Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

jajabmw
4. říj 2010

Teda https://www.modrykonik.cz/profil/janice20/ to je hroný jak se ten takzvaný otec zachoval. Ať vám to co nejlíp dopadne. https://www.modrykonik.cz/profil/dzej/ my teda s barvama dost těžce válčíme 😠 . Marťa pozná červenou, to jo protože ví, že takové máme auto. Ale když se ho zeptám na konkrétní barvu, tak je mimo. A vůbec jak píšeš se na to nesoutředí.
Jinak oblečení máme jedny kalhoty s bundou z loňska, ale ta je mu dost knopová, takže už pomalu koukám po nějaké další, klidně i s kalhotama a před 14 dnima jsem za 400,- vydražila značkovou kombinézu. Čepice a rukavice máme ještě nějaké z loňska a docela mu i jsou. Takže vlastně taky hlavně botky.
Jo a právě jsem zjistila, že Marťa má zase něco s piňdou. Začal totiž brečet u čůrání, takže jsme čůrali do vody ☹ . No a k jeho kašli sem se pro jistotu přidala s kašlem i já 😝 . Tak jsem zvědavá jak to zvládnu do čtvrtka na zumbu ukočírovat.

janice20
4. říj 2010

@muminek no právě ted jěště štěstí že sme to stiihli podat do pul roku jinak by bylo pozdě

janice20
4. říj 2010

@jajabmw no co bys chtěla po rozmazlenym jedináčkovi

muminek
4. říj 2010

@jajabmw to já koupila bundu v kiku a k tomu dokoupila na mimibazaru oteplený kahoty a ještě objednala dvojdílnou kombynézu. Jsem nevěděla co je lepší jestli v celku nebo dva kusy. Hlavně do školky 😒

muminek
4. říj 2010

Jsem borec se mě to povedlo na poprvé 😀 😀 😀

dzej
autor
4. říj 2010

já osobně si myslím, že praktičtější kvůli vyslíkání a čurání je lepší kalhoty a bunda.. Ale taky máme kombinezu. Asi to budu střídat, když půjdem sánkovat nebo na dlouho ven, tak dostane kombinezu, jinak zateplený rifle nebo kalhoty a bundu.
@jajabmw jejda Jaji, jestli není nachlazenej Martínek s močákem?
@cerstvamama a Adélka taky? Tak ať jsou děti brzo v pořádku!! TO počasí je ted na prd, než si na to zas zvykneme...a

@janice20 Jani, no tak snad by mohl mít nějakou zodpovědnost...kolik mu je prosím tě? A máš někoho, kdo ti s malou pomáhá? Pohlídá atd... ? Já myslela, že už tu lhůtu půl roku zrušili na dobu neurčitou?!

no tak uvidíme, jak to bude s těma barvama...nebudu to hrotit. Písniček a básniček zná hromadu, pomalu víc než já, kolikrát mě i opravuje 😀 😀 tak si jen myslím, že ji to prostě nebaví ty barvy...že to není problém

@cori Jani, ty jo... už půl roku to je mazec..takže už dáváš mrkvičku, brambory?? A jak se vám bydlí???

dzej
autor
4. říj 2010

@muminek Evi pěkný 😉 už to máš doma?

muminek
4. říj 2010

Jani ne dneska jsem to platila tak jsem zvědavá.
Jani a tos zapoměla na našeho Martínka ten je taky na hromadě. Tak snad budou ty naše prťata brzo v pořádku. 😀

muminek
4. říj 2010

Dobrou holky

dzej
autor
4. říj 2010

@muminek Evi, promin, nějak těch příspěvků bylo moc a asi se mi to vykouřilo z hlavy 😔
samozřejmě i Martínkovi přeji, ať je brzo v pořádku!! 😉

cori
4. říj 2010

@muminek pěkné věcičky na zimu, no já než se zase rozhoupu, tak už nic nebude 🙂) a jakou velikost kupujete, já loni Káji koupila zimní bundu v Kika 92 a už tu zimu jí byla malá 😠 a to teprve ted nosí trička 92 chjooo, takže letos ju nevyužijem...

