Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

lenkavano
26. lis 2009

ahoj holky 😉 tak jsem před chvílí zjistila že se Lenče vyklubal špičák na právé straně,ale je venku jen špička a na druhé už je znát taky,takže nás čekají asi perné chvíle.horečku ale zatím nemáme ,tak snad nám to vydrží.
jinak nic nového.nějak to tu upadá holky,ale je to asi tím krásným počasím ☹ 😉

sajmon113
26. lis 2009

Ahoj Holčiny!!
Moc nestíhám, v sobotu máme s bandou viliovku, tak jsou fofry, a navíc spolupracovníci z bývalého zaměstnání spískali sraz na zítra, takže nás s manžou potěšili. Ale dlouho jsme se neviděli a do vánoc už toho času bude jako šafránu, tak jdeme. Tím pádem už dneska musím naložit maso pro 20 lidí, sepsat pořádně seznam co všechno musíme ještě koupit a večer mě čeká zase kupa žehlení 😝 😝 . No a v sobotu od rána péct a vozit a chystat stoly atd. Když to tak píšu přemýšlím, jestli to není spíš za trest ta viliovka 🙄 🙄 . Ale potřebuju nějaký odreag, doma mi už z toho fakt šibe.
Luci to se nám to teda hezky sešlo ty zoubky, ale leze nám hned i na levo a už se zase v noci budíme ☹ . Děkuju za pochvalu fotek. A kdypak ti přidáš nějakou fotku prcka a sebe???
Mončo já jsem taky manžela často masírovala, jednu dobu mě to chytlo, mám nastudované i nějaké knížky a jelikož mám s páteří taky problémy, chodila jsem k jedné super paní masérce tak jsem něco obšlehla od ní. Ale v poslední době jsem už večer hrozně líná a nechce se mi. 😅 Babičky jsou strašná výhoda, že? 😉
Cori na vánoce se hrozně těším, doufám, že budou klidné, pohodové a hlavně se těším co Vojta. A jak se ti daří těhulko?? Už máš bříško? Co nevolnosti? Ty taky o sobě nic pořádně nenapíšeš!!!!!! 😠 😠 🙂
Jaji to je mi moc líto Martínka, chudáček malý, to ho musí trápit. Tak snad vám kapky zaberou co nejdříve!!! Perníčky jsem taky vždycky pekla, na stromeček. Chaloupku jsem ještě nezkoušela, to jsi dobrá. Já jsem dělala perníkové stromečky pro celou rodinku, to byla taky dobrá piplačka 🙂
Jani, počasí je fakt krásné, taky jsme celé dopoledne venku. A dneska je tady u nás obzvlášť hezky, konečně nefouká ten protivný vítr na sluníčku je teď 18 stupňů. Budete mít moc práce na domečku? Všechno předělávat, nebo je tam něco co se dá použít?

sajmon113
26. lis 2009

Leni vítejte v klubu špičákovců 😀 😀

ajvi
26. lis 2009

ahojky, tak dneska byl zas den jak malovaný, úplně mě mrzelo, že jsme se dopoledne zavřeli na hodinu do solné jeskyně 🙂 .
včera byl Máťa na kontrole, průdušky jsou ok, ouška taky (prý to může být zalehnutí při nebo po rýmě nebo to může dělat jen tak...).
v úterý jdem na preventivku v 18m, jsem zvědavá kolik bude vážit, protože mi poslední dobou přijde hrozně těžkej..nebo už mi docházejí síly 😀 😀, no a to dostanem čtvrtou Hexu. tak reakce na ní nikdx neměl, to se víc bojím v prosinci té MMR (nebo jak se tomu říká - ty spalńičky aspol. já to mu holky stejně nerozumím, vždyť tyhle dětské nemoci by si děti měli prodělat nebo ne? vždyť třeba příušnice jsou v dospělosti pro kluka nebezpečné. jak to je prosím?
taky jsme byli na první prohlídce u zubaře. sice nejdřív v cizím prostředí natahoval, ale pak ho paní doktorka zabavila na křesle, že ochotně otevřel pusinu. byli jsme pochváleni, že je viděz, že zoubky cistíme a že jich má nasvůj věk dost (od srpna mu vylezlo 7 zubů), chybí nám jen dva špičáky dole...a samozřejmě pětky.
jo a ťukťuk, co dáváme Matýskovi na noc do mlíčka trochu kaše , tak spinká celou noc, budíček teda pořád v šest 😉 . tak snad jsem to nezakřikla.
tak jdu chrnět, původně jsem chtěla zalomit hned po Ordinaci, ale pak jsem se pustila do semestrálky z marketingu a skejsla u toho do teď.
tak brou...

