Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

coriven
12. črc 2009

Ahoj holky, kde stéééé?
Užíváte sluníčkového víkendu? My víkend trávili tak nějak relaxačně, nic se nám nechtělo 😅 malé horečky už odstoupily, tak je líp, zase je to naše pištidlo veselé...
Jen to ranní vstávání, to mě fakt odrovnává 😠 Včera sem byla posedět s kamarádkou, moc fajn si tak jednou za čas vypadnout...

Hezký večer 😵

ivulinda
12. črc 2009

ČUSKY cori,no to víš je venku hezky tak se všichni opalují venku a nemají čas na net,třeba jako jááá 😀 malá venku poblbne a je to lepší než v bytě... jezdíme na chatu k našim takže paráádička 😀

dzej
autor
12. črc 2009

ahoj holky, tak já hlásím návrat domů. Vůbec se mi nechtělo. A na zítřek se netěším a vybalováním a praním. Ted jsme jen všechno naházeli do pokoje 😀 😀 zítra se vás pokusím v mezičase dočíst co je novýho. 😵 dobrou noc

dzej
autor
13. črc 2009

holky tak já to nedočtu,.,.jste toho nakecaly 😀 😉
Tak já se pochlubím, že na dovči se Sabula rozchodila, takže už chodí uplně sama - je to sranda 😵 všechno prochází a směje se, strašně se jí líbí, že vidí už i jiný věci z vyšší výšky než jen ze země 😵 akorát teda už jdeme kolem domu ne půl hodiny ale hodinu 😵 taky nám vyrost další zub, takže 3 noci proplakala a já jsem byla pěkně nevyspalá ptz jsme ponocovali 😵 😀 jak bude čas tak dodám nějaký fotečky 😵
A co vy, jak se máte?? Co noveho??

sajmon113
13. črc 2009

Ahojanda babečky!
Po dlouhé době mám konečně taky chvilku času. Ale dočíst vás byl teda kumšt. 😝
Koukám, že jste se tady nějak všichni rozmarodili 😲 , tak přejeme co nejdříve zdravé a zase usměvavé rarášky. 😵 😵

My jsme konečně přešli na jedno spaní přes den, ale je to boj 😠 . Musíme být pořád venku. V bazénku, na procházce, na kole a hlavně pořád běhá s takovou tou mini sekačkou. Jenže se mě musí držet, sám nechce. No a já mám tím pádem strašně málo času. V poledne jak usne, rychle oběd, trochu uklidit, najíst se a to je vše. Dodělávali jsme pergolu, když konečně počasí dovolilo, taky jsme byli v zoo a Vojta na každé zvíře reagoval slovem hau hau, a nemohli jsme mu vymluvit, že to není pes. O víkendu jsem byla na loučení se svobodou, teda to byl mazec, nakonec jsme s babama skončili na disce a holky asi stárnu, ale já se vůbec nebavila, a celou dobu jsem si říkala, jak by mi bylo dobře doma v posteli. 😠 😠 😝 Teda né celou dobu, až na té diskotéce. Předtím to bylo u kámošky doma a to bylo super.
No a pomalu se taky chystáme na dovolenou, dneska jsme zkoušeli postavit stan. Máme ho sice dva roky, ale ještě nebyla příležitost ho ozkoušet, a manža měl strach ať pak v campu nejsme za pitomce 😎 😎 . Takže se pořád něco děje. A trochu mě mrzí že vás nestíhám.

Jinak já dávám Vojtovi na noc jenom bodýčko s krátkým rukávkem, ale peřinu mít musí, i když se třeba odkope. Zkusila jsem mu dát tenkou deku a nechtěl usnout a pořád jakoby něco hledal. Tak jsem mu dala peřinu a usnul. Ale máme podkrovní ložnici a teď v tom teple tam máme 26 až 28 stupňů, takže i okno máme celou dobu otevřené, jinak bychom tam spát nemohli.

Jo a dneska jsem Vojtu ostříhala. Né poprvé, ale poprvé jsem ho sjela strojkem. 😎 Holky to byl řev. Až jsme byli oba zpocení. 😠 Ale zase mu bude lépe. V noci jak se bobek potí, tak měl vždycky hlavu úplně mokrou. A taky se venku učíme čůrat na travičku. Běhá totiž bez plínky. Ale on místo čůraní kadí 😠 😠 😠 . Kam dřepne tam hodí bobek. Dneska taky, a navíc se mu podařilo do toho vlézt, no měl to i v botech 😝 😖 😠 .

