Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

lenkavano
7. led 2010

Jani nic se nestane,akorát že Kuba je tento týden úplně jak utržený ze řetězu ,takhle snad ještě nikdy nezlobil.docela síla. 😠 😀 😝

dzej
autor
7. led 2010

Teda..místo toho aby byl rád, že je doma, tak zlobí čertík 😉

lenkavano
7. led 2010

jani on se trošku změnil,příjde mi že je víc jakoby rozmazlený,hned se uráží,občas je i vzteklý,asi nabral dojem ,že když je od nás odloučený ,tak mu pak vše projde.přijde mi že se to začíná stupnovat.nevím si s tím rady. ☹

jajabmw
8. led 2010

Ahojky holky. Leni to co ty popisuješ se prý nazývá předškolní puberta 😀 . Naše slečna to má taky a jak píšeš je to fakt síla 😝 . Když už jsem byla v koncích, tak jsem se radila s učitelkou ve školce a tak mi řekla tohle. Tak jsem se jí ptala kdyže to jako skončí. A prý až nastoupí do školy 🙄 , takže musím vydržet do září 😀 . Ale Martínkovi začíná období vzdoru, takže z toho jen tak nevyjdu ☹ . Jinak na Lucku teď platí červené a černé puntíky, jako ve škole. Máme udělaný takový tabulky a jakmile se tam objeví 5 černých puntíků, tak ji zabavím na jeden den panenku a další hračky co dostala k vánocům. Pak jí to zase vrátím, ale docela to na ní zabírá. Vím že vám to přijde asi jako trápení, ale přijde mi to lepší než jí trestat fyzicky. To mi přijde proti srsti, i když občas mi ruka ujede, to přiznávám bez mučení 😅 . Leni a nemůže to být i tou učitelkou? Pak napiš jak jste dopadli, jestli se na to budeš ptát.
Jani ty plodný dny, no nevím nevím. Před Luckou jsem to měla taky spočítaný, ale po jejím porodu se mi to asi rozházelo či co, protože početí Martínka nám jaksi nevychází právě na ty plodné dny 😅 . Vychází to že jsme si ho upekly těsně před měsíčkama,a tam fakt plodné dny nejsou 😕 . Takže nevím. Ale četla jsem že prodávají volně dostupné ovulační testy. Ženský si je kupují když chtějí vědět kdy počít prcka, ale jde to vzít i opačně, věděla bys si dát majzla 😉 . TAk hodně štěstí.
Jinak já s dětma od včerejška vegetím u našich. Manža odjel do Holandska pro nějaké auto, tak jsme obšťastnili mé rodiče. Navštívím alespoň kamarádky a naši jak jsou sami tak sjou rádi že tu jsme.
Tak jdu vařit nějaký rychlý oběd, a pak půjdu i s dětma spát. Jak jsem tuhle psala, že to spaní je v pohodě tak jsem to asi zakřikla a je to znova děs 🙄 . Jako kdyby skončily Vánoce a Marťa se rozhodl, že bude zase se spaním zlobit. Ach jo a byla to taková pohoda. TAk zatím páááá

