Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

sajmon113
1. říj 2009

Jo Ivi já si to taky u kadeřnice vždycky hooooodně užívám 😵 😵 . Akorát teď s tou nohou mám problém, no, nevím jak se tam dopravím 😠 😠 , ale mám malou naději, že mi to snad do úterka trochu splaskne a trochu přebolí. To že Maťula ještě sám nechce chodit vůbec neřeš, už jsem ti to psala, Vojtovi to taky chvilku trvalo než začal sám, bez povzbuzování a přemlouvání. A na lidi už teprve hoď bobana, co je jim do toho 😠 😠 😠 Jo a to spaní máme hooodně podobné, taky jsou ty noci pořád boj, ale věřím, že to jednou přece musí skončit.
No noha je dvakrát větší než levá a celé mi to zmodralo a zfialovělo 😖 😖
Jdu si lehnout dneska dříve, potřebuju se pořádně vyspat a dát nohu do klidu.

jajabmw
1. říj 2009

Teda člověk tu jeden den není a ani nestačím číst 🙂 . Holky jsem úplně vyřízená, neznáte někdo recept na to aby se mrně nebudilo častěji než jednou za noc ☹ ? Máme za sebou naprosto hororový noci a už jsem došla tak daleko, že s ním chodím po obědě spát, abych dohnala spánkový deficit 😒 . Nejhorší je že jsem pak protivná(z nevyspání) na všechny okolo a vzápětí toho šíleně lituju. Ach jo. Teda Simi vůbec ti nezávidím au au au, ať tě to moc nebolí. Všem těhulkám moc blahopřeju a pořádně si to užijte. Já to budu prožívat s váma, neb další mimi už mít nebudu.
Ajvi mi chodili taky na Prevenar a už od léta ho máme za sebou. Je pravda,že jsme byli ve studii tak se to asi očkovalo jinak 🙂 . Jinak nám jaksi na roce zapoměli dát 4 Hexu a jdeme na ní za měsíc. Chápete zapoměli! Děs běs 😠 . Plně tě chápu s tím chozením. Já to poslouchala zhruba od Martínkových 11.měsíců a už jsem pak byla i dost nepříjemná. Hlavně mi přišlo že starší ročníky tak nějak nechápali, že prostě dítě přesně na roce chodit nemusí.
Ale je pravda, že na vesnici se to bere asi jinak, tam se lidi předhánějí aby to jejich děťátko bylo jiné a lepší a rychlejší.
Holiče závidím, ale já včera byla na nehtíkách a taky jsem si to moc užila. Jenže mi nehtařka odchází jinam, a tak budu muset sehnat novou nebo se na to vykašlat, ale to se mi nechce líbí se mi že alespoň ruce mám upravené 🙂 . Jinak noční košili v poledne schvaluji, super nápad!!! Jen mě by asi neprošel, neb bydlíme s tchýní a tchánem a ti by to asi nepochopili 😅 . Malej zase brečí tak já letím. Mějte se hezky!!

ajvi
1. říj 2009

jaja, já byla na nehtíkách dneska -semsitoužila... 😀 . hrozně dlouho jsem o tom uvažovala, než jsem si gelovky nechala udělat, ale teď jsem max.spokojená, bezúdržbové a pořád upravené. 😉

cerstvamama
1. říj 2009

Ahoj holky, nás to očkování čeká kolem vánoc. Akorát bez těch neštovic, ty už jsou za náma.

Adélka má pokojíček taky z Ikey. Je laděný do modro-zeleno-bíla. Neuznávám rozdělení růžová pro holku, modrá pro kluka. Kdo to jako řekl? Navíc z růžový je mi špatně, pokud je jí moc.

Právě jsem dožehlila, dovařila na zítřek a teď jdu padnout do bezvědomí. Jedno probuzení už má Adélka za sebou tak snad to další bude až ráno.

Na zítřek jsme měli domluvené hlídání abysme mohli s manžou na pětinásobnou oslavu narozenin a dneska nám to chůva odřekla, teda zatím jen na 80%. Docela mě to mrzí.

simčo
takový dny blbec znám, mívala jsem to teda hlavně v pubertě, naši mi říkali "kalamita" 🙂 Ať tě to dlouho nebolí.