sajmon113
27. lis 2009

Ivi my tady taky máme dneska zase moooooc krásně. Ještě dávám Vojtovi malou sváču a frčíme ven. Jo a my jdeme na preventivku ve středu, taky jsem hrozně zvědavá na váhu a výšku, doma se mi ho nějak nedaří ani pořádně zvážit ani změřit. Ale nevím jestli nás bude taky očkovat, hexu jsme zmákli do roka.

zoubek
27. lis 2009

Ahojky, zdravím všechny při pátku. U nás zataženo a vcelku zima. My jdeme na preventivku již v pondělí, takže první z vás 😀 Budeme pak porovnávat 😀 Honzíkovi ale bude 1,5 roku až za tři týdny. Všechny tři máme kluky 😀 Očkování máme naplánované - druhou vakcínu chřipky a poslední hexu. Také jsme po ní neměli žádné reakce. Ivi, nebuď smutná, dnešní vstávání u nás bylo v 6:10 😠 Byla jsem úplně mrtvá. Za to spal pěkně včera od 12-15 a od 20hodin - celou noc. Takže si nestežuji. Po probuzení Honzíkovi udělám mlíčko,pak si hrajeme v posteli tak do 8hod a teprve vstáváme 😀
Všem novým špičákům gratulace!!!
My za gratulace k zubanci děkujeme, slintání stále pokračuje,takže očekáváme další 😀 Moni, Honzík začal říkat "auva", když se někde praští, bouchne, udělá si bebí a také ukáže, když se ho zeptám kde má bebí. Když ho má na ruce, tak jsme ho naučili, ať si ho pofouká 🙂 Je to paráda, komunikace funguje. Mně se líbí, že ty děti tomu rozumí, i když slova neznají a neumí mluvit. Ráno jsem vyklízela myčku a Honzík mi pomáhal. Vzal si sítko a říkám mu ukliď ho kam patří tamhle do šuplíku. Samozřejmě síto vzal a uklidil. Pak jsem mu říkala, že to jsou talíře. V myčce byl poslední talíř a nádobí. Řekla jsem Honzíkovi, ať podá ten talíř a podal, dokonce podal i svůj na jídlo 😀
Jani-cori ahojky. Jak se daří prckovi v bříšku? Ještě pořád je špatně, nebo už se to ustálilo a užíváš si těhotenství? Já se na Vánoce těším šíleně moc. I když cukroví odbývám, jelikož mi peče mamka se sestrou ( upečou toho hafo a pak to dělíme na 3 díly) Loňské Vánoce jsme měli 12 druhů cukroví.

Jaji, až budeš mít chaloupku hotovou, dej foto, těším se. Trombóza je pěkné svinstvo. Má mamka ji měla už dvakrát, kvůli křečovým žilám. Také bere léky na srážlivost krve. Co Martínek?
Simčo, to Ti závidím, takovou akci bych si také nechala líbit. Jak jsi to masíčko naložila? Pořádně si to užijte a odpočiňte, pokud to půjde. To budete mít sraz u vás v hospůdce? Pochopila jsem to dobře? Jo a ještě nechápu, co to je viliovka? 😎 Pokud se odhodlám, pár fotek bych do albíčka dala,ale já se nerada ukazuji, nebo něčím chlubím, ale kvůli vám udělám vyjímku 😉 Jdu připravit Honzíkovi obídek. Dnes jsem dělala křenovou omáčku s hovězím a knedlíkem. To si pošmákne. Samozřejmě pro Honzíka to kolem křenu jen projelo 😉 Pěkný pátek.

