Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

sajmon113
21. čer 2009

cori - nohu máme asi 18, teda neměřila jsem ale botičky mají tohle číslo 🙂

cerstvamama
21. čer 2009

sajmon
Adélka je naopak dlouhá a celkově vzrozstlá 🙂 takže si dává načas. Ale nijak to nehrotím, zatím chodí kolem nábytku a až bude chtít tak se rozeběhne sama. Do chodítka jí nedávám. Chodí se židlí, strká jí před sebou jako berličku. Jinak ovládání, klávesnice, čudlíky na pračce, myčce atd. to je u nás teda taky největší lákadlo.
Botky má č. 19, ale dlouho jí nebudou. Tím že nechodí je zatím má jen na parádu do kočáru.
S vysavačem máme taky zkušenosti, Adélka měla kolem Silvestra nějaký zánět průdušek s šílenou rýmou. Od té doby jak jsem vytáhla vysavač a chtěla uklidit tak řvala. Časem se to srovnalo. Teď už je docela statečná.

nadik
Adélka má neštovice právě teď, chytla je od sestřenice a ta je chytla ve školce. Prosím tě, a jak to všechno zvládáš s tím úklidem? Já jsem taky dost pošuk, ale co se Adélka narodila jsem to trochu přestala řešit. Ne že by mě ten bordel neštval, ale nemám prostě sílu šúrovat. Nebo máte 1+1 a máš to za 5 minut vycíděný? 😀

Už mě to vedro trochu zmáhá, závidím vám vašich 16 stupňů nebo kolik to je. My máme 31 a je dusno. Večer už se blíží, juchů!!!

nadik
21. čer 2009

Ahojky my máme 19-20 do těch 19 je to taky tip ťop 😉

petronilla
21. čer 2009

Ahojky holky
Sajmon-taky vítej 😉
Zdravím vás po velké oslavě,počasí se nám nakonec vydařilo,nespadla ani kapka,Adélka měla velké obecenstvo,tak byla spokojená a taky přeplácaná-ani nevím,od koho všeho a co zobala,nicméně se pak poblila do pískoviště 😀 ,takže dobrý závěr oslav.
No a co se týká čudlíků,ovládačů a telefonů....to znám důvěrně,každou chvíli mi ta naše treperenda přešteluje pračku nebo myčku,až mi jednoho krásného dne prádlo vypere na 90 °C,tak už se tomu moc smát nebudu 😅 .V šuplatech v kuchyni neustále nacházím Adamovi autíčka a v její bedně zase vařečky,v šuplíků s mýma ponožkama tátovi použité trenky,které vytahá z koše na špinavé prádlo,minule jsem hledala její kšiltovku-po týdnu jsme ji našli v komoře v krabici na starý papír atd,atd,atd......... 😀
Botičky máme č.20.

Tak a jdu malou probudit,chrní od 15 hod,nebo s náma bude ponocovat 🙂

petronilla
21. čer 2009

Jo a Moni-Adam právě ve školce přišel do styku s neštovicema,ale bohužel je nikdy nechytl,tak nás to čeká až asi ve škole 😔 ,to je na prd,chtěla jsem,aby si to už odbyl a pak nezameškával.
No ale tomu neporučím 😉

sajmon113
21. čer 2009

cerstvamama - můžu se zeptat kde bydlíš? Já bych totiž zase brala těch 31 stupňu, mám hrozně ráda léto, ale to co je unás poslední roky se létem ani nazvat nedá. 😝

nadik
21. čer 2009

cerstvamama : no máme řadový domek 😀 jsem cvok je to nemoc...🙂 ale řeším hlavně podlahy máme psisko a z obýváku rovnou na terasu a do trávy a jak lítá sem a tam tak na světlé plovoučce je to furt vidět, teď jsme dali síťové dveře, tak je to lepší už pochopila,že musí čekat a neškrábe je. Jsem hrozný puntičkář byla jsem taková i v práci jak nebylo hotovo nešla jsem domů a to teď dělám i doma, jen stím rozdílem,že s mimčem není nikdy hotovo a je to furt dokola to samé. Naštěstí jsem s malou v patře v jejím pokoji, kde ona si hraje a já jsem na pc, tak to jde.