Dobrou noc.

chiwule
1. říj 2009

ahojda, jen na skok, taky už jdu do pelechu 🙂 dneska mám ze sebe radost, vyžehlila jsem všechno prádlo heč 😉 😀 no zítra zas budu převlíkat naše postele, tak zas bude co žehlit 😖
taky zítra mám uklízecí den, o víkendu tu bude šrumec, tak aby tchýně nepomlouvala (i když ona stejěn asi bude 😠 )
jo a zamluvila jsem Anet postýlku z mimibazaru, snad bude naživo taky tak v pořádku, jak vypadá na obrázku. Nechce nám totiž spát v dětské se šprušlema, už jen v naší velké, tak jí pořídíme normální dětskou pův. Ikea, slejzat s potele umí bezpečně od 10m tak ssnad to bude ok...
tak zatím páček a brou noc...

coriven
2. říj 2009

Ahoj kecalky,
tady to zase v noci jelo 😀
a jelikož sem vás proletěla rychlostí blesku, tak už ani nevím na co jsem chtěla reagovat 😅 , no jo těhu demence už je opět tu 😎
Přeju hezký víkend, nevím jak budu stíhat.

Holky a jak boujute s nočníky? U nás marný boj, nechce a nechce a novinka asi se za kakání začíná stydět, protože chodí kakat někam za rožek do kouta... ale na nočník to ne, vydrží na něm, jen když jí dělám bublinky z bublifuku 😀

jajabmw
2. říj 2009

Ahojky tak jsem asi přišla na náš problém se spaním. Prcek má dole v pusince boule jako blázen, takže fakt asi zuby 😒 . Ale ty noci jsou vážně šílený ☹ . Ale dávám Calgel a Panadol tak snad bude lepší.
Chiwule tchýni neřeš, stejně si něco najde i když budeš mít vypíglováno. Teda jestli je jako ta moje 😠 . Ta pořád řeší, že téměř každý den peru a ještě jsem si dovolila prát i když nejde levný proud 😠 . Ale co mám asi tak dělat jiného, když malá má každý den špinavý tepláky ze školky a Martínek baští rád zrovna věci typu rajčata, jablka, takže si asi dovedete představit jak potom vypadá 😀 . Přece je nenechám běhat jako prasátka.
Půlku víkendu budeme sami tak jedu s dětma k našim teda spíš jen k mamce neb můj drahý taťka odjel i s manžou pryč. A ještě přijede moje sestra, tak budeme mít dámskou jízdu 😉 . Doufám, že manže alespoň doveze pohár 🙂 . A v neděli pojedem asi do Jihlavy do zoo, tak jsem zvědavá jak bude Martínek reagovat na zvířátka.
Coriven to je mazec to kakaní, ale třeba to že se za to stydí je na dobré cestě na nočník. Kamarádka má taky 15. měsíčního kluka a ten jí třeba chodí raději než na nočník tak na záchod. Ale říkala mi že si neřekne a klidně když je pokakaný tak si v tom vysloveně rochní 😀 . Každé dítko má svůj čas, však ono to přijde.
Zatím pa

sajmon113
2. říj 2009

Ahoj holky!
Tak noha se uzdravuje, mast asi zabírá, do rána mi to trochu splasklo, dokonce se už na ní dokážu lehce postavit. Ale noc byla zase horor. Od 2 do 4 byl Vojta vzhůru každých 15 minut, já už fakt nevím co s ním. Pořád fňuká, jenže jak je rozespalý tak mi neukáže kde ho bolí. Přes den je ale úplně v poho, tak to vůbec nechápu. ☹ ☹
Jaja taky jsem si říkala, že si půjdu zdřímnout s ním, jenže v tu dobu vařím, večer to nějak nestíhám. Už nepamatuju, co je to pořádně se vyspat. Já sice nejsem protivná, ale jsem naprostá lemra, nic se mi nechce a většinou se vzpamatuju až k večeru 😖 .
Dneska příjde švagr k večeru udělat novou elektriku, zítra od rána vodař a chceme škrábat stěny. Tak dneska od rána po troškách vyklízím věci nahoru na půdu. S tou nohou to jde hoooodně pomalu. Snažím se to třídit do krabic, ať nemusím pak nic dlouho hledat, ale jelikož mi Vojta celou dobu vehementně asistoval, asi v tom bude stejně chaoz. 😠 😠
Mončo to s tím hlídáním je na pytel, to si asi pak člověk vzpomene na babičky, které jsou tak strašně daleko, co? 😨 Ta kalamita je dobrá, no 🙂 . Já jsem se zase smířila se zákonem schválnosti, u nás doma funguje na 100%. Vždycky když něco plánujeme tak se něco pos... 😠 😠 .
No Vojta je vzhůru tak letím.