coriven
27. lis 2009

Ahojte, tak koukám že nemoci se rozšířily, potvory jedny 😠 už dopadly aj na malou, kašel, rýma a začíná horečka - holky od kolika stupnů dáváte kapky na horečku? Už od 38? Nevím jestli jít vůbec k dr. stejně mně nic jiného než kapky na kašel, rýmu a Panadol nedoporučí... a ještě tam chytnem něco horšího... No uvidíme, snad se toho brzo zbavíme...
V kroužku totiž máme trénování na besídku a to jde docela sranda s těma prckama, já teda doufám, že tam budu jen jako křoví, ale nesmí malá moc prchat po pódiu 😀

Jůů už začínáte péct? My jsme šílení, my s mamkou míváme každým rokem kolem 20-ti druhů cukroví, ale vždy si říkáme, že už to omezíme 😀

Jinak prcek v bříšku je pěkně aktivní, občas mám pocit, že jede celý den a už mě budí i v noci - aktivista 😀 . Přes den je mi většinou fajn (no musí, lítání kolem stavby + aktivitky s malou), ale večééér jak se hodím do klidu, tak se bříško často ozývá a občas i bolí 😒 asi bych měla zvolnit, ale ono to moc nejde 😅 Snad se nic neděje, s Kájou mě břicho vůbec nebolelo, teď docela často, ale beru magnezium a to docela uklidní. Furt mám pocit nadutosti a plnosti (aj když mám na druhou stranu hlad 😀 ) A břicho - jooo to roste rychlostí blesku (to budou ty čokoládky) už mám pocit, že su jak vorvaň... I Kája si už všimla, že se zvětšuje a chodí bříško hladit 😅
Tož tak u nás 😀

Furt přemýšlím jak to uděláme s malou a kočárkem, líbí se mi ty sourozenecké, jenže sou to investice navíc, můj moc další kočík nechce a já se obávám, že se tak pořádně nikam nedostanem. Malá toho moc neujde, ale třeba se ještě rozhodí, že 😅

cerstvamama
27. lis 2009

Ahoj holky,
taky se hlasime mezi zubatky. Dnes rano jsem nasla oba dolni spicaky, teprve se zacinaji prorezavat. Dneska jsme meli take hezke pocasi, jeli jsme se koupat do bazenu.
Ted jsem dozehlila gigahoru pradla, davam si sampicko a pak pujdu spat. Zatim ahoj!

Jani-Cori, vybirani kocarku me bavilo ze vseho nejvic 😉

lenkavano
27. lis 2009

moni gratuluju k zoubkům 😉

coriven
28. lis 2009

Moni, taktéž gratulace a vítejte mezi zubatice 😅

já kočík pro Káju vybrala tak za 5min 12 😀 já su hrozná nerozhoda, ty sourozenecké se mi líbí, jenže tady je nemám pořádně ani kde ozkoušet a pořizovat ho tak na půl roku? Nevím jestli se to vyplatí. Třeba se objeví někde v bazárku 😀

sajmon113
28. lis 2009

Ahojky holky,
jdu jenom na skok, od rána jsem si konečně sedla a rychle něco dlabu, čekám až se Vojta probudí a jedem zpátky směr hospoda. Ráno jsem jela na velký nákup, teda nemohla jsem ani uvézt koš 😀 . Manža si zval malého do hospody sebou a uklízeli a chystali stoly. Já jsem pak dělala ještě asi 80 chlebíčků, saláty a na pečení jsem se už ajnc cvaj vyprdla. Koupila jsem hromady chipsů, crackerů tak to musí stačit. 😅
Luci maso jsem naložila na děkanský způsob, máme to moc rádi. Akce je u nás v hospodě, a viliovka je vánoční večírek, u nás se tomu tak říká 😀 , ale v podstatě je to hlavně důvod se pobavit a trochu opít 😀 Jo a ten recept na tu křenovou omáčku mi musíš napsat, občas si to dám někdě v restauraci a mám ji moc ráda, ale neumím ji udělat.
Jani cori ty dostaneš na prdel, jestli se budeš takhle honit!!!! Mimi potřebuje zdravou maminku, to bolení břicha tě na to určitě upozorňuje!!!! To nadmutí dobře znám, já když jsem čekala Vojtu měla jsem občas pocit, že budu snad lítat, espumisan jsem polykala jako bonbony. A s tím kočárkem, myslíš že se ještě Kájula do té doby nerozchodí pořádně? Už bude mít skoro dva, to už bude velká slečna, spíš bude chtít sama kočárek vozit, když tam bude mít živou panenku 😉
Jinak Vojta se neskutečně rozmluvil, úplně všechno opakuje, takže si už musíme dávat sakra pozor co vypouštíme z pusy 😠 🤐 . A nejlepší jsou zkomoleniny, třeba čepica je pičica 😀 😀 😀

