Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
10. kvě 2010

Jaji, gratuluji k poháru a přeji, aby se tvoje sny staly skutečností 😀 😀 Aby pak nechtěla být Lucinka s tebou doma 😀
Ivul ale na tom přece není nic špatnýho, že se patlá v jídle nebo není dokonalá, je to přece další fáze vývoje. Sabinka ted taky docela dost zlobí a nepomůže ani domluva, ani plácanec...ale prostě beru to tak, že to přejde 😉
Tak vy už všichni byli na zápisu jo? No my teda ne....a ani nevím, jestli bude další mimčo, takže jsem asi něco prošvihla 😔 😝
Jani, no doufám, bude se dělat pomalu, aby to přes zimu vymrzlo, ale příští léto už tam chci slavit narozky 🙂
Jinak teda v tom červenci jsem nenašla nic volnýho.....hotely jo, ale to je zas blbý....tak já budu hledat dál..na ten srpen.
Ale Moni, já bych v tom červenci mohla dojet do Prahy na pár dní, kamoš má barák, tak bych byla u nic a můžem do ZOO atd... 😉

jajabmw
10. kvě 2010

Holky děkuji ke gratulacím, manžovi vyřídím 🙂 . Muminku jezdí závody do vrchu se starým bavorákem. Čtyři roky na něm pracoval s kamarádem, ale naštěstí jezdí "jen" amatérsky 😀 . Jinak děkuji za podporu, že nejsem sobecká, ale občas mám fakt pocit, že musím upustit páru 🙂 .
Jinak náš malej má teď období vzdoru a Lucinka snad taky, takže holky nic si z toho nedělejte. Jen doufám, že to jednou přejde. Naštěstí se Martínek ani Lucinka nevztekají, ale spíš se nafouknou a odejdou 😀 . Jo a Martínek pak na všechno říká neci a nene 😀 . Takže to vlastně docela jde.
Tak a jdu chrupat. Odpo bylo úplně ukázkově tak doufám, že zítra to bude stejné, ať můžeme být venku. Dobrou noc

jajabmw
11. kvě 2010

Dobré ráno holčiny 🙂 . Tak u nás to dnes vypadá na slunečný den, hurá 🙂 .

cerstvamama
11. kvě 2010

Jaja - tak to jsme asi něco prošvihli, no holt Adél zapíšeme až příští rok. Mimo zápis to asi nejde, ne? Jinak buď v kliku, já si taky užívám když jde Adélka někam s tátou nebo babičkama, to je normál 😉
Jani, jak jestli bude další mimčo, přece bude, ne? Nebo jsi couvla? 😀 S tou Prahou je to dobrý nápad, mohly bysme naplánovat i nějaký výlet a tak. Bohužel vás nemůžu pozvat k nám, jak už jsem psala, rekonstrukce nás čeká až příští rok, takže teď to na návštěvy nemáme moc zařízený ☹ Kde bydlí ten kámoš? Jo a zajdeme si i na hambáče!!! Jinak té chalupy se nevzdáme, kdybys na ten srpen něco ještě našla....
Dneska jsem jely s Adél z kroužku a na jednom z nejrušnějších náměstí byla nějaká demonstrace, takže jsem nemohla odbočit směrem k domovu. Nakonec jsem to vyřešila porušením asi deseti dopravních předpisů, ale jinak bysme byly na cestě ještě teď. Tady se naštěstí na nějaký pravidla moc nehraje 😀
Nechci vás štvát, ale my tu máme jasno a 26 stupňů 😎

dzej
autor
11. kvě 2010

ahoj holky,
no my když svítí sluníčko, tak máme fajn, ale jak zaleze za mraky tak je kosa...ale co..i takhle je to fajn.... 😵
Moni, ale já myslím, že se do školky můžeš stavit kdykoliv...přece se může stát, že se někdo odstěhuje atd...tak není na škodu, když budou o tobě vědět..já tam asi skočím v září, říjnu a řeknu, jako, že existuju 😀 Kamoš se teď ostěhoval do Brandýsa, ale to je kousek a má malýho kluka, takže by byl rád, kdybysme tam byli...takže super..počítám, že na začátku července dojedem!! No a do té Kolkovny musíme jít každopádně 😵 😵 😵
Jaji, tak to je fajn, že se jen načučí a odejdou. To u nás se řve..ale jinak je taky zlatíčko....už se snažíme odbourávat nočník a chodit na wc a docela se daří 🙂
Holky a ten srpen můžete kdo jak??? Jsem to nějak zapomněla 😔

cerstvamama
11. kvě 2010

My se vracime 8.8. z dovolene, tak az ten dalsi vikend, treba. Budeme se muset aklimatizovat. Do te skolky zajdu a uvidim co mi reknou.
O vikendu tady zacina fotbalovy turnaj a manza hraje, tak budeme s Adi chodit fandit, uz se tesim.

