Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

sajmon113
3. lis 2009

Ještě jsem zapoměla přivítat nově příchozí.
Mončo toho bych se nebála, myslím si že se Adélka určitě otrká. Možná kdyby nějaký prcek přišel za ní, nebo pro ní ať si jde hrát s něma. Sleduju to doma na Vojtovi a Kubovi. Teď se tak nějak vídají častěji. Ze začátku si jeden druhého moc nevšímali, ale teď už si spolu i hrají, je to právě super pozorovat jak to začíná. Jsou od sebe o 5 měsíců a právě se dostávají do toho věku, kdy už ten rozdíl nebude tak patrný.

dzej
autor
3. lis 2009

ahoj holky 😵
zdravím ze zasněženýho Brna, to je paráda 😀 😀 škoda jen, že nemrzne. Byli jsme v solné jeskyni a cestu zpět jsme šli bez kočárků, děcka se válely ve sněhu (ještěže máme sněhule 😀 ) no nemohli jsme je dostat dom 😵
já už jsem teda takovou radost neměla, ptz malá měla oteplovačky durch mokrý 😅
Jani a na kolikátou jedeš na UTZ? Jedeš na Veveří nebo kam? Jedeš i s Kajkou? Nechcete zajít na kafíčko?

Jinak u nás některý herny jsou uplně stejný jak píšete..maminy sedí, drbou a dělají, jako by tam děti neměly.
Nás větinou chodí banda, takže my maminy taky kecáme, ale u toho děti hlídáme popř se do her zapojujem všichni, nebo děti houpeme nebo pomáháme u skluzavek atd.. od každýho něco...mají svou volnost aby se naučily si hrát samy nebo s ostatníma dětma bez rodičů, ale jak se začnou přetahovat nebo tak něco tak hned zakročíme. A pokud nějaký cizí dítě útočí, tak se ozveme, napřed napomenem to dítě a když to nepomůže, tak to řeknem mamince. To bývá problém v těch větších hernách, kde jsou už starší děti ☹ Jinak v Brně se taky platí 10 - 80Kč podle vybavení herny. My spíš chodíme do kaváren, kde jsou dětský koutky, tam se neplatí a je tam mín dětí. Ted v zimě mám strach, přece jen jedno dítě zakašle a jsou nemocní všichni 😔

cerstvamama
3. lis 2009

leni
to budou mit radost, ty prani jdou z Rumunska do Anglie 😀

lenkavano
3. lis 2009

moni 😀 😀 😀

ivulinda
3. lis 2009

Moni a jak se ti líbí v Bukurešti?

cerstvamama
3. lis 2009

Ivul,
Jo, dobry, lepsi nez jsem cekala 😉

lenkavano
3. lis 2009

ach jo holky my máme pech.odešla nám televize a zrovna před vánocema.tak máme zase vyděláno. ☹

chiwule
3. lis 2009

AHOJ holky, jak je při večeru? Já jsem dneska vytočená, Anet zlobí poslední dny s usínáním, dneska jsem jí i nechala schválně do 8 než přišel mužík z práce a byla unavená a stejně usínala do půl 10, museli jsme u ní být oba. Nechala jsem jí i brečet, chodila jsem ji v pravidelných intervalech utěšovat, ukládat, dostala totální hysterák až se z toho i pokadila, no nejradši bych jí propleskla! Nějak mi vyběhli nervy, musel nastoupit manža.
A manža zub zapírá bídák jeden, ale já se nedám odbít 😉 zub je a už nezmizí 😀
Angína pomalu ustupuje, ale pořád to není komfortní, v krku i ucho pořád bolí, tak teda nevím, co na to dr...

Jinak dneska jsme měli vítání občánků, bylo to moc hezký, v zrekonstuované historické budově radnice. Bylo tam asi 8dětí s rodičema, proslov byl, dárečky pro malou, mamka dostala kytičku, taťka nás podepsal do pamětní knihy a pak ještě fotograf fotil jednotlivé rodiče s dětmi. No a jelikož jsme byli poslední, tak pan fotograf se nám věnoval víc než ostatním, už nikam nepospíchal a tak nám nadělal spoustu fotek navíc. Jedna bude hodně zajímavá, odrazem přes zrcadlo, jsem na ně zvědavá! Objednala jsem je rovnou na CD, papírových jich bude kolem 4-6 a pak si můžeme nechat přidělat z toho CD. Fotil to moc příjemný manželský pár, paní v 9M těhu, krásný pupík, moc jí to slušelo a čekají holčičku 🙂

Odpoledne jsme ještě stihly koupit konečně teplé botičky, mám z nich radost, jsou nějaké hyper-super, sice stály spoustu peněz, ale snad jí chvíli vydrží, kéž by až do jara.