ajvi
28. lis 2009

Simčo, s tím mluvením to znám 🙂 u nás to samý, tuhle mě dostal, když se ho děla ptal jak se má a Máťa že dobje.... 🙂 a to jsme ho to nijak neučili. za to se ho snažíme naučit, jak se jmenuje a on se tlemí a řekne "Ťáma" místo Máťa 😀
krásný sluníčkový den, za chvilku valím s holkama do sauny. asi po pěti letech 😎

cerstvamama
29. lis 2009

Ahoj holky, jak se mate?
Adelka nejak zacala v noci kaslat a to jsme zitra chteli jet do Sofie. Dam ji Oscillo a uvidime. Za chvili jdeme na vojenskou prehlidku, jsem zvedava co na to Adi rekne 😉

lenkavano
29. lis 2009

ahoj holky 😉
Moni vy se máte,taky bych se jela podívat na vojáky.dodnes vzpomínám na bráchovu přísahu ,strašně se mi to líbilo.
Ajvi saunu bych si taky dala líbit.jinak dneska den nicmoc,nemám nějak extra náladu.pa holky pak se ozvu.

coriven
29. lis 2009

Ahoj holky,
tak už sem po obídku s plným břůškem a všichni tu spí, tak mám aspoň chvíli volna pro sebe 😀
Na malou už taky ty bacily vlezly, potvory... Horečka naštěstí jen zvýšená, rýma velká a hlavně teda škaredý kašel 😒 , nevím jestli i tak jít k dr. Dávám jí Hedelix, ale nějak ne a ne zabrat... Co prckům zabírá na kašel?
Simčo já moc nelítám, si připadnu jak šnek, ale je fakt, že už toho holt tolik nezvládám, naštěstí na stavbu drandím autem, občas s malou - to je pak náročnější něco vyřídit, ale jde to 😅 Simčo s tím chozením právě nevím, zatím obejde tak 2 ulice (1 blok), když dem dál, tak si sedá na patníky a je protivná a přes zimu toho moc nenatrénujem, ale nějak se to bude muset zvládnout... jen si neumím představit hromadný přesun na stavbu, když tam budu muset něco nutně vyřídit 😀, ale uvidíme zatím nic kupovat nebudu, ono stejně naši mají tak úzkou chodbu, že su ráda, že sem vjedu s jedním kočárem 😀

A jak se jinak všichni máte při neděli?

petronilla
30. lis 2009

Dobré ranko všem 🙂
teď fakt nemůžu vše zpětně dočíst,ale přejeme všem brzké uzdravení a ať zoubky nebolí 😉.

Jani-ty na sebe i na mimíska dávej pozor a ať je Karolínka brzy fit 😉 .

Na nás ty nemoce taky nezapomněly,Adam byl po té angíně 2 dny ve škole a dnes ráno má opět tepltotu a kašle.To se mi ulevilo,když jsme dohnali vše za těch 10 dní a je to nanovo 😖 ☹ .Zamešká plavání se školou,no všechno.
A to jsme včera byli u nás na čertech a vánoční uličce,vyzdobili jsme byteček a rozstvítili světýlka,takový prima den a dnes už je zase vše jinak.
Tak hezký den přejeme!!!! 🙂

cerstvamama
30. lis 2009

Ahoj holky, tak vylet se nekona, dneska se pridaly i teploty. Tak jsem nakoupila nejaky leky, Stodal, Oscillo, Panadol a budeme to vyhanet. Skoda, moc jsem se tesila, ze stravime par dni v Sofii se znamyma, co maji taky holcicku.
No ja se ted budu doma nudit kdyz Adi nemuze ven a tak asi taky zacnu pect. Jinak vyzdobu neresim, to az priletime do Prahy.
Adi nese knizku s pohadkama, tak jdeme cist.
Zatim ahoj

dzej
autor
30. lis 2009

ahoj holky, pokud tu máme nějakýho Ondráška, tak přejeme Vše NEJ 😉 Už je nás tu hodně a mám chaos ve jménech 😔 Moni, tak Adi lehla? I přes prevenci? Já malé koupila výtažek z hlívy na doporučení dr tak to papá a snad se nemocem vyhneme.

