Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

ivulinda
17. kvě 2010

Moni 😀 tak to je bomba 😀 .Ty děti si dovolují víc nežby měli vid??? já taky v sobotu udělala s korpusu fajn dortík,ale péct mě nebaví.U nás furt prší a prší.Teče nám z komína k Adélce do pokojíčku,má stěnu trošku mokrou a ve skříni taky ☹ 😖 takže až přestaně milostivě pršet tak se musí manžel podívat kudy to teče a něco s tím udělat!!!!!

ivulinda
17. kvě 2010

Holky dala jsem fotky do alba tak se když tak pak koukněte 🙂

cerstvamama
17. kvě 2010

Ivul, koukám, že se vaše Adélka taky pořád kření. Neznám tvýho manžela, ale řekla bych, že je celá ty 😉 Nosí Adí sluneční brýle? Naše Adélka si je nasadí na půl minuty, pak řekne "stačí" a brýle letí do kouta ☹

cori
17. kvě 2010

Holkýýý nám zítra budou dělat test na baráku, budou ho nafukovat (Blower door test), tak bojim bojim. Myslete na nás.
Jinak snad vás nikde nestraší voda a deště brzo přestanou a bude hezky. 😵

muminek
17. kvě 2010

Ahoj holky, tak to počasí je hnus víkend jsem propracovala tak mám aspoň korunky. Včera jsem slavili Martínkovi narozky tak jsem byla ráda že jsem večer lehla. 2 lidí u nás v obýváku to byl mazec.

jajabmw
17. kvě 2010

Ahojky holky, tak hlásím, že u nás je taky hnusně 😠 😝 . Pomalu začínám šílet z Martínka, protože jak nejde 2x denně ven, tak je k neutahání. No a k tomu budu mít dva dny doma i Lucinku. Ve školce ji dnes měřili a měla 37 teplotu, tak jsem ji na dva dny odhlásila. No a přijdeme domů a teplota nikde 😒 , řádila jak černá ruka 😠 . Jé to bude makačka pro moje nervíky 😅 . Jo a dnes jsme měli veleúspěšný den, Martínek se nejdříve počůral do své postýlky a pak i do mojí 😝 . A to mi zrovna došel prášek na praní 🙄 .
Cori co to je za test 😕 ? A jak můžou nafouknout barák 😒 ?

cerstvamama
17. kvě 2010

Cori, taky koukám jako puk - o tom jsem nikdy neslyšela. Teda pokud nebydlíte v nafukovací hale? 😀 😉
Evi, co Martínek dostal? Dej tip. A Martínkovi všechno nejlepší!
Jaja, obal si nervy čokoládou 😀 My měli dnes velkou slávu, Adélka se na návštěve prvně vyčůrala do záchoda a to bez dětskýho prkýnka. Ale bez plíny jí ještě nenechávám, radši 😖

dzej
autor
17. kvě 2010

ahoj holky
tak u nás taky prší....dneska jsme měli pohřeb, takže den nic moc......
A jak to děláte, když vás děcka plácnou? Já ji teda plácnu okamžitě taky a důrazně řeknu, že se to nedělá.
No Jani...to taky slyším poprvé..popiš nám to.
Já už Sabince nedávám plinku ani na noc...a dneska v noci kašlala a počůrala se, bylo jí to moc líto 😲
Evi nemělo tam být 20lidí??? 😀

cerstvamama
17. kvě 2010

Jani, drž se. Mně se tehdy zdálo, že od pohřbu už všem bylo trochu líp. Jakoby se ta kapitola prostě uzavřela.
Jinak když mě Adi plácne tak se snažím jí to nevracet, protože se to prý nemá. Někdy mi to ulítne, je to reflex. Když mě to třeba hodně bolí (například mě praštila tenisovou raketou do hlavy). Ale jinak se spíš snažím vzbudit lítost, dělám, že mě to hrozně bolí a že mám "bebí", což mi jde pofoukat a hladí mě. Nicméně jí to nezabrání v tom, aby mě za nějakou dobu nepraštila znova 😒
Holky, prý od konce května bude v kinech Sex ve městě 2, na to MUSÍM jít 🙂

