Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
17. kvě 2011

Taky radši plavu v moři 🙂 Zatím žádný zprávy o synovci, takže to asi ještě probíhá, ségra rodí normálně.

muminek
17. kvě 2011

Já chci taky plavat v moři 😀 😀 😀 😎

dzej
autor
17. kvě 2011

tak to mi holky věřte, že já taky 😀
jsem si koupila brusinkový frisco, ještě jsem ho neměla a je teda výborný!
🙂

cerstvamama
18. kvě 2011

Mňam, frisco bych si teda taky dala. Jdu balit, a chvilku vyjíždíme do Moldavska, tam to bude horší s netem tak nevím kdy se dostanu na MK. Novinka - včera před půlnocí se ségře narodil chlapeček, měl 4080g a 54cm 🙂

muminek
18. kvě 2011

🙂 @cerstvamama Moni moc gratuluju k synovcovi Hlavně že jsou zdraví, ale míry má pěkný 😀 😀 😀 Ty jo Moldávie tam chce furt jet Tonda, ale jedou směr Albánie. 😎
@dzej Jani to frisko je suprový včerá jsem ho měla na grilovečce. Už ho máme u hospodě asi měsíc. Moni doporučuji jedno bys mohla?

cori
18. kvě 2011

@jajabmw něco podobného máme celou zimu, ten kašel v noci je, jak stékají hleny, sice rýmu mít nemusí, ale hleny má. Nám na to pomáhalo rozstříkávat noc, aby rýma šla nosem ven a cibule s cukrem, ted teda máme jednou za čas 2 denní kašel - taky suchý dráždivý a na to nám nezabírá skoro nic 😠
Na ten noční jsme dostali - Stoptussin a ditiaden na zklidnění, ještě jsem dávala jitrocelový sirup na noc a nakonec nejvíc zabral sirup na alergickou rýmu Auerius - či tak nějak, ale ten je na předpis.... A rýmy se už nemůže zbavit delší dobu 😠

Jinak hezkou středu všem.

@cerstvamama tak Adélka už má bratrance, jupí a prvního nebo už je Vás víc? a už vybíráte jména?

cerstvamama
18. kvě 2011

@cori Bratranec je první, ale má už sestřenici. Jméno máme zatím pořád jen pro tu holku - Matylda. 🙂
Aerius máme taky a myslím,že taky u nás zabral jako jediný.
@muminek V Moldavsku mají úžasný vinný sklepy - velký jak nějaká vesnice, jezdí se v nich autama. A to víno a šampíčko.... 😝

muminek
18. kvě 2011

@cerstvamama Moni kvůli těm sklepům tam chce hlavně jed. A jak se malej vůbec jmenuje?

muminek
18. kvě 2011

Tak si představte Martínek chytl střevní chřipku a já jdu jako zítra poprvé do práce. ☹ ☹ ☹ ☹
CHjo už jsem z toho hotová a to si nedovedu předstasvit že to chytnu taky ☹ ☹ ☹

dzej
autor
18. kvě 2011

ahoj holky

@cerstvamama Moni, užijte si Moldavsko. A kdo bude ochutnávat v těch sklepech, když ty nemůžeš? A Adi jede taky? Už přijela i mamka?

@muminek Evi, no to máte teda blbý...takže je Martínek doma? A kdo ho zítra pohlídá? Si vem už ted preventivně endiaron....

@cori Jani a ted už jsou děti dobrý? A jak se vám bydlí? Už jste dokonale zabydlení? Všechno funguje jak má?

já dnes měla lítací dopoledne, vyřizování po úřadech a pak na baráku. Musím už nachystat nákresy kuchyně a koupelky, chtějí začít dělat rozvody.... No a pěkně mě bolí hlava, tak ted přemýšlím, jestli je to z toho, že jsme dopoledne málo pila, nebo že se žene nějakej déšť 😖

