Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
27. srp 2010

@cerstvamama malá taky dneska nezabrala po o..a ted už to vypadá, že odpadla..ale byla teda protivná jak prdel celej večer... Užijte si večeři 😉

muminek
27. srp 2010

Přeji pěkný večer všem.
Tak Martínek dneska po o sice zabral ale za hodinu a půl byl vzhůru a dvakrát se poblinkal a byl celej malátnej pak mě spal hodinu na klíně. Tak snad mu bude už líp. Memůže mu rust zub??? Kdy rostou ty poslední 5
Tu telku bych chtěla taky pořídit k vánocům jak jsme jeli do Chorvatska tak jsme poslouchali kolo kolo mlýnský no hrůza.
@dzej Jani tak to je Sabinka moc šikovná že to vydrží až do rána Martínek musí kolem půlnoci čurat. Ale zatím se počůral jen jednou co spí bez plínky. Jen jsem zvědavá jak to bude až bude v pokojíčku. 😖

cerstvamama
27. srp 2010

@dzej 😀 dobrý přirovnání @muminek Nerostou kolem třetího roku? Třeba mu jen něco nesedlo. Tak ať máte klidnou noc. Večeře se vydařila, akorát jsme zpátky s Adi chytly děsný slejvák a vzhledem k tomu, že restaurace byla v lese, se jelo fakt blbě. Docela se mi ulevilo když jsme dorazily domů. Dobrou noc všem
😲

cori
27. srp 2010

@muminek Kája už má pětky od druhého roku všechny, takže to být určitě můžou a nesnědl třeba něco? nebo ono i tím počasím, moji skřítci jsou takový víc podráždění, když se počasí houpe 😒 a to teď ty výkyvy bývají často 😠 , snad bude zítra líp 😉

muminek
28. srp 2010

Dobré ráno, já mu koukala včera do pusinky a příjde mě že tam má boulu.

dzej
autor
28. srp 2010

ahoj holky

@cerstvamama Moni, to se u vás neříká, že je člověk protivnej jak prdel? 😀 Co jste si daly dobrýho na večeři? A neusla ti po cestě domů?

@muminek takže zuby? A jak je na tom? Už nezvrací??

My jsme byli dneska na Šiklově mlýně, já šla jen v tričku a sukni a strašně jsem mrzla...fučel tam vítr a občas i sprchlo 😒 dala jsem si tam výbornej bramborák...měli zrovna novej olej na smažení, takže žádný přepálení. Mňam

muminek
28. srp 2010

Ahoj
Tak jsem dneska byla v práci tak jsem ráda že jsem doma . Martínek je u tchýně a má furt horečku volala jsem jí jestli si mám dojet a byla taková dotčená že proč když je u ní že až v neděli. Ať odpočívám on je u ní rád tak to neřeším. Jen mě to vcelku mrzí jenže už jsem měla domluvenou tu prácu tak jsem to nechtěla odříkat jsem ráda že mám prašule k dobru. Doufám že nejsem krkavčí matka.

cerstvamama
28. srp 2010

@dzej Dala jsem jsi lososa s dusenou zeleninou a Adi testoviny. Zpatky mi usla, nastesti. Musela jsem se desne soustredit, lilo ze nebylo videt na pet metru. @muminek Nejsi krkavci matka, prece jsi nemohla vedet co bude Martinkovi. U tchyne je urcite v pohode.
Zdravim z chalupy, rano vyrazime na houby.

dzej
autor
29. srp 2010

ahoj holky

@muminek krkavčí matka určitě ne....včera na Barrandově byl film Holka na hlídání, moc hezkej...neviděly jste to některá?
@cerstvamama a tobě se podaří Adi potom přenést do postele? Ty jo, Sabula by se mi probudila a pak řádila celou noc 😀 Tak ať nasbíráte hodně hub 😉
já odevzdala malou taky k babičce, dělala jsem ted něco do práce, za chvíli valím do fitka a Jirka je někde na čtyřkolkách...
docela se u nás vyčasilo..sice fučí vítr, ale na sluníčku je dobře 🙂 tak hezkou neděli

dzej
autor
29. srp 2010

jsem zpět z fitka....ještě není nikdo doma, tak jdu dělat véču..dneska dělám štiku se šťouchanýma bramborama....musíme to nějak vykompenzovat s těma včerejšíma bramborákama 😀