cori
8. led 2010

Ahojky z bílé chumelenice 😅
tady je krásně bílo, ale furt padá a padá, už by aj stačilo, na víkend sme chtěli jet k tchánovcům, tož nevím.
Jáji to je dobrý - předškolní puberta, to sem ještě neslyšela, ale zní to hezky 😀 no máme se na co těšit. Já teda malou taky občas plácnu, ale jen po ručce, mám pocit, že nějaké vysvětlování je v tomhle věku stejně mimo.
Leni, Kubík asi zkouší a zkoušet bude. Šak to znáš, člověk hledí i na toho malé prcka co ho občas napadne. Onehdá si Kája vzala žufánek (naštěstí dětský) a začla s ním bít hračky, a když jsem jí řekla, že to se nedělá tak šla po mně - to sem teda čučela, tak nevím kde to pochytila - ale bylo vidět, že to bere jako hru, ale i tak jí musí být dáno najevo, že tudy cesta rozhodně nevede.
Nevím, jestli sem Vám už tady o tom nepsala, ale jak chodíme do toho kroužku, tak tam chodí jeden chlapeček no troufnu si říct, že malý agresor - jen jak dojde kuká kde by coby a šup - už sejme někoho k zemi a tluče do něj, za chvilku někoho žduchne, za chvíli tahá za vlasy... Fakt sem zírala, jak už takové malé dítě má v sobě takového zákeřného ducha. Ale on to asi bere jako hru, maminka říkala, že si s ním tak hraje sestra (starší), ale teda nevím to bych asi fakt nedovolila, holt jiná výchova 😒
Jani, s ovulací neporadím, já bych taky řekla, že se mi to po porodu pošuplo a prcek byl taky počat v době, kdy sem myslela, že ovulka už není - proto je to chlap, že 😅 rychlá spermie ještě dohnala vajíčko 😀

dzej
autor
8. led 2010

ahoj holky 😵
i já zdravím ze zasněženého Brna, tady je snad 20cm a sněhu a pořád padá!! Ráno mě čekalo překvápko, přijela kamoška, co žije ve Švýcarsku, má 3letýho chlapečka a ted 3měsíčního, tak jsem pěkně ometla auto a vyrazili jsme bobovat 😵 Malá usla...taky bych šla, ale mám tu hlívu a chci nachystat na zítřek oběd abych nemusela na rychlo, chcem jet někam na výlet.
Jaji, mě se taky víc líbí výchova psychologická než fyzická...i když malá taky občas dostane přes zadek a ne málo 😀
Leni 😀 děti jsou chytrý a zkouší to pořád, vlastně budou asi celej život takže musíme je přechytračit my 😝 Klárka a Bobeš to nedělali? Byli jiní??
Jani, Sabinka taky občas mlátí psa a zkoušela to i na mně..hned jsem jí to vrátila a už si to nedovolila. Ale určitě to zkusí znovu..je to malá potvůrka, ona schválně počká abych to viděla, přijde zezadu ke psovi a kopne ho, pak se dívá co já na to..v očích má čertovský plamínky 😲 Ale k dětem se takhle nechová. Ten chlapeček v tom vašem kroužku....chjo....taky znám takových pár dětí...nejhorší je reakce jejich maminek - žádná - sedí a jen přihlíží. Já se snažím Sabinku od takových dětí stranit..aby radši šla si hrát s hodnýma dětma nebo si vzala jinou hračku. Jednou jsem to už ale taky nevydržela - 5letej kluk!! jí sebral houpadlo tak, že ona spadla a tak začla plakat a chtěla to zpět - říkala - moje, moje a ta matka místo toho aby kluka okřikla tak se dívala, že Sabinka je majetnická. Tak jsem přišla za tím klukem a řekla mu, ať to vrátí a pokud to chce tak ať si slušně řekne nebo počká. Vykulil oči, slezl a běžel k mamince. Ta naštěstí mlčela.
Holky tak díky s tou ovulací..zeptám se na gyndě a asi si nechám napsat prášky..no uvidíme 😵
Tak hezký zasněžený pátek přeji.

A kde je vůbec Simča?? Už tu nebyla ani nepamatuju 😕

cerstvamama
8. led 2010

Ahoj holky, u nas je snehu jako v Alpach 🙂 Byli jsme dneska dvakrat venku, dopoledne s kamaradkou co u nas byla na navsteve se svoji holcickou a k veceru jeste na male prochazce se psem. Pak jsme jeste s Adi odhrabovaly snih, ja hrabala a ona se v nem smrdlala kostatkem. Nevim, jestli toho na ni nebylo moc, ale vecer pred a po koupani hodinu srdceryvne brecela, neslo ji vubec utisit. Ani kvuli tomu nemohla pit mliko. Zaroven se ji uplne zaviraly oci, byla asi hrozne unavena. Vubec jsem nevedela co s ni. Pak se mi do ni podarilo dostat mliko a kdyz ho vypila tak se posadila a rekla "knizky" a pak probehlo uz normalni cteni pohadek a uspavani jako obvykle. Snad bude normalne spat, ma ted obdobi kdy se v noci budi a stehuje se ke mne do postele. Behem noci ji pak nekolikrat sundavam ze svoji hlavy, porad ma tendenci na me ve spani lezt 😝