jajabmw
2. říj 2009

Tak jsem u našich. Mamka šla spát s dětma a já mám chvilku čas než začne malej brečet. Sajmon já mám štěstí v tom, že je u nás na vesnici školka a vaří v ní i pro cizí strávníky. Sice jsem dlouho odolávala, že přece když jsem na mateřské tak nebudu si chodit pro obědy, ale nakonec jsem stejně podlehla 🙂 . Ono když můžou chodit důchodci tak proč ne já. Vaří tam moooc dobře a navíc mám jistotu, že to není přesolené a překořeněné, protože musí vařit podle norem(to vím od mamky vařila víc než 20 let ve školce). Mrňous to baští o sto šest a navíc dávají takové porce, že máme já, Lucka a Marťas ještě k večeři. No a holky nekupte oběd a večeři za 53 kč 😉 .
S tím hlídáním mi povídejte. Sice bydlíme s tchýní, ale žádná sláva to není. Lucinku ještě hlídala(chodila jsem na půl úvazku do práce od jejích 2,5 let) než mi ji vzali do školky na 4 hodiny denně, ale o Martínkovi prohlásila, že až začne chodit tak hlídat nebude. A taky to dodžuje 😒 . A to ani kdybych ho uspala a šli si někam třeba sednout 😠 . Podotýkám, že je v důchodu, nikde nepracuje, nikdy nepracovala manuálně a sedí celý den u televize. Takže občas otravuju moji mamku, která chudák maká jak černá a ještě má každých 14 dní pracovní sobotu a neděli ☹ . Je mi to až trapný! Ale mamka málokdy řekne ne. Asi že její maminka(má babička) mě taky dost hlídala, tak to asi teď svým způsobem vrací.
Holky jak dlouho vám dětičky spí po obědě? Marťas poslední dobou spí třeba jen 1,5 hodiny a to mi přijde málo. Jenže nechce se mi ho pak dávat třeba spát za další dvě hodiny, protože by pak usnul večer bůhví kdy. Vstává i ráno dost brzy už v půl sedmé, což je šílený 😖 , jsem spáč ☹ .
A jelikož jsem spáč tak půjdu do hajan. Manža je na závodech tak mi dnes nebude nikdo chrápat do ouška. A jen doufám, že Martínek bude milosrdný a nechá mě vyspat, což znamená nebude se budit a bude spát tak do osmi. Jé tak to je dobrá utopie 😀 , ale sní se o tom hezky 😀 😀 . Tak pa a dobrou

zoubek
3. říj 2009

Dobré dopoledníčko. Jak užíváte soboty? Já mám navaříno a odpol máme oslavu (svátky, narozeniny rodičů) Už se docela těším. Také se přidávám do klubu gel.nehtíků. U mě je také maximální spokojenost, neměnila bych. Celkem si myslím, že mám i levnou nehtařku, tak to nejsou takové pálky, jelikož musím chodit každé 3 týdny, protože mi šíleně rychle rostou nehty a mám metrové odrosty ha ha.
Simčo, co noha? Zvládáš? Ještě mě napadlo, možná je to blbost, ale nebudí se Vojtíšek hlady? Třeba to zkus, dej mu něco jiného, nebo víc. (nevím co mu dáváš na véču) Za zkoušku se nic nedá.
Moni, co oslava? Povedla se? Určitě chůva pohlídala.
Chiwu, pokud se nepletu, vypadá to, že má Anetka dnes velký den. Přejeme jí vše nejlepší k prvnímu ročku, hodně dárečků, hodně žvatlání a ťapání 😀
Jani-Cori s nočníkem je Honzík kamarád,ale že by si sám říkal to ne. Když ho tam posadím, vždy něco udělá. Ráno máme naučený bobek (myslím, že už jsem to psala) Po spaní se také vyčůrá.
Jaja- tchýni neřeš, myslím, že je to ztráta času 😀 Ony mají vždy zbytečné starosti. Také peru dost často a rozhodně teda neřeším levný proud. Stejně nemám vždy čas, když zrovna je. Honzík toho také poslední dobou moc nenaspí,máme to podobné. Ráno vstává 6:45 a v poledne spí cca 1,5-2hod (od 12) V čem závodí manža? Určitě vyhraje 😀 V kolik Marťas dnes vstával? Určtě trhnul rekord 😀

cerstvamama
3. říj 2009

chiwu
Taky se přidáváme ke gratulaci k prvním narozeninám 😵

cori
Jak už jsem psala, na nočník chodí Adélka jen po probuzení po obědě. Teď jsem jí navíc začala dávat před koupáním a někdy i po jídle. No s tím koupáním to nějak nevychází, vždycky si to schová až do vany 😠

Holky, moje tchýně je anděl! Teda ne že by už nebyla mezi živými, ona je prostě fakt skvělá. Když může tak pohlídá, je s Adélkou hrozně ráda a užívá si to. Od narození mi s ní hodně pomáhala, když manžel byl v zahraničí. Fakt nevím jak bych to bez ní zvládla.

