Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cori
9. lis 2010

@cerstvamama přidávám se s přáním všeho dobrého, hlavně to zdraví, štěstí, brzo rostoucí bříško a krásné oslavy 😉
Moni, tobě tak Adélka hodně kašlala? Co nakonec zabralo? Kája ted chytá dávivé kašle v noci 😒, teda se nám to tu nějak baciluje a to MM odjede na školení, to bude doma bojovka 😨

@dzej jakové máš to světýlko? Nemáš někde obrázek?
@muminek tak to byla prima oslava, ty seš taková zapálená zumbistka? či jak to napsat? ale vypadá to dobře, jen u nás je to v blbý čas (pro mě) zrovna jak uspávám děti, tak bohužel, třeba za rok 😀

dzej
autor
9. lis 2010

ahoj holky.
Moni jj jsem myslela rodičák - mateřskou 😀 Evi, tak to jsou super dárky...hlavně žádný blbosti. A ta mikina to bude bomba, akorát až na jaře, ne? Už jste zazimovali, ne?
@cori Jani a co ten rotavir? Jak je Ondráškovi?

obrázek světýlka bohužel nemám, leda že bych ho vyfotila...odkaz asi taky není, no možná zkusím něco najít, třeba je..ale vím, že na to, jaká je to super věc, tak není moc známá.. je to normálně v zásuvce, vypadá to jako žárovka, přes den nic, a jak se setmí tak svítí takovým příjemným světýlkem, takže když jdeš v noci na wc tak nemusíš svítit. A klidně to můžeš vytáhnout ze zásuvky a svítí to celou noc...my to mále ale v zásuvce pořád, jen když si vzpomenu, tak to vytáhnu, aby se to vybilo samo...

Já si jdu dát víno na Mončino zdraví 😉 😵

cerstvamama
9. lis 2010

@cori Jani, díky moc za přání. Hlavně to pupendo kdyby vyšlo. Adélka kašlala hrozně, bála jsem se jestli nemá tuberu. Ale spíš to byl vlhký kašel. Šly jsme k doktorce a ta jí něco napsala. Tady se ty léky jmenujou jinak než v ČR, takže ti moc nepomůžu ☹ Akorát jedny kapky jsou stejný, Tantum verde. A pak měla Revigrip.

dzej
autor
9. lis 2010

jo jsem zapomněla na ty muffiny..uplně jednoduchý...hrníček hladké mouky, 1/3 hrníčku třtinového cukru, 1a1/2 kávové lžičky prášku do pečiva, 5lžic rozpuštěnýho másla, lžička medu. 2 přezrálý banány nebo dávám borůvky. Hrst vlašských ořechů nahrubo nasekaných, popř. nasekaná čokoláda. Ovoce se smíchá (banány rozmačkat na jemno) s medem a máslem pak se do toho vmíchá to ostatní. No dáte to do muffinových formiček a na 200st pečete asi 15min. 🙂

cerstvamama
9. lis 2010

@dzej Mufiny vypadají lahodně. Taky si něco naleju, svoje už jsem si odběhala. Snad mě to nepoloží. Tak nazdraví! Jo a to světýlko vypadá jako šikovná věc, jakto že to nemá pořádnou reklamu aby to lidi kupovali? 😀

cori
9. lis 2010

@dzej díky za optání, Ondráškovi je hej, on má jen víc pokakaných plenek a opruzenou prdelku 😒 (moje chyba, chtěla sem ušetřit a koupila levné pleny v Tescu a děsně se oprudil, ted to dáváme dopucu, tak tím trpí ais nejvíc) jinak na něm známky nemoci či nějakého toho rotavira znát nejdou, naštěstí neblinká a nehorečkuje, tuk tuk.
A kolik to světýlko stojí?
Práívě přemýšlím - necháváte dětem v pokojíčku přes noc nočník? nebo vydrží celou noc nečůrat? či si dojou na záchod?
@cerstvamama Kája má právě dráždivý, u dr. sme byli - rovnou s Ondrou, na průduškách nic nemá, mám dávat dál sirup na kašel a osávat soplíky a kapat, jen to nějak nezabírá 😠 , už ot má asi podrážděné, tak se z toho zakuckává, ale teda dost 😠

dzej
autor
9. lis 2010

@cerstvamama jj nazdraví ..ať slouží 😵
Moni, já nechci kecat..ale myslím, že se zabývají jinýma věcma a toto vyrábí jako doplněk, takže je to neživí, proto asi nepotřebují reklamu. Ale fakt nevím, si to tak myslím 😅 Jinak prý v obchodě s elektrem se to sehnat dá..třeba Pellar to prodává 😉

dzej
autor
9. lis 2010

@cori Jani, tak to je super, že má tak "pohodový" průběh .. snad ho to brzo přejde. No a s těma plinkama..no to je pech ☹ tak mažeš bepanthenem?
Jani, já nevím, kolik to světýlko stojí, ale myslím tak max do 200kč a myslím, že jsem to hrubě nastřelila...
Sabula spí celou noc a čurá až ráno..a někdy, když toho fakt hodně vypije před spaním, tak se vzbudí a zavolá, že chce čůrat nebo dojde pro mě... nočník jsem už uklidila a chodí jen na wc...máme tam to menší prkýnko..