Jo a Adelka deti nebije, spis si necha sama nabancit. Ona mlati jen mne. Vrazi mi vzdycky takovyho facaka az to mlaskne. A pak se diva co ja na to. Kdyz reknu tytyty a zvednu vystrazne ukazovak, ta me do nej bleskurychle kousne. 😒

jaja
Podle myho nazoru dobry napad s temi " trestnymi body" 🙂

cori
13. led 2010

Ahoj holky, my sme spadly na druhou stránkuuuuu 😨
Jak se máte a co děláte? Užíváte sněhu a zimy?

dzej
autor
13. led 2010

ahoj holky 😵
no koukám, že to tu moc nežije.....
my byli včera lyžovat, já jsem stála na lyžích po 12letech...ale bylo to super. První jízdu jsem teda jela jak pokaděná, ale pak jsem se do toho dostala. 😀 byli jsme v Osvětimanech na sjezdovce a pak na náměstí jsme si koupili mlíko z automatu...teda to byla lahůdka 😉
Ani mě nic nebolí 🙂 dneska jsem byla na stavebním úřadě a ta paní je pěkná píp píp ani neznám tak sprostý slovo...dělá nám problémy s domkem...budem to muset dělat přes stavební povolení..chjo..zase ztracenej čas. Tak jsem celej den pěkně naštvaná. Zítra večer jedu do Prahy na Depešáky, tak aspon to mi zpráví náladu.
Moni nejdeš náhodou taky?? 😀 😀
Tak hezký večer 😉

cori
13. led 2010

Janí, tak koncert si užij 😉
Téda a lyžovat bych šla hned, jen to teď nejde a za rok kdoví. Ale snad se tam ještě někdy dostanu 😀
Jani, no jo SÚ kapitola sama o sobě, tak držím pěsti ať to tam brzo ukoulíte. Budete stavět celý nový nebo rekonstruovat? Máš nějaké fota na střeše? Hod linka, ráda kuknu 😉

cerstvamama
13. led 2010

Ahoj holky, ja si rikala, ze jste asi vsechny nekde na dovolene nebo diky snehu totalne odriznute od internetu 🙂
K nam se dneska malem nedostali popelari.
Jani, na DM nejdu. Nemam rada masove akce. Tak si to pekne uzij!

