Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
15. únor 2010

já chci taky jaro 🙂 ráno jsem viděla nějaký malý ptáčky, tak snad už se to blíží 😀

lessi
15. únor 2010

Hezký večer holky,

tak to zatím u nás s těma zoubkama vypadá tak, že se to asi zatím sklidnilo, protože Lukášek je už klidnější. Uvidíme.. 🙂

Taky se těším strašně na jaro, už se ho nemůžu dočkat, tak asi jako většina lidí. Dneska jsme byli s kamarádkou venku a po hodině a půl jsem byla zmrzlá na kost 😨

Tak jsem tak vyčetla, že se tady většina bude snažit v létě o druhé miminko. Taky to chceme zkusit, tak snad nám to vyjde. 😵

ajvi
15. únor 2010

ahojky
pošlete nám taky kousek jara, tady svítilo sluníčko naposled před týdnem 😒 . teď jak jsem doma a užiju přeci jen světla přes den, tak mi to nepřijde, ale vím, že když jsem chodila do práce, tak jsem zimu snášela špatně. za tmy do práce, za tmy z práce- to mi lezlo na mozek.
tak Máťa teda ještě na sundavání plíny nepřišel 🙂 . za to teď několikrát za den hlásí "bobek", ale většinou tím myslí jen čurání. a hlavně mě taky zkouší, protože když běžím s nočníkem, tak rezolutně řekne "něně" 😀 .
jo a máme novinu, Matýsek dnes druhou noc spinká v pokojíčku (ale ještě v mimi postýlce) a úplně v pohodě. v noci jsem ho slyšela přes chůvičku jen dvakrát zakňourat, ale jinak spinkal až do osmi 🙂 . přes den jsem spaní v postýlce vzdala, teď jezdíme po poledni ven s kočárkem a většinou usne. Dneska teda neusnul ani v kočárku, ale zas v osm večer už zase chrněl a třeba vydrží ráno zase do osmi 🙂
jo a taky teď musí všechno "sám" - hhlavně chodit ze schodů (nechce abych ho držela za ruku, ale samozřejmě by hned letěl jak hrouda)
holky nevíte, počítá se mlíko a zákys do pitného režimu? mě ten můj prcek nechce moc pít, zato mlíka a zákysu by vypil litr....
tak hezký večer a klidnou noc

dzej
autor
15. únor 2010

Ivi teda gratulujeme moc moc Matýskovi, že je šikula a spí ve svým pokojíčku 😀 Ivi, já myslím, že mlíko i zákys se počítá jako strava, ne pití...
Lessi, tak to je fajn, že Lukáška zuby nebolí.... no jo, asi nás tu pár snažilek bude 😉 holky já nějak nemůžu spát... chjo..co to zas je... ☹

ajvi
15. únor 2010

Jani, to spaní se spraví, určitě máš teď hodně věcí v hlavě a přemýšlíš o nich ne? já to tak mívám...lehnu a najednou ty myšlenky začnou plynou, pak se jen divím kam až se v těch myšlenkách dostanu... 😉. naštěstí to není často. Ale klasika - před zkouškama

cori
16. únor 2010

Ahoj babulky,
Jani s tím spaním - to bude blížící se úplněk 😀 ještě že nevyješ, to by bylo horší 😅
ajvi jj to nespaní před zkouškama si ještě pamatuju, bohužel mi to zůstalo a jak píšeš, když se točí myšlenky, tak fakt nezaberu a to usínání 2 hodky mně už fakt nebaví 😠

Mno jméno bych prozradila, ale furt sme se nerozhodli 😀 (já to ted tak mám se vším, nevím jestli chci tmavou nebo světlou kuchyn, nevím jestli chci dřevěnou podlahu nebo marmoleum.... noooo prostě super těhu demence 😅 ) ale favoriti sou pořád stejní Ondřej nebo Filip tento týden vede Ondřej 😀 😀 😀
Karolínky se občas ptám, jak toho naše brášku pojmenujem -ale ani jedno se jí nelíbí, vždycky řekne, že chce Pepíka, tož tak je to u nás 😀 už se těším na rodinné porady, to se na ničem neshodnem 😅

