Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cori
12. dub 2010

Ahojte,
tak u nás se to s pitím zase trošku zkazilo, jak jsme byla v porodnici, tak dědáčcci v dobré víře jí dávali víc sladkého pití (když ho tak dobře pije, že) takže teď je s neslazenýma čajama ámen, ale snad se to podaří zase navrátit do normálu.
Většinou ráno dáme kakajíčko, pak hoodně ředěný džusík, snažím se dávat čaj, ale bojkotuje ho, takže hoodně ředíme sirupy a džusíky....
Nejraděj bych ty sirupy odbourala, ale aspon pije, je to spíš jen obarvená voda, tak uvidíme...

Taky je u vás tak hnusně? Se nedá jít ani ven 😠

jajabmw
12. dub 2010

Dzej díky za radu 🙂 . Bohužel ani toto manžu nepřesvědčilo, teď vyrukoval s tím, že by bylo lepší si postavit nový, což ale podle mě by stálo víc než koupit tenhle starší. Tudíž je u nás hooodně tichá domácnost. Tak nějak si vůbec poslední dobou nerozumíme ☹ je to na nic. Alespoň že dětičky mi dělají radost 🙂 . Lucinka dnes byla u té zubařky a holky ona ani nemukla, tak to jsem teda valila oči 😕 to mi věřte. Taky jsem jí za to koupila odměnu, těhotnou barbínu 😀 😀 , to je mazec že dělají i něco takového 😀 . A musím se pochlubit, Martínek se budí na čůrání i v noci. A museli jsme začít chodit na záchod(nočník jsme zapoměli u manžela v práci a jaksi ho ještě nedovezl 🙄 ), a představte si že s tím kakáním se to krásně upravilo. Jakoby nebyl žádný problém. Měla jsem teda strach, že když se v noci vzbudí, tak se probere úplně, protože na záchod to máme přes celou chodbu, ale vůbec. Že bysme byli do podzima bez plín? To by bylo super. Ale stejně mu ji radši dávám, jenom přece nějaká ta nehoda se stát může.
A s tím pitím, no mi to máme jak na houpačce. U Lucinky to je vůbec děs běs, tak když vypije půl litru doma, tak to je hodně 😒 a neustále moří,že chce kolu, ale tu já jí dovolím tak jednou za čtvrt roku za odměnu, a nejradši bych kdyby ji nepila vůbec 😝 . Ale když je ve školce tak pije víc to je pravda. No a Martínek ten pije o hodně víc, každý den vypije v průměru jen vody hoodně zředěné šťávou asi 750ml, a k tomu polévka 2x denně a taky ovoce a zelenina. Takže u Martínka to určo stačí. Když mě přijde, že se to občas s tím pitným režimem přehání. Já taky každý den nevypiju přesně dva litry, ale spíš sleduju jak si tělo řekne.
Cori u nás dnes dopo lilo a lilo 😝 😝 , ale odpo se to vyčasilo a šlo to. Ale je chladno, radši bych teplíčko.

dzej
autor
12. dub 2010

dobrý večer holky 🙂
tak u nás asi od 12h prší a prší a prší. Byli jsme se psem na procházce, Sabinka dostala deštník, tak je důležitá a ani nechtěla dom. Ještě musíme koupit holinky 🙂 Jaji...no my taky řešili jestli stavět nový nebo koupit starý a rekonstrukce a teda nový vyjde mnohem dráž...podívejte na na modrou střechu, třeba si manža udělá obrázek. Je tam dost témat ohledně domů...
My pijeme jak kdy..já to neřeším. Jeden den vypije litr, druhý jen půl. Já taky někdy piju víc a někdy míň... Jani a co vy? Jak se daří, jak to zvládáš?

cerstvamama
12. dub 2010

Ahoj holky, Adélka toho teda taky moc nevypije. Nejvíc do ní dostanu když střídám lahve nebo když pije z našich skleniček. A úplně nejvíc když pije moje pití. Takže se jí snažím nějak obalamutit. Dávám jí dětský sáčkový čaj a vyjímečně granulovaný. Jaja, Martínek je teda šikovnej s těma plínama. U nás žádný posun. Snad jen ten, že když Adi vidí nočník tak řekne "čí", já jí svlíknu a posadím, ona za dvě vteřiny řekne "stačí" a jde, ale nic neudělá. Lucinka je taky šikovná, že se nebojí zubařky. Tak hlavně ať se to u vás dá do pořádku, to soužití s tchánovcema asi moc na domácí pohodě nedodá. U nás dneska taky leje jako z konve, oseli jsme znovu zahradu trávou tak aspoň k něčemu je ten déšť dobrý. Dnes jsem odvezla manžu na letiště, tak jsme teď samy. Cesta byla hrozná, celá Praha stála. Už aby dokončili všechny ty tunely a obchvaty. Jdu žehlit, přeju pěkný večer.