No nic, jdu vařit, na zítra hlásí krásně, tak ať se můžu místo vaření okoupat jak bude Vojta v poledne spát.
Mějte se krásně!!!!

dzej
autor
14. črc 2009

ahoj holky, tak my máme pařáky. To je pech, minulej týden bylo škaredě, chtěli jsme těm vedrům utéct a vrátíme se a je vedro 😠 mám strach chodit na koupák, ptz jdem zítra na poslední prevenar.
Simčo s tím časem jsem na tom stejně. A když už ta chvíle je, tak stejně se mi ani nechce počítač zapínat, si radši hodím nohy na stůl. A s diskotékama to samý. Baví mě koncerty nebo pokec, ale diskotéka už ne. Já jsem se dost vyblba "zamlada" ted už mě to neláká. Minulej týden se každou noc pařilo a hrály hry, tak to bylo super, ale když šli děcka do hospody tak já radši seděla na chalupě 😀 😝

coriven
14. črc 2009

Ahoj holky, teda je to parno, brrr
My si dneska na Kajky svátek udělaly dopolko výlet do lesa, nakonec sme skončily u průlezek a sodovky.
Hi sajmon - všude dělá bobek, to musí být sranda 😅 , my se ted na pár dní nastěhovali k našim, tak už se taky těším, jak bude malá poletovat bez plenky, zahrádka je zahrádka 😉
Jani, že "zamlada" 😀 šak stařénka ještě nejsi 😉
jj a teď jak nám ty dítka poletují a míň spí, tak je fakt člověk rád, že je rád a nemusí nic dělat 😉

nadik
14. črc 2009

Ahoj holky vůbec to nestíhám číst ☹ tak snad večer si udělám čas. Jediné co jsem stihla je dát pár nových foteček do alba, tak se kdyžtak mrkněte zatím pa jdem do vody.

sajmon113
14. črc 2009

ahojík,
dneska je tam fakt hnusně, ani lístkem nehne. Prcek ještě chrní, už jsem stihla i oběd, tak se kukám na vás.

Jani přesně tak, pokec, koncert, místní zábava jako radovánky nebo tak něco, ale na té disce jsem si taky připadala stará. Vedle těch patnáctek 😖 😲 . A taky je pravda, že už jsem se stihla vyřádit předtím.

Jani cori- v lese dneska muselo být super. Byli jsme dopo s maminou a kočárem u tetky, a zpáteční cesta kolem poledne, podél hlavní cesty, fůůůj, tekla jsem jak nanuk 😝 😝 😝 . Počkám až se Vojta probudí a jdem do vody.

Nadi - mám dotaz. Psala jsi tady že jsi dělala malé k obědu kuřecí jatýrka, tak bych chtěla poprosit o recept 🙂

dzej
autor
14. črc 2009

ty zahrady vám závidím. Já když nechám malou po bytě bez plinky, tak je hned počůráno, pokakáno 😔
Já musím na zahradu jezdit ke tchánovcům a někdy nemám náladu. 😒 Malá už začíná taky konečně jíst normální jídlo, tak jsem ráda, nechci do řecka tahat skleničky 😀 😝

nadik
14. črc 2009

sajmon: ahoj jo psala, ale dost mě tu stím vypískaly další maminy tady tedy né, byla to jiná diskuze 😀 .
Dělám je jednoduše cibulku zpěnit na oliv. oleji pak přídám pokrájená omytá jatýrka, orestovat trochu drceného kmínu a podliju vodou dusit tak 30min zahustit hl. mouka s vodou a trochu soli, aby nebyly hrudky a aby to mělo chuť a je hotovo. K tomu jeden den rýže druhý kolínka. Dělám to tak 1x za měsíc a fakt to zbožňuje a i mě to chutná 😉

nadik
14. črc 2009

Jani kdy a kam razíte do Řecka? Taky to tam miluju, ale letos do ciziny nejedeme.

dzej
autor
14. črc 2009

Nadi a proč tě vypískaly? Kvůli tomu, že vnitřnosti se jíst nemají?? Já jatýrka mïluju, dávám tam ještě smetanu. Ale je fakt, že malé jsem to ještě nedala.