dzej
autor
17. kvě 2010

Moni nemá se to?? Ty jo..tak to bych šla do kina taky....my jdem zítra na to Ženy v pokušení, tak jsem zvědavá 🙂

cerstvamama
17. kvě 2010

No že prý se dítě učí odplácet násilím, to je prý špatně. Nebo tak nějak. Prostě se to snažím nedělat 😅 Ženy v pokušení jsou prý dobrý. V Čechách půjdu určitě do kina, moc se těším!!

dzej
autor
17. kvě 2010

aha....tak to si dám bacha a začnu se teda litovat 🙂 Uvidíme jestli to bude mít nějakej efekt.... každopádně jsem ráda, že je to asi normální fáze vývoje 😀

cerstvamama
17. kvě 2010

Je, prý to přejde. Už se těším. Takže se na to dívejme pozitivně, naše děti se vyvíjejí "normálně" a procházejí každou fází, tak jak to má být 😀 😝

muminek
18. kvě 2010

Dobré ráno, tak Jani opravdu tam mělo dít 20 lidí a né 2 snad jste to pochopili. Asi jsem byla unavená. 😖
Sex ve městeě 1 mě přišel strašně dlouhej snad delší než titanik 😀

jajabmw
18. kvě 2010

Ahoj holky, teda zase prší 😝 a to odpo vypadalo docela dobře, teda na to jak bylo včera 😒 . Martínek už se v noci taky nepočůrává, ale plínu si netroufnu mu nedat. Ale naštěstí se i tak budí. Jo a mě Martínek nebouchá, ale když má velkou radost, tak otevře pusu a jakoby mě kousne. Ale po tom co jsem mu kousnutí vrátila, tak už to jen naznačuje.

dzej
autor
18. kvě 2010

Ahoj holky 😵
Evi, tak to jste museli mít veselo..jinak přejeme Martínkovi vše nej k dnešním narozkám 😵
Jaji, my už právě máme strašně dlouho přes noc suchou plinku...takže jsem ji prostě odstranila a zatím to funguje..samože pro případ mám na matračce tu gumovou podložku.
Dneska jsme měli jít do kina, ale vzdali jsme to...od 3h jsem byla vzhůru kvůli psovi, tak už půjde teď spát, snad to doženu a dnešní noc bude klidná 😔

jajabmw
18. kvě 2010

No holky tak zítra nebo pozítří půjdem s Martínkem k doktrorce ☹ . Dnes jsem mu přetahovala piňďu a jelikož to jde hodně malinko a při čůrání se mu trošku nafoukne, tak to raději půjdu ukázat ☹ . Ale asi to nechám na čtvrtek, zítra bych musela brát Lucinku s sebou a ona hodně špatně snáší, když Martínek brečí. No tak si myslím, že se vrátíme k plínkám, protože už teď brečel když měl čůrat, když šel po tom co jsem mu večer to přetáhla 😢 😢 . Ach jo ach jo. Tak dobrou a klidnou noc.

cerstvamama
19. kvě 2010

Ahoj Jani, jak je pejskovi?
Jaja, tak drzim palce at to neni nic vaznyho.
U nas je dneska obrovska stavka, cely mesto je paralyzovany. Tak se odpoledne chystame jen do nejblizsiho parku. Teda pokud nezacne prset, je to na spadnuti.