sajmon113
13. led 2010

Ahoj Holčiny!!!!!
Omlouvám se, ale nějak vůbec teď nestíhám internet. Vojta se zamiloval do sněhu, tak jak můžeme jsme venku. Brouzdá v tom největším a válí se a plazí a líže ho, no domů chodí jako sněhulák. Taky jsme venku hodně s pejskem. Chodíme taky sáňkovat, ale je to od baráku docela kus cesty, tak to zabere spoustu času a hlavně to oblíkání, to je děs. Jo Mončo, Vojta je taky z toho více teď unavený a chodí i dříve spát a spí déle. Dokonce se musím pochlubit vylezly nám poslední špičáky, takže máme 16 zubů a od nového roku Vojta spí celou noc, párkrát až do 9 ráno 😎 😎 .
Svátky jsme si krásně užili, akorát to tak hrozně rychle uteklo, až mi to bylo líto. Dárků bylo tolik, že se nám to ani nevešlo pod stromeček. Největší úspěch mělo Lego a houpací kůň. Na Silvestra jsem bohužel slehla s horečkou a musela být sama doma ☹ , jelikož jsme na poslední chvíli zorganizovali akci u nás v hospůdce, banda nás přemluvila, tak to nešlo zrušit a manžel tam musel být.
Cori my to měli naopak. Vojta byl nadšený z ohňostroje, pustili jsme mu ho asi v 6 večer, oči měl navrch hlavy a jenom křičel eště, eště 😀
Stihla jsem vás dočíst, ale nějak už přesně nevím na co všechno reagovat.
Mončo sprostou babi máme taky,tchýni, a už jsem jí taky musela trochu krotit, jelikož Vojta se rozmluvil až to pěkné není, a opakuje i slova, které zaslechne v televizi. Zrovna dneska u večeře slyšel v ulici bestyje a hned to zopakoval. Na mě teď volá maminko, nebo mamiňo a je z něj teď hrozný mazel, no jak to někdo tady psal, prostě je to teď úžasné období.
Ajvi auto mě mrzí, ale hlavně že se nikomu nic nestalo. Jinak s tou pojistkou, vzpoměla jsem si, že do švagrové taky nabouralo auto, ale ti dostali od pojišťovny tolik, že si nakonec koupili nové auto.
Jani ten stavební úřad to je teda fakt pech, taky bych byla naštvaná, jsou to prostě papíroví magoři na těch úřadech. Jo a s tou ovulací bych to asi taky moc neriskovala, mě se taky po porodu hrozně zkrátil cyklus a čert ví kdy mám teď plodné dny. My máme doma hoooodně spolehlivého tatínka 😉 😉 😀 😀 Užij si zítra koncert. Já jsem kdysi hrozně žrala Kelly Family 😀 a dvakrát byla na jejich koncertě, byl to mega zážitek, ale dneska už bych si to nelajsla, asi stárnu nebo co 😠 .
Jaji puntíky dobrý nápad, ale na Vojtu by to asi ještě neplatilo, že? 😀 Když už je toho moc, taky prostě přileti jedna na zadek, a je pravda, že jak párkrát slíznul tak teď už to stačí jenom připomenout a uklidní se.
Leni myslím, si že se Kubík určitě zase uklidní, asi byl dlouho doma a všichni jste si ho užívali a věřím, že to děti prostě vycítí, že si můžou najednou více dovolit.
No snad jsem napsala, všechno co jsem chtěla a na nikoho nezapoměla 😉

sajmon113
13. led 2010
cerstvamama
13. led 2010

Simčo
U nás se teda spaní zhoršilo. Adél spala dřív celou noc a posledních pár dnů se vzbudí mezi půlnocí a třetí a putuje ke mně. Chci jí uspat u ní v postýlce, ale ona vypadá že už je vyspalá. Vezmu jí k sobě do postele i s její peřinkou, za chvíli cítím jak se cpe pod mojí deku a bere mě za ruku - to je tak úžasný pocit. Bohužel pak čekám že usne, ale ona nějak nemůže zabrat tak mi leze po hlavě, píchá mě prstem do oka atd. No děs. Jsem jak chodící mrtvola.
U nás je taky babi-tchyně ten "problém". Ona je jinak zlatá, ale tohle teda nezvládá.

Jani-Cori
ségra taky měla tenhle problém. Ty úřednice se kolikrát tváří důležitě, že by jim člověk dal facku. Tak ať se to nějak rychle vyřeší.

Dnes jsem byla s kámoškou na večeři, babi hlídala. Byl to fajn pokec a taky relax - když jedu bez prcka tak si nasadím sluchátka do uší a vyrazím na socku /máme to docela kousek/ - prostě paráda. Užívám si prkotin 🙂
Už se nám to tu krátí, taťka říká že už se na nás moc těší. Za chvíli budeme zase pohromadě.
Tak zatím ahoj a dobrou noc.

cerstvamama
13. led 2010

Simčo
krásný fotky, číší z nich pohoda vánoc. Pejsek je úžasnej 🙂 Naše Adélka zase sněhu říká "síííím" 😀

ivulinda
14. led 2010

Ahój holky 🙂 měli jsme něco s netem tak jsem tu nemohla zaskočit!u nás je tolik sněhu,že bysme ho mohli rozdávat 😀 Jakmile jsme venku s Adou tak jí pak nemůžem dostat domů 😀 je to fajn ten sníh,ale už by to mohlo pomalu tát...

