Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

petronilla
31. pro 2009

Ahojky všem,
také přejeme krásné zakončení roku a ať je ten příští co nejlepší 😵 😵 😵
papa

lenkavano
31. pro 2009

Holky přeju vám krásnéhé silvestra a krásný nový rok. 😵

dzej
autor
1. led 2010

Ahoj holky 😵
tak jak bylo?? Copak děti? Sabula spala, ani o tom nevěděla, a to lítalo petard moc. I pes to zvládl, už moc neslyší, takže se nebál. Tak ještě jednou do nového roku jen to NEJ 😵

lenkavano
1. led 2010

ahoj Jani,no my jsme si silvestra docela užili,Lenina chrněla a nevzbudily ji ani petardy.akorát když už šel spát zbytek tak jsme si libovali jak bude klid na posezení a v půl druhé Lenča vylezla a nechtěla už spát.tak jsme s ní ve dvě zalehli.ale stihli jsme vypít dvě lahve vína. 😉

dzej
autor
1. led 2010

😵 Leni, to jsou nástrahy od dětí, že? My byli letos doma, ale příští rok už na chalupě se spoustou lidí a na to se moc těším 😵

ajvi
1. led 2010

ahoj holky,
chci vám taky popřát do nového roku všechno nejnejnej 🙂 ...
jsme v pořádku,Máťa se hrozně rozpovídal, všechno po mě opakuje a všechno vysvětluje u všeho významně kývá hlavou, pořád nám a hlavně sobě dělá nyny,,, 😀 prostě teď je úúúžasný období.
akorát já se v každé volné chvilce učím, tak na vás nemám čas 😒 . za měsíc bude líp.
tak zatím papa 🙂

cerstvamama
2. led 2010

Ahoj holky, my byli na Silvestra u známých, probíhalo to v poklidu. Holt už jsme rodiče (byla tam i jedna těhule) a tak jsme rozumní a zodpovědní. I když za sebe musím říct, že mi to dost sedlo. Asi už jsem se vybouřila 😉
Jak se máte v novém roce? U nás padá sníh tak po obědě vyrážíme na výlet.

Ivčo
Adélka teď taky rozkecává, je s ní hrozná sranda. Tuhle jsme si sedli celá rodina k nedělnímu obědu, ona ukázala na lahváče a říká "pijo" - a to jí to neučíme, prostě to postřehla! 😀 No a pak má ve slovníku několik užitečných slov jako: díra, Homer (Simpson), gorila... to se hodí každý den 😀

zatím ahoj, jdu zkontrolovat oběd

cori
2. led 2010

Ahoj holky,
zdravím v novém roce 😉
Leni u nás to taky tak bylo, půlnoc malá prospala, ale jak jsme šli spát (docela brzo kolem 1) tak byla vzhůru a chtěla si hrát - otevřekla kukladla a říká - "kostky, kostky" tak jsme ju vytahli z postýlky, šla si vzít jednu kostku a pak s ní usnula 😅
My jsme toho stihli na Silvestra povícero - nejprv sme se byli podívat na ohnostroj cca v 18 hod., ale nebyl to dobrý nápad, malá se bála, takže jsme od ohnostroje prchali 😒 , pak krátká návštěva u známých a pak jsme jeli do čajovny, jen sme tam dlouho nevydrželi - co 23, bo tam byli otřesné záchody a po druhé už by mě nikdo na ně nedostal, tak se holt jelo raděj domů 😕 ☹ , ale pokecat jsme si s našima klubákama stihli a to je hlavní 🙂

Moni koukám, že máte v rejstříku taky slovo díra 😅 , to Káju děsně baví, jak vidí u někoho na ponožce díru, tak hned ju jde zkoumat, no vlastně všude kde vidí díru tak ji prozkoumává, musíme ji na návštěvách hlídat 😅 a pusu skoro už nezavře, mám pocit, že si sama i vymýšlí písničky a tancuje si do svého rytmu, to je sranda ji sledovat. Teď mi říká maminko a občas mamiom, je to fakt veselé období 😅
Pěkný den, u nás chumelí, ale taje, takže z toho nic nebude.