S hlídáním to nevyšlo, manžel byl ale nějaký unavený tak se večer postaral o Adélku a pak hrál PC hry no a já vyrazila do víru velkoměsta 😀 Bylo to fajn.

Gelový nehty bych nemohla mít. Jdu sice občas na manikúru a nechám si udělat fr. lakování, ale nesnesu dlouhé nehty. Jak to povyroste tak to stříhám 🙂 Ale na ostatních se mi to líbí, vypadá to sexy.

U nás teď po dlouhé době prší a je chladno. Dala jsem Adi spát a v takovém počasí obvykle vydrží dlouho, tak držte palce. Jdu se taky natáhnout, to víte, ta hospoda...

cerstvamama
3. říj 2009

jaja
Adélka spí po obědě hodinu, bohužel. Zrušila jsem dopo spánek a myslela, že vydrží dýl, ale ne. V noci spí cca 20-7 hod.

sajmon113
3. říj 2009

Ahojky!
Tak u nás pokračuje zákon schválnosti. Když jsme měli včera skoro vyklizené, začali rýpat novou elektriku, a vrtat díry na trubky volal ˇvodař, že mu to dneska nevyjde 😠 ☹ . Takže bordel zbytečně. Jenže jak se manžel nasr.., začali se švagrem aspoň škrábat ty stěny, tak udělali polovinu pokoje, holky poprvé a naposledy, fakt. Tolik prachu jsem ještě asi nikdy neviděla 😨 . No takže s vodou se bude pokračovat až v úterý.
Jinak noha už je celkem v pohodě, ale hraje všemi barvami 😀 . Dneska jdeme večer se známými na bowling, tak se budu muset jenom koukat ☹ , ale je to domluvené už dva týdny a tak jsme se těšili, tak to nechceme rušit.
Chiwu taky přejeme všechno nej a hlavně zdravíčko!!!! 😵 😵 😵
Zoubek už jsem skošela dávat víc na večeři, nebo dávat mlíko i v noci, jenže on to nechce. Pusti flašku do pusy a jak zjistí, že je to mlíko, vyplivne to, v noci chce jenom čaj. K večeři když jí třeba chleba, tak pak vypije mlíko ještě před spaním, ale když má na večeři kaši, tak už pak taky mlíko nechce.
Jo a dneska v noci měl teplotu, 38,5, takže jsme se těm reakcím asi úplně nevyhnuli. Probudil se o půl 12 v noci, dala jsem mu nurofen a úplně se probral, tak jsem si s ním až do půl 2 ráno hrála 😠 😠 . Pak byl probuzený ještě kolem 5 ráno asi 3x za sebou, ale spal až do 9, tak jsme to trochu dohnali, no. Ale od rána je úplně v poho a teplota taky už ne, tak snad to bude v poho.

coriven
3. říj 2009

Ahojte,
tak koukám jak tu řádí nespavci, my včera bojovali s usínám před 19 už se kladla do postýlky a jen si vypila svoje večerní mlíčkoa jako když ju člověk nabije energií, začala řádit a žádné spaní, no usnula kolem 22 😠
Občas taky máme ubrečené noci, ale už jen vyjímečně, občas mi připadne, že je to ze snu a často to mívala, jak se učila chodit - jak si ještě nebyla jistá, ale jak chození zvládla tak začala i líp spát.
Usíná většinou mezi 19.30-20 a ráno je budíček před 6 😠 - naštěstí to vstává MM a postará se o ni a jak jde do práce, tak se vyloupnu z pelíšku já, já bych to před tou šestou nedala 😀

Sajmon, no vy teda máte stavební nasazení doma, držím pěsti ať to zbrzo zvládnete.