cori
18. kvě 2011

@dzej ahoj Jani, jj krapet rýma, ale to už se snad ani neřeší 😉 , před chvilkou jsem z nich byla KO, děsně ječeli a pištěli a vztekali se, všechno špatně... ale po dlouhé době spí oba zaráz, to už se teda dlouho nestalo...
Ale dávají mi zabrat, šak sem snědla už čokoládku na uklidnění 😀 Kája je děsný vztekloun, po dobrém se k ničemu nedopídíme, jen když zvýším hlas, tak občas poslechne.Někde něco dělám špatně - Kája zásadně nepozdraví, neodpoví na otázku, nekomunikuje, jak není něco po jejím tak se vztekne, ale hned tak jí to nepřejde 😠 bohužel už aj Ondra začíná být jak papinák, ale zatím ho to rychle přechází, ale asi jak mu ted rostou zuby a nemůže se rozchodit, tak je nevrlý a protivný každý den, takže jsem ted často vyštavená z tech jejich ječáků, hrát si společně - nadlický výkon, procházka - děs běs (ondra nemá rád jízdu kočárem, jen rychlé přejetí zvládáme) nejvíc se zabaví venku - na písku, v hlíně a tak 😅
Tak ani nevím jestli vůbec plánovat dovolenou, když je Ondra necestovatel - i to auto mu nesedí, Kája to zvládá... chjoo... tak sem si trošku ulevila, je to blbé, ale doufám,že nám v tomto školka pomůže - Kája se dostane mezi vrsteníky - beze mě, takže se naučí novému řešení situací, ale asi to bude ze začátku dost boj, sice se tam těší, ale jí chvilku trvá než si zvykne na nové prostředí a začne komunikovat a konečně budu mít i víc času na Ondru...
@dzej a jak vy a školka? nějak se to hnulo?

dzej
autor
18. kvě 2011

@cori Jani, Sabinka dělá taky často uraženou a vzteklou, přesně jak píšeš ty. A někdy pomůže jen dostat na zadek. No máš to hodně těžký, nezávidím ti... mně stačí jedno dítě, když se šprajcne, natož dvě 😀 Ta školka určitě pomůže, jak píšeš, naučí se jinak řešit situace. A hlavně tam si nedovolí se vztekat 😀
A zvládáte ted nějaký kroužky?
No my žádnej pokrok ohledně školky....mají nás zapsaný, že zájem máme a to je vše....kdyžtak bude chodit do soukromé na 2, 3 dny v týdnu....zatím to neřeším...

cori
18. kvě 2011

@dzej ach jo, to je mazec s těma školkama ☹
jj 2x týdně chodíme do Klokánku - zpíváme, vyrábíme - tam jsou hodní 😀 a s Kájou ještě do tančení, což je taky v poho, oni jsou ve společnosti hodnější - Kája skoro nemluví a Ondráška tam pořád někdo obdivuje, tak je taky klidnější 😀 😀 😀 , ale jak jsme sami, tak je to bojovka, musím na ně něco vymyslet nebo budu za chvilku z těch čokolád jak kula 😀 😀 😀

dzej
autor
18. kvě 2011

@cori Jani, tak je super, že tam ten kroužek aspon máte... 😉 Já si myslím, že ty děti od 3let fakt školku potřebují..prostě jim už nestačí, co měly dosud. Na Sabince to vidím, proto ji chci taky už někam dát. Čokoláda je taky můj velkej kamarád 😀 Ted jsme objevila limitovanou letní edici Ritter broskev maracuja jogurt a ta je výborná 🙂

cori
19. kvě 2011

@dzej jj to máš pravdu, taky na Kajce pozoruju, že už potřebuje ty vrstevníky, začlenění do kolektivu je fakt potřeba, ač sice chodíme do různých kroužků, ale všude je se mnou a oni už fakt potřebují být sami a otrkávat se. Přijímat nové autority a učit se dětské "džungli" 🙂
Asi to u nás bude ze začátku bojovka, ale tak snad to zvládnem.
A kolik u vás ty soukromé školky stojí? Stejně má Brno děsný systém... fakt nechápu, že i ty menší města v tom mají větší přehlednost... To by stálo za to se i na město ozvat...

dzej
autor
19. kvě 2011

@cori no Jani, popsala jsi to perfektně. Dětská džungle ..... 🙂
V Brně jsou různý ceny školek. Od 5000 do 15000Kč. Zatím jsem se moc o to nezajímala, takže nevím, proč jsou tak velký cenový rozdíly.

muminek
19. kvě 2011

Ahoj holky, tak dneska jsem to zvládla snad to zvladnu i v následujíci dny. 😅 😅 Jsem ze všeho strašně vykulená 😅 Martínek to taky zvládl a už dneska ani nezvracel. Jen má průjem, ale v noci se ve tři celej pozvracel i naše postele. ☹ ☹ ☹ ☹ Tak jen peru a žehlím a převlíkám 😖 A ktomu musím vařit a starat se o Martínka.
Tak dobrou 🙂 🙂 🙂 zítra

dzej
autor
19. kvě 2011

@muminek jéé Evi, tys byla poprvé v práci,že? Jaký to bylo? A kde byl Martínek? A Martínkovi vše NEJ NEJ k narozeninám.....

muminek
20. kvě 2011

@dzej Jani v práci divný a hrozný. 😖 😖 😖 Jsem celá na rozpacích 😖
Martínek děkuje 😀 😀 😀
Jen aby mu už bylo líp.

dzej
autor
20. kvě 2011

ahoj holky
co máte v plánu na víkend? Chtěli jsme něco podniknout, ale mají přijít přívalový deště, tak nevím nevím...