cori
13. dub 2010

Ahoj holky,
jen tak v rychlosti jaký byl porod - říká se, že druhý bývá rychlejší, tak u nás to platilo. Při kontrole v nemocnici (v den termínu) si mě tam nechali - už se to chystalo, sice se primář divil, proč tam jsem, ale na druhý den mi dali vyvolávací tabletku a řekli - uvidíme. Dostaly jsme ji 3, hodinku se má ležet a čekat, tak jsme s kolegyní na pokoji čekaly 😀 , už ráno mi odtekla hlenová zátka a poslíčci se ozývali silněji. V 9 mi došli udělat monitor, o půl 10 dr, říkal - mnoo kontrakce zatím slabé, kolem poledne se na Vás dojdu podívat a uvidíme jestli to dneska vůbec ještě bude... Kolegyně měla předpisové kontrakce... kolem 10 mi začalo být hodně šoufl - kontrakce sílily - jenže byly pořád jen v podbříšku a dle sester by měly být po celém břichu, dověděla sem se, že tabletky nemusí zabrat a některým zkouší porod vyvolávat i několik dní, už sem se hrozila, že tam budu ležet dýl...
Šup praskla plodová voda (tak už vím co to je, jakoby se mi zlomila větev v břuchu 🙂), začlo mně být špatně od žaludku (no začala sem zvracet) přiletěly sestry, posadili mě na vozík a už sem jela na porodický sál. Prima jsme si se setřičkou povykládaly (kontrakce teda už byly v kuse), pořád se všichni tvářili, že je čas... Musela sem se připomenout, že mám streptokoka a šup už sem měla kanylu a ATB jelo do žíly, opět sem zvracela :(( (to prej po těch tabletkách bývá, no příště si ji už asi nedám 🙂) kolem 11 sestra kukla a šup rychle všechno začala chystat - nestihla sem klystýr - no nic, MM došel na posledních 15 min a 11:45 byl malý na světě.
Kolegynka z pokoje chudinka neodrodila po celou dobu, kdy sem ležela v porodnici...
Tak sem chtěla stručně a je toho hafo 😅

ajvi
13. dub 2010

ahoj holky, zdravím po dleší době, ale to u mě asi bude normálka.
gratuluju ke všem úspěchů vašich zlatíček.
já si jdu zase postěžovat 😢 tentokrát máme nějaký mizerný období. před 3 týdny jsme měli zánět průdušek, pak hned střevní virozu (celá rodina), Máťa mi skoro týden nechtěl nic jíst, jen rohlíky a piškoty, dlouho trvalo než se srovnat, až teď se vrací s jídlem k normálu, naštěstí začal víc pít (takže to nás naopak teď netrápí.
ale jinak začíná asi to období vzdoru, protože mě totálně ingnoruje, pořád se vzteká, dělá všechno co nesmí (např. zapíná knoflíky na sporáku - a nenechá si to vysvětlit ani po dobrém ani po zlém)
navíc si úplně přestal říkat na čůraní, takže jenom vytírám louže a peru, navíc mi to třeba neřekne (když ho přímo nevidím) a já pak do toho někdě slápnu nebo se mi tom vyráchá rukama nebo podupe nohama. plíny už mu nechci dávat, aby v tom zas neměl zmatek (teda nemá je jen doma - ven si netroufnu je nedat). vím, že by se tohle nemělo dětem vyčítat, ale už fakt někdy vypěním. hlavně když mu nutím nočník a řve, že nechce a za půl minuty se počurá.
aspoň s bobkem jsme neměli problém, vždycky hlásil a dělal do nočníku. pak (asi s tou virozou) se nějak zradil, takže hlásí, že "bobeček", ale zaboha nechce na nočník ani na velký záchod. takže věčně lovím bobek ve slipech nebo chytám do ruky - je to fakt mazec ☹ .
jsem z toho už nervní - a mám pocit, že už na něj jen křičím - ale ani to nezabírá, že je nějakej zabejčenej.
navíc má znova rýmu a kašel, takže už třetí týden nemůžem nikam za jinýma dětma a maminama a já se zase už šprtám na zkoušky, takže se učím po večer. Jenže bohužel ani noci nejsou úplně ideální, asi nám rostou pětky, protože má ruce v puse a po zápěstí celý den, tak já ráno koukám jak sůva.
no prostě jsem si tu u vás potřebovala postěžovat, že je to nějak všechno na .....
no musím věřit, že se to zase zlepší
a do toho jsem si usmyslela, že už bychom měli začít pracovat na druhém - si fandim - jsem nerv z jednoho a hrnu se do druhého 😔
holky mě teď hodně lidí tvrdí, že musím do máťových 3 let porodit, ale že je to tak, že do jeho 3 let musím nastoupit alespoň na nemocenskou s rizik.těhu?