No a teď jsem totálně hotová, ještě nejsem úplně fit a tak toho mám teda dost... dneska už max vyndám nádobí z myčky a nandám nové, víc už nic 😅

ajvi
4. lis 2009

ahoj holky, tak ten můj brouk je teď každý ráno pročuraný ☹ . přitom ta plínka není vůbec plná, ale asi jak spí na bříšku s nožičkama pod sebou, tak to vyteče vrchem. zkoušela jsem troje různé plínky a pořád stejné. ráno se teď budí brzo a brečí,tak si myslím, že je to tím. že ho to studí.
holky, taky mají vaše dětičky pořád takový pupíky? Máťa vůbec není tlustej, tělíčko šťíhlonký, ale to bříško.....jí docela dost, no snad ho nějak nepřecpávám.
včera jsme taky koupili zimní botky sw žirafkou za 1100 😕 , no ale budou to první botky v který bude teprve pořádně chodit, tak to stojí za to. to nevím jestli jsem vám psala. Máťa už začínal pomaličku chodit sám, no a jak měl ten průjem, tak přestal. to je jasný byl slabý, ale od té doby zase nic. když ho postavím a řeknu pojď ke mě, tak jde a směje se. ale jinak nic.
dnska bude asi zase pršet, ach jo

ajvi
4. lis 2009

jo a taky si začínáme říkat na nočník. já ho doma nechávám už ve slipečkách bez plíny. jasně, že si neřekne vždycky nebo si to řekne jen pro sebe a já to neslyším, takže taky požád převlíkáme a teď třeba řekl, sice si krůpnul, než jsem přistrčila nočník, ale stejně.... 🙂

ivulinda
4. lis 2009

Moni a jaké to tam je?co tam celýma dnama děláte s Adélkou?a kdy se vracíte zpátky do prahy??zajímalo by mě se podívat někam do zahraničí musí to být zajímavé.V zahraničí jsem byla několikrát,ale to nepočítám to,že jsem byly u moře ještě s rodiči 😉

ivulinda
4. lis 2009

ajvi Adélka taky chodila už bez plínek jak měla rok a 4-5měsíců.Samozřejmě,že se jí taky podařilo ucrpnout,nebo když si hraje s neteří tak zapomene zavolat,ale jinak volá jak potřebuje

sajmon113
4. lis 2009

Ajvi Vojta má taky pupík, vypadá to legračně. Je totiž taky spíše štíhlounky ale pupík mu trčí. Všechny gatě a tepláčky nocí pod ním takže je to takový malý bajtek 😀
Chiwu my máme taky teď pořád takové vztekací a zlobící období. Přisuzuju to změně času a hlavně změně počasí, nechodíme pravidelně ven a to mu asi chybí. Dneska je tam krásně, svítí sluníčko, ale fučí tam takový vitr, že to na procházku není. Hoď pak fotky z vítání občánků.
Leni televize je mi líto, nám odešla loni po vánocích. Ale aspoň byl důvod koupit si novou, větší a placatější 😀

lenkavano
4. lis 2009

ahoj holky 😉
ajvi máš šikovného chlapečka ,to my jsme pořád v plínkách.ale nechám malou do dvou let a pak začneme .ted je to bez šance a já to nechci lámat přes koleno,nebo ji nějak trestat.však ono to příjde.
ivu 😉 Adélka šikulka.
chiwu taky bych moc chtěla vidět fotečky z vítání,hodíš nějaké do albíčka?
sajmon no tatka si myslí že to bude jen pojistkou,tak si dal zítra trasu domů,že se na na to podívá.tak uvidíme.jinak máme taky ted vztekací období ,mám pocit,že už mě Lenča zkouší.když ji za něco vynadám a za chvíli po ní něco chci,tak kouká zatvrzele do země a ještě je uražená.vůbec na mě nereaguje.dost brzo teda. 😒

cerstvamama
4. lis 2009

ajvi
Adelka ma taky pupek jako reznik Krkovicka. Nekdy ho vyspuli a hladi, to se smejeme az slzime.
Jinak s plenama to nehrotim, davam Adelku na nocnik po spani a pred koupanim, takze ne moc casto. Porad vstava a odchazi, nechce sedet a to ani kdyz jsem u ni a hrajeme si nebo kdyz ji pustim telku. Moje hranice je taky 2 roky, to uz na to vlitneme dusledne.

ivul
Jsme tu dva roky, jeste min. dva tu budeme, aspon to tak vypada. Delame tu to co doma - chodime do parku na prolejzacky a klouzacky, do bazenu, do krouzku pro deti, na navstevy k jinym detem - proste normalka.

Zrovna pred chvili jsme prisli od stejne staryho chlapecka, je to Srb, a Adelka prave padla do postylky, je uplne grogy. Jdu si dat kavicku a nohy na stul. Tata si ji odpoledne vezme ven tak budu mit preeeee!

coriven
4. lis 2009

Ahoj holky,
taky se přidávám do klubu bříškounků (teda né já i když už se taky kulatím), ale Kája má taky dobrý břůšek, ale mám pocit, že to má většina dětí, sou to takový medvídci 😅

Ajvi, gratulace ke krůčkům, tak to už budete lítat jako dablíci, ale je to pohoda, když už člověk nemusí pořád za malou lítat a hlídat, aby se někde nebouchla.

Jani, my jedem do Brna na otočku, malou nechváváme doma u našich a možná s námi jede i tchýně, takže nám to bohužel nevyjde, ale mooc rády bychom Vás zase viděly.