nadik
14. črc 2009

No já smetanu taky zvažovala, ale ko jater jsme jí nedala ale kuře na paprice s trochou smetany jí dávám v pohodě.

nadik
14. črc 2009

No byla to diskuse myslím strava po 1. roce a jedma maminka si tam stěžovala jak jí 1,5 roku starý chlapeček nesnáší maso a tak mě napadlo jí napsat zda zkoušela játra a ona hned bléééé takový hnus bych dítěti nikdy nedala.... tak mě to docela naštvalo, je to zdravé a ani se pak nedivím,že jí malej špatně jí. 😠

nadik
14. črc 2009

Holky tak kde jste? Já si tady vedu monolog 😉

dzej
autor
14. črc 2009

Aha ... no jo, občas to tu někdo nebere jako diskuzi 😔 z toho si nic nedělej. 😉 Já jsem dávala fotky tak tu nejsem. 😀 ted se chystám se psem a vypadá to na letní deštík 😀 to je super

sajmon113
14. črc 2009

Tak jen v rychlosti.
Nadi, my s manželem taky játra zbožňujeme a dělám je úplně stejně jak jsi to napsala. Myslela jsem že jí to upravuješ nějakým dětským způsobem. Tak mu to tady zkusím dát. Já se takových věcí nebojím. Radši dávám Vojtovi zkusit všechno. Teď mu to dávat nebudu a pak si na to bude špatně zvykat. A je fakt, že je hodně masový. Ale v tomhle věku maso potřebujou mít téměř každý den. Je to důležité pro vývoj mozku. A játra mají taky velký obsah železa. Už má přes rok tak mu to nemůže ublížit. Nedoporučujou to těhotným a do jednoho roku, takže po v těhu a při kojení jsem to nejedla, ale teď téměř každý týden. A vůbec, takové mamině která řekne na jídlo fuj nebo bléé, bych dala pár facek 😠 😠 😠

Jani - řecko závidím. Kdysi jsem tam pracovala, a totálně se do něj zamilovala. Kam jedete?

dzej
autor
15. črc 2009

Simčo my jsme taky masoví, malá ho má 6x týdně. 😀 Já dávám taky vše, teda kromě kravskýho mlíka, čokolád, oplatků, párků atd... vše, ale s mírou. Pokud někdo říká blee tak se nedivím, že dítě pak nejí, ony to dobře chápou..já když se zatvářím kysele, tak malá nechce jíst a když se usmívám a říkám mnam tak baští (i když já bych to třeba nejedla 😀 ) Vidíš, to jsem ani nevěděla, že játra mají železo 😉
No čekáme na last...ale chceme Zakynthos. Pro děti prý ideal 😀
My byli dnes na prevenaru, jsem netušila, že už je tak vnímavá, jen jsem jí položila na ten stůl kde dr očkuje a to bylo řevu ☹ tak musíme být doma, k vodě až zítra 😢

dzej
autor
15. črc 2009

holky, tak jak s tím srazem?? Jestli se nepletu tak je tu Hodonín, Brno, FM, Třinec, Rychnov,Praha...jsem si říkala jestli byste nejely třeba do těch Křižánek jak jsme ted byli., je tam 6 pokojů s wc....a moc pěkný pro děti

petronilla
15. črc 2009

Ahoj holky 🙂 🙂 🙂
to je fajn,že se máte všichni dobře a že jste snad fit 😉 ,u nás vše při starém,jen se asi blíží nějjaká bouřka 😕 .
Adélka je opice pořád stejná,ani pád z židličky ji neodradil od dalších kaskadérských kousků 🙂 .
Jani-cori-mě to ranní brzké vastávání taky zmáhá,už večer se těším,že si dám ráno probouzecí kafíčko 😅

jani-dzej-gratulujeme k chůzi 😉 ,to je fajn,že jste si užili výlet a s tím srazíkem,už by jsme ho měly naplánovat,máš nějaký okaz na ty Křižánky?Jinak by to bylo určitě super!!!! 😵 🙂 .Hlavně nějak vymyslet termín,aby vyhovoval všem 🙂.