lenkavano
13. dub 2010

holky jen se hlásím ráno jsme volali klárce aro ,přestala vidět,zrak se ji vrátil ale je v nemocnici,pak se vám ozvu až budu mít víc času a myšlenky.zatím ahoj.

ajvi
13. dub 2010

COri - Jani - to je dobře, žes to měla rychlý, doufám, že se všechno i dobře hojí a už jsi v pohodě.
já jsem zvědavá na sebe, Máťa šel císařem a já byla úplně bez komplikací, jo jasně první den mě břicho bolelo, další dny už jen při zvedání se z postele, jizva se hojila ukázkově. Takže jsem zvědavá na druhý porod, jestli bude přirozený, tak už teď si říkám, že si ten "jednoduchý" první porod pěkně odskáču 😉

ajvi
13. dub 2010

Lenko, to je mi moc líto, hlavně ať je prďolka v pořádku. Nepsala jsi, že už jste jednou něco podobného měli?

cori
13. dub 2010

Ajvi snad se to brzo srovná, malá teď taky začíná být hooodně protivná a uplně nás ignoruje, přesně jak píšeš - u nás teda se spíš zaberaní a nic s ní nehne, roste nám 5ka, takže to bude asi i z části z toho...
Jinak myslím, že nemusíš do jeho 3let porodit, stačí být na mateřské nebo na nemocenské 😉

jaji, snad se to u vás doma brzo srovná, ale věřím, že to musí být děsný bydlet v takových podmínkách, se ti ani trochu nedivím, že chceš pryč a MM se nechce odstěhovat? Jinak s tím jestli nový nebo rekonstruovat - toť zapeklitá otázka, my stavíme nový a na začátku jsme taky uvažovali o rekonstrukci, ale u nás sou domy hodně drahé a při rekonstrukci bysme se dostali na cenu nového, takže jsme šli raděj rovnou do stavby. Ale pokud jste schopni si udělat hodně věcí svépomocí, tak se dá hooodně ušetřit, bohužel my to štěstí nemáme, šikovní řemeslníci v rodině chybí ☹ takže jsme zadluženi do důchodu, ale vyjít musíme a hlavně vidina bydlení ve svém, to za to stojí, holt nebude pár let dovolená 😀 , držím pěsti ať se dobře rozhodnete 😉

cori
13. dub 2010

Leni jujda, ať to dobře dopadne a zjistí čím to bylo, ozvi se pak

cerstvamama
13. dub 2010

Cori
to bylo docela napínavý - porodím, neporodím.. 😀 Mně taky neustále vyhazovali domů a na potřetí už si mě tam nechali, asi abych už neotravovala.

Holky, Adélka je teď to samý co vaše děti. Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Pořád říká "NE" nebo "SAMA" a zásadně dělá pravý opak toho co chci. Při oblíkání se svlíká, když řeknu ať jde ke mně tak zdrhá, když se jí něco nelíbí tak mi vyšije takovou facku že nevím kde mi hlava stojí. Taky teď hrozně bojujeme s nočním usínáním, trvá to přes hodinu a pořád si vymýšlí - že chce pít, že chce ponožky, že jí vypadl medvěd z postýlky (schválně ho vyhodí). Asi začnu mít brzy tiky.

Lenko, ať je malá v pořádku. Nevím jestli tě to trochu uklidní, ale když jsem byla ve věku Klárky tak se mi to taky stalo. Pamatuju si, že jsem ráno vstala a najednou jsem přestala vidět. Máma si myslela, že si vymýšlím. Taky mě odvezla rychlá, dělali mi EEG a všechno možný, zjišťovali taky jestli nemám něco z klíštěte. Pár dní mě pozorovali a pak jsem šla domů. Od té doby se mi to nestalo a myslím, že ani nezjistili příčinu.