Zase mizím, Kájul se vrátila z procházky, pa

jajabmw
3. říj 2009

Nazdárek tak jsem zase doma. Martínek dnes velmi mile překvapil a v noci se vzbudil jen 2x(ale to jsem byla ještě vzhůru tak mi to nevadilo) a vstával prosím až ve čtvrt na osm!! Holky takhle jsem se nevyspala už hodně dlouho 😀 . Že by byly mé prosby vyslyšeny 😀 ? Uvidíme dnes. Jinak Lucinka začala odpo pálit a má kašel a rýmu. Když je jeden v poho tak druhý musí lehnout, to je jak zákon schválnosti 😠 . Chudák brečela, protože chodí se školkou na plavání a tak nebude moci jít ☹ . A taky jsem měli jet zítra do zoo, no tak to taky obrečela 😨 . Nemám ráda, když jsou ty moji prckové nemocní, mám pak pocit šílené bezmoci ☹ .
Holky normálně jsem zjistila, že Martínke má nahoře na jedné straně už dvě stoličky. Teď si představte prcka když se usměje, nahoře plno zubů a dole jen dva 😀 . Vypadá to fakt legračně 😀 . Uvidíme co nám řekne za 14 dní zubařka.
Teda Sajmon tohle ti fakt nezávidím. Ale znám to když se s..e, tak se to s..e. Držím palce ať to ve zdraví přežijete!
Jinak byl tu dotaz na mého manžu v čem závodí. Jezdí amatérské závody do vrchu s autem Bmw 2002ti, což je veteránek. No a vypadalo to že bude za celou sezónu celkově třetí, ale dnes to rozsekal. Poslední závod a on to rozbil, ach jo ☹ . To zase taťku moc neuvidíme 😠 , neb to bude muset dát dokupy. Ale naštěstí jemu se nic nestalo. Holky a víte co je paradox? Že od 1.10. mu začala fungovat úrazová pojistka. Fuj to je jak zákon schválnosti 😖 😠 . No ale myslím že to příští rok dožene. Ale vydávám varování všem. Nikdy si neberte závodníka, je to mazec a jsou tím postižený i děti 😀 a to myslím vážně. Jak já si malovala holčičku v růžových šatičkách a Lucinka je přitom hodně zdatný mechanik, který už zvládne naložit auto s taťkou a ještě ho naviguje jak má jet. No a Martínek? Tak jsem si říkala, že bude jiný, ale je to kluk jako vyšitý 😀 😀 . Jak vidí auto a dílnu je ve svém živlu.
Chiwu taktéž moc blahopřejeme ať jste zdraví!
Cerstvamama jak to děláš že ti manža pohlídá Adi? To bych taky brala ☹ , já si můžu jít tak v týdnu zacvičit.
Zatím pa a dobrou holky ať vám dětičky krásně spinkají!

chiwule
3. říj 2009

jaja, tvoje tchýně je fakt výstavní exponát, asi klon od té mojí né? 😀 k tomu proudu není co dodat 🙂
zoubek, děkujeme za přání, jsi skvělá, že sis vzpoměla 😉 já mám co dělat si pamatovat naše natož ostatních 😵
cerstvamama - ty jsi mě opravdu rozesmála, no jo tchýně je anděl 😅
sajmon - taky děkuji za přání, ten tvůj klučík je pěkný kvítko, to tě opravdu lituju, takovýhle stavy s Áňou vůbec neznám... vždycky když slyším podobný historky od ostatních mamin, říkám si, jaký je zlatíčko. Jediné chvíle, kdy "zlobí" jsou když jí rostou zuby,trápí jí už od 6m a pořád nic...
a všem na koho jsem možná zapoměla, děkuji ještě jednou za přáníčko, moc jsme si to užili... Udělala jsem závitky na smětaně s brambůrkem, hovězí polívčičku s drobením a zeleninkou a dala si i Anet, která zatím moc naše jídla nejí, má raději skleničky... nazdobila jsem obývák balonkama, girlandama, na stůl jsem dala balónkové ubrousky, až budu mít fotky určo hodím do albíčka. Anetce se moc líbil i dortík, nastrojili jsme jí na tu chvíli do princeznovských šatiček, no rychle jsme je zas sundavali, dortík od tchýně byl čokinovej 😅
jediné mínus je to, že na mě leze nějaká choroba, musela jsem si vzít panadol a za chvíli jdu se potit, teče mi z nosu jak z kohoutku...
tak dobrou noc, jdu se kurýrovat...

cerstvamama
3. říj 2009

Zdravím všechny, s tím odpoledním šlofíčkem mi to nevyšlo, Adélka jako na potvoru vstávala ještě dřív než jindy. Člověk si ani po tom flámování neodpočine 😉

jaja
Manžel chodívá z práce až večer, takže aby si Adél užil tak jí koupe, maže, oblíká pyžamko, dává jí mlíko a pak spinkat. Zkrátka večer když se vypařím tak to spolu mají nacvičený, takže v pohodě.

chiwu
to není z mojí hlavy, to je jeden vtip, vzpomněla jsem si na to když jste psaly o svých tchýních

Dneska jsem dávala Adélku čůrat do nočníku a ona pořád vstávala a odcházela. Pak jsem to vzdala a chtěla jí odnést do vany, když v tom se postavila, rozkročila a už to jelo. Tak jsem jí popadla a vrazila na nočník, ale už bylo pozdě. Pak se jí ptám: Kde si udělala čííí? A ona drze ukáže do nočníku! Bohužel si počůrala a svého psa Káju (to je velký plyšák se kterým cestuje a spí). Musela jsem ho vyprat a děsila se jak usne. Dala jsem jí krokodýla z Ikea, tvářila se sice divně, ale pak usnula.