@dzej jasně s tím se netrpa, že nezná barvy, ono to přijde samo, my jak sme chodily po procházkách, tak jsme si říkaly, jakou barvu má které auto, to ju docela bavilo a asi tak se to naučila

marůdci at je brzo líp, je to počasí fakt šílené, taky je u vás takový děsný větr?

bydlí se dobře, zžíváme se 😕 😅 dopolka bez tatky sou teda občas marast, zvlášt jak spí každý jinak a Ondra je ted víc podrážděný, asi se chystají zoubky, uvažuju nad nějakým nosítkem, nemáte nějaký tip, co je dobrý a co naopak ne? bo ten náš kulíšek už má skoro 9 kilo, tak ho už fakt sotva udržím 😅

cerstvamama
4. říj 2010

@janice20 To je asi pěkný kvítko, škoda, žes to nevěděla dřív ☹ @muminek Evi, to oblečení vypadá moc pěkně. Je fakt, že vloni jsem čůrání neřešila, Adél měla plíny. Letos to bude opruz, pořád jí svlíkat a oblíkat. @cori Tady to taky fičí. Nějak se zvenčí nemůžu zahřát a to ještě nepřišly mrazy! My měli Manducu, líbila se mi proto, že tam má dítě podsazený zadeček a tímpádek kulatá záda a taky má nožky od sebe (kyčle). Takže tam dítě nevisí jako hřebík, jako třeba v Chicco nostítkách. Když je mrňous větší tak se dá nosit na zádech. Manduca je látková, takže skladná. Můj tip 🙂

cori
4. říj 2010

@cerstvamama díky za tipa a do kolika kilo je nevíš? sem se na ně koukala, vypadjí dobře, jen ta cena 😒 , do kdy jsi v tom Adélku nosila?

cerstvamama
4. říj 2010

@cori Naposledy jsem v tom Adélku měla asi na jaře, tzn. rok a půl? Na těch zádech je to myslím až do 15 kg, ale upřímně si teda nedovedu představit, že bych jí ještě teď nosila. Takže záleží spíš na tobě, nosit se to dá dlouho. Je tam i taková vytahovací kapucka, že když ti malý usne tak mu podpírá hlavičku. Já si tu Manducu tehdy půjčovala od nějaké firmy co to prodává. Poslali mi jí na dobírku na vyzkoušení a pak jsem si to mohla nechat. Jelikož mi poslali už nějaký kus co zkoušel někdo přede mnou tak mi dali slevu.

cori
4. říj 2010

@cerstvamama tak dík za tip, právě asi malého budu nosit spíš na břiše, ale teda nevím jestli zvládneme hopsat - tanečky a říkanky 😅 , když chodíte holky do nějakých těch kroužků, bývají tam i maminky s menšíma dětma? kdyby tak vydržel třeba ležet v postýlce, že 😀 na zemi ho nechat nemůžu, to by ho děti mohly zašlápnout, tak holt na bedrech 😀

dzej
autor
4. říj 2010

@cori Jani, kamoška tu manduku taky má a byla s ní moc spokojená. Já myslím, že se dá sehnat i použitá za lepší peníze... já mám babyvak a měla jsem ho párkrát, když byla Sabinka malá..moc se mi to neosvědčilo..radši jsem všude tahala kočárek. Mě to docela bavilo 😀 s dalším mimčem ale nevím jak to budu dělat... i když Sabinka už chodí všude pěšky, tak snad to problém nebude...