dzej
autor
9. lis 2010

@cori Jani, zkus jitrocelovej sirup...mám dobrý zkušenosti...a ten bio je už od 6měsíců....

cerstvamama
9. lis 2010

Adélka chodí čůrat ve dne na velký záchod. V noci má u postele nočník, ale musím asistovat. Většinou jde před půlnocí, to jsem ještě vzhůru. No a pak ráno když se vzbudí na mlíko. Na ten jitrocelovej sirup jsem taky slyšela samou chválu.

cori
9. lis 2010

@dzej jitrocelový sirup? na ten kašel, uvidíme jestli ho tu mají 😅 , dík za tip
jj malý je naštěstí docela v poho, jen musíme hlídat plínky, aby v tom chvíli nebyl, koupila sem mu na opruzeninku ted Sudocrem a Imazol (či jak se to jmenuje) Bepanthen už až tak nezabíral, tak to musíme střídat...

cori
9. lis 2010

tak dožehlila sem, teda pro dnešek a padám za vlast 😉 brou noc holky 😉

cerstvamama
9. lis 2010

@cori Já nedám dopustit na Rybilku. Ta je na opruzeniny hotový zázrak!! Dobrou noc.

cerstvamama
9. lis 2010

@dzej tak jsem videla ty Preslapy a zacina to byt cim dal divnejsi 😝

muminek
10. lis 2010

@cori na zumbu chodím 3 týdně. A jednou za měsíc máme v sobotu pártý 2 hodiny.
Jitrocelovej sirup se prodává i u nás a hodně lidí si to chválí.
@dzej tu mikču jsem moc chtěla ale když jsem slyšela kolik stojí tak mě přešla chuť že bych si jí koupila. A přece jsem se dočkala. 😀
Jinak Martínek čůrá před spaním pak před půlnocí a pak někdy k ránu. Nočník mám u postele a taky musím asistovat. 🙂 A vůbec se nechce výlízat z postele. 😖

dzej
autor
10. lis 2010

ahoj holky 😵

tak jsme se dneska byly podívat se Sabinkou na nový lyžáky a musím říct, že mi jde z toho hlava kolem 😀 Tolik typů, značek, provedení..no mazec.
@cori Jani, tak ten jitrocelovej sirup mají v každé lékárně a když ne, tak ti ho objednají...není to nic neobvyklýho 😉

@muminek Evi, no jasně...originály jsou vždycky drahý.... ale tak když máš ty narozky 😀 obleč si ji a ukaž photo 🙂

@cerstvamama strašně ty díly natahují, že? A přijde mi, že mě to nepobaví, ale spíš rozesmutní..vím, že je to běžně ze života, ale tak můžou to trochu zlehčit... mě se ted líbí Dokonalý svět...tam se směju pořád. Dneska budu koukat.

muminek
10. lis 2010

To je naše párty 😀 Jestli pak mě najdete 😀 😀

cerstvamama
10. lis 2010

Ahoj holky, tak ve školce vše proběhlo nad očekávání dobře. Adi se se mnou s klidným srdcem rozloučila a já radši rychle zmizela, aby si to nerozmyslela. Odpoledne při příjezdu pro ní jsem se chvilku bavila na chodbě s učitelkou. Říkala, že Adélka trošku plakala, ale pak už byla ve třídě a hrála si. Celý den jim tam prý něco vykládala, ale nikdo jí nerozuměl 🙂 Když jsme si s učitelkou všechno řekly tak se najednou ve dveřích objevila rozjařená Adélka a zavolala "Ahoj mámo" a vyřítila se ke mně. Jedna paní jí ještě obouvala a Adélka jí pořád něco vykládala. Nakonec ta Rumunka řekla "ahoj" a šly jsme (asi se dřív oni naučí česky než Adí rumunsky). Po školce měla Adi výbornou náladu, pořád si prozpěvovala a tančila takový divoký taneček. Taky mi vyprávěla, že nosila panenku a bacala holčičku (což má ode mně přísně zakázaný!). Zřejmě si uměla říct i o záchod, protože mi nedali domů žádný počůraný věci. Včera večer jsme to tu totiž trénovaly v rumunštině. No a teď večer se mě ptala, kdy už půjde do školky. Tak paráda, mám radost, že se jí tam líbí. @muminek Opravdu jsem se snažila, ale v tom mraveništi jsem tě nenašla. Je to docela velká akce, co? @dzej Taky se těším na Dokonalý svět. Dnes jsem hotová, nejdu ani cvičit. Ty lyžáky jsi vybírala pro sebe nebo pro Sabinku?