jajabmw
13. dub 2010

Ahoj holky. Teda Leni to je mazec, ať jste brzy v pohodě, oproti tomu jsou mé starosti s bydlením prkotina. Teda Cori, to bylo fakt rychlý, ale že jsi se musela připomenout, že máš streptokoka, to by si snad mohli pamatovat ne? Ajvi, nic si z toho nedělej, jak jsem tu chválila Martínka, tak dnes byl počůraný, ale je pravda, že trošku brečel a říkal jen tlochu mami, tak mi ho bylo hrozně líto. Jinak to co popisuješ má přesně moje kamarádka a může mu dát na zadek nebo domlouvat a nic nepomáhá. Martínek se dá ještě ukočírovat, ale čekám že přijde to samé co u vás.
Mám teď ale doma marůdka. Martínek včera večer začal najednou pálit a měl horečku. A tak to pokračuje celý dnešní den ☹ . Jak na potvoru jsem neměla dnes auto akdyž jsem si chtěla poprosit tchána, tak prý museli pro něco jet do vzdálenějšího města. Takže jsem doufala, že se to nijak nezhorší. Teď k večeru se to zlepšilo a konečně spinká. Tak doufám, že jsme na cestě aby se to zlepšílo.
Jinak holky všechno se proti mě spiklo 😢 . U nás ve vesnici prodávají krásný baráček, ihned k nastěhování, garáž, zahrada, všechno perfektně udržovaný, pán byl totiž na pořádek pedant. Je to 5+1 za 1500000,- , což mi přijde nádherná cena. Tak jsem to volala manžovi a on řekl, že není schopnej když si koupí barák, tak pak jen sedět doma a nikam nejezdit. Že teď se zadlužit nemůžeme. Přitom nevydělává zas tak špatně a já počítala, že mateřská mi půjde pryč úplně. Ale on na to že pak bysme nikam nemohli jet a to by ho prostě nebavilo ☹ . Tak já nevím, jsem ta blbá já nebo je to on?
Jo a do toho přišla Lucinka že by chtěla ještě jednoho sourozence 😀 , ale pozor musí to být ségra, když už bráchu má 😀 😀 . Docela mě pobavila.

dzej
autor
13. dub 2010

ahoj holky
Leni, myslíme na vás a podej zprávu!!!! Bude to určitě dobrý!
Ivi..vydrž, je to období. My to máme taky..všechno si vymýšlí, zkouší..já vysvětlovala, křičela, plácala přes zadek a nic..tak jsem to prostě začla ignorovat, když si vymýšlí a nepovolím nic. Když se vzteká, odnesu ji na chodbu a řeknu až se uklidní ať přijde a ona za chvíli přijde uplně v pohodě. Občas ji musím nějak přečůrat aby mě poslechla..je to hodně psychicky náročný, ale zas krásný, jak si už v tom mozečku dokáže tvořit osobnost...HOLKY, jednou bude líp 😉
Jani tak teda zajímavej porod, uf...ale ono se říká, že u kluků se zvrací...
Moni tak aspon dobrá zpráva, že máte zalitou zahradu 😀
A s tou mateřskou...do 3let musíš nastoupit bud na PPM nebo nemocenskou..a když ne, tak se taky nic neděje...zatím se PPM počítá z toho výhodnějšího příjmu...takže klído můžeš jít na pár měsíců pracovat nebo na neplacené volno... 😉

dzej
autor
13. dub 2010

Jaji, to je další domek na prodej??
No já teda budu dneska proti vám 😀 a pochlubím se ,že jsme byly celá odpoledne bez plinky a čuraly jsme do nočníku 🙂

dzej
autor
13. dub 2010

Jaji, řekni, že budete jezdit pod stan..romantika z mládí 😀 😀 ne...chtěla jsem to jen odlehčit

jajabmw
13. dub 2010

Dzej tak já to zkusím 😀 😀 a třeba to zabere. Martínek se začal šíleně potit už jsem ho musela převlíkat, takže asi ta nemoc či co to bylo ustupuje. Ani není horký, tak že by to bylo lepší?
Jo a je tu další domek na prodej a ten je o kupu hezčí než ten předchozí.
A Dzej jste šikulky, fakt že jo 😉 . Taky praktikuju to co ty. Řeknu ať jde za dveře a ať přijde až ho to přejde. A fakt to zabírá. Ale Martínek dost okoukává od Lucky. Kluci se normálně dost vztekají a on je jak holčička normálně nafoukne pusu 😀 a odejde 😀 . No fakt Lucinka v malém vydání 😀 .
Jdu chrupkat dokud Martínek spinká. Dobrou a klidnou noc vám všem.

