Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
2. únor 2010

holky my máme zlatý dítě 😵 leží se mnou celý dopoledne na gauči a koukáme na pohádky a písničky na netu 😵 to se mi hned líp marodí, snad to teda nechytne taky 😝 Začlo nám sněžit....a docela hodně.. to by se lyžovalo 😉
Jindři já myslím, že v pohodě..nechci mluvit za Evču, ale určo chtěla říct, že se jí prostě nechce.. tak jak jsem to psala i já trochu výš.. takhle to dělají chlapi, radši řeknou, že neumí, aby měli pokoj 😀 😀 😀 😀 😀

muminek
2. únor 2010

Ne nedotkla já třeba moc ráda provozuji gaučink akorát na to nemám teď moc času 😎

muminek
2. únor 2010

Jani já bych taky chtěla mít aspoň stříbrný dítě však víš očem mluvím Martínek je rarach. Dneska jdeme večer do cvičení tak snad bude hodnej 😢

cori
2. únor 2010

Ahojte do zasněženého dne,
jani, tak to se brzo vylež, tohle marodění je fakt nahouby.... Kajce je už líp, je na částečné dietce a už se to zlepšuje, jen to asi chytil MM, no uvidím s jakou se vrátí z práce :(
JIndři, mě ses třeba vůbec nedotkla, já vím, že na vaření sem prostě neschopná - hlavně mě to teda nebaví a pak když už něco kuchtítm, tak se bud opálím, nebo to připálím 😀 , to já už snad radši vezmu vrtačku nebo rýč, hi. Ale naštěstí to MM pochopil a vaří sematamo i on a dobře. Ted sme u našich, tak je to dobrý, ale jak budem sami v domečku, tak holt zase budu muset kuchtit, mně to baví tak jednou za čas pro víc lidí, jen já nemám moc dobře asi vyvinuté chutové bunky, bo je to čassto nemastné neslané 😀 , Karolínce to zatím nevadí, horší je to s dospělákama.
Dnes sem zanesla do práce žádost o mateřskou a za chvíli na ni nastupuju, fíha to to letí. Škoda, rodičák sem měla větší než ted budu mít mateřskou 😠

Pěkný den sněhuláci 😵

ivulinda
2. únor 2010

dzej tak to znám.Taky jsem marodila 2týdny zpátky a Adélka ležela semnou na gauči a bylo to nejkrásnější na světě 🙂 ale pak rýmu chytla ode mě 😒 ale je to super jak s tebou dítě leží a furt někde netrajdá vid??

Jinak jsem si včera holky koupila kabelku a peneženku 😀 už to bylo třeba 😎

ivulinda
2. únor 2010

cori tak malý je čipera co?a co na to malá,že bude mít brášku?vím,že asi tomu nebude ještě rozumět je malinká,ale co říká na bříško?

cerstvamama
2. únor 2010

Ahoj holky, u nás dnes svítí sluníčko. Byly jsme dopoledne s Adi na tanečkách. Tentokrát jsme nechaly kvůli sněhu auto doma, jely jsme metrem a pak pěšo. Teď Adi vyřízená chrní. Snad bude spát dýl než jindy.

Cori
na jak dlouho jsi tu rodičovskou měla? Jestli na 3 roky tak to je škoda, viď? Jestli jen na dva tak to už ti stejně skoro končilo. My to chceme tak nějak navázat 😉

Dzej
brzy se uzdrav!

dzej
autor
2. únor 2010

delikates a co to je galaxie?
Jani to je dobře, že Kajka už je docela v pohodě...ted ještě manžel, co? Hlavně abys to nechytla i ty...
kolik jsi už nabrala od začátku těhu? Jani jak to s tou mateřskou? To přece není možný..vždyť se ti to musí počítat z posledních příjmů..tj jak jsi měla s Kajkou, akorát to teda ted upravily ty vyměřovací základy...
Ivi, jo je to fajn, že ležíme spolu, ale po pravdě bych radši běhala po venku 😀 ted jsme každá snědla stehno a půl sáčku rýže...a jdem spát..snad Sabula usne..já bych si dala šlofíčka ráda 😀

cori
2. únor 2010

Ono by to s mateřskou bylo v poho, kdyby se o 20% nesnížila, mám 2 rodičovskou, takže docela solidní a teď ta mateřská bude míň, no su zvědavá co mi napočítají 😒 a tu další si dám asi na 3,kdoví jestli by mi vůbec na 2 vyšla 😅
Ivul jj Kája už si bříško uvědomuje (no přehlídnout nejde), občas dojde pohladí a řekne bráška nebo mimi, ale myslím, že rozum z toho ještě nemá, to bude tóčo až bude malý na světě. Stačí když si půjčím kamarádky malou a to už je Kája celá nerudná, ale snad brášku bude snášet dobře, ale je ted mamánek 😒 všechno můžu jen já (teda když su v blízkosti, jinak je jí jedno s kým je 😅 ) ale jak su poblíž, tak možu učesat jen já, podat pití jen já, obléct jen já, no náročné je to s ní teď 😀