Simčo-včera jsem si na Tebe vzpomněla-byli jsme u našich na zahradě se koupat a Aduš nejenže se asi 100x počůrala a oznámila to slovy "jé koukej.."a dívala se jak jí to teče po nohách a ještě se v tom ráchala,ale už pořídila i hodit na trávu bobek 😀 .

Nadi-játra máme taky rádi,Adélka už je taky měla a šmakovaly jí 😉 ,vyprdni se na takový řeči ostatních 🙂

nadik
15. črc 2009

Ahojky no srazík nějak se to zamluvilo, no Jani pošly prosím odkaz na ty Křižánky jo?

sajmon113
15. črc 2009

Jani já jsem byla na Kefalonii. 4 měsíce jsem tam pracovala a užívala si mladá léta 😎 . Pak jsem tam byla ještěna dovolené. Je to kousek od Zakynthosu, tam jsem byla na výletě a je tam taky nádherně. No prostě řecko no. 😵 😵

Holky s tím srazem to asi u mě bude problém. Já bohužel nemůžu manžovi na tak dlouho uzmout auto. Potřebuje ho pro práci každý den. A navíc ani nevím jestli by mi Vojta vydržel tak dlouhou cestu, ještě nemáme vyzkoušené. Uvidíme teď jak pojedeme stanovat, je to něco přes sto kilásků.

Peti - to ti Aďa už tak hezky mluví? To jste teda šikulíny. My jsme zatím zvládli baba 🙂 , tak volá na mojí maminu. A pak hlavně zvířátka. Bobky už teď pořádně hlídám. Nebudu zbírat za psem i za synátorem 😠 😠 . Ale čůrání trénujeme. Akorát on zatím čůrá tak nějak nevědomky. Prostě pustí stavidlo a vůbec ho to nezajímá 😨 . Tak ho vždycky na to upozorňuju a pomáhám mu udělat oblouček a pak hrozně chválím, tak uvidíme jestli to bude mít nějaký úspěch. 😝 😝 😎

Vojta chrní, oběd mám hotový tak se jdu rochnit do bazénu 😎 😎 😎 . Papa

nadik
15. črc 2009

Tak nám se to taky konečně vybralo a po dlouhém dešti a bouřkách svítí a páli sluníčko. Bazén bohužel u nás už 14dní napuštěn, ale dosud neotestován ☹. Já tento týden nemůžu a manža chodí dlouho domů. Jinak dnes jdu dát s pánem bohem a šťastnou cestu našim, letí na Kanáry a jak denně vidím ve zprávách furt nějaké problémy s letadly či pády mám celkem strach. Tak zatím čekám až čertice vstane dáme sváču a razíme.

cerstvamama
15. črc 2009

Ahoj holky, byli jsme ted par dni pryc, takze i bez netu. Ja se ted vratila z kina. Byla jsem na Ice age 3. Pred tim jsem si zasla do Mekace na hranolky a vedle sedela rodinka - asi tak 6 mesicni mimi sedelo v nakupnim kosiku, rodice si ho nevsimli a kdyz protestovalo tak ho umlceli hranolkou. Musela jsem odejit. Jinak se nam na cestach Adelka rozchodila, uz nechce pochodovat kolem nabytku, ale pekne za ruku a kam si sama ukaze. Musim ji co nejdriv koupit boticky. Jdu spat, zitra vas musim docist. P.S. Pro zmenu obe s Adi bojujeme s rymou.

sajmon113
15. črc 2009

Téééda, začínám se docela těšit na tu dovolenou, snad se tam taky rozchodíme. Dneska jsme buď seděli v bazénu, nebo lítali po zahradě se sekačkou. Všichni tři. Manžel kosil doopravdy, Vojta ho napodoboval a já musela být jako doprovod 😠 😠 😠 😀

S těmi letadly je to mazec. A hlavně je to voda na manželův mlýn. On nechce o dovolené letadlem ani slyšet. 😠

Je tu docela solidní bouřka, to bude zase noc, v ložnici střešní okno, tak ho musím mít zavřené a teplota skoro 30, no fuj. Tak to jdu zkusit. Dobrou

petronilla
16. črc 2009

Dobré ranko 🙂

Simčo-Aduš nějak extra nemluví,nejdeší slovní spojení je "koukej,tady je ba,ba "-jako pes 😀 ,ale už říká pár slov-ahoj,houpy,mňam,táta,máma,Áda,hají,není,haló,pípi-to znamená,že chce psát 🙂 ,čiči a možná ještě něco,ale už si teď nevzpomenu,ona meleč pořád něco,děsím se,až začne fakt mluvit 😀 .A s tím chozením-mně obě děti začli chodit v 10 m.a to byl teda mazec,říkala jsem si,zlatě,když leželi,rozum neměli,opatrní nebyli,no bylo co hlídat 😉.