Ted je malá s babí venku, tak mám chvilku klídek, ale i tak se o mě starají dobře, jen MM přestal dělat snídaně 😠 , ale se mu připomenu 😅

dzej
autor
16. únor 2010

ahoj holky 😵 no máte pravdu...mám ted hlavu plnou práce, tradičně jako každý rok se mi hrnou daňový přiznání a já musím mimo mateřské DOVOLENÉ ještě pracovat 😝 😀 Navíc mám taky v hlavě děsnej chaos jako Janča (ale u mě to není těhu demence..ale depkodemence 😝 ) nevím jestli chci rohlík nebo chleba, jet tam nebo jinam..chjo, snad se to na jaře zlepší.
Jani ahááá tak konečně víme jak to máte s tím jménem...ale neboj, teď můžeš dát jméno až 3dny po narození..tak snad si do té doby vyberete hi 😉 Jinak obě jména jsou krásný...Filípek je myslím teď míň častý než Ondrášek. Jani no to jo...to se manžovi připomeň se snídaněma... 😉 on je taky učitel, že? Nemohla by ses zeptat prosím, na samici od bizona jak se jmenuje?? 😀 😀 nikdo to neví...já myslím, že bizonice nebo bizon.. Jdu si uvařit kafe 😀

cerstvamama
16. únor 2010

dzej
řekla bych bizonice 😀 Depka tě ještě neopustila? Už to trvá nějak dlouho, ne? A v čem se rozhoduješ, něco zásadního? Teda jestli o tom chceš psát.
Jinak já už kafe nestihnu, Adi dnes usnula pozdě a za chvíli je tu návštěva tak to ani nemá cenu vařit. Představ si tu držtičku, dala jsem jí spát a šla jsem mýt koupelnu. Pak jsem si říkala, že je v pokojíku nějak ticho tak to jdu zkouknout a Adi stojí v rohu postýlky, vyklání se aby mě zahlídla někde v obýváku a když mě teda konečně uviděla tak se mě zeptala "hotovo?" Jěště mě snad bude kibicovat kvůli úklidu, ne? 😀

dzej
Já bych taky byla pro Fildu. Pepíka neee! Nějak to Kajce vymluv 😉 My se u Adélky shodli na klučičím jméně, kdyby při porodu nastalo nějaký překvápko, ale já si to teď rozmyslela a manžel na tom trvá, takže jestli druhý bude kluk tak budeme taky bojovat.

lessi
většina ne, ale 4 těhule tu asi budeme.

tak zatím všem pěkné odpoledne (u nás svítí sluníčko) a hlavně moc nepřemýšlejte 😉 😀

cerstvamama
16. únor 2010

ten druhý odstavec je pro cori, to jste asi pochopily 😅

dzej
autor
16. únor 2010

Moni 😀 😀 tak s návštěvou sis kafe uvařila, ne?? To je teda Adi šikula, příště ti řekne, jak to máš pořádně uklidit 😀 😉 Já mám na chodbě orbitrek a malá mě zas pořád nutí na něm jezdit 😀 Jinak jojo, depku už mám asi od října...pořád to nějak kolísá, někdy je líp, někdy hůř ☹ a nejdou mi celkově žádný rozhodnutí, ani malý ani velký... nějak se teď tím životem plácám 😝 😝 neumím přesně říct, co mi chybí nebo přebývá 😔

Kde jste holky dneska???

lessi
16. únor 2010

Hezký večer,
tak už vám ratolesti spinkají? Lukášek už spí, tak doufám, že bude celou noc 🙂 .

Ze dneška mám dobrý pocit, poklidila jsem, vyžehlila a pak jsme byli s manželem na procházce. Bylo krásně!!!
A když jsem slyšela počasí, že se má oteplovat a že bude více sluníčka, tak se mi nálada zase o trochu víc zvedla 😵 .

cerstvamama
16. únor 2010

dzej
jo, s návštěvou jsme kafe měly, ale není nad to sednout si na gauč, hodit kopyta nahoru a popíjet v klidu kafčo. Když pak musíš běhat za dvouma mrňousama tak to není ono 😉 Adélka je zdatná uklízečka, když má v ruce mokrý hadr tak je nejšťastnější na světě. Pořád by šúrovala. Podle toho jak to popisuješ tak takový stavy jsem měla první půlrok po narození Adélky. Proto se trochu bojím jít do toho druhého. Jestli to bude stejný, tak nevim...