ajvi
19. kvě 2010

ahoj holky, dneska je teda megahnusně. dopoledne poprchalo, byli jsme sice venku, ale unesla bych i zimí bundu, hrozně fičelo. Teď tady prší, ještě že se topí. to je teda květen. si pamatuju, jak před dvěma lety byla šílená vedra,v porodnici bylo jak v pekárně. takže trochu rozdíl 😉
mě když Máťa bouchne (ale není to tak často), tak taky dělám ublíženou, taky jsem kdysi slyšela, že se to nemá dětem vracet, ani prý nabádat, když ho někdo praští,aby to oplatil.
Jajo, my teda pinďu taky zatím nepřetáhnem, ale už je to o fous lepší než dřív, to se nepřetáhlo vůbec, teď už je pinďa trošku vidět, taky se mu to trošku nafukuje když čurá, ale do tří let je prý čas, když s tím nejsou jiné problémy. Blbý je, že každý pediatr na to má jiný názor.
my teda máme pořád ráno plínu načůranou jak bombu, takže spaní bez u nás nehrozí 🙂 ,ale přes den už jsme bez, ale i na odpolední spaní dáváme.

dzej
autor
19. kvě 2010

ahoj holky
tak u nás je taky strašná zima..malá už má rýmu. Aspon, že nepršelo.
já jsem taky někde četla, že ten pinda do 3let se má nechat....ale zkušenost nemám 😀
Moni, no dneska je v pohodě..ani jednou sebou nesekl...tak snad bude líp. Už jsem z toho dost vyčerpaná, hlavně v noci pořád naslouchám, jestli se něco neděje 😔
Dneska chci zkusit vydržet na Džungli rtěnek 😀

cerstvamama
19. kvě 2010

Ahoj 🙂 Nám dnes začalo pršet až po návratu zvenčí, takže dobrý. Adélka mě teď každým dnem překvapuje nějakýma hláškama, třeba použije slovo, které jsem u ní ještě neslyšela nebo tak. Je s ní legrace. Dneska jezdila doma na motorce, pak jí zaparkovala do rohu a říká "motor hotovo" 😀 😀
Jani, to tě chápu, člověk je pak pořádně unavenej, když je celou noc ve střehu. Na Džungli nevydržím, už teď se mi zavírají oči, ale snažím se dodívat Přešlapy.

dzej
autor
19. kvě 2010

Ony děti hodně vnímají co člověk říká a pak to najednou použijí 😀 Moni a proč se u vás stávkovalo?
Mě se líbily ty Přešlapy 1..tyto mi přijdou, že je moc natahují 😒

jajabmw
19. kvě 2010

Ahoj holky. TAk nám to nepřetáhli, ale prý tam má začínající zánět ☹ , tak musíme opatrně přetahovat, opláchnout a namazat antibiotickou mastičkou. No a příští týden na kontrolu. Ale můžu vám říct, že mi bylo hrozně, protože se odmítal i vyčůrat, jak ho to bolelo 😢 😢 . Chudáček ráno se probudil a byl jako sluníčko, krásně vyspalý a když si sednul na nočník a začal čůrat, tak to začalo ☹ ☹ . Tak jsme vzali nočník, dali ho do vany a pustili mu na piňďu teplou vodu a vyčůral se. U dokotrky vůbec nebrečel, ani když mu to vyplachovali a mazali, což mě hrozně překvapilo, je to šikulka statečný 🙂 . A odpo už čůral normálně na nočník. Jen občas řekne, že ho to bolí. No a teď večer, se trošku bránil, ale nechal si to namazat, vysvětlila jsem mu že mu to pomůže.
Teda holky u nás dnes lilo a lilo. Ještěže jsme byli na návštěvě u mojí tety a ta má skoro stejně starou holčičku, tak tam spolu řádili a alespoň se unavili oba i s Lucinkou 😀 .
Jo jo Dzej taky mi přijde že tyhle Přešlapy natahujou, mám to už spíš jen jako zvukovou kulisu.