ivulinda
14. led 2010

Moni jinak s tím spaním je to u nás taky tak.Někdy spí celou noc a jindy se probudí a mluví,mluví a mluví a já jse z toho na nervy jelikož chci spát a manžel jde ráno do práce.Včera jsem ji uložila do jejího pokojíčku tak usla ve 21hod,ale pak se probudila 😠 Já tohle vůbec nechápu proč se budí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jajabmw
14. led 2010

Ahoj holky. Teda Simi to jsou krásné fotečky, pejsek je jak plyšáček 🙂 . U nás je taky sněhu že nevíme kam s ním, ale alespoň jsme vytáhly sáňky a užíváme si to. My naštěstí se spaním problémy nemáme, ale ťukám co to dá abych to nezakřikla. Dokonce už i přes odpolední spánek chodí Marťa spát do postýlky a u nás už spát nechce. Tuhle se mi vzbudil ráno v 5.15 a chtěl čůrat. Tak jsem ho dala na nočník a v tom se přišourala Lucinka a on se úplně vzbudil. Myslela jsem že mě klepne. Tak jsem si ho v dobré víře, že když bude u nás tak rychleji usne, dala do postele a ono nic. Tak asi po půl hodině putoval do své postýlky a do 10 minut byl tuhý 🙂 . Jé holky ani nevíte jak jsem ráda, že je takhle zvyklý, Kámošky prcek spí s nima v posteli a už je kamarádka úplně hotová, protože se nevyspí pořádně ani jeden. Ale na postýlku ho už učit nechce, prý už na velkou postel. Jo holky nevím, jestli se to tu probíralo, ale odkdy do velké postele? My chceme kupovat tu rostoucí má ji i Lucka a mě napadlo, jestli by tam už Martínek nespal. Nebo myslíte že je ještě malý? Hoďte sem radu, děkuji 😅 .
Jani ty se máš že jsi byla lyžovat, já bych jela hned. Jenže manža stěhujou práci a tak je rád že si udělá čas na děti, na lyže čas nějak nezbývá. A navíc my jezdíme na Černou horu a tam to je i docela mastné a po Vánocích si utahujem opasky, ale jen nepatrně 😀 . Jenom přece za lyžování dáme i 800 za oba naštěstí, ale je to dost. No a když jede i Lucinka, tak to je něco málo ještě navíc. Už se nás ptala, kdy pojedem, moc těší.
Tak se zatím holky mějte a nezapadejte sněhem 😀 .Pááá

cori
14. led 2010

Tak hurá nezamrzly jste 😅
jaji, my budem kupovat postel malé až do baráčku, takže neporadím, ale kdyby to šlo - tak už v ní spí i když mně připadne, že se strašně vrtí, furt je odkopaná 😒
Teď řešíme uspořádání bydlení po narození prcka u našich - teď jsme v jedné místnosti, kde spíme s malou a obávám se, že malá a prcek - to se asi moc dobře Kajka nevyspí... Tak uvažujem, jestli my jít s prckem spát jinam a nebo dát malou spát jinam. Přece jen ona asi ty změny ponese nejhůř a tak jí to nechci moc rozhazovat. I tak to asi bude docela šok, když bude spát s babí a dědou místo maminky a tatínka 😀 I když teď spí a usíná krásně, snad jí to vydrží.
Dneska bříško mazala krémem a strašně ji to bavilo. Povídá - mimi brácha mažu 😀
Simčo tak hurá zuby jsou venku a kdy se vlastně klubou ty poslední stoličky? Taky teď máme 16 zubů. A ať malému vydrží tak dlouho spinkat 😉