dzej
autor
2. led 2010

ahoj holky,
tak my máme taky sníh, ale je nad nulou,takže to asi nevydrží 😖
My s tím kecáním to máme taky zajímavý malá pořád říká - mami co to je? a já musím vysvětlovat a říkat a složitý slova musím opakovat třeba 10x a pak až to malá řekne tak je spokojená 😀 nejhorší je, že začala říkat sprostý slova jako do prde.. nese. ale já vůbec nevím, kde to vzala.. 😠 nedávno běžela za psem venku a spadla a jen slyším Ari počkej do prdel. v duchu jsem se musela smát 😀 A dneska v obchodě mi řekla mami žvýkačky koupíme 😵
Ivi co budeš mít za zkoušku??
Moni tak to je dobře, že ti ten Silvestr sedl...mě teda moc ne..já jsem večer hodně často doma, lítáme jen přes den, takže to bylo takový nijaký...no, příští rok už bude lepší.
Jani jako špinavý byly ty záchody? Nebo rozbitý? Já jsem teda na to taky háklivá, pokud to jde..dám přednost přírodě pokud jsme venku před špatnýma wc ☹
Zítra chceme jet na výlet, nějakej pořádnej, celodenní, už jsme dlouho nebyli...nemáte někdo nápad??

cerstvamama
2. led 2010

cori
U nas je zase dira bud na chodniku nebo tim mysli diru co je ve vytahu, takova ta skvira mezi kabinou a dverma.

dzej
Sprostarny zatim Adi nerika, ale asi to nebude dlouho trvat. Jezdi totiz s maminkou v aute, ktera pri rizeni nejde pro nadavkj daleko. A pak babicka, ta teda obcas mluvi jako dlazdic. Sice si to pak vzdycky uvedomi, ale uz je to venku. Nedavno pry trileta neter rekla svemu tatovi: si delas prd.l, ne? 🙂

ajvi
2. led 2010

Jani, zkoušky mám čtyři - v průběhu ledna. ekonomika, manaž.rozhodování, strateg.management a sociologie/psychologie. teď ještě smolík jednu semestrálku.
taky se kolikrát divím, jak je Matýsek všímavý, že umí i slova, které neučíme 😀 .
tak já jdu zas studovat 😒

cori
4. led 2010

Ahoj holky do slunečného mrazivého dne,
kde stéééé? 😀
Malá mně spí, tak mám chvilku klidu.
Ajvi fíha to je ZK brr bych to už nedala, držím pěsti, ať ti všechny dobře dopadnou 😉 bráváš si Matýska sebou na ZK?
Jani, mno rozbité, špinavé, ucpané - no fuj. Venku mrzlo a čajovna je v centru města, takže jsme to raděj vzdali, ale budou se stěhovat, majitelovi taky vadí to prostředí kolem (záchody má spojeny s restaurací a ta se nějak pohoršila, schází se tam kdoví jaká společnost, no taky to tak v okolí vypadá) a co výlet, kam ste nakonec vyrazili?
Dneska sme byly konečně v kroužku, už sem se tam těšila 😅 a bylo sranda, jak ty děti z toho byly vykulené, jakoby tam byly poprvé, asi si za těch 14 dní odvykly...

jajabmw
4. led 2010

Ahoj holky, tak jsem se konečně dostala k tomu vám něco málo napsat. Vánoce byly super, spousta dárečků hlavně pro děti, my si nadělili foťák. Ach jo manža dostal do ruky zbraň a fotí jak se dá 😀 . No a teď se vzbudil Martínek tak vám to dopíšu až večer 😀 . Zatím pa

dzej
autor
4. led 2010

ahoj holky 😵 my dneska byly taky na cvíču a děti se chovali dost zdivočele, bylo vidět těch skoro 14dní volna 😀 jinak opět napadl sníh, je to paráda, snad ještě chvíli vydrží.
Ivi, tak přeju ať zkoušky dopadnou dobře 😉 já přemýšlím, že se vrátím taky do školy od září...jen nevím co přesně bych měla dělat 😀 chci práva, ale tam se ted asi nedostanu.. 😖
Jani, nakonec jsme jeli na "výlet" do Freeportu ale opět jsme nic nekoupili. Malá byla u babičky. Takže kdybysme jeli někam po památkách, uděláme líp ☹
Jaji tak doufám, že se vám bude dobře fotit 😉 přeju ať máte jen krásné fotečky 😀