Jdu dohánět spací deficit, zítra navíc vstáváme a jedeme na výlet na Drákulův hrad. Dobrou noc.

ajvi
4. říj 2009

ahoj,
holky včera by parádní den, Máťulka spinkal po poledni skoro tři hodiny, venku krásně a já se krktovala na zahrádce, zazimovat a tak a hrozně jsem si u toho odpočinula - pro mě je to vždycky relax. dneska už tak pěkně není, sice svítí, ale fouká studeně. no a ráno nám spadla garniž 😠 , takže manža opravoval a vrtal a byl binec, no a když už jsem byla v tom, tak jsem umyla okno a vyprala záclonu, takže zase práce doma a tady se o relaxu mluvit moc nedá... 😖
když jste mluvili o těch tchýních, tak já mám taky zlatou. do ničeho nekecá a Matýska vždycky ráda pohlídá. trošku rozmazluje, ale i trošku vychovává, takže si nemůžu stěžovat. dokáže si s ním hodiny hrát a povídat, je to super.
holky, taky vás vaše diítka tlučou? mě ten můj rarach normálně občas majzne, skrábne nebo zatahá za vlasy - schválně a vědomě. nepomahá domluva ani plácnout přes ruku. K manžovi si to nedovolí.

cerstvamama
4. říj 2009

Ahoj holky, prave jsme se vratili od Drakuly. Ridila jsem, cca 180km - uz jsem zkusena rumunska ridicka :D Hrad Bran me trochu zklamal, myslela jsem, ze je vetsi a tajemnejsi. Ale celkove to byl moc pekny vylet, meli jsme i hezky pocasi, zatimco v Bukuresti je zatazeno a prsi.

ajvi
Me Adelka taky stipe, kouse, taha za vlasy a boucha. A ja se ji vzdycky snazim vysvetlit, ze me to boli a ze jsem "mala". Tak me pak pohladi a prituli se. Asi to proste zkouseji. No a na kom jinym nez na mame, ktera je po ruce 😉

sajmon113
4. říj 2009

Ahojík,
tak jsem teprve uspala toho našeho lumpa. Zase mi dal v noci zabrat, vstala jsem k němu asi 10x a pak už ho nechala prostě řvát a já brečela do polštáře ☹ ☹ . Ráno vstal taky dost brzy, začínám být fakt vyřízená. To snad nemá konce. 😠
Bowling jsme si včera super užili, dokonce jsem hrála, bez rozběhu, jenom jsem se postavila k čáře a házela 😉 . Ale jak jsem byla poprvé od úrazu v plné botě, noha samozřejmě znova otekla, ale dneska jsem spíš polehávala a teď už je skoro plně funkční. Ráno musím k zubaři, tak už se tam dovezu sama 🙂
Jinak jsme stihli za víkend natáhnout elektriku do nové kuchyně, oškrábat stěny v polovině místnosti a nově nahodit, zítra to taťka ještě srovná a v úterý udělá nový obklada teď už nás brzdí jenom ta voda, no. A vypadá to bledě, jelikož vodař dostal housera 😅 takže asi nedorazí ani v to úterý. Nic by se nedělo, ale ten bordel a to provizorium je na palici, stokrát denně utírám prach a furt to poletuje 😠 😠 .
Ohledně tchýně radši psát nebudu. Do anděla má strašně daleko. Není zlá, ale občas mi hrozně pije krev. 😠 😠
Vojtu ale zbožňuje a udělala by pro něj první poslední.
Ivi mě to zazimování taky čeká, už se na to taky hrozně těším. Taky je to pro mě relax, to asi ta hlína 😵 😵
Chiwu - super, že jste si oslavu užili, ten první roček je moc krásný!!! A tobě ať je brzy líp!
Jaji jak je Lucince?