Holky nemáte některá zkušenost se zápachem v ústech u vašich děťátek? Malá mi dopolko vyzobala jahody z mističky te´d se brutálně posrandila a je jí cítit z pusinky, tak jsme šly vyčistit zoubky, ale furt to trochu cejtím.... snad to nic není ☹

cerstvamama
21. čer 2009

Peti
nějaký ti pošlu 🙂 Adélka je dostala po 21 dnech, už jsem myslela, že je mít nebude, inkubačka je přesně ty tři týdny

sajmon
napůl v Praze a napůl v Bukurešti

nadik
no tak v domku se musíš pěkně nadřít, to zachvíli akorát tak zkolabuješ 😲
se zápachem z pusy u prcka zkušenosti nemám a jahody jí nedávám, bojím se alergie, aby to neměla po mně ☹

sajmon113
21. čer 2009

cerstvamama - téééda, tak to musíte hodně pendlovat! máš můj obdiv. Mě trvá půl dne se nabalit, když jedeme někam jenom na jeden den 😝 .
nadi - zápach z úst taky neznám, jahody jsme už trochu zkoušeli, zatím bez reakce, i na kiwi, tak to asi bude v poho.
Jinak s tím úklidem, taky jsme na baráku tak vím jak je to přes léto. I kdybych vysávala 3x denně, bordel bude furt. se to nějak na těch nohách víc nosí. Ke všemu Vojta dostal k narozeninám pískoviště a tento týden jsme mu tam konečně sypli trochu písku, furt se hrabal v hlíně, tak je ten písek bezpečnější, bez ostrých kamenů. No ale vysypáváme ho i z plíny. Takže ho zouvám venku, i z ponožek a přesto se to nosí domů, takže potěš 😠 😠 😠

nadik
21. čer 2009

no už je to lepší taky jsem se stím doposud nesetkala. Alergická zatím vůbec na nic nebyla, tak jsem jí nechala ať papá jsou moc zdravý vitamíny a železo, no možná je to i shoda náhod měla jídlo ze skleničky což má taky málo kdy, tak se to asi sešlo. Z uklízení nezkolabuju, jsem za těch pár let už zvyklá, ale je fakt,že co jsem doma tak to víc žeru a je to únavné 😖.Ráda bych neřešila každý vlas na zemi, ale nevím jak to přejít bez toho abych ho hned sebrala. Manžel našemu bytečku říká sterilní laboratoř no to přehání samozřejmě. 😀 Ale je fakt,že jsem se brzy vrátila ke své postavě a to díky úklízení 😀 .

nadik
21. čer 2009

Už ale dosti otom, každý jsme něčím praštěný 🙂 . Chtěla jsem se ještě zeptat, zdali jste dali nebo přemýšlíte, že dáte očkování na pneumokoky?

nadik
21. čer 2009

Tak jsme vykoupaný a než jsem připravila pyžamko tak vyhrabala košík v koupelně a sahala do wc mísy jen tak tak než tam strčila i hlavu, ruce samozřejmě okamžitě v puse, ještě,že jsem jí sebrala zubní kartáček, protože by ho tím nejspíš vyčistila........ Je to normální?!... Já to nemám ským povnat, kamarádky mají děti starší a když jim to říkám, tak to prý jejich děti nedělali.

cerstvamama
21. čer 2009

nadik
Tak kartáčkem Adélka cídí spáry v koupelně, v koši v koupelně taky hrabe, do záchoda ještě nevlezla. Ale už ochutnala hlínu z květináče.
S tím uklízením jsem to nemyslela špatně, máš můj obdiv.
Pneumokoka jsme dali, za 14 dní jdeme na další dávku.

sajmon
Jde o zvyk. Napsala jsem si seznam a podle toho jedu když balím. Zatím to funguje a nemusela jsem nic řešit narychlo, jako že bych musela koupit postýlku nebo jídlo, protože jsem zapomněla 😀

Holky, už jsem doma z hospy. Bylo to lepší než jsem čekala. Šla jsem na pivo s dvouma chlapama. Takže jsem nejen vypadla, ale ještě jsem byla i v pánské společnosti, což v poslední době opravdu nebývám 😅

nadik
21. čer 2009

Jé tak to závidím, já se vždycky namlsám přes víkend,že někam jedem a pak zase dlouhý týden. Teď to bude druhý týden co máme rýmu a navíc kašel i ze spaní, takže paráda, další týden budem spíše v teple doma má být hnusně ☹ .
cerstvamama: vím,že jsi to nemyslela špatně v poho, já jsem to dříve taky neřešila nebyl čas, ale když vidím co vše končí v puse a fakt asi dobrě vidí narozdíl ode mne brejlatice, i pidi drobek a smítko sebere a strká do papule ☹. Když to vychytám tak jí plácnu a z ručičky to vyhodím, ale to nelze uhlídat. No je fakt,že zrovna si říkám,že ty maminky mladší jsou nějak tak více v pohodě a neřeší to.