cori
2. únor 2010

du se natáhnout na pár minut, prcek se zase pěkně roztahuje 😀 nějaký náročný na prostor 😅
pěkný den 😵

delikates
2. únor 2010

dzej:to závidím to zlaté dítě náš Luky je hrozné číslo a neposeda a ta galaxie je rodinné a zábavné centrum
www.galaxie.cz

delikates
2. únor 2010

tak špatné webovky dobré jsou tyto www.galaxie zlin.cz

delikates
2. únor 2010

tak do třetice už je to fakt dobrá stránka www.galaxiezlin.cz

dzej
autor
2. únor 2010

no nějak se nám nedaří usnout..možná jsem to zakřikla 😀
Ajo Jani...já zapomněla, že jsi měla na 2 roky...tak to pak jo...ale pořád se to řeší to vrácení na původní částky..tak uvidíš, třeba ti to vyjde 😉
Delikates jak se prosím jmenuješ? Díky za odkaz, hned kouknu 🙂
Moni máte hodně sněhu?? A jak jste jely s Adi, jen tak po svých nebo s kočárkem??

dzej
autor
2. únor 2010

jojo mám to..koukám, že je to jak to Bongo u nás..my tam ještě nebyli, přijde mi, že je na to ještě malá...Ale pro tvou Michalku to musí být super 🙂

cerstvamama
2. únor 2010

dzej
Sněhu je pořád dost, je nahrabaný na krajích silnic, takže se tam nedá parkovat a občas aby ses dostala z chodníku na silnici tak abys byla skialpinista. Na tanečky jsme šly právě po svých, takže je Adí hotová. S kočárem by se to v tom sněhu nedalo. Občas jsem jí nesla, ale víc jak půlku šla sama, tak to bylo dobrý.

delikates
2. únor 2010

dzej já jsem Iva a ty?

cori
2. únor 2010

Moni, tak to je malá šikulka, že tak capká 🙂 my s tím chozením pořád bojujem, teda - s babičkou toho ujde nejvíc, ale se mnou nebo s MM skoro nic 😠 , mosíme trošku natrénovat. Ona je prostě kočárkové dítě, ona si do něj chce sednout i když jsme doma, to bude asi boj až tam bude prcek.
A co ti vaši rarášci vyvádí? Já jak chodíme do Klokánku, tak sem zjistila, že mám docela klidné dítě, ale děsně vztekavé (tam je teda jak mílius - takže si všichni myslí, jak je Kajka hodnunká), ale doma či někde na návštěvě, chjooo. To radši to čertidlo 😅

lenkavano
2. únor 2010

ahoj holky nějak nestíhám 😉
dzej kubíčka jsme v neděli odváželi bylo to se slzičkama,přecijenom byl ted dlouho doma tak si odvykl.ale ve čtvrtek má zápis tak u něj nesmíme chybět a rovnou si ho vezmeme domů,už aby to bylo.
my byli dnes v hřebčíně podívat se na koníky ,krásně jsme se prošli ,ale Leninu už to v kočárku moc nebaví.už aby mohla do botek a pošupajdí po svých. 😉 zítra jedeme na převaz snad už poslední.

cerstvamama
2. únor 2010

Jani - Cori
Adélka to má naopak, v kočáru už moc nesedí. Což je teď výhoda, kdo by se chtěl brodit sněhem, co? Kajka sedí v kočáře i doma,jo? 😀 😀

Právě jsem dožehlila hromadu prádla, manžel mi oloupal pomelo a až to zchroupu tak se jdeme dívat na nějaký film. Takže dobrou!