chiwule
4. říj 2009

tak jsme nemocný obě dvě, Áňa už taky... odpoledne ještě nic, ale večer už měla 37,8°C . Takže bez koupání, panadol a šup do postýlky. Ani nechtěla moc večeřet, vypila jen spoustu čaje. Snad jí bude zítra líp... no když si tak uvědomím, už odpoledne mi skoro usnula v náručí před svačinou a odpoledním spaním... a mě taky není zrovna nejlíp, z rýmy mě rozbolel zub a taky ucho, dala jsem si pandol tak snad to zabere... Každopádně tento týden asi nic zásadního podnikat nebudeme, všechno zruším, není nám dobře ani jedné. Doufejme, že to nepřeskočí i na taťku... tak se zatím mějte babušky

jajabmw
5. říj 2009

Ahoj holky. Tak Lucka už je zdravá, hurá 🙂 . Včera najednou jak když utne a byla v pohodě bez teploty. Sice trošku kašle, ale nic tak hroznýho, takže pošupajdí ve čtvrtek do školky. Tak dlouho se asi totiž vydrží se mnou nenudit 😅 . Jenom přece ve školce jí to prostě baví víc(ach jo kde jsou ty časy kdy jsem byla ta jediná ☹ ).
Sajmon ani se ti nedivím, že jsi brečela do polštáře, protože já to měla minulý týden. Ale teď už to vcelku jde. Začala jsem Martínka dávat zase do spacího pytle a přijde mi že spí nějak líp, tak mu i možná byla zima 😒 . Jenom přece se dost ochladilo. Jinak dnes to je 12 dní od očkování a zatím nic, myslíte že už to bude v pohodě? Nebo mám ještě čekat nějakou reakci? Je pravda, že měl Marťas v neděli trošku průjem, ale to asi není k tomu, že 😒 ?
Holky dnes jsem byla po dvou měsících cvičit a mám pocit,že se zítra nehnu 😀 . Sice jsem jezdila na kole, na bruslích celé léto, občas to proložila kalanetikou, ale tohle byl fakt záhul 😀 . Jsem zvědavá jestli se zvednu ráno z postele 😀 , ale asi budu muset neb jedu k doktorovi, ach jo a nechce se mi.
Tak zatím pa holky a ať jsou dětičky zdravé a ty nemocné ať se brzy uzdraví!!

sajmon113
5. říj 2009

Jaji myslím, že už to bude asi v pohodě po tom očkování, i když jsem někde četla, že některé děti můžou mít reakci až po 14 ti dnech. My naštěstí taky teploty nemáme, ale protivný je jako čert. V noci sice spal konečně líp, ale po odpoledním spánku je ufňukaný, vzteklý nechce jíst a uklidní se až navečer. My jsme dneska po očkování 11 dní, tak už to asi taky horší nebude. Jo a průjem může být taky reakce, ale asi by to trvalo dýl.
Chiwu ať jste brzy zase fit. Zalezte si do postele a pořádně to vypoťte.
Já jdu zítra k té kadeřnici a trochu mě opouští odvaha k tomu razantnímu střihu, ale už jsem se jednou rozhodla, tak necuknu 😅
Jo, holky sledujete superstar? Je tam holčina z Třince, fakt dobrá, znám jejího tatíka tak mooooc fandíme 😵
Jinak bydlíme pořád v bordelu, dneska taťka vyrovnal stěny a zítra dá kachle, vodař nám slíbil že dojde ve čtvrtek, tak snad se to trochu pohne. Hned pak chceme přestěhovat kuchyň a oškrábat druhou stranu pokoje.

sajmon113
5. říj 2009

Jo a ještě jak jste se tady bavily o těch jménech. My jsme žádné pracovní neměli, říkali jsme prostě mimi, ale nemohli jsme se dohodnout na jménech. Vybírala jsem já, protože manžel chtěl Olivera a to já teda ani náhodou. Mě se od začátku líbily klasické české jména- Vojta, Kuba a Ondra. Nejvíc se mi líbil Vojta a manželovi zase víc Ondra. Tak jsme oba jména napsali na moje břicho, ať si mimi vybere samo, co se mu víc líbí. Které se dříve smaže, to vyřadíme. Tak jsem tomu trochu pomohla 😵 😵 Holčička by byla Eva.

dzej
autor
6. říj 2009

ahoj holky, 😵
tak zase tu máme marody, tak ať jste brzo v pohodě!!! Jaja tak hlavně, že je manža v pohodě!! I když chápu, že když rozsekal auto, tak veselo doma nemáte ☹ S tou pojistkou je to super, chápu dobře, že už mu ta pojistka platí?? 😲 😀
Jani kamošky chlapeček taky chodil kadit za závěs nebo záclonu, tak mu tam dali nočník a on se fakt na ten nočník naučil, pak už pomalu nočník přesouvali až na wc 😵 U nás máme "pokrok" malá si řekne, že chce na záchod, ale sedí tam, tlačí a má z toho strašnou srandu, pak sleze, chce plínu a "koko" udělá do ní 😔
Chiwule máš někde fotečky z oslavy?? Určo to muselo být prima a uplně slintám nad tím jídlem 😀
Simčo, na SS nekoukám, ale tu kočku z Třince jsem viděla a hned od začátku mi byla sympatická a moc jí fandím!!
My zatím po očkování žádný reakce nemáme, tak uvidím, ten 10tej den vychází na sobotu. Máme v plánu začít dělat naši ložnici a malé pokojíček, takže může být škaredě 😀 😀
Moni a ty máš někde fotky z těch hradů?? Já mám hrady moc ráda, tak bych koukla.