cerstvamama
13. dub 2010

Dzej, taky praktikujeme jít za dveře. Teď už kolikrát stačí jen říct "půjdeš za dveře" a Adélka sama jde. Třískne dveřma, pak tam začne brečet a hned se zase vrací. Je to komedie. To čůrání máte fakt vychytaný. Pamatuju se jak jsi psala, že Sabinka má přes noc suchou plínu. To teda fakt nechápu, ta Adélčina váží ráno minimálně 3 kila!!!
Jaja - a kam by jako chtěl manžel jezdit? Myslí dovolenou? Nebo závody? Úplně tě chápu, že bys ten domeček chtěla.
Dala jsem si s tchýní kapku červenýho a nějak mě to zmohlo. Půjdu spát. Zítra si jedu nakoupit hadříky, tchýně jede taky a bude hlídat Adél takže budu moct v klidu plenit obchody. Už se těším 😀

muminek
14. dub 2010

Ahoj holky, to je počasí už zase se mě horší nálada. Sabinka je šikula. Ale taky se musím pochlubit Martínek dneska poprvé udělal bobek do záchodu a né do gatí. Ale jen s podmínkou že mu zamáváme až spláchnem. A pak se ptal kde je??? 😀 😀 😀

cerstvamama
14. dub 2010

Evi, a kde je? 😀 Nenech se zdeptat, bude pekny vikend.

muminek
14. dub 2010

Moni no kde je? Přece v domečku s ostatníma bobečkama. 😀

ajvi
14. dub 2010

ahoj, tak jsem vám psala romám, jak mě ten kluk dnes zase vytáčí a na něco jsem si zase klepla a celý si to smazala, takže zuřim 😠
tak radši papa

dzej
autor
14. dub 2010

ahoj holky 😵
Ivi, to nevadí...my jsme rády, že napíšeš aspoň něco 😀 copak Maty udělal? A je takovej jen doma, nebo i venku.. já mám pocit, že mi to Saba dělá jen když se nudí...
Evi, tak to je taky super s tím kaděním. To u nás nehrozí. Moni jojo, většinou má tu plinku suchou, ona fakt celou noc spí, nebo se jen napije, takže asi ten svěrač drží a ráno jak se vzbudí, tak hned běžíme na nočník 🙂
Jaji,,aha...takže tady je asi zakopanej pes...on je asi manža zvyklej na pohodlí a přísun penízků a nechce se mu ten jeho standard opouštět, což chápu z jeho strany, ale zas na druhou by měl pochopit on tebe..asi by taky radši bydlel sám, než u tvých rodičů...co tento argument?
Moni copak sis dnes koupila? Já se chystám vymetat obchody o víkendu..něco jarního, když už teda má být konečně 17st

lenkavano
14. dub 2010

ahoj holky tak jsme doma.Klárku pustí zítra nebo pozítří domů,byla dehydrovaná tak ji dali dvě kapačky a dnes je na lékách.je ale pořád taková zelená a zesláblá.výtěry ji dopadly dobře.nic nenašli.jsem ale zničená z toho jak jsem ji tam viděla.
Mončo díky za uklidnění snad to bude to samé co u tebe.budu ji ale hlídat.už se nějak bojím.
jinak holky díky za podporu.

dzej
autor
14. dub 2010

Leni a jakou ti řekli diagnozu? Je aspon na něco podezření? Tak držím pěstičky, at jí je líp a brzo doma. Jinak je veselá? Ty jsi tam byla celou dobu s ní?

lenkavano
14. dub 2010

ahpoj dzej ne byli jsme za ní na návštěvě.oni nám vlastně ani jako žádnou diagnozu neřekli,jen že byla dehydrovaná.jinak ji vše vyšlo bez nálezů.ale nevím asi s ní pak zajdu za doktorkou tady aby nás poslala na komplexní vyšetření.veselá není spíš přepadlá a zesláblá.

dzej
autor
14. dub 2010

přece není možný, že jen tak přestala vidět? A dehydrovaná..ona nepije? Měla klíště nebo ne?? Já jsem z toho docela vyděšená...to přece není banální záležitost..

lenkavano
14. dub 2010

dzej právě že pije.ona si ztěžovala na bolest břicha večer předtím.začala mít vysoké teploty a ráno se to stalo s těma očima.cítila se slabě.já jednou taky přestala vidět ale to jsem měla příušnice.klíště neměla prohlížela jsem ji.dehydrovaná byla asi z průjmu.

dzej
autor
14. dub 2010

Leni, tak držím pěstičky aby to bylo OK a ty se taky drž, vím sama za sebe, že nejhorší je, když je dítě nemocný 😲

lenkavano
14. dub 2010

dzej díky jsem už s nervama skoro v koncích.