ajvi
3. únor 2010

ahoj holky, zdravím vás po dlouhé době 🙂 . zkuošky mám za sebou, dokonce i úspěšně, ale byl to mazec. 😒
dočíst vás nestihnu, tak napíšu co je u nás nového.
Máťa je zlatíčko, jen teď máme trošku divoké noci, asi za zase zuby - rostou mu spodní špičáky. před 14 dny měli zase mírný zánět průdušek, ale jak víte, probíhá to u nás v pohodě, no a včera jsem mu našla bouli v třísle. šli jsme k dr a ten nás poslal na chíru. a je to vodní kýla - no v životě sjem to neslyšela. prostě v té bouli není střívko (jako u klas. kýly), ale voda. nebolí ho to, teplotu nemá, máme to sledovat a za týden na konktrolu a uvidí se co se z toho vyvrbí.
3 týdny jsem úplně bez dudly. když poslední rozkousal (asi už třetí za měsíc), tak jsme nový nedala. a naprosto v pohodě, dnes si ani nevzpomene. trošku se pereme s denním spaním, už několikrát mi vůbec neusnul, což nesu dost těžce, byla to taková siesta, jistě chápete 😉
Máťa taky hrozně vypravuje, řekne a opakuje všechno, je to šikula - a hrozná sranda. když chce ráno z ložnice, tak na mě u dveří kříčí "távát". a vysvětluje mi, že velký auto nepatří do kufru s malýma autama - no je to zábava - však asi taky znáte.
taky chce hodně chodit, někdy až koukám co ujde.
jani-cori - to je mazec jak to letí, pamatuju si jako dnes 16 tt v tvém profilu a ty tam máš 34 😀 .
zdravím i nově příchozí a postupně budu dopisovat co je u nás nového.papap

cerstvamama
3. únor 2010

Ahoj holky, asi máme průšvih. Adí lezla na takovou tu nížkou stoličku z Ikea (taková ta dětská co je pro děti aby viděli co se děje na kuchyňský lince atd.) no a něja nešikovně spadla. Pád nic moc, viděla jsem to a nepřišlo mi to nějak dramatický, ale od té doby kulhá a nechce si stoupnout na jednu nožičku. Zkoušela jsem s tou nožkou různě hýbat a dobrý, vypadá to, že jí to nebolí, když sedí nebo leze tak je to v poho. Ale jakmile si stoupne tak začne bolestí plakat. Někdy ujde pár kroků, někdy hned napoprvé zakřičí a nechce jít dál. Tak nevím jestli máme letět k doktorovi nebo čekat, že se třeba jen bouchla. Jsem zoufalá.

ajvi
3. únor 2010

Moni, jestli nemáš nějak komplikovanou cestu k dr., tak bych jela hned. lepší jet zbytečně....než si to pak později vyčítat

delikates
3. únor 2010

ahoj holky
U nás od rána chumelí a chumelí už mám té zimy po krk.
cerstvamama:ajvi má pravdu radši jed k dr. aby to malá neměla třeba nalomené

cori
3. únor 2010

Ahoj holky,
MOni, určitě už jste jely, tak ať to není nic vážného 😒 , fakt stačí malý mžik, a je hned bolístko ☹

Ivčo ahoooj, tak supr, že už máš zkouškové za sebou, to musí být oddych 😉 , malá mi taky občas o obědě nespí, takže tě plně chápu, ta polední siesta je potřeba 😀 A ty rána jsou u nás taky občas vtipné, nedávno na nás z postýlky volala - "Kája vstává" a dneska ráno zase za mnou doběhla a volá - "mamíííí budíček" 😅
Je to fakt veselé, jak se rozkecávají 😅

dzej
autor
3. únor 2010

ahoj holky, tak nám od rána taky chumelí, ale nemrzne. Odvezla jsem malou mamce a ležím a léčím se.
Ivi tak super, gratuluji ke zkouškám 🙂 a na jak dlouho máš ted pauzu?
Moni já bych taky radši jela..přece jen doktor pozná víc a bude lepší předejít nejakýmu problému, přece jen nohy máme jen jedny a nosí nás celý život...ale určo to bude v pohodě, držím pěsti.
Delikates - Ivi já jsem Jana 🙂
Jani to je dobrý, že Kajka chce sedět i doma v kočárku. Malá už právě moc nechce a ted si odvykla uplně, protože jezdíme bud na bobech nebo chodíme pěšky..ale doma se cpe do kočárku pro panenky 😀

cerstvamama
3. únor 2010

Holky, Adélka se teď probudila a všechno úplně normální. Chodí normálně, nic jí nebolí, nepláče.. tak já nevím.

ajvi
3. únor 2010

Moni, tak uvidíš, ale to vypadá, že to bude třeba jen modřina 🙂

cori
3. únor 2010

jj sem tam jí na tu nožku nenápadně šáhni a uvidíš jak bude reagovat... třeba se jen narazila, ono jich to asi víc bolí - přece jen sou dítka citlivá 😉

cerstvamama
3. únor 2010

Celou nožku jsem jí promačkala odshora dolu, různě jsem s ní cvičila a nic. Jen když našlápne tak je prostě opatrná, jakoby jí tam píchlo nebo tak. Zkoušela jsem i prsty u nohou. Fakt nevím. Taky to může být sval.