Ode dneška do neděle jsem slaměná vdova, manžel odej na cesty. Tak jsem teď dožehlila horu prádla (zanedbávala jsem to teď kvůli olympiádě) a asi to za chvíli zalomím.

cerstvamama
16. únor 2010

lessi
Adi spí už skoro dvě hodiny. Dneska jsme sice paty nevystrčily, ale zítra zase budeme běhat celý den venku, tak si to vynahradíme. Taky jsme tu dnes měli sluníčko a o víkendu máme mít až 7 stupňů!!

ajvi
16. únor 2010

ahoj, tady bylo dnes taky nádherně 🙂 . courali jsme venku s babi, ale druhý den už neusne prďola ani v kočáru, ale zato spí od osmi do osmi v noci 😉 . jo a musím se pochlubit, dneska si celý den říkal na nočník a i vydržel než jsem nočník přistrčila. na ven ale plenu dávám.
no a taky mi poprvé od narození spadnul s gauče. on už tam leze normálně, ale tohle sebou nějak blbě mrsknul a už letěl, naštěstí spadnul šikovně, hodně řevu, ale za chvíli usměv, tak pohoda.
klidnou noc všem,,,pa

cerstvamama
16. únor 2010

ajvi
tak to ti závidím, s těma plínama. Já pořád nějak nevím jak na to. Začali jsme s tím, že dávám Adi na nočník po odpoledním probuzení. Ale nejsem nějak důsledná a taky nevím jak jí jako naučit aby si řekla 😀 S tímhle přístupem bude mít plínu ještě v první třídě 😢
Víš co se říká? Že každý matce spadne dítě z postele/gauče, a která říká že se jí to nestalo, tak kecá. Teď už je Máta velký, tak buď ráda, že si takhle "počkal". Mně spadla Adél v noci z postele asi před 3 měsícema a já jí v té tmě ani nemohla najít! 😲

jajabmw
17. únor 2010

Ahojky holky. Dzej to je mi líto, že máš ty deprese ☹ , snad až vykoukne sluníčko, tak to bude lepší 😉 .
Ajvi nic si z toho nedělej, nám Martínek padá pořád a to ho hlídám víc než Lucinku. Nevím jak to dělá, ale je pravda, že taková ta obyč bouchnutí přechází s usměvem a prohlásí jen bum a jde dál. Horší je že nám začal vylézat z postýlky, ale né normálně ale po hlávě 😕 ! Když jsem to viděla poprvé, krve by se ve mě nedořezal. TAkže budeme muset koupit velkou postel, protože tohle je fakt nebezpečné 😝 .
Cori mě se líbí obě jména, Filípka jsem chtěla taky, ale manža je brzda 😀 , tak máme Martínka 😀 .
Jinak holky konečně nám dole vylezl další zub, už tam vepředu nebude mít jen dva jak králíček 😀 . A vůbec nebyl ubrečený a protivný jako před tím když mu rostly zuby. Jinak v noci už třetí den spal bez přestání, tak doufám, že to tak zůstane. Holky taky vaše dětičky všechno opakují? Normálně si už musím dávat pozor na pusu, to je mazec jak se teď rozkecal 😀 . Jedna známá se mě ptala jestli už umí opakovat sprostý slova, že ten jejich vnuk umí říkat ho..o 😕 a hrozně se tomu smála. No tak nevím, ale mě to přijde dost zbytečný učit dítě sprostý slova, trošku jsem na tu paní zírala jako blázen 😒, prostě jsem to fakt nepobrala.
Holky mám na vás dotaz. Nevím jestli mi budete umět poradit, ale nevím kam jinam se obrátit, protože tady mi každý radí to neřešit. Naproti baráku máme statek a dělají v něm dřevěné brikety, je to asi 200 m od nás. Bohužel ten pán jede klidně i do půlnoci a ta briketárna vydává takový monotónní hluk, a když je ticho tak to je o to horší. Nedá se při tom moc spát, stejně i přes spánek to vnímám. Jede takhle od šesti ráno do půlnoci. Vůbec nevím co mám dělat, nejraději bych zavolala hygienu aby změřila míru hluku, ale nechci být za potížistu, v zimě to je hodně slyšet jen u nás. Ale v létě, bych nemohla pořádně otevřít okna a to slyšela i sousedka která bydlí ještě dál, než my. TAk nevím jestli jsem to napsala srozumitelně, ale snad jo. Jo a na obecní úřad nemá smysl chodit, tchán je místostarosta a už jsem mu to několikrát říkala a nic 😠 .
Jé holky a včera mi hnula zase žlučí tchýně 😠 . Jsem si dala večer vařit kousky kuřátka na polívku, abych to měla na dnes připravené. Hele ona přišla do kuchyně a brblala si, že to je smrad a demonstativně otvírala okno. No tak já nevím, si už tady asi nemůžu ani uvařit pro dítě 😠 . Ráno se mě hned ptala jako proč vařím, když mám oběd ze školky. Tak jsem jí řekla, že je dnes hrstková polévka a ta Martínkovi nedělá dobře, minule v tom měli i slupky z hrachu a vyzvracel mi to. Jenom kroutila očima, jako že to asi přeháním. Začíná mi to tady lézt na nervy a docela slušně. Máme kvůli tomu roztržky s manžou a dost vážné, on se totiž zastává zásadně tchýně ☹ . Je to teď takové blbé období.
TAk ať se máte všechny lépe. Pááá