dzej
autor
6. říj 2009

Jo holky, dotaz - jak myslíte, že ještě dlouho budou naše děti v postýlkách? Od kdy budou mít svou "pořádnou" postel?? Tak hezký večer 😵

chiwule
6. říj 2009

Ahoj holky 🙂
chřipka už mě docela opouští, už jen huhňám a vysmrkávám takový ty hnusy, tak už to asi bude pomalu končit. Coldrex prostě funguje... s Anet je to horší, pořád má zvýšenou teplotu, taky má děsnej průjem, v podstatě každý kakání, už má ďourku celou opruzenou chuďka moje... teď večer jsem jí do čaje dala probiotika, uvidíme, jestli to bude lepší... ani nevečeřela, jen si dala čajík, zkusím jí za chvíli v polospánku vnutit rýžovou kaši z flašky...
fotky za chvíli stáhnut, hodím je na picasu, tak sem dám potom odkaz...
dneska nám přivezli tu novou postýlku pro Áňu ještě jsem jí ani neviděla, přebíral to manža, tak jsem zvědavá. Musím jí umýt a vysát madračku a zítra to zkusíme spinkání nebo alespoň válení 🙂
tak zatím, ještě mám hodně práce...

jajabmw
6. říj 2009

Ahojky holky. Tak mám za sebou minisraz s holkama a klukama ze střední. Teda řeknu vám ty děti ale stárnou, ale my jsme pořád všichni stejný 😀 . Bylo to super, jen jsem se tam bohužel nemohla zdržet dýl 😒 . To jsem ráda, že už nebudem mít žádnou reakci. Už jsem se děsila, co nás zase potká. Jinak cvičení jak se zdá má účinky, pěkně mě bolí nohy a břicho, au au au 😅 ! Ale ve čtvrtek jdu zase, protože se tam úžasně odreaguju.
Superstar sleduju tak napůl oka, večer se totiž dostanu k počítači na delší chvilku, tak doháním resty. Takže spíš poslouchám 😀 .
Dzej gratuluju k pokroku, jste šikulky!! Teď už to bude jen lepší. Manža už začíná být v poho. Objednal si nové čelo a začíná s ním být řeč, to víš už zase bude milované autíčko v pořádku 😀 .
A k tý postýlce. Lucinka spala v dětské postýlce do 3,5 let s námi v ložnici. No a pak když jsem byla těhotná tak jsme k vánocům koupili rostoucí postel z Ikei a než jsme udělali pokojíček byla ještě u nás. No a než se narodil Martinek tak asi dva měsíce před tím se nastěhovala tam. A naprosto bez problémů. A Martínka dáme k Lucce asi tak kolem 2,5 let, ještě uvidíme jak bude šikovný 😉 . Když on se v noci budí, sice už jen tak 2x ale já mám strach aby Lucku nevzbudil.
Chiwu ať od vás chřipka brzy uteče!
HOlky jdu spinkat dnes toho bylo nějak moc. Paaa

cerstvamama
6. říj 2009

sajmon
Mně se teda jméno Oliver moc líbí! Jenže ten hypotetickej náš Oliver by měl na konci jména a začátku příjmení písmeno R, ještě k tomu to L ve jméně - to by bylo nevyslovitelný ☹

dzej
koukni do IP

Dnes jsme měli nároční den, 3 společenské akce. K tomu se Adélce ztratil poslední dudlík, který měla vždycky při usínání nebo při dlouhé cestě autem. Děsila jsem se večera, ale usnula a zatím jen párkrát zakvičela. Tak snad to bude ok. Zřejmě jsme se nadobro zbavili dudu!!!
Před chvílí jsem vyžehlila hordu prádla a jsem ko. Dobrou noc.

ivulinda
7. říj 2009

Ahojky 🙂 tak jsem zase tady.měli jsme ted náročný týden.minulý týden měla Aduš horečky dva dny do toho jí lezou 2zuby a ještě k tomu má v pusince na jazýčku afty 😒 ale ž se to lepší.nechtla vůbec nic jíst,a já jsem z toho byla na prášky ☹ naštěstí už je líp 😉