sajmon113
14. led 2010

Ahojík!!!
Cori možná bych zkusila ze začátku nechat oba prcky pohromadě, myslím si, že si Kájka určitě brzy na noční pláč miminka zvykne. Teda je to můj názor, Vojta když se v noci budil, manža ani nemrknul, spal jako pařez. A taky moje mamina mi říkala, že když se narodil můj brácha já měla 15 měsíců tak jsem se budila a plakala, když plakal on a tak s ním chodila do vedlejší místnosti, ale pak jí dr. řekla ať to neděla, že já si na to zvyknu a zvykla jsem si a pak se už nebudila. 😀 😀 Teda to je ale nepochopitelná věta 😀 😀 😝 A taky bych se asi trošku bála toho aby se necítila odstrčená, když byste jí dali k babi a dědovi. Jinak ty poslední stoličky prý rostou kolem 2 let, takže co nevidět 😉 . V pondělí jsme měli s holkama takovou malou slezinu, od nového roku holky naplánovaly srazy pravidelně na každé pondělí, a někdo tam říkal, že její kamarádka má prcka, má přesně dva roku a v puse ani jeden zub. 😒 😅 Ale každopádně je to šikulka jak se stará o brášku, teď mě napadlo už máte jméno???
Jaji my jsme zatím moc postel ještě neřešili. Vojta sebou hrozně mele, ten by ležel asi věčně na zemi. S usínáním nemáme problém vůbec, dokonce po obědě, když ho vytáhnu ze židličky, automaticky říká "deme pinkat" 🙂 A jak píšeš o té kamarádce, přesně tohohle jsem se taky vždycky bála a proto spal Vojta od narození ve své postýlce. V poslední době s náma spinká akorát chvilku ráno, budí se tak kolem 7 na mlíko, tak si ho vemu k sobě dám mu flašku a usnu, když má vypito zaklepe mi s ní na hlavu a jelikož je v 7 ještě tma, tak znova usne, tak na hoďku.
Mončo ten úžasný pocit přesně znám. Nejlepší chvilky jsou právě když se ráno budíme a on mezi náma. Občas mě třeba hladí po tváří a jemně mě budi a říká maminko obikat (oblíkat). Asi předevčírem jsem ho takhle ráno škrabkala na zádech a on na mě "maminko škabat tatinka" 😀 😀 😀 Jo a tohle noční probuzení jsem si taky užívala, naposledy jak měl před vánocema tu rýmu, ve chvíli, kdy se mu ucpal nos tak se probudil, no a než jsem mu ho vyčistila a nakapala do něj tak se probral úplně, takže je mi tě fakt líto, taky jsem pak byla ráno totální mátoha. 😠 😠

cerstvamama
14. led 2010

Ivul
taky nevím proč se budí. Zkouším všelijaký fígle - nelézt vůbec do Adélčina pokojíčku abych jí nevzbudila. Nebo naopak než jdu spát tak jí naopak "srovnám", leží totiž v šílených polohách, přikreju jí, pohladím. Ale v obou přídapech se někdy vzbudí někdy ne. Prostě v tom není žádná logika 😀

Jaja
Adi spí ve svojí posteli od narození. Akorát dřív jsem jí měla v ložnici a od 9 měsíců má svůj pokojíček. Pamatuju se, že jak jsme jí tenkrát přestěhovali do vlastního tak začala mnohem líp spát 😉 Ono nejde jen o to aby se rodiče vyspali, ale taky o ty ostatní věci, že?? 😎 Do vlastní postele dáme Adí až budeme potřebovat postýlku pro druhýho prcka, takže když to vyjde tak příští rok 😝

Cori
kdybych já byla malá a měla si vybrat tak chci radši pořádně spát a nebejt rušená 😀 Ale mnou se neřiď, jsem asi divná, pro mě je a vždycky byl spánek skoro na prvním místě. I když Simča má taky asi pravdu. Známý měli 3. kluka, takže doma byl pěkný kravál. To mimčo se naučilo spát i v tom hluku co dělali jeho sourozenci. Nakonec se kolem něj mohlo i luxovat když spal a nic to s ním nedělalo.