Nadi-jak doletěli vaši?Naši mají letět 3.8.s Adamem do Řecka,ale radši si ty katastrofy moc nepřipouštím,víc se o děti bojím v autě 🙂 .

Mončo-tak ať jste s Adi brzy fit!!!S tou hranolkou to je teda šílený,ale mám podobnou zkušenost s jednou "matkou" ze školky-ta se mi chlubila,že dává své holčičce ve 3 měsících Brumíka!!!A ještě dodala,že kdyby to věděla dr.tak se zblázní 😒 a že jí teda většinou nedává i tu čokoládu co v tom je,páč je ještě malá 😕 😠 ,no a když byl holce rok,tak už jezdila v kočárku s párkem 😲 ,chudák malá,ta má teda zaděláno ☹ .

Jani-dzej-koukala jsem,že jste měli v Brně vodu,jak je u vás?

Tak hezký den všem,Aduš už šla zase spát,vstávala v 5 😝 a odpolko se půjdem asi koupat,vypadá to venku na vedro 😎.

ivulinda
16. črc 2009

Naše princezna už taky umí pár slov říct a moc hezky,ale chytá se každého slova což je dobře 😀 co jinak? jak to máte s deštěma u vás?u nás včera lilo jako z konve a buřilo taky slušně

dzej
autor
16. črc 2009

ahoj holky, tak my včera trpěly doma, byl děsnej pařák, tak jsem malé napustila aspon bazenek na balkoně. Dneska už je OK tak valíme na koupák.
Peti no i v úterý i včera byly hrozný bouřky, my to nijak nepocítili, bydlíme v 8 patře, ale slyšela jsem pořád houkat hasiče, takže domky asi zatopený u řeky byly. ☹ ☹ je to podivný to počasí.
Ty letadla...je toho ted hodně, ale já si říkám, kolik těch letadel lítá a spadlo jich pár. Autonehod je podstatně víc. takže pořád myslím, že letět je lepší než jet autem k moři, ta šance, že přežiju let je mnohem větší
😀 snad 😀 😲
tady je ten odkaz http://www.krizanky-vedvore.cz/ ale léto je uplně plný, takže spíš až na podzim.

Hezký den holky 😵

sajmon113
16. črc 2009

No ženské kde se flákáte? 😠 😉

Dneska bylo krásně, ale to teplo ubíjí. I Vojta byl unavenější. Ale to spaní v ložnici, je teď spíš za trest. Včera i dneska jsem ho nechala už jenom v plínce, a plínkou trochu přikryla i přes nohy, a před chvilkou jsem se na něho bylo kouknout a je zase úplně zpocený. Už jsem přemýšlala, že se přes ty vedra přestěhujeme spát dolů do obýváku 😲 .

Jani ten penzion je nádherný, super prostředí a vůbec jsem na takový styl ujetá. Jinak já razím taky tu teorii, že autonehod je víc a pořád mi letadlo připadá jako nejbezpečnější. A především je to nejrychlejší. 🙂

No a s tím mluvením, prý jsou kluci pomalejší. Vůbec jsou prý holčičky rychlejší, dříve chodí atd. Tak nevím. Ale žbrblat umí. Dneska jsem vysávala a snažil se přeřvat vysavač takovou tou svojí hatmatilkou. Až jsem se rozesmála nahlas. Jo a naučil se houkat jako sanitka. Teď v těch vedrech jezdí a houkají v jednom kuse, tak to opakuje 😀 Jo a ještě jednou mě dneska překvapil. Seděli jsme na zemi a hráli si s autíčkama, na chvilku jsem se otočila na televizi a on mi začal autem jezdit po zádech 😲 😵

No nic, jsem toho zase nakonec nakecala 😀, jdu do studené sprchy a pak se saunovat do ložnice 😝 😝 😠 😠