Jani, a s těma kroužkama...my ted začli chodit do Yamahy a jsou tam 2 maminky, který mají mimča. Jedna má 2měsíční, toho má v té tašce na kočár (hlubokým kočárku) a druhá má cca 4 měsíční..možná starší a to tam leží trošku bokem...ostatní děti si miminek nevšímají, takže jim nemůžou ublížit. Právě se mi to moc líbí

cori
4. říj 2010

@dzej babyvak sem taky měla a taky bych řekla, že k ničemu 😅 , ani jeden tam pořádně nechtěl být. U Ondry je problém, žeon by mi ani celou dobu nevydržel někde bokem ležet, možná jo, ale se mnou a já se chci tam hlavně věnovat Káji, s tím, že ho budu mít na sobě, teda plány mám, ale jestli to zvládnem ještě teda vůbec netuším, kdybych tak věděla, že se nám to vyplatí, tak třeba i víc zainvestuju, ale jak se mi pak jeden nebo druhý sekne, tak škoda peněz. On ten kroužek je i jakoby ve 3 patře, takže už bych si ho dole dala na sebe a tradá do výšin 😅

janice20
5. říj 2010

@dzej no tak bydlím s malou u rodiču, a mu je 35 právě nemá žádnou zodpovědnost víš on ted rozhlašuje že sem kurv. nejspíš se chce z toho vyvlíct a nevěří že bych to dala k soudu. No má smulu stejnak to tam skončí. No ta lhuta je jěště pořád

janice20
5. říj 2010

@cerstvamama no právě ale já sem ted aj tak ráda že sním už nechodím a že mám malou ale právě ona to odnese nejvíc totím že nebude mít tátu

cerstvamama
5. říj 2010

@janice20 Táta jí asi bude chybět, ale než mít špatnýho tátu to snad radši žádnýho. Dobře že máš rodiče, kteří ti pomůžou. @cori A co třeba vzít takový to rozkládací lehátko a dát tam Ondru? Teda jestli jezdíte autem 🙂 Holky, tak Adélka měla večer 38,5 a ráno 38. Po Panadolu a Nurofenu. Takže jsme doma a když to do zítra neklesne tak půjdeme k doktorce. Jinak jí nic není, řádí jako černá ruka, rýmu ani kašel nemá. Snad to do zítřka klesne.

janice20
5. říj 2010

@cerstvamama to máš pravdu stím tátou, a s rodičema sem se spíš jěště zblížila ted jak mam malou

muminek
5. říj 2010

Dobrý večer, no kde se dnes touláte? Tak u nás celej den nešla elektrika pak přestal jet signál na telefon a až pustili proud tak tak přestal fungovat internet a setobox s antenou. No hrůza a ještě k tomu venku hnus a Martinek protivnej. ☹
A ve čtvrtek na novo by ně zajímalo co kde dělají

dzej
autor
5. říj 2010

ahoj holky

tak co děti? Je jim líp??
Já jsem se ted doplazila z fitka 😝 ale je mi krááásně 😵

@janice20 Jani, tak hlavně, že máš podporu v rodičích...a třeba si najdeš partnera, kterej o vás bude stát obě 😉

cerstvamama
5. říj 2010

Ahoj, u nás nic moc. Adi během dne řádila, měla dobrou náladu i když zvýšenou teplotu. Ale večer to zase vylítlo přes 38 a ještě si stěžuje na bříško, takže ráno asi pojedeme ☹

dzej
autor
5. říj 2010

@cerstvamama Moni, ono se večer vždycky přitíží....tak uvidíte ráno. Třeba bude líp 😉

jajabmw
5. říj 2010

Čauky holky, jen v rychlosti, piňďa je v poho ale malej má stejně antibiotika na ten kašel. Zítra napíšu více. Dobrou noc.

cerstvamama
5. říj 2010

@dzej Já vím, ale to bříško mě trochu znervózňuje. @jajabmw Tak aspoň že u vás je vše v pohodě

muminek
6. říj 2010

Ahoj holky, tak MArtínek má furt rýmu a moc kašle. Ale Tonda už to chytl taky a je nu podpsa. Moni jen rači běž ať si paní doktorka bříško prohmatá. Pro tvůj klid

janice20
6. říj 2010

@dzej no uvidím jak to všechno dopadne

nezavidím vám že vaše děti jsou nemocné malé rostou zoubky ale teplotu zatím nemá, dnes jsme objednaní k doktorce se převážit tak uvidíme kolik jsme přibrali