muminek
29. srp 2010

Ahoj tak to jste hodný že si myslíte že nejsem krkavčí matka. Jé štiku bych si taky dala. Včera jsem dostala od pána v práci kapra.
Martínek už je dobrej tak nevím co to bylo třeba se časem vyklube ten zub. 😀
Jani jak děláš ty štouchaný brambory

dzej
autor
29. srp 2010

ono je ve finále jedno, kde to dítě je, když má teplotu....jako kdyby to bylo šílený a musel ležet, tak neřeknu, že je lepší být s maminkou, maminka je nejlepší na pohlazení, objetí atd... ale když musí být jen v klidu, tak myslím, že je to fuk. A u babičky se má taky dobře. Evi a kde byl manža když jsi byla v práci? Už občas hlídá? Jaký to bylo na dovči? Věnoval se Martínkovi? Štika byla výborná. Brambory 😀 normálně je pošťouchám šťouchadlem, hodím tam máslo, sůl a občas opraženou cibulku a slaninu..dnes to bylo ale bez 😀

muminek
30. srp 2010

Ahoj holky, @dzej Tonda byl jak na potvoru od čtvrtka až do neděle u kamoša pomáhat na střeše. Na dovolený si furt hráli jen spolu moc se mu něnoval proto že věděl že domazas nebude mít čas.

cerstvamama
30. srp 2010

Ahoj holky, zdravim uz zase z domova 😉 Dneska jsme si dali bramboracku s houbama co jsme nasli v lese. Byla moc dobra. Ted se snazim uspat Adelku. Minulou stredu byla na ocko a do 7-10 dnu muze byt reakce, tak se desim, uz se to blizi. Snad to bude dobry.

dzej
autor
30. srp 2010

hezký večer holky

@muminek tak to je fajn 😉
@cerstvamama jůů bramboračka mňamky... Moni a na čem jste byli? Na těch spalničkách, zarděnkách atd? Sabula měla přesně 10den teplotu.
Já přemýšlím, jestli ji mám napíchnout toho meningokoka nebo ne...musím zatukat, ale ona je zdravá a hodně odolná...ALE...
Se musím pochlubit holky, dneska jsme byli nakoupovat ted večer a máme super úlovky 😀 😝 v Alpine jsem si koupila naprosto super podzimní "větrovku", chystáme se na konec září do Jeseníků na čtyřkolkách tak se bude hodit...prodavačka mi vysvětlila, že je vodě i větru odolná 😀 černobílá. A pak trička, mikiny po 200Kč. Malé nějaký knížky v levných knihách a pak dobrůtky v Lidlu..jsou tam asijské dny..tak závitků mám plnej mražák a víno ze zázvoru a líčí..do toho se pustím teda až zítra 😉 😀

cerstvamama
30. srp 2010

@dzej Koukám, že jsem ti minule neodpověděla. Po návratu domů jsem Adi jen převlíkla do pyžama, dala jí ještě mlíko a pak spala jakoby nic 😀 Měla hodně zážitků, tak z toho byla unavená. Adélka byla na těch spalničkách, zarděnkách atd. Meningokoka jsem jí zatím nedávala, ale pneumokoka má. A až přijedeme v zimě tak půjdeme na testy na protilátky na TBC. Pokud je mít nebude (neměla po očkování reakci), tak jí nechám naočkovat. Už to totiž není povinný, ale doktoři to dost kritizují a navíc my se vyskytujeme v rizikových oblastech.

muminek
31. srp 2010

Dobré ráno, tak jsem byla včrá na zumbě mo byl to nářez tak spocená jsem nikdy nebyla. Už se těším na středu. 😀 😀
@cerstvamama já bych teda asi malou naočkovat nechala naTBC nikdy nevíš kde to chytneš moje babička to měla ani nevěděla a zistili jsme to až umřela a dělali jí pitvu. A pok jsme celá rodina dlouho lítali na plicní jestli jsme zdraví.
@dzej já byla ve Vankovce a mám nový tričko a podprdu ale bohužel né z výprodeje.

dzej
autor
31. srp 2010

ahoj holky, zdravím vás z hnusně upršenýho Brno....je 12stupňů 😠 😠
@cerstvamama Moni...nějak to nechápu....já myslela, že přece TBC dávali dětem hned v porodnici a očkuje se vždy po 10letech, ne? A to je Adi dobrá, že ti hned pak zas usla 😉 Pneumokoka máme taky... já právě nevím jak s tím meningokokem, napřed jsme byla přesvědčená, že jo, a ted zas nevím.... ona je docela odolný dítě.....