Simčo
😀 já jsem zas tuhle, když Adi zase ležela u mně, v nějakým návalu lásky začala hladit její obličej. Vypadala totiž jako andílek, když tak klidně spinkala. Pak jsem dala ruku pryč a Adélka říká "eše" (ještě) - ta potvůrka byla celou dobu vzhůru!

Zase ponocuju, tak se mějte fajn, dobrou.

cerstvamama
14. led 2010

Jaja
jsem už asi přetažená - myslela jsem že do velké postele, ne do vlastní, jí dáme až bude druhý mimi

ivulinda
15. led 2010

Moni taky jak ukládám Adélku do její postýlky tak jí pohladím,dívám se na ní a pak jí dám pusinku a nejlepší na tom všem je,že mi řekne "dobrou mami" 😀 a to je tak kásné!!ale dneska spala semnou v posteli jelikož tam usla a už jsem jí nechtěla přendávat tak si manžel lehl do jejího pokojíčku a spal tam...a Aduš spala ceou noc 😉 konečně!

dzej
autor
15. led 2010

ahoj holky 😵
no konečně se to tu rozjelo 🙂 já jdu jen ohlásit, že včerejší koncert byl naprostá pecka!!!! Hráli samý starý vály a staříci to teda pěkně rozbalili 🙂 Moni já taky nemám moc ráda masový, ale DM a George Michael jsou vyjímka, to vydržím vše..navíc jsme měli sezení takže to bylo lepší, i když nás stejně nakonec postavili na nohy 😅 No ještě U2 by mohli přijet 😀 Přijeli jsme ve 2dom a vstávala jsem v 6 takže ted jdu spát s malou a o víkendu vás dočtu 😉

jajabmw
15. led 2010

Ahoj holky. Tak já dám na vás a s tou velkou postelí počkáme. Jé když to čtu to jsem ráda, že nejsem sama, když hladím a ňuchňám malýho. Lucinka ta už se tolik nedá, ale Martínek je teď učiněný mazlík a tak si to užívám 😀 . Cori tak to nevím s tím spát děti dokupy, my jak máme děti dost od sebe, 4,5 roku, tak Lucinka se hrozně těšila do vlastního pokoje. Ale je fakt, že i teď hlídám aby měla přes noc dveře zatažené, aby kdyby se Martínek vzbudil a plakal, aby ji neprobudil. Když má i Lucka neklidnou noc tak je pak unavená a je to hrozně znát, když se nevyspí. Zkus nejdřív jak to bude Kájka snášet a pak se rozhodni. Třeba budete mít ukázkové mimi, které bude celou noc spinkat a bude to v pohodě.
HOlky když tady čtu jak vám krásně rostou zuby, tak přemýšlím, že půjdu s Martínkem k zubařce ☹ . My máme nahoře vepředu 4 a 2 stoličky a dole vepředu 2 a 2 stoličky. A není vůbec žádný náznak, že by se nějaké zuby měli klubat ☹ . Je pravda, že nám celkově zuby rostly dýl, první jsme měli a skoro na 13 měsících, tak že by měl i ty další časově posunuté 😕 ?
Tak zatím pa holky a Jani je super že sis ten koncert užila, já nikdy na ničem takovém nebyla a musí to úžasné.

sajmon113
15. led 2010

Jani tak koncert super, na U2 bych se asi nechala zlákat taky, ale muselo by to být někde poblíž teda, no. Loni byli v polsku, spousta známých jela, docela jsem přemýšlela, ale nakonec mě odradila ta daleká cesta 😠 😠
Mončo jsou to malí chytráčci už. Nejlepší je, jak každý den překvapí něčím novým. Včera se naučil matesa, chytí se za uši, zatáhne za ně a vyplázne jazyk, byli tu brácha se švagrovou a Kubou, tak ho to učil 😀 😀
Jaji já myslím, že zoubky určitě ještě porostou, my byli do roka taky jenom na dvou zubech a vidíš, za půl roku vyrostly všechny 😉
Ivi to máš dobrého manžela, ten můj by v životě z postele pryč nešel 😀
No nic jdu vařit, našla jsem recept na nějaké "ťamanské nudle" tak budu zkoušet.... 😵 😵