ajvi
4. led 2010

ahoj holky díky,
přibilo nám teď trápeníčko ☹ v sobotu nám nabourali auto, asi 300 m od baráku - chlapík z vedlejší na ledovce neubrzdil, bouchnul nám to zprava a zleva nám to pak orvala značka. Manža je naštěstí ok, bylo to ve městě, takže to nebylo ve velké rychlosti.
ale jsou to starosti, bude trvat, než se to opraví a navíc bude muset mužíček jezdit po vrakovištích a shánět náhr. díly, protože je to 10 let starý auto a pojišťovna nám dá určitě nějakou mizérii, nový díly by to nezaplatilo. a já teď nemůžu s Máťou nikam jezdit, máme sice ještě jedno starší auto, ale to manža potřebuje do práce. a já zrovna musím jezdit do školy na zkoušky, no bude to zajímavý 😖
snad budem mít autíčko brzo spravený, to nám ten rok pěkně začíná 🙄

ajvi
4. led 2010

jéžiš pardon, ta hrubka - přibYlo jsem chtěla samozřejmě napsat, to je asi tou blbou náladou

dzej
autor
4. led 2010

Ivi, chjo ☹ to ten novej rok pěkně blbě začíná, co? Ale hlavně, že se nestalo nic manžovi... co máte za auto? Třeba se vám podaří na vrakáči sehnat díly a bude to rychlý 😉

ajvi
4. led 2010

Jani, máme Fiat Brava. na vrakáčích by něco snad mělo být, navíc stejné přední dveře má i Marea, tak snad něco vyberem.

jajabmw
4. led 2010

Ahoj holky tak jsem zpět. Teda Ivi no to je mazec ☹ , začátek roku se vám moc nevydařil ☹ . Ale hlavně že jste v pořádku. Manžova neteř minulý rok nabourali Mareu a nakonec docela dobře koupili to samé auto, tak ať i vám se kup podaří.
Jinak jak jsem psala vánoce super. Lucinka byla nadšená z aktovky a velkou radost jí udělala panenka od babičky. Dostala Baby born chlapečka a holky je to fakt kluk se vším všudy 😀 😀 . Čůrá i kaká, když se mu dá spešl strava 😀 . Je to moc hezká panenka. A Martínek byl nadšený z odrážedla co jsme mu koupili a z ponku od babičky. Ale největší radost mu udělala moje ségra, dostal od ní knížku o traktorech. Je z ní úplně hotový 😀 . No a manža ode mě dostal autíčko a moc se mu líbilo a udělalo mu radost.
No a pak následovaly dny plné válení a baštění. A taky se to projevilo, rázem mám dvě kila nahoře 😝 . Jak jsem necvičila tak je to znát, takže jsem dnes zase začala. Už se těším že se brzy dostanu do formy.
No a konec roku se u nás nesl ve znamení slz 😢 . 31. prosince jsme odvezly moji ségru na letiště a odletěla do Holandska. Na silvestra jsme byli doma a abych pravdu řekla vůbec se nám a hlavně mě nechtělo 😝 . Přijela kamarádka s přítelem a užili jsme si konec starého a začátek nového roku v poklidu a pohodě. Děti krásně spinkaly a ani petardy je nevzbudily, což jsem byla ráda.
No tak to je ve zkratce co bylo u nás. Jinak se musím pochlubit, že už tři týdny se Martínek budí až kolem osmé a v noci jen jednou. Musím to zaklepat aby se to zase neobrátilo 😅 . Už jsem byla i tak vyspalá, že jsem tady ráno v sedm strašila a četla si knížku 😀 . Tak doufám, že nám to už vydrží, je to príma se vyspat.
Holky ať se máte fajn a jste vy a prckové zdravé. Paaaa

dzej
autor
6. led 2010

ahoj holky 😵 zdravím ze zasněženého Brna, všude je bílá peřina, je to nááádhera. Malou jsem vozila celý dopoledne na bobech, jsem pěkně zničená 😀
Jaji ona ségra odešla do Holanska? Za prací? Za mužem? Studovat?
Možná budu za blba...ale holky nevíte náhodou...ovulace je pořád stejně nebo se může posunovat?? Jako jestli když jsem ji měla před prvním těhu např. 20-25den tak jestli ji tak mám pořád nebo ne...

cerstvamama
6. led 2010

Dzej
ale ale, ze by nejaky pokus o dalsi mimi? Ja jsem si vzdycky myslela, ze je ovulace uprostred mezi dvema ms. Neslysela jsem, ze by se hybala. Tak ti moc neporadim.