cerstvamama
22. čer 2009

Kolik ti je, jestli se můžu zeptat? 😀

dzej
autor
22. čer 2009

ahoj holky,
tak malá má papučku od Batě č. 19 a sandály z Humanicu 22 😀
Jinak u nás s tím úklidem je to taky hrozný. Každý ráno než se malá "rozchodí" musím vysát. A obden i vytírám hadrou. Nechápu kde se ten binec bere. 😖 Prach na televizi nebo skříních zatím neřeším, ale zem musím. Všude chlupy, drobky no blee.
Tam Moni sis užila "večírek" já měla večírek na zavařováním třešní. Máma dovezla z chaty 3 přepravky, tak jsme nakládali do rumu, zavařovali a dělali marmeládu. Ještě ted mám třešně před očima 😀 😝

dzej
autor
22. čer 2009

Moni pěkný fotečky, chudák Adélka fialová 😀
Nadik my máme očkování proti pneumokokovi. Dávali jsme v 7 měsících.

dzej
autor
22. čer 2009

Ještě vám musím holky říct - a řekněte mi svůj názor - nevím jestli nejsu divná, ale kamoška rodila minulou sobotu císařem a tento víkend strávila na chalupě a 10lidma, celou dobu venku i v té zimě a pak v té chalupě (kde se kouřilo) s tím týdenním miminkem!! Mě to teda přijde silně ujetý 😒

petronilla
22. čer 2009

Dobré ranko!!!
Nadik,já si taky někdy říkám,že si sousedi asi musí myslet,že jsem prdlá,vysávám minimálně jednou denně,vytírám obden,taky mě to děsně rozčiluje,Adélka taky všechno hned baští,hrabe v koši,jí kameny,hlínu,písek v pískovišti si nabírá do ručičky a líže jak Vitacit 😀,hrůůůůza 😝

Moni-hezký fotečky 😉 .Ty neštovice natíráte Genciánkou?

Dzej-tak to jsi měla pěkný třešňový večer 😉,to si budete dávat do nosu 😅 .Opravdu nejsi divná ty,ale ta kámoška co tahá miminko (i sebe) do takového prostředí,tohle vůbec nechápu,chudinka brouček ☹ .Proč to nemůžou ty lidi vydržet,viď?Přeci člověk musí ledacos omezit,když má děti a ne jet pomalu z porodního sálu na chalupu 😒 .

dzej
autor
22. čer 2009

tak jsem ráda Peti, že nejsem divná 😀 Já teda myslím, že minimálně to šestinedělí by se mělo počkat. I kvůli ní, přece po týdnu musí být slabá. Já si pamatuju, že jsem byla ráda, že lezu 😀
No vidím, že s tím úklidem to máme všechny stejný. Peti my když přijdem z písku, tak v noci malá pláče, ptz jí je těžko z toho jak jí písek. Už jsem začala chodit na hřiště, kde jsou kamínky, ty nejí 😲 😀
Dneska máme 15st. Malá naštestí usla tak nebude na cvíču protivná. Dneska ho máme naposled. Až zas v září.

petronilla
22. čer 2009

To víš,že jo,k nám taky všichni chodila koukat na malou až po šestinedělí-a to jsem ani nemusela říkat 🙂 .Nevím,no.A po tom císaři si to vůbec neumím představit 😲 .
My máme pískoviště u našich,přikryté plachtou,ale ona k němu se slavy "mňam,mňam" přijde,sáhne pod plachtu a je....Pak se divím,že to druhý den najdu v plíně 😀 ,nechápu,co jim na tom tak chutná,blééé 😝 ,Aduš chroupe i šutry 😅 .Tak si užijte poslední cvíčo,to je děs,jak to letí,prázdniny za dvřemi 😔 .
Taky půjdu dát Adélku chrupat a pak jak jinak,než vařit a uklízet 😀 .

dzej
autor
22. čer 2009

😀 já dneska zatím neuklízela, Jirka si odvezl psa do práce. Ted jsem si hodila nohy na stůl, dala krtkův dort a kafčo. Uklidím až po cvíču. Teda jen vysaju. Kuchyn jsem uklízela včera do 22h. A koupila jsem si v Ikei magnetickou lištu na nože a je božííííí 😵 😵 už nemusím mít strach, že je malá bude vytahovat ze stojanu. Jsou vysoko na zdi. Ještě chci tu tyč na vařečky atd..závěsnej systém, ale čekám na nějako akci, je to dost drahý 😝

petronilla
22. čer 2009

No tak to musí být fajn,z nožů mám taky hrůzuii,jednou se Adélka natáhla a z linky si podala nůž-a to nebyl ani na kraji,udělalo se mi úplně na nic ☹ ,ještě,že jsem u toho byla,tak mám všechny ostré věci v kuchyni v dóze na mikrovlnce,je to fakt o strach!
Tak si hezky pochutnej,my máme taky v lednici dortíky z oslavy,ale byla jsem tak přeslazená,že jsem ze školky šla na nákup a dala si doma čerstvý rohlík s máslem 🙂 .Ale na sladký dneska taky dojde.
U nás je pěkně hnusně,prší a je jen 14 st. 😝

cerstvamama
22. čer 2009

dzej
Tak to je fakt nezodpovědná mamina. Já jsem v šestinedělí byla ráda, že lezu. A to jsem měla podle doktora učebnicový porod, žádné komplikace. A když už se chce ta holka zhuntovat tak prosím, ale odnáší to i její mimčo a to jí asi nedochází. Holky, tahle matka asi nebude každý den luxovat 😀 😀 😀 Kvído je naštěstí u tchánovců, ale když k nám zavítá občas na návštěvu tak je to taky na vytření celýho bytu.

