moc prima. Příští rok, pokud to půjde, pojedem zas a doufám, že se nás tam setká třeba i víc 😉 Jajabmw to má kousek a vlastně všichni...je to takovej skoro střed 🙂

@jajabmw já ty lidi taky moc nechápu co nakupujou takový kraviny. A většinou jsou to důchodci, kteří si nejvíc stěžují na peníze 😝

@smardik v těchto případech člověk uplně přehodnotí svůj postoj k životu a zjistí, jaký malichernosti ho třeba dřív štvaly nebo kvůli čemu se zlobil atd... je důležitý vytvořit prostředí - jak píšeš - aby se prostě cítil dobře a byl štastnej, ono to hodně znamená a může mu to hodně pomoct. Nikdy nevíš, třeba může ještě ostatní děti předběhnout. At vám vyjde co nejdřív ta doktorka v Praze

smardik
30. srp 2011

@dzej tak já už ten postoj k životu přehodnotila loni kdy mladšímu přišlo na srdeční vadu a čekali jsme na operaci a každý den se báli o jeho život - bez operace by už tady s námi podle dr. nebyl takže jsem to přehodnotila už loni. Jen jsem doufala že jsme si smůlu už vybrali a že aspon jedno dítko bude zdravé, ale není. Neříkám že to nevadí ale když ho vidím jak on se směje vím že je štastný a od doby co ukazuje se zlepšila i komunikace s ním a nevzteká se tak protože my mu nerozumíme. CHodíme na logopedii, každý den pracujeme doma, chodí k nám raná péče-půjčují hračky. Jediné co mě štve že ty hračky na ten rozvoj jsou tak drahé ☹

dzej
autor
30. srp 2011

@smardik jasně...myslela jsem to všeobecně, že člověk prostě začne přemýšlet jinak až se něco stane....
No už o tom nechci mluvit, protože ti to určitě není příjemný... Koukám, že jsi z Orlové, to tu ještě nikoho nemáme. 🙂 Budete ještě zkoušet holčičku?? 😀 Jakou jsi dělala práci před mateřskou?

smardik
30. srp 2011

@dzej já nemám nějak problém o Tomovi mluvit, já se za něj nestydím. Jojo jsem z Orlové, přistěhovala jsem se tu kvůli manželovi, on pochází z malé vesničky kousek od Orlové a nikde jinde nechtěl takže jsme zakotvili tady, no a jsem tu celkem spokojená 🙂, mouchy to má ale žádná hrůza.

no zkoušet holčičku nevím nevím, já myslím že my zkoušet holčičku tak budeme mít dřív fotbalový tým než holku. ale třetí chceme časem pokud budou finance a odvaha, bojíme se do toho jít- Honzík operace srdíčka, Tomík možná mentální retardace, navíc Honzík měl původně dvojče ale to se přestalo vyvíjet takže se tak nějak bojíme že u třetího by to bylo ještě vážnější. ale pořád o tom uvažujeme

já před mateřskou nepracovala, studovala jsem a otěhotněla na škole-plánovaně a jen přešla z jednoho rodičáku na druhý

dzej
autor
30. srp 2011

@smardik a bydlíte v domečku nebo bytě? A co prarodiče? Máte je někde blízko nebo daleko? Pomůžou, pohlídají? A co manža? Pomáhá ti? Jsem zvědavá, co?? 😀
Takže ty jsi byla studující maminka? Jak jsi to prosím tě stíhala?? Já ted nastupuju v pátek dálkově a mám docela strach jak to budu zvládat 😀

smardik
30. srp 2011

@dzej bydlíme v bytě-v lednu jsme se stěhovali z 2+1 do 3+1, prorodiče máme jedny kousek-od manžela rodiče a ti teda nepomůžou vůbec i když můžou-ona v důchodu, on přes rok na nemocenské ale nějak nemají zájem, u nás byli za tu dobu co je Tom na světě cca 5x a fakt mají to 3minuty autem ale nemají zájem nebo spíš jim vadí e se u nás nemůže kouřit a oni raději neuvidí vnoučata než chvíli nekouřit, už neřeším a manžel už taky ne. ale za vše asi mluví to že můj manžel říká moji mamce maminko a svůji Alčo, moji řekne mám tě rád, popřeje k svátku, na narozky sám od sebe a at popřeje jeho musím připomínat, u nich jsou ty vztahy tak nějak na houby. Moji rodiče bydlí cca 30 minut jízdy autem od nás ale za klukama jezdí každý týden, berou si je na víkend a fakt pomáhají, hlídají. Chlap pomáhá ale není to žádná sláva je ted věčně v práci takže je to tak na houby. Jo studující maminka jsem byla, no občas to byl záhul ale zvládlo se to, mám teda VOŠS a ted si chci dát přihlášku na VŠ a uvidíme. ale uvažuju že bych pak do práce vůbec nešla a šla do vlastního sekáče tak uvidíme