cori
11. lis 2010

@cerstvamama jé Moni, tak to je supr, že to malá zvládla tak dobře a co tys dělala s volním časem? 😅 je fajn, že zvládá i to, že se tam mluví v jiné řeči, vy ji vlastně rumunsky ani neučíte, že?

@dzej tak dokonalý svět můžu taky, je to fakt dobrý seriál na pobavení 😉 a Jituš je fakt šikula, ta role jí sedne.

muminek
11. lis 2010

Moni tak blahopřeji Adélce jak zvládla školku jen aby jí to vydrželo. Martínek už začal protestovat tvrdí že tam nemůže že ho bolí furt ta ruka. A dneska se mu pustila z mosu zelená rýma tak že zítra taky nic.Tak snad v pondělí.

cerstvamama
11. lis 2010

@cori Včera jsem celý dopoledne uklízela a dneska jsem jela na naše pravidelný česko-slovenksý kafe. Poprvé bez Adi a náležitě jsem si to vychutnala. 🙂 @muminek A co se stalo? Neměl Martínek nějaký špatný zážitek? Dneska má svátek, tak mu přejeme vše nejlepší. Holky, ještě mažete denně dětem celý tělo po koupání? Pořád to dělám ze zvyku od miminka.

cori
11. lis 2010

@cerstvamama tak to věřím, že sis to vychutnala 😉
Já teda malou už tak často nemažu a asi ani ne celou, malého jo, Kájce spíš ruky, nohy - dle potřeby a pusu tu jo 😅

muminek
11. lis 2010

@cerstvamama tak to věřím já si první kafé bez MArtínka taky vychutnala. Ve školce se mu asi nic nestalo. Jen je prostě umíněnej. Martínka už nemažu jen když mě příde vysušenej tak naliju olej do vany. 🙂

dzej
autor
11. lis 2010

ahoj holky,

@muminek Martínkovi vše NEJ k dnešnímu svátku 😉
@cerstvamama Moni, lyžáky jsem chtěla pro sebe...Sabince až příští rok 😵 To je super, že to Adélka tak krásně zvládla ve školce. Je šikulka.

Evi, ono se právě říká, že když ty děti tam nechodí každej den, tak je to pro ně horší, že si těžko zvykají, tak asi to Martínkovi nevyhovuje.

Já jsem ted přijela z města, měla jsem od SOlivera pozvánku na VIP shopping 😅 s občerstvením a slevama, tak jsme tam s kamoškou jely, akorát jsme nic nekoupily, docela dost lidí tam bylo. Tak jsme si pak daly aspon v KFC bsmart a pokoupily v jiných obchodech 😀
Zítra už finišují v baráku s elektřinou, vymění nám ještě doma ty bytový telefony a zvonky a hotovo. Tak jsem ráda.

Jo a když koupe Jirka (6x týdně), tak maže Sabinku poctivě celou, když koupu já, tak to většinou odfláknu a natřu jen tvářičky 😀 😔

Dokonalej svět byl včera naprosto super 😀 😀 Hezký večer holky

ivulinda
12. lis 2010

Moni to si reagovala na mě s tím příspěvkem co jsem psala janici20???

ivulinda
12. lis 2010

dzej nemyslela jsem to špatně akorát naše děti jsou už daleko větší!!

ivulinda
12. lis 2010

Holky prosím vás od kdy může dítě mít podsedák v autě??podle čeho to je?je to podle výšky,váhy nebo čeho vlastně.Adi má už málo místa v sedačce

dzej
autor
12. lis 2010

@ivulinda ahoj Ivi, jak se mate? Ty parametry jsou dany ze zakona. Podsedak je snad az od 8let myslim. Autosedacka je do 36kg a az pak podsedak. Myslim,ze je tu i o tom tema,tak koukni.

dzej
autor
12. lis 2010

☹ mě dneska děsně bolí hlava..a to máme jít večer na svatomartinskou husu 😢 chjo..jestli budu zas pod práškama tak to bude o ničem. Ted tady vrtají tu elektřinu, malá kupodivu spí...tak uvidíme na jak dlouho to bude.