muminek
17. únor 2010

Ahoj holky nejak nestíhám tak jdu jen pozdravit.
Jaji ale přece když poddáš oficialní stížnost na městským úřadě tak se tím musí zabívat ať tam sedí kdo chce.

cerstvamama
17. únor 2010

Holky, já myslím, že jaro už potřebujeme všechny. Ta zima mě vysává.
jaja - já myslím,že byste se měli odstěhovat. Můžeš to zkusit uhrát na ten hluk a zbavíš se tak i tchýně 😉 Anebo to obrať, znepříjemňuj život tchýni až vás vystěhuje sama 😒 Se mi to kecá, viď. Oni ti chlapi jsou v tomhle divný. Ale myslím, že kdyby trávil doma tolik času jako ty, tak by mu maminka taky možná lezla na nervy.

cori
17. únor 2010

Ahojte ve spolek,
jaji vy máte společnou kuchyn s tchýní? 😒
U náááás tajéééééé, no ale radši se moc neraduju, bo to určitě zase přituhne a bude poledovica 😠 , ale Moni přesně, jaro by prospělo už všem a hlavně už se chci zbavit toho zimního oblečenííííí 😀

muminek
17. únor 2010

Jo to bude paráda až se nebudem muset rvát do zimních bund a sněhulí 🙂 já už se tak těším.

dzej
autor
17. únor 2010

ahoj holky 😵
Jaji a co zajít napřed na slušno do té briketárny a říct jim, že vás to ruší, že máte malé děti atd..a až by to pak nepomohlo, tak bych se obrátila na další úřady. Každopádně pokud je to opravdu rušivé nebo nepříjemné a oni dělají i v nočním klidu, tak bych to asi nenechala ležet.

petronilla
17. únor 2010

Ahoj holčiny,

v rychlosti vás zdravím,mám zase fičák,v neděli jsme byli na pohotovosti,Adam má opět angínu,v pondělí jsem chytla já střevní chřipku,dnes celé dopol.prozvracel-včetně naší postele Adam,mě je blbě pořád,Aduška mi odpolko pozvracela půl chodby včetně zdi a má trochu průjem a do toho jsem ji objevila večer po koupání neštovice 😝 ,takže u nás super týden a to má Adámek prázdniny....to je víc než pravděpodobné,že za 14 dní dostane ty neštovice i on ☹ .Ach jo....

tak se všichni opatrujte a hlavně buďte zdraví,protože bez toho nejde prostě NIC 😔 🙂 .
papa

cerstvamama
17. únor 2010

Ahoj Peti,
teda u vás když se něco semele tak to stojí za to! Ať ty neštovice proběhnou co nejlíp a zvracení ať brzy zmizí. Z čeho to máte?

petronilla
17. únor 2010

ahoj Moni,díky 😉 .No asi jsem to přitáhla z práce,ale je to tam už dlouhodobě,má to personál,pacienti i s tím chodí lidi z venku,tak nevím.A u manži v práci taky lidi odpadávají.Ale myslela jsem,že bude po mě,děti to naštěstí tak hrozný neměli.Ráno musíme naběhnout pro pudr,to tady bude zase vypadat 😒 .

cerstvamama
17. únor 2010

My mazali genciánkou a taky to tu vypadalo.. nevím co je horší, ten pudr aspoň jde smýt. To je blbý když dětem není dobře a ty se o ně taky pořádně nemůžeš starat, protože nejsi fit. Takže jste na suchých rohlíkách? 😉

Koukáte se na Topstar? Ten Mareš je takovej pozér, ty fráze co tam pořád opakuje jsou fakt ubohý. A hlavně se tváří jako že je pomalu panic 😝

jajabmw
17. únor 2010

Ahoj holky, tak jsem se potkala se starostkou a ta řekla, že se na to podívá, no uvidíme. Dnes zase hučí celej den a nevypadá, že by chtěl přestat 😠 . Teda Peti to je mazec, vy si fakt užíváte. Ale my bychom neštovice docela brali, ráda bych aby si to Martínek odbyl. Nám na ty neštovice u Lucky říkali radši moc nemazat. Myslím, že je tady i o tom diskuse, že je to mazání tím pudrem dost nebezpečný. Nevím přesně už proč, tuším že ta kůže pak nedýchá.
Moni koukáme na Topstar, Mareše moc nemusím, dělá jak kdyby za nic nemohl 🙄 , blb jeden namachrovanej.