cerstvamama
30. srp 2011

@dzej a heslo? 😉 Já jsem vybalila a čekám až se vrátí Adélka z procházky s babi a dědou, pak pomaže do sprchy a já si odpočinu u telky a netu 😉
Už jsou tu, napíšu později

muminek
30. srp 2011

@dzej Jani a co heslo?? 😀

jajabmw
30. srp 2011

Holky tak na příští rok bych se do penzionku přidala k vám 😀 . Suprově se mi s vámi povídalo 🙂 .

dzej
autor
30. srp 2011

@smardik jo tak je super, že máte bydlení a aspon jedny prarodiče, kteří vypomůžou 😉

@cerstvamama takže babi pustili domů? Resp jede tam až ted večer?

Sába usnula během chviličky a říkala, že se ráno těší na Adélku 😔

cerstvamama
30. srp 2011

@jajabmw jasňačka, určitě se přidej. Děti si to ohromně užily a my s Jančou taky 😉
@smardik mrkla jsem ti do alba, kluci jsou moc hezký a máte pěkný rodinný fotky
@jajabmw to musela být teda akce. A nezazpívali tam nakonec ještě Eva s Vaškem? 😀
Zítra musím dát dohromady všechny věci co potřebuje Adél do školky a od čtvrtka už budu mít volný dopoledne. Tak si dodělám všechny přípravy na mimčo a pak už si budu jen užívat klidu 🙂 Snad to ta naše treperenda zvládne, teď se nějak šprajcla že do školky nepůjde. Ale když dnes při príjezdu viděla svojí novou zástěrku do školky co jí ušila babička tak trošku vyměkla 😀

cerstvamama
30. srp 2011

@dzej prosím tě nakonec je to něco jinýho, o trochu horšího, na operaci jde ve čtvrtek a bude tam až do úterý. Tu dovolenou na konci září musí zrušit, rekonvalescence bude celkem dlouhá a bude muset dojíždět ještě na nějaký další zákroky, ale to už bude spíš jakoby rehabilitačního rázu. No je z toho docela špatná.

dzej
autor
30. srp 2011

jojo, je tam ještě 6ti lůžkovej apartman 😀 😀 @jajabmw

@cerstvamama hmm to je blbý teda, ale co...aspon to bude mít za sebou a pak už bude určo klid 😉
a zítra aspon pohlídá Adélku a ty si všechno vyřídíš v klidu.
Já mám zítra taky honičku, ale udělám si chvilku a zajedu do Mekáče. Celou cestu dom jsem nepotkala ani jednoho!!!! 😒

holky dobrou noc

cerstvamama
30. srp 2011

@dzej Zítra beru Adi s sebou, tchýně musí nastoupit ráno před vizitou a uvidí se, jesti jí ještě pustí domů nebo už tam zůstane do té operace. Vlastně se to jakoby posunulo o den.
Mekáč jsem viděla, ale zase v protisměru!!!!!! Nenajela jsem totiž na dálnici hned za Hradcem, v rádiu hlásili nějaký kolony na 10 km, tak jsem jela kousek po starý a pak se napojila o něco dál. No a ten mekáč je hned zkraje dálnice.
Jo a ještě mě v Hradci málem nabořil nějakej jouda co mi udělal myšku těsně před auto. Tak jsem ho protroubila a on se mi pak do zpětnýho zrcátka omlouval, ale co by mi to bylo platný, kdybych to neubrzdila, že jo.

smardik
31. srp 2011

@cerstvamama díky za pochvalu fotek, nevím po kom jsou ty naše děti tak pěkné 🙂, jedny fotky jsou od profi fotografky a druhé focené u nás v MC ale ted už si ta paní otevřela vlastní foto studio tak určitě zdražila což je fakt škoda. ale ráda bych zas s klukama šla, asi v září nebo v říjnu na focení a nechala z toho udělat prababičkám na vánoce kalendář

muminek
31. srp 2011

ˇAhoj holky, máte moc pěkný fotky. Je vidět že se vám to vyvedlo. 😀 Hlavně holky vypadali jak dvě sestry.

muminek
31. srp 2011

@smardik moc pěkní klučíči.