cerstvamama
19. kvě 2010

Jani, no, je to trošku přitažený za vlasy. Jako že nastoupíš po mateřský do práce a oni ti po chvíli nabídnou práci v New Yorku s bytem a školkou pro dítě - to je trochu sci-fi. Nebo, řekněme si to upřímně, manželovo "dávnou kamarádku" z mládí bysme si určitě netahaly 3x týdně domů, obzvlášť když se v její přítomnosti manžel chová dost podivně 😎 Ale občas je to sranda, ráda se dívám. Stávkuje se tu proti utahování opasků, což je paradox, protože zrovna v Bukurešti se žije jako v dobách největšího blahobytu. Tady to na krizi teda nevypadá.
Jaja, chudáček Martínek. Hlavně, že už na to něco dostal a bude líp. Tak nevím, kdo to má v těhle věcech horší, jestli holčičky nebo kluci 😉

dzej
autor
20. kvě 2010

tak koukám, že jsem včera usla dřív než vy holky 😀
Jaji, tak dobře, že jste to chytli v začátku, snad bude Martínek brzo v pohodě 😉
Mě přijde, že všechny seriály jsou dobrý jen jedničky...teda v čechách....jakoby se snažili, aby to mělo zase úspěch, ale přijde mi, že to zbytečně protahují, aby lidi pořád seděli a čekali co bude...
Dneska mi na plavču přišlo, že nějak divně smrděla voda 😒 pořádně jsem pak malou osprchovala, tak snad bude vše OK

cori
20. kvě 2010

Ahoj klábosilky 😀
jáji - já vůbec nevím jak se o pinďu malému starat 😅 , musím se optat na 3. měsíční kontrole, nevím - přetehovat nepřetahovat 😅 , ale jak jste psaly, co doktor to názor, co? Ale ona má doma 3 kluky, tož snáď poradí 😀
U nás hektično, malá ač na malého asi nežárlí, tak ale chytá často vztekavou, holt to musíme vydržet - enbo máte nějaký recept? Většinou ji to chytne jak jí něco nejde, to se pak např. zahryzne do hračky a pak s ní praští, když ji napomenu, tak se zahryzne jeěště víc, případne si lehne na zem, mnoo a to máme často. Na ni snad zabírají jen návštěvy, to je jak andílek 😅
Ondrášek je jinak moooc hodné miminko, usmívá se, brebentí, samozřejmě se rád nosí a moc zatím nemusí kočárkování (trošku opak Káji, ta by kočár mohla furt i teď 😅 )
Do toho stavba, při chvilce napíšu víc, du kukat na detektivnku na 1.
Pěkný večer 😵

dzej
autor
20. kvě 2010

Jani no to jo...nás zajímá to nafouknutí domu 😀 Koukám, že je tu zase nějaká úprava na koníkovi 🙂

jajabmw
20. kvě 2010

Ahoj holky. Jo jo to nafukování by mě taky zajímalo 😀 , nějak si to neumím představit 😕 . Jinak Martínek je naprosto milionovej. Vůbec nebrečí, když mu piňďu mažu a opatrně přetahuju. Sám večer říkal, že musíme omejt a namazat. Asi vidí, že mu to pomáhá.
Dzej s těma seriálama máš pravdu, další díly jsou jen zbytečné natahování.

ivulinda
21. kvě 2010

Moni-Adi se kření jen když se fotí a brýle nosí docela často teda pokud je objeví 😀 tak to je jako hvězda ještě si u toho zpívá a tancuje 🙂 a pak když už je nechce tak taky letí na zem.

dzej
autor
21. kvě 2010

Mončo vše nej k dnešnímu svátku 😵

dneska se nám pěkně oteplilo, ale ted přišel pořádnej slejvák, byli jsme venku a pěkně jsme zmokli 😀
Zítra máme premieru....Sabinka bude v noci spát u babičky bez nás...tak jsem na to zvědavá. My jedem na akci..teda Jirka už jel dnes, já dojedu až zítra...2 noci bych bez malé nerozdýchala. Arsona beru s sebou....tak snad to bude dobrý 😔