dzej
autor
11. kvě 2010

OK takže Monča polovina srpna a ostatní??
Byli jsme teď na chatě a jak jsme šli do kopce, tak Arson opět omdlel ☹ zítra valím na veterinu, ať ho aspoň prohlídnou...je to pro mě hrozný.....

cerstvamama
11. kvě 2010

Omdlel? To jsem ještě neslyšela. Určitě jdi, ať se na něj mrknou. Snad to nebude nic vážnýho.

dzej
autor
11. kvě 2010

jj Moni...poprvé asi před 2 měsíci, když žral, mysleli jsme, že moc hltal a vdechl granule....teď v neděli, jak nás vítal po výletu a dneska zas ☹ je mu 13....na stafforda je to hodně dobrej věk....asi už nestíhá srdíčko...akorát se s tím nějak nemůžu pořád smířit, že už nebude.... 😢

cerstvamama
11. kvě 2010

Hm, to je smutný. Vím jak ti je. Třináct je moc hezkej věk, to svědčí o tom jak se u vás má dobře.

dzej
autor
11. kvě 2010

Moni dík....měl se dobře..pořídila jsem si ho, když jsem byla sama...byl to můj nej kamoš....Jirka se k nám "přidal" ale má ho taky moc rád a Sabinka taky...teď ho hodně zanedbávám kvůli malé.... ☹ taky už toho moc nechce...spí, leží, žere a ven nechce chodit.....no jo no...je to život.....jedem dál.....

cerstvamama
11. kvě 2010

Ale určitě cítí, že ho máte rádi. To je důležitý. My přišli o psa rok před narozením Adélky. Já se taky jen "přidala", ale to víš, že mě to vzalo. Manža ho měl od puberty, tak ten to obrečel s tchýní i švagrem. Museli ho dát uspat, byl moc nemocný a trápil se. Ale jak říkáš, je to život. Když už jsme u tohoto smutného tématu, tak za pár dní to bude rok co můj táta umřel. Hrozně to letí.

dzej
autor
11. kvě 2010

Moni....to už je rok? To fakt není ani možný......pamatuju si to.....je to hrozný, jak to bolí, když někdo, koho máš ráda, odchází, že? ježiš..já tu normálně brečím...... 😢
Ješteže máme zdravý děti..a jsme relativně v pohodě...máme kde bydlet...děti nestárádají.....ani nevíme co máme....
a už dost........ 😅

cerstvamama
11. kvě 2010

JJ, je to rok. Pamatuju si to jako dneska, 18. jsme letěly s Adél domů a 22. umřel. Já jsem s tátou tak extra vztah neměla, spíš až poslední dobou. Nejvíc mě sebralo to, že odešel a zůstala spousta nedořešených věcí, hrozně moc jsme si toho nestihli říct. Pořád mám pocit, že to pro mě není uzavřený a už asi nikdy nebude. A nebreč, je třeba se zaměřit na pozitivní věci, třeba právě na ty naše malý poklady 😉
Jdu do sprchy a spát, musím se trochu zchladit, je večer a máme pořád 21 stupňů.
Díváš se na hokej? To nás dneska Norové vyklepli, co? 😒

dzej
autor
11. kvě 2010

Já mám takhle nedořešenou sestru babičky.....
Moni, mě hokej nebere 🙂
My máme 12st..takže nic moc..dobrou noc

marmazel
12. kvě 2010

Ahoj holky, mám dotaz, taky se vám stalo že ste dítě pleskly víc než ste chtěli? Ne že bych malou mlátila, zastávám spíš výchovu bez tělesných trestů, ale občas je toho na mě moc a pak malou praštím víc než bych chtěla a pak se jí omlouvám, čož asi není nejlepší výchova. Pro představu, dneska nechtěla jít z venku domů a začala mě mlátit tak sem jí pleskla přez ručičku,m ale ujelo mi to a pleskla sem jí dost a pak se jí omlouvala, že mi to ujelo, ale že maminka se nebije. Ani ostatní děti se nebijou. Stalo se vám to? Sem z toho dost špatná,.