peti
jj, je to genciánka

Chcete naštvat? U nás opět slunce a 31 stupňů 😎 Ale abyste zase nebyli tolik naštvany, tak já si to stejně neužiju, leda pohledem z okna 😒

zoubek
22. čer 2009

Ahojky holky. Neměla jsem přes víkend vůbec časík,abych se ozvala, také jsem musela počkat, až nám bude ten rok, abych za vámi mohla 😀 O víkendu jsme měli oslavu Honzíka 1.rok Bylo to s garden party. Moc pěkné.

Jinak dzej, už nekojím. Takže snad baštíme jak se má 😀 Právě řeším takový problém, snad mi pomůžete. Prý od roka se má dávat batolatům na snídani pečivo, jenže mi máme na snídani UM - 250ml většinou kolem 7hod. No a pak cca před 10hod svačinu. Mezi tím mi to pečivo prostě nechce - nemá hlad. Kdy mu to mám tedy podšoupnout? Jak to máte vy s denním režimem a papáním?

Jinak se také přidávám s gratulací k 5.narozeninám... 😀

nadik
22. čer 2009

Ahojky 🙂
zoubek: my máme taky ráno UM tak 230 víc nedá a pak jdem snídat tak za hodinku a nakrájím jí na kostičky chleba s máslem a trvrdým sýrem a dá si to jí chutí moc. Když není pečivo tak si jen zobne sušenky a nebo kousek banánu, ale jen tak chuť pak už dávám rovnou v 11 oběd i tak moc nejí.... tedy teď ne, jak je nastydlá blbě se jí dýchá. Včera se nacpala jahodama a to jí nesedlo tak měla dnes dietku mrkvičku na cibulce s rýží a kuřečím a fakt moc nedala ☹.
Jinak Moni je mi 29, myslela jem to jako tak,že kámošce je 20 a přijde mi naprosto v pohodě a pak tu je mamina 39 s ročním dítkem a ta je vystreslá ze všeho a přitom malá je hodná a zdravá. Na jednu stranu chápu naše rodiče,že nás měli kolem 20let, ale je fakt,že dnes je jiná doba a kolem 30 ne to naprosto běžné. Já byla na pokoji v porodnici s 42letou....

coriven
22. čer 2009

Ahoooj, tady se kecá a já nestíhám ani dočítat 😀
teda holky, já se před Váma uplně stydím, já teda až tak moc negruntuju 😕 😅 , tak jednou týdně a všechno, my máme skoro všude koberce a vysávám teda když se nadrobí či tak, ale většinou stačí smetáček a jednou týdně to vezmu šůrem 😲
A většinou když je malá s tátou, sice ju teď strašně baví sledovat jak vysávám, ale jak z toho letí prach, tak ji radši dám MM ať si hrají někde jinde 😅

ZOubek - my jsme teda strašně pečivový a malá taky, já malé dávám UM ještě v postýlce a pokaždé doufám, že ještě usne (no houby) a taky tak kolem 7 snídáme pečivo a když jsme v obchodě, tak jí musím koupit rohlík - ten miluje a v kočárku si ho baštá... beru ho i na cesty, je to zaručené uklidňovadlo 😀

Monii, pošly trošku slunéčka aj sem 😉 u nás už prská a je teda hnusně...

Byly sme se podívat s malou na Posledním zvodnění devátáků - tak jsme dostaly kytičky, no potěší to, malá se vyřádila a já zase viděla kolegy a žáčky 😅

Jani, teda zírám, co některé matky tropí, ááách jooo to nechápu, jakoby nemohla nějaký týden počkat 😠 , neboj divná opravdu nejsi ty 😉

ivulinda
22. čer 2009

Nazdárek děvčate s kojenců...

Dzej ukradla jsi mi téma 😀

nadik
22. čer 2009

Taky znám jednu takovou hned druhý den co byla doma z porodky brala malou na nějaké závody aut jen v autosedačce - hluk a prach... no nevím no.... Mě Dr. taky říkala dodržte 6ti ned. omezte jen na rodinu Naštěstí malá je květnová a loni bylo pak už jen krásně, takže návštěvy chodily na zahrádku a malá byla v kočárku tak to šlo.

coriven
22. čer 2009

nadik jj zahrádka je ideální, no už se těším až budeme mít vlastní, teď si budujem pískoviště u našich (snad i dobudujem 😅 ) taková technická - čím máte pískoviště zakryté?