ivulinda
15. led 2010

sajmon nechtěl se s náma mačkat v posteli tak spal sám...chvilku mi ho bylo líto,ale pak jsem zavřela oči a usla 😀 no jo ty děti co bychom pro ně neudělali 😉 Adélka už má ´hubu plnou zubů jak se říká 😀

cori
16. led 2010

Ahojky ze slunečného jihu 😅
Jani tak koncertoz byl suprový, to je fajn, že sis ho užila. Já du dneska na srázek ze ZS jen takový neoficiální pokecový, su zvědavá jak dlouho tam vydržím, bo teď už skoro nic nevydržím 😅
Dík za rady s uložením prcků, právěže ukázkové miminko mít určitě nebudem, Kája byla vzhůru min. co 2 hodky a ještě k tomu v noci měla 2 hodinkový mejdan - to tak do 3 měsíců uplný chaos, takže se právě obávám, že jesstli prcek bude to samé, tak to by asi pro Káju moc nebylo... Babi s dědou má ráda, ani jí nechybím když jdu pryč, hlavně, že si s ní někdo hraje, ted jak tu bydlíme, tak je s nima vlastně furt 😅 Ale odstrčená se cítit asi bude, ale to jinak asi nepůjde, když toho malého budu muset mít skoro furt u sebe, su na to zvědavá, jak to zvládnem 😀
Třeba Kája překvapí a bude to zvládat líp než já, hi.
Tak krásný víkend a já zas pádííím.

jajabmw
16. led 2010

Ahoj holky. Cori neboj, třeba bude fakt hodný 😉 . Sestřenka má chlapečka a holky to bych vám fakt nepřála. Není důsledná a podle toho to vypadá a navíc je malej hyperaktivní, takže mazec. No a teď má holčičku a ta je jeho pravý opak. Usne i když on křičí a to takhle od narození. Takže třeba to budete mít taky tak. A jak píšeš, třeba Kája překvapí. KOlikrát my rodiče něco děsně řešíme a děti to pak přejdou naprosto v pohodě a my nestačíme zírat 😀 . Tak zatím pa my valíme sáňkovat.

dzej
autor
16. led 2010

ahoj holky 😵
tak jsem vás dočetla, ale už nevím, na co reagovat 😀 S tou postýlkou...já zvažuju, že už malé dáme velkou postel...ona sebou hodně v noci háže a často slyším, jak se bouchne o šprušle...přijde mi, že už je velká a nestačí jí to. A já jsem určitě pro, aby obě děti spaly pohromadě, pokud to půjde...myslím si, že se to naučí a nebudou se rušit. Měla bych blbej pocit, že jsem to jedno odstrčila..ale to je můj názor. My to tak uděláme..budem se všichni 4 mačkat v jednom pokoji 😀 😀
Jaji s těma zoubkama si nedělej starosti...taky znám holčičku, která měla ve 2letech 6 zůbu a v 2,5roce jí tak vyrostlo zároven asi dalších 6 zubů. Určitě založený jsou, jen se jim nechce ven. 😉
Ivul a jak se vám bydlí ve vlastním??
Jani už se ti to krátí, že?? 😀 pošlu ti odkaz do IP na fotky.
Díky holky.....snad už nebude dělat ta paní problémy a urychlí papírování...až budu mít to povolení v ruce tak se za ní asi stavím na "pokec" 😀 Nevím jestli jsem vám to psala, ale ve čt ráno jsem jí tam vezla další papíry co chtěla a ani nevylezla z kanceláře, řekla, že to mám dát na podatelnu, tak jsem zvědává, jestli za 14DNÍ zavolá, že ještě něco chce 😠
Doufám, že jste si užily srazíky, je to fajn se odreagovat 🙂 já už mám na tento měsíc vybráno 😀 😀 😀
tak hezký večer..dneska budu čekat na Sedm..snad neusnu 😀