jajabmw
12. kvě 2010

Ahojda holky. Teda u nás je tak hnusně 😝 , sice neprší, ale je tak divně pod mrakem. Doufám, že budu mít večer hlídání a půjdu si zatancovat, mám pak hned lepší náladu 😅 .
Marmazel, buď v klidu jsem na tom podobně, ale neomlouvám se 😅 , jen si v duchu šíleně nadávám, jak jsem blbá a tak. Myslím, že když se pak omluvíš, tak to jak píšeš nemá výchovný efekt. Ale vůbec nebuď z toho špatná, jsme jen lidi a nemůže být pořád usměvavé a v klidu vysvětlovat.

cerstvamama
12. kvě 2010

Ahoj holky, u nás leje a bouří, je to strašidelný. Aspoň se bude dobře spát. Dnes dopo jsme byly s Adélkou na narozeninový párty, začínala v deset, my se probudily v devět, musely jsme ještě cestou koupit dárek a jízda autem nám tam zabere půl hodiny, takže mi bylo jasný, že nestíháme 🙂
marmazel - to se stane každýmu. Já se teda potom taky neomlouvám, protože mi přijde, že by to Adi akorát zmátlo. Ale nadávám si.

dzej
autor
12. kvě 2010

moje kamoška kluka plácla, on začal řvát, ona ho vzala do náruče a začala ho utěšovat a omlouvat se mu...to mi teda přijde docela blbý......pokud plácneš, tak se neomlouvej...spíš se příště hlídej, abys ji plácla míň nebo vůbec.
U nás se ochladilo během půlhodky o 5st je zamračeno, ale neprší...do Brna to má přijít v noci.

dzej
autor
13. kvě 2010

čau holky,
tak déšť došel do Brna až teď...a je to pěknej slejváček.
Dneska mi umřela babička...kromě toho, že už ted každej den omlívá pes..... 😢

jajabmw
13. kvě 2010

Teda Dzej to je mi moc líto, upřímnou soustrast ☹ . Třeba se pejsek ještě vzpamatuje. Drž se a ať to co nejdřív přebolí.

muminek
14. kvě 2010

Jani to je mě líto ☹ ☹

cerstvamama
14. kvě 2010

Ahoj Jani, je mi to líto. Ať je brzy líp!

cori
14. kvě 2010

Jani, upřimnou soustrast, držte se. Kolik měla babička let?

dzej
autor
14. kvě 2010

hezký večer holky 😵

díky....babička už byla 6let upoutaná na lůžku....v pečovatelským domě...
Dneska jsem udělala dobrej nákup...koupila jsem malé zateplenou mikinu ale suprovou z 600 na 300Kč sleva...a holinky, jenže jsem koupila větší a ona mi potvůrka v autobusu přišla na to, že když bude třepat nohama, tak je vyzuje...jsem myslela, že ji přetrhnu 😀 😝 zas po dlouhé době jsme jeli MHD a taková ostuda 😅
Jirka dovezl králíka..udělala jsem ho na česneku a zázvoru a olizuju se ještě teď...... Hezký večer....

jajabmw
15. kvě 2010

Ahoj holky, tak se dnes docela vyčasilo ale ta zima 😝 😝 . Po dlouhé době jsme máme manžu celý víkend jen pro sebe, tak jsem mu dala obě děti na krk 😀 😀 a relaxovala. Už jsem nadhodila ten srpen, že bych vás chtěla poznat, tak se jen usmál a nic jsem z něho nedostala 😠 , tak jemně přitlačím na pilu 😉 .
Dzej no tak to máš vidět nás když jedeme vlakem nebo busem, to je mazec. Copak Lucinka ta je v pohodě, ale Marťa je jiný kafčo 😅 . Ale ještě se docela dá zvládnout, pořád si říkám že bych na tom mohla být i hůř. Jo a toho králíka hm, to bych si taky dala mňam mňam.

ajvi
16. kvě 2010

ahoj ženské, zdravím vás všechny, doufám,že jste ok, i prťata, dočíst vás nestihnu, jste moc upovídané.
Jani, je mi to líto s babičkou....ale jak píšeš, asi nic moc život poslední roky. já to měla s dědou. ten sice nebyl upoutaný na lůžko, ale zas měl velké bolesti, tak to bylo pro nás bolestivé, ale pro něj vysvobození. 😨
jak jsme byli na tom očkování (spalni,zard, příuš), tak za týden jsme měli zvýšené teplotky, byl protivnej (ale to nevím jestli není k zubů, už asi 3 měs.má furt prsty v puse, ale slintá jak bernardýn a asi ho to fakt bolí) a včera mu vyskočila trochu vyrážka na obličeji a dnes na bříšku.
jinak je teda protivnej až hrůza, ale to budo asi ty zuby, tak snad brzo už vylezou a bude pokoj, protože jsme teď v situaci, jako když začal lézt a slintal taky teď chodím z hadrem a utírám, jak mu to teče z pusy proudem 🙂
jo a taky máme odmítací období na zeleninu (snese jen mrkev v polívce nebo polívku z brokolice nebo květáku) a ovoce (dá jen kiwi a banán) - jinak nic - ale to taky snad přejde.