My byli dnes taky sankovat, jezdili jsme na sanich a bobech - ja, manza, Adi, babicka a za nama lital pes. Fakt sranda. Ted mame slavnostni veceri, manzel zitra odleta tak je to takova rozlucka.
Pekny vecer vsem.

lenkavano
6. led 2010

ahoj holky 😉
Jani mám podezření jako Monča,že plánujete mimi,vid?
holky u vás je všude sníh a tady jen takovej poprašek,je to možný?
ajvi s tím autem je to teda pech.nejhorší je že je potřeba vid ☹ my už bychom bez auta nemohli být ,a vůbec když jsem šest dnů sama.často v dichu děkuju mamce,že m ě donutila udělat si řidičák,tenkrát se mi nechtělo,ale že umřel tatka a my byli na vše sami tak mě přesvědčila.
jinak jsme všichni zdraví a ted budeme mít tatku doma má 12dnů dovču,dnes je ještě v práci,ale zítra už bude doma.

dzej
autor
7. led 2010

ahoj holky
nene, právě naopak...mimi zatím neplánuju, a moje 2 kamošky co neplánovaly tak jsou těhu...prášky neberu, spolíhám jen na "šikovnýho tatku" tak jsem si říkala, že bychom se mohli aspon vyhýbat těm plodným dnům...mimi bych chtěla začít tvořit až po létě..teprve teď jsem se dostala - moje tělo - z porodu, už se cítím fit a nejsem unavená, jako bych dostala do žil novou dávku energie....vím, že je to rouhání, ale chtěla bych si teď chvíli ještě užívat se Sabinkou... tak víte nebo nevíte jak je to s tou ovulací???
Moni a vy se vracíte do Buk kdy?? Leni a co Kubík? Nějaké nové zprávy? V pátek asi, že?? Každopádně si užívejte doma tatky. My máme 10cm sněhu, ale taje to ☹ chci začít znova lyžovat, 12let jsem na tom nestála hihi tak hezký den 😉

cerstvamama
7. led 2010

Dzej
Letime na konci ledna.
Taky jsem ted spokojena a s Adelkou si to uzivam. Uz je dost velka abysme leccos absolvovali vsichni spolecne a na druhou stranu ji uz s klidem muzeme nechat na hlidani babicce, kdyz mame v planu neco co by spatne zvladala. Mozna se setkame v nejakem dalsim tematu. Jestli bude neco jako "podzimni snazilky 2010", protoze my do toho taky jdeme 😉 (I kdyz se mi moc nechce)

dzej
autor
7. led 2010

Moni no přesně...jako bys mluvila za mne 😉 i s těma babičkama..už jsem taky klidnější a v pohodě jim malou půjčuji, i když přes noc ještě neee 🙂 Moni a můžu se zeptat......jak to řešíte vy (neotěhotnět)??

cerstvamama
7. led 2010

Nase reseni se jmenuje Jeanine. I kdyz mam pocit, ze bez HA by mi bylo lip. Nejak ji hur snasim nez driv. Po druhem mimi to budu resit nejak jinak.

dzej
autor
7. led 2010

Je ti hůř, jak konkrétně? Já brala 10let logest a uplně v poho...ani mě nenapadlo, že když bych ted začla brát, že to můžu snášet hůř? Musím se domluvit s dr...třeba mě HA vymluví...

cerstvamama
7. led 2010

Mam ted jinou nez driv. Mam horsi plet a otoky nohou. Driv mi to taky nevadilo, treba je to druhem HA. Ted uz to menit nebudu.

lenkavano
7. led 2010

ahoj holky 😉 Kubíka mám doma sice měl jet ,měl i sbaleno tatka pro něj přijel a Kuba brečel já začala taky a tak si vlezl zpátky pod peřinu a je doma.ale v neděli jede.

dzej
autor
7. led 2010

😵 😵 Leni 😵 😵 tak pro tentokrát se nic nestane a jste rádi, že jste všichni spolu,ne?? Já bych nebyla jiná...