Jinak my taky moc nechodíme, malá by nejlépe seděla na zemi a sbírala hlínu nebo listí. A když jdeme kolem baráku se psem, tak ji půl cesty nesu. Jediný co vydrží je, když veze kočár. To ujde dost. Ale jak jsem tu jednou četla téma, že dítě ujde 2km tak to ani náhodou.
Jani tak už jste se rozhodli jaký kočárek? Co kdybys pořídila na Kájky kočárek ten skateboard? Nevydržela by tam stát?
Včera jsme byli na Svobodáku a Zelnáku na vánočních trzích a musím říct, že KONEČNĚ se jim to povedlo! Tradiční řemesla, stánečky s jídlem a pitím...žádný nevánoční tématiky atd.. uplně to ve mně probudilo vánoční atmosféru, jen ten sníh chyběl. Malá seděla v kočárku celou dobu a koukala 🙂
Co jinak, máte se??

coriven
1. pro 2009

Ahoj holkýýý,
tak my sme marodi ☹ malá má zánět na průduškách 😠 A to mně připadlo, že je jí už líp, včera sem ale volala dr. a ta řekla, že at dojdem i s močí (což se nám včera nezadařilo se vyčůrat) taže až dneska, rozbor dobrý, ale poslechem se trošku zděsila - nebo spíš mě 😲 a to sem si říkala, že už vypadá líp, že sme se těch bacilů snád aj zbavily a ono houby 😠 , děda je taky kaput, MM taky, na babi už to taky leze, zatím se držím jen já, ale uvidíme jak dlouho, ono je naprd, že nic pořádně nemůžu... takže mě to asi taky brzo chytne...

Jani, tak koukám, že jste při procházkách na tom jako my 😅 ale my ani s kočárkem, to zase furt panenky vyndává a upravuje, no prostě je veselo 😅 a teď máme na týden útrum kamkoliv chodit a to je relativně hezky, chjoo
Jee aa na trhy bych se jela kuknůt, tady nic néni a jestli sou v Brně tradiční tak to může být paráda...

jajabmw
1. pro 2009

Ahojda holky, dlouho jsem tu nebyla, byli jsme u našich a taky jsem už pekla. Jen v rychlosti Martínek už je ok, já taky, zato babi lehla. Teď letím zdobit perníčky dokud prcek spí, večer jsem jaksi líná 😅 . Písnu vám pak jak jsme se měli. Jo a máme už tři dárky 😀 , což je u nás velký úspěch. Marůdci uzdravte se co nejdřív!!!