@muminek Evi proč je to hrozný? Je ti smutno, nemůžeš si zvyknout? Nebo práce je špatná? Ono to chvíli trvá, než se do toho všeho dostaneš.... A Martínkovi je pořád blbě?
Holky, dáváte už dětem všechno na jídlo?? Já jsem se dneska zděsila, když Sabinka snědla docela hodně česnekové pomazánky s majonézou. Normálně si otevřela ledničku a začala se ládovat... snad se z toho nepo.... 😝

muminek
21. kvě 2011

Martínek 3 roky

dzej
autor
21. kvě 2011

@cerstvamama Moni, vše nej k dnešnímu svátku 😵

cerstvamama
21. kvě 2011

Ahoj holky, už jsme zpátky z Moldavska. Zase vybaluju a peru, pořád dokola. Jani, díky za přání. Muminek - taky se přidávám s přáním k Martínkovým narozeninám. Co v práci, trochu se rozepiš 🙂

muminek
22. kvě 2011

Ahoj tak oslava je za náma Martínek dostal kupu dárků a právě kouká na DVD šmoulové co dostal. Jsem úplně hotová. O práci až zítra jak dojedu z práce. Snad to bude zítra lepší 😅 😅

dzej
autor
22. kvě 2011

ahoj holky....
tak my jsme dneska měli vystoupení s Yamahou. Bylo to super, Sabinka vůbec neměla trému, krásně se na podiu předvedla. Všechny děti byly moc šikovný 😵 Trvalo to asi 10minut.... ta naše část. A ani babičky neudělaly ostudu 😀 Jak se mi dostanou do ruky fotky, tak nějakou sem dám 😀
Jinak jsem docela opálená, dneska to pěkně peklo....byli jsme venku a zapomněla jsem se natřít... 😖

muminek
23. kvě 2011

Ahoj holky, @dzej tak to je super že se představení povedlo. A co Sabča hrála??? 😀
Včerá sluníčko opravdu peklo. Jsme měli aspoň oslavu na zahradě hosti odcházeli až kolem osmé. 😀
Co vám mám napsat o práci je to úplně něco novýho nemyslím že někam chodím ,ale dělám úplně něco jinýho než před mateřskou. A vůbec to neumím tak se musím všechno učit od začátku. A nemám tušení jestli se to naučím. 😢 😢 Tak že jsem ztoho dost špatná. 😖 😖

dzej
autor
23. kvě 2011

ahoj holky
To bylo hromadný vystoupení. Zpívaly a tancovaly děti na 3 písničky a my maminy tam byly na podiu s nima.
Evi..tak to nechápu... jak to myslíš, že nemyslíš, že někam chodíš? A co děláš za práci? Ty jsi dělala v nábytku, ne? A ted jsi uplně jinde? Proč nejsi na svým místě? To chce čas....vydrž 😉 @muminek

jajabmw
24. kvě 2011

Ahojky holky, tak jsem se sem konečně dostala. Máme teď tolik akcí, že nějak nestíhám a po obědě i chodím spát 😅 . Co já budu dělat až seženu práci, to je mi záhadou.
Krom spousty akcí je vše pořád stejné. Práce žádná 😢 ☹ a ani výhled že by nějaká byla. Angličtina super,baví mě čím dál víc a učitelka mě dokonce i chválí, že už se s ní snažím komunikovat převážně anglicky. Martínek je tento týden ve školce, takže mám konečně volno a můžu pořádně uklidit, nějak jsem to nestíhala a hlavně se mi ani moc nechtělo 😀 . Když bylo tak krásně, tak mi bylo líto i čas trávit uklízením.
Přeju Janičkám hodně zdraví a vše nejlepší k svátku a Tobě Moni dodatečně taky.

cerstvamama
24. kvě 2011

@dzej @cori Janči, přeju všechno nejlepší k svátku 😉

cori
24. kvě 2011

@jajabmw
@cerstvamama holky díky, já málem zapomněla že mám svátek 😀 , pořád nějaká akce 😅

@cerstvamama a tobě dodatečně taky vše nejlepší - pohodové těhulkování a prima zážitky s Aduš 😉