Jani, ty si docela vaření užíváš co? 😀 každou chvíli nám tu děláš chutě. Já vařím ráda, ale ne moc často - o víkendu nás většinou zvou babičky a v týdnu vařím pro Máťu takové jednoduché recepty, abych to stihla uvařit ráno a dám si to s ním (manža chodí na obědy v práci) a večeře teplé nedělám (max. opečené chlebíky apod).

holky,která z vás tu pekla ty dortíky? já tuhle zkusila upéct tchánovi. docela se povedl i ta potahovací hmota. tak bych chtěla upéct Matýskovi k narozeninám, ale chtěla bych nějaký osvědčený recept na korpus. díky

dnes jsem byli v JHradci na výletě, ale byla taková šílená zima (10 st. a vítr ledovák), že jsme to zabalili a jeli domů. květen fakt hodně podprůměrný 😠

ivulinda
16. kvě 2010

marmazel tak u nás je to na denním pořádku,že mě Adi bije 😀 .Někdy se tomu směju,ale někdy už to přehání a pak bud ji vynadám to spíše než bych ji bila.to je to poslední co bych udělala,ale má ted období vzdoru a neposlouchá mě a dělá si co chce!Takže po mě křičí a dělá mi TYTYTY,ale vždyck jí říkám,že bych to mělo být spíše naopak!A neomlouvám se jí za to když jí dám přes ruku protože vím,že udělala něco co neměla!No jo,ale co už děti mají takové období,už jsem viděla i horší děti 🙂 Od uterka byla nemocná a byla jako dáblíííík 😀 na to,že měla škaredý kašel a 2týdny rýmu tak byla jak utržená ze řetezu,ale aspoň neležela jako lazar!Už je to dobrý takže nemusíme ani na kontrolu,ale dělala jsem jí teplé zábaly na krček a to se jí líbilo 🙂 Tak Vám všem přeji hezký zbytek neděle ikdyž upršené 😖

dzej
autor
16. kvě 2010

ahoj holky 😵
tak dneska bylo pěkně hnusně, skoro celej den pršelo...i v tom počasí jsme vyrazili na výlet...aspon na chvíli, provětrat se.
Jaji no tak to by bylo super, kdybys taky mohla v tom srpnu....
Ivi..jsme na tom uplně stejně...malá miluje hrášek a dneska ho začala plivat....a to samý s banánama.
Mám pocit, že na ni leze rýma....tak jsem ji hned dala imunoglukan..preventivně...v tomhle počasí se ani nedivím.
Dneska jsou v Praze Black eyed peas....to musí být super..... No a 30.8. jsou ve Vídni U2 takže už sháním lístky 😵
Hezký večer holky

cerstvamama
17. kvě 2010

Ahoj holky, tak jsem si na chvilku sedla u kafe, Adí se vedle pokouší usnout. Posledních pár dní jsem vás jen četla, ale neměla jsem čas odpovídat. Navíc na mě dosedla nějaká depka či co, tak jsem tu nechtěla otravovat vzduch 🤐
U nás je dneska taky hnusně, zima a prší. Odpoledne jedeme ke kámošce co má domek a dvě děti, tak si prckové aspoň zařádí.
Dzej, U2 je taky moje krevní skupina. Včera v noci jsme tu měli ACDC, hráli pod širákem asi 2km vzdušnou čarou od našeho bytu a já měla pocit, že spíme pod pódiem 😀 Jo a s králíkem mi chutě nenaděláš, nejím ho protože je to moc roztomilý zvířátko 😵
Ivul, já jsem taky tuhle od Adélky dostala vynadáno. Lechtala jsem jí a ona najednou hrozně zvážněla a řekla "mámo, tytyty" 😀 A facek od ní denně schytám tak deset.
Ajvi, dorta radši koupím, protože se znám. Před chvílí jsem dopekla roládu (recept pro primitiva) a já jí zvládla aspoň trochu připálit. Takže už vidím jak by dopadl dort.
Tak přeju pěkný den a ať už přestane pršet (u vás i u nás).