@muminek tak taky dobrý, nákupy 😉

já jsem si ted oblíbila značku spodního prádla LORMAR... strašně pěkný a pohodlný šprndy, který mi dokonce i udělají prsa a dobrá cena...kupuju je na mimibazaru. ted mám nově šedomodrou a lahvově zelenou a je super 😵

cerstvamama
31. srp 2010

@dzej Tak udělat prsa bych taky potřebovala 😉 S tím TBC je to tak, že Adélku naočkovali a pak jsme šli na kalmetizaci na kontrolu. Tam zjistili, že nemá reakci, tudíž asi ani protilátky. Správně jí měli pozvat po absolvování všech základních očkování, tj. asi ve dvou letech, na kontrolní test (rozbor krve). Pokud by se potvrdilo, že doopravdy ty protilátky nemá, tak by jí přeočkovali znovu hned v těch dvou letech. Jenže tenhle poslední krok už se nedělá, protože to mezitím stačili zrušit. Teď je to jen na dobrovolnosti rodičů a musíš to platit, ale je to řádově několik set korun. Dělám to nejen kvůli Rumunsku, ono stačí jet v Praze tramvají se všema těma houmlesákama. Na základních školách na Praze 4 bylo prý vloni několik případů tubery, říkala naše dětská MUDr. Mojí bývalé kolegyni diagnostikovali tuberu po tom, co s tím několik let žila. Skončila na rok v sanatoriu. Pěkně děkuju, toho chci Adélku ušetřit. O meningokokovi jsem zatím nepřemýšlela, ale sama jsem očkovaná. Setkala jsem se osobně s nakaženou osobou která na to umřela a museli jsme všichni být na ATB, tak jsem se pak radši nechala píchnout. Nějak jsem se rozepsala. Adí teď usíná a já se pořád rozhoduju jestli něco dělat nebo to zalomit. Venku prší, je ponuro, zima, fuj.
P.S. dneska jsem doma něco opravovala a potřebovala jsem podat světlo, nářadí... a Adélka mi pomáhala. To už je taková pohoda, když děti vědí co se po nich chce a dokážou zareagovat 😀

dzej
autor
31. srp 2010

@cerstvamama díky Moni za info, já se na to taky poptám naší dr. já bych to určitě chtěla malé nechat naočkovat, zvlášt když už to dostala jednou v porodnici. Určitě je případů s tuberou tady dost...a nechci aby to malá chytla. Žloutenku jsme jí taky nechali naočkovat.
A jak dopadlo tvoje rozhodnutí...zalomila jsi to nebo ne?? 😀
Já jsem dneska měla uplně stejnej pocit jak ty..dělala jsem v naší nové ložnici lišty kolem podlahy a nutně jsem potřebovala obě ruce a lepidlo bylo daleko, tak jsem řekla Sabince aby mi to donesla a ona celá šťastná pomáhala.
Dneškem jsme zrušili jídelní židličku, už sedí na normální židli. To je najednou místa v kuchyni 😀

hezký večer

muminek
1. zář 2010

Ahoj tak my už taky máme zrušenou jídekní židličku a máš Jani pravdu to je místa.

cerstvamama
1. zář 2010

@dzej Jojo, zalomila jsem to 😀 A moc mi to prospělo. Jídelní židličku jsme zrušili už dávno, jelikož Adélka MUSÍ všechno dělat jako máma, táta, babička... takže chtěla sedět na velký židli. Nevýhoda je, že z ní kdykoli zdrhne a tak jí věčně naháním zpátky ke stolu. Ale jinak máš pravdu, zabíralo to spoustu místa.
Po obědě mám sraz s kámoškama v Mekáči, jedna z nich má 4,5 letýho chlapečka a Adélka už se na něj moc těší. Já se zase těším na kafe a něco na zub. Radši nebudu zabíhat do detailů nebo mě tu zase ukamenujete, že vám dělám chutě 😀

muminek
1. zář 2010

Moni už teď ti závidím. Ach jo už jsem fakt naštvaná Martínek nechce nic jíst. Ráno nejí v poledne nejí ach jo. Už nevím jak mu to dat aby něco snědl.