zoubek
1. pro 2009

Ahojky holky a prckové 😉 Simčo, než na to zapomenu, tady máš tu baštu (vlastně i vy ostatní, pokud chcete)
Hovězí s křenovou omáčkou: 1kg masa, cca 1,5litru vody, 1 bujon, 100g nastrouhaného křenu ( já dávám křenex ve skleničce) Mám vyzkoušeno, že může být i více, ale kvůli prckům odebrat a pak teprve přidat křen. 100g másla, 100g hladké mouky, 250ml zakysané smetany, 1 vejce, sůl, pepř. Maso nakrájet na několik kusů, aby se provařilo, dát do studené vody, přidat bujon a vařit do měkka. Já vařím v papiňáku, je to rychlejší. Poté maso vyjmout a naporcovat. Z másla a mouky připravíme světlou jíšku, vlít k vývaru z masa a dobře rozmíchat.Do smetany zamíchat křen, přidat do omáčky a krátce povařit. Nakonec dochutit solí, pepřem a vmíchat syrové vejce. Nechat prohřát. Vložit zpátky nakrájené maso a podávat. Mňam,mňam. A za to mi Simčo napíšeš recept na to nakládané masíčko,dík. Jaká byla párty? Chutnalo strávníkům, určitě jste si to užili. Honzík už také krásně opakuje slovíčka, jde mu to dobře,ale pičici ještě neumí 😀
Moni, gratulace Adélce k zubákům! Jak je na tom? Překonala nemoc, nebo na ni vlezla?
Jani-Cori, já dávám na kašel Stodal a na noc stoptussin, ten nezklame. Karolínky je mi líto,ale pokud je to jen virového původu, bude zase brzy fit. Na zánět průdušek jsme dostali spiropent a pomohl. Jak píšeš, že nepůjdete ven, nám to bylo od dr. doporučené. Když nemá teploty, na chvilku jít na procházku, pomáhá to. S bříškem opatrně. Sestra také měla bolesti, brala magnes.Ale nic to není, tak se s tím nestresuj a odpočívej! Jo a jak Ti radila Janča-dzej ten skateboard, to je super věc. Určitě by to bylo nejlepší řešení a já bych to tak řešila. Ani to není drahé.
Peti, co Adík, už je to lepší?
Jinak máme ve školičce ve čtvrtek besídku od 16hod a přijde i čertík, mikuláš a anděl. Prckové dostanou balíčky a bude se zpívat, už se těším, zlanařila jsem i mojí sestru s Matyáškem (2,5) Samozřejmě nesmím zapomenout na včerejší 1,5 roční prohlídku u dr. Honzík váží 12kg a měří 86 cm. Byl pochválen, i přesto že celou dobu probulel. Minule, když jsme byli v 15měsících, tak z toho ještě neměl rozum, ale dnes už jsem poznala, že tuší a bylo zle. Dostal dva štípance. Hexu a druhou chřipku. Do teď nevím, proč měl dvě a zase jsem se zapomněla zeptat. Odpoledne mu vyskočila teplota na 38,5, tak jen polehával. Ale zdravotní sestra mě na to upozorňovala, že jí asi bude mít. Měl ji vždy po hexe. Dnes už je v pořádku,celé dopol. jsme byli ve školičce, tak řádil. Mějte se. Navečer jedu nakupovat větší nákup, tak budou mít chlapi pánskou jízdu 😀 Jo a hezký advent všem!!!

zoubek
1. pro 2009

Ahojky Jaji, teda ty jsi rychlík. Já ještě nezačala, ale už prohlížím recepty a píšu seznam. Dobrý začátek ne? 😀

cerstvamama
1. pro 2009

Ahoj holky, zdravim vsechny pri veceru. Mam za sebou dalsi pekelny den s Adelkou mezi ctyrma stenama. Uz se naucila lezt pres zidli na vsechny stoly, nejake skrine, na jidelni stul. To ze mi bere z ruky hadr na nadobi a utira s nim podlahu ani neresim, stejne tak jako vytahane veci z jeji skrinky, ktere si se zaujetim prohlizi. Hlavne ze se chvili zabavi 🙂 Uz chci jit ven!

Zoubku
jojo, choroba Adelku premohla

Jani-Dzej
Nekdy holt ani prevence nepomuze. Asi to bylo tim bazenem.

Pristi nedeli uz budeme v Praze, tolik se tesim!!

coriven
2. pro 2009

Ahojky holky,
Moni tak koukám, že už ti z domácího prostředí taky "hraboší" mně též a přesně jak Ada tak naše Kája spářá kde može, takže co chvíla ju sundávám ze stolu, šuplíky třískají jedna radost a všude se povaluje spoustu misek, příborů no kde čeho 😅 a to máme být do středy v izolaci - to nepřežijem 😀
Já mám naštěstí "úniky" na stavbu, ale i tak. Ale je dobře, že jí otrnůlo, jen ten kašel a na průduškách se to asi drží dlouho, že? Máte s tímněkterá zkušenost? Co pomáhá, krom ATB?