ajvi
17. únor 2010

ahoj,
Moni, já začala asi před 3 měsíci nechávat doma Matýska bez plíny a pořád ho otravovala s nočníkem, bylo mraky louží a pročůraných věcí, občas už jsem to vzdala a tu plenku mu dala, ale teď to asi konečně klaplo. Ale je to vykuk, protože už volá "bobek" (má jedno slovo na čůrání i kakání 🙂 ) z postýlky, protože ví, že mu vyhovím a vyndám ho na nočník, tak už ho musím trochu krotit.
denní spaní už je u nás asi definitivně pasé (i když trochu doufám, že až na jaře začne lítat víc venku, bude unavený. dneska mi usnul v pět hodin u kouzelné školky, když seděl na mě. pak jsme ho vzbudili, ale nic do něj nebylo a pak zas nemohl zabrat, usnul až v devět.
Jaji - já bych to asi taky řešila, dost na tom, že to musíte poslouchat celý den, natoš v nočním klidu. hele tys myslím psala, že máš Martínka taky bez plen, co mu dáváš slípíky nebo už pro tyhle prťata dělají nějaký trencle?
Péťo - ať jste brzo fit, tohle je určitě moc náročné.
Mareše jsem nikdy nemusela, pak se to trochu zlepšilo, když začal moderovat trochu serioznější akce, no a teď to zas po...., má to přiznat a jít (co si budem povídat v těhle kruzích je asi těžké zůstat věrný, ale má se přiznat a nedělat ze sebe chudáka)
teď jsem koukala na sjezd v Kanadě, teda to byl šupec. mi přijde, že jen aby měli nejrychlejší trať, tak by přizabili pretěkárky.... 😒

cerstvamama
17. únor 2010

jaja
tak snad se to hne, musi to byt o nervy, kdyz takhle neco ramusi a nemuzes pred tim utect

ajvi
tak to blahopreju, jste sikovny, ja to porad odkladam na jaro... ale dneska pred koupanim jsem nechala Adi behat nahatou a taky jsem ji porad sledovala a jakmile se podezrele zatvarila tak jsem bezela s nocnikem, mela z toho akorat srandu 🙂 Adelka ma dokonce tri slovicka - "číííí" na curani, a na kadeni ma "bobek" a "šíša" 😀
s Maresem mas recht, bud to ma delat tak aby se to nedostalo na povrch nebo at se k tomu aspon postavi jako chlap

dzej
autor
18. únor 2010

ahoj holky 😉
tak u nás ten sníh taje proudem..to je mazec, snad zas nebudou záplavy...máme aktuálně 7st 😝
Jaji, tak to je dobrý, že jsi to řekla starostce, ještě aby se fakt na to podívala...
Jinak AHOJ Peti, to teda zas máte o zábavu postaráno...nemohla bych přijet na návštevu?? Ráda bych, aby Sabinka měla ty neštovice už taky za sebou 😀
My s těma plínama to máme strašně zvláštní...jeden den celej chodí na nočník, že si řekne a vyčurá se pokaždé a další den třeba vůbec...a s bobkem, to mi oznámí, až ho má v plince..zatím to nehrotím, ale na jaře začnu.
Topstar jsem neviděla a nevím teda přesně co se děje... je fakt, že mezi těma lidma ta věrnost je asi hodně složitá..navíc mi přijde, že ted je to v každým filmu a seriálu, takže naše děti už budou nevěru považovat za naprosto normální 😒 nicméně nechci bránit Mareše, to vůbec ne, ale já ho teda obdivuju, jak je šikovnej, že ve svých letech toho už tolik dokázal, že se vypracoval vlastně z ničeho... on má nějak 35let... vím, že takových lidí je dost, kteří mají ambice a jdou za svým cílem, ale víc jich je těch spíš naopak....takže pracovně mu fakt fandím..i když je pravda, že poslední dobou je z něho pěknej frajírek a obouvá se i do Hezuckýho, což není zrovna moc hezký..prostě ty prachy ho kazí..no...

dzej
autor
18. únor 2010

každopádně ho mám mnohem radši než Agátu Hanychovou 😀 😀 😀 😝 atd...