jajabmw
1. zář 2010

Ahoj holky. Tak máme za sebou první školní den. Měla jsem co dělat abych nebrečela dojetím 😅 . Mazec moje malá holčička už nastoupila do školy. Dnes to bylo jen na hodinu, ale zítra jedou naostro.
Mumi náš Martínek zase jí prozměnu pořád. Ale jen zeleninu a ovoce, jo a tvrdý sýr. Taky nevím jak do něj dostat něco jiného.

cerstvamama
1. zář 2010

Evi, a to je od té doby co mu nebylo dobře nebo to trvá dýl? Jaja, to muselo být dojemný. Ty děti hrozně rostou, si říkám, že Adélka půjde brzy do školky 🙂 Taky vaše děti milujou reklamu na nový tarify od T-mobile s růžovýma slonama?

dzej
autor
1. zář 2010

ahoj holky

@jajabmw Jaji jéé a jaký má Lucinka dojmy?

holky já nemůžu ani mluvit, jak se mi chce brečet a mám zlost. Ted jsme šli dom z procházky a Sabinka se hrnula ke kočárkárně, že je otevřená, tak se jdu podívat a máš kočárek v prdeli 😠 😠 samozřejmě, že náš.... je to naštěstí teda ten hlubokej, už jsme ho nepoužívali, ale kupovali jsme ho tenkrát s tím, že bude pro dvě děti, takže nebyl levnej 😠 Jsem hned volala 158 a oni ani nepřijedou..prý se mám stavit ráno k nim, že když není porušenej zámek, tak že stejně stopy nenajdou 😠 😠 😠 😠 fakt super

muminek
2. zář 2010

@dzej no tak to je hrozný ☹ a nejvíc by mě asi taky naštvalo že ani nepřijeli. A golfáček ti nechali nebos ho měla sebou venku? A co ostatním těm nic nevzali???
@cerstvamama jo Moni nejí od doby co mu bylo špatně. Dneska mě snědl pár špaget a to jen proto že to vyděl jak to jí švagr tak mu dal oběd u nich a doma jen pár brambor a kousek kuřete.
Ale včera nesnídal jen křupky neobědval jen křupky na svačinu měl až o půl šesté půl rohlíku a to jen proto že jedl i děda a večer pár cerealii a to jsem dělala že jsou moje a on mě je jí 😠
Jo a sloni se u nás taky líbí. 😀 😀 😀

dzej
autor
2. zář 2010

Evi, bylo tam celkem 6 kočárků..vzali pouze ten náš..golfáč tam naštestí nechali...byl to někdo, kdo se vyzná, ptz náš byl nejšpinavější a nejškaredější, ale nejdražší ☹ už jsem byla na policii.... třeba se najde...není jich tu moc

vervit
2. zář 2010

Ahoj holky, všechny Vás moc zdravim, asi po týdnu))), nějak jsem počítač nestíhala 😀 , pořád jsme venku, nebo courame, máme tady krásné počasí, tak toho využíváme 😎, dny neskutečně rychle utíkaj, tak Vás jdu ted dočíst at jsem v obraze 😎 😅

cerstvamama
2. zář 2010

@dzej Jani, tak to teda naštve. A jestli někdo nechal odemčíno tak to je fakt chytrák. My si taky hlubokej nechali na druhý, za to golfáče už máme třetí. Dnes jsem koupila ty poslední ☹ Ty první dva chci prodat. Adi už v nich moc nejezdí, potřebuju jen nějaký hodně lehký a skladný ve kterých si odpočine někde na výletě nebo se kterýma můžu do MHD (resp. které si sama vynesu po schodech v bukurešťském metru). Zkrátka úplně jednoduchý. @muminek Třeba se to ještě srovná a zase Martínkovi začne chutnat.
My byly s Adi dnes u kamarádky, naše holky už si docela hrály, ale nakonec si stejně zase vjely do vlasů jako minule 😒 S nikým se Adél tak nerve, jako s touhle holčičkou. Asi to je tím, že jsou stejný znamení nebo co 😀 Zítra nám přiletí táta, jupí. V pátek odpoledne je sice cesta na letiště sebevražda, ale co bysme pro něj neudělaly, že?