zoubku užijte si mikulášskou, já chtěla jít takky u nás na čertovské harašení, ale bohužel... A vám dr. doporučil chodit se zánětem na průduškách ven? Aspon na chvíluuuuuuu 😅

petronilla
2. pro 2009

Ahoj holky
Teda ty bacily si nedají pokoj,co? ☹ 😠
Adam má teploty pořád,kašle a Adélka zatím odolává.
Dneska jsem byla ve škole pro úkoly,tak v jejich třídě už je z 26 dětí jen 10 a denně další odpadávají,takže se ve městě školy a školky na týden od zítřka zavřou.Snad to pomůže 😒 .
Tak se všichni opatrujte a marůdci ať jsou brzy fit!!!!!
zatím papa 😉

jajabmw
2. pro 2009

Ahojky holky. Teda koukám, že chřipajzna potvora a jiné hnusoty útočí 😠 . My se zatím držíme, ale znáte to jak Lucka chodí do školky, tak jen čekám kdy něco přitáhne 😒 .

Moni to lezení na stoličky je šílené co? My museli uklidit z komody veškeré léky a parfémy a jsou tam už jen hračky pro prcka. Ten šmudla je na stoličce ani nemrknu. Občas ho uhlídat je mazec 😖 .

Zoubku to je jen počáteční záchvat 😀 , teď už se to klidní. Né nějak se mi nedostává času, tak musím péct co nejdřív. Naštěstí jsme si to se ségrou rozdělily a já upeču tři druhy z více dávek a ona taky a pak se podělíme. Mamka toho má z práce dost tak jí alespoň takhle pomůžeme 😅 . No a v pátek mě čeká dělat dortík pro kamarádky na babinec a příští týden má můj taťka 50.tiny a budu dělat kulečník a to bude mazec 😀 .

V pátek jdeme s dětma na vystoupení do hospody, budou tam čerti a mikuláš, jen váhám jestli brát Martínka 😒 . Mám totiž strach aby neměl nějaké trauma 😒 .

Ty jo Peti to je mazec fakt zavřou školy i školky 😨 ? Ono je to ale lepší, jen přece proč tu chřipku tímhle podporovat, takhle to třeba ty zdravé dětičky nechytí tak snadno.

No holky jdu uklízet dokud prcek spí. Teď jak je hezky, tak jsme skoro pořád venku a tak tak stíhám ty ostatní věci, ale úklid nějak flákám 😅 .
Ať jste brzy všichni zdraví a co jste zdraví, tak ať vás žádná nemoc neskolí 😵 . Papa

petronilla
2. pro 2009

Jaji-fakt bude zavřený všechno,ale asi se to jinak nedá udělat ☹ .Užijte si vystoupení a čertíky,my byli v neděli tady na náměstí,Adam se bál strašně,schovával se za náma,ale s Aduš to ani nehlo, a že ty čerti byli fakt dost strašidelný až nehezký 😝 .

cerstvamama
2. pro 2009

Adelka prave dostala od taty svoje prvni mimi. Opravdickou panenku co ji, pije, cura, ma dudanka, kojeneckou lahev, talir se lzickou a nocnik. Tak ted ji tu porad nosi a krmi ji (dava nam ochutnat). Aspon mam chvilku pohov! 😉

dzej
autor
3. pro 2009

ahoj holky 😵
já nějak nestíhám nakukovat.. ☹ S tou chřipkou je to hrozný...docela se začínám bát. Známýho 5ti letej syn má prasečí chřipku..naštestí je doma a bude OK 😔
Já mám zítra sraz se základkou po 17letech..jsem strašně zvědavá na ty "děcka" 😀 přehrabuju šatník a nevím co na sebe 😝
Moni, to jste měli nechat na vánoce, ne?? 😵

cerstvamama
3. pro 2009

dzej
Manza byl par dni pryc a tak tu panenku asi privezl jako kompenzaci, nevim 🙂 A pak jsem mu taky vypravela jak jsme byly s Adi na krouzku a jedna holcicka tam mela "mimi" a nechtela ho Adelce pujcit a jak z toho byla smutna. Tak mu to asi nedalo... My mame sraz s gymplem 1. vanocni svatek. Neni to nijak jubilejni setkani, spis jsme rozstrkani po celem svete a na vanoce jsou vsichni doma. No ale uz je to taky nejakych 13 let od maturity!
Te chripky se bojim, Adi taky ted byla nejaka nemocna a ja si furt rikam, jaky jsou vlastne priznaky ty praseci chripky, aby to nemela!