Moni, to je fajn, že se Ti v zahraníčí líbí a je dobrý, že je vás tam i víc maminek s dětma, aspoň se nenudíš 😉

jajabmw
4. lis 2009

Teda holky teď se mi normálně nešlo přihlásit až na potřetí 😕 . Už jsem vyšilovala, co jsem zase zvorala, já jsem na počítače děsný tele 😅 🙄 . Tak my jsme včera měli fakt co se týče čůrání naprosto šílený den ☹ . Třikrát se mi počůral, ale je fakt že volal jako divý, jen jsem to nestihla. Jednou jsme byli v obchodě, pak v autě(byla prodojená i sedačka 😖 ) a jednou u tety. Přišlo mi ale že má hrozně ledové nožičky, tak jestli to nebylo tím, pak totiž lítal snad každou čtvrt hodinu a pokaždé se dost vyčůral. TAk snad nebudeme nastydlý.

Holky tady je dnes tááák hnusně 😠 😝 . Jenže jelikož jsem musela pro oběd, tak jsme šli ven. A samozřejmě jak na potvoru cestou zpátky mě chytil takový liják, že jsem přišla domů a kabát byl úplně promočený 🙄 . Ještěže Martínek byl tak hodný, že si nechal slídu na kočárku, jinak ji nemá rád. Ale je nějaký unavený, cestou mi usínal a to sejen tak nestává.

Včera u té tety se nádherně vyřádil. Jak tam s námi byla Lucinka a pak se ještě vzbudila tety holčička(jsou jí dva), tak tam řádili a večer oba usnuli hrozně rychle. To byla pohoda 😉 . Jak čtu pohádku i Martínkovi tak teď nějak líp spinká, tak doufám, že mu to vydrží 😅 . Jé a představte si že teta je chce oba na letní prázdniny! Tak jsem jí řekla, že když to malej zvládne není problém, ale stejně si myslím, že to nedopadne, je teď takový mamánek 🙄 . Nevíte jak to udělat aby se otrkal? Lucinka na tohle byla úplně v poho, Martínek je tak trošku závislák 😅 .

To vztekací období jsme ještě nechytili a doufám, že nás to mine. To asi ne, co? Jinak ale můžu vás uklidnit, tak kamarádky to mají taky jako vy. Chiwu kámoška my zrovna dnes taky říkala, že uspávání je teď horor. Ona ho teda uspává,že si k němu lehne, ale i tak říká, že to trvá třeba hodinu 😝 . Už je z toho na prášky ☹ . No a jak jsem psala, ještě ten malej bouchá jiné děti. Hele co mám dělat když Martínka bouchne? Mám mu něco říct nebo to mám nechat na té kamarádce? Ona vždycky zakročí, tak si říkám, že to nechám na ní.

Sajmi tak jsem včera sehnala ve Sparu potahovku(jen malý kelímek) a zkusila jsem růžičky. Myslím že se docela povedly. Manža si myslel, že jsou kupované 😀 , což mě potěšilo. KOukala jsem na MMB na jednu paní a ty postavičky to je mazec 😅 😕 . Myslíš že je nutné kupovat všechny ty propriety na vykrajování? Jsou dost drahé 😝 . Dájí se dělat kytky i bez nich?

Holky jdu si udělat kafčo, to počasí je děsně ospalé. Nebo si půjdu lehnout k Martínkovi 😀 . Zatím pa

jajabmw
4. lis 2009

A pupíka máme taky velkého 😀 😀 .

cerstvamama
4. lis 2009

Holky, tak mi došlo, že jsem taky nepřidala fotky z našeho vítání občánků. Měli jsme to 1.9.2009.
Už jsou v albu, jestli se chcete podívat.

jaja
Pokud kámoška zakročí tak bych to nechala na ní. Bohužel jsou i mámy, které to nechají být. To bych zase zakročila já. Děti si třískat nedáme! 😉

dzej
autor
4. lis 2009

ahoj holky 😵
tak u nás dopoledne pršelo a ted sněží a to je dneska blokový čištění 😵 😵
dopoledne tu byla mamka a hlídala malou, já jsem běhala po úřadech kvůli baráčku a mám z toho hlavu jak balon 🙄 jsem si ted musela udělat kafíčko 😵
Leni a kam vám ta televize odešla?? 😀 😀 😀 To byl pokus o vtip. My každej rok před vánocema taky máme něco podobnýho..něco se pose*e a stojí to za to. Tak čekám co bude letos 😠
Jani jasně,, tak to se vtírat nebudu. Tak at vám UTZ dopadne dobře, dodej pak informace. A snad se uvidíme.
Holky, včera nám dovezli postel jupííí je kráááásná a dneska ji vyzkoušíme 🤐 😔 😲

ajvi
4. lis 2009

Lenko, my teprve začínáme, rozhodně nemůžu říct, že jsme bez plen. nechávám ho doma sice bez, ale pořád za ním běhám s nočníkem, už mi přijde že vidí nočník a utíká. tak to nehrotím, ráno si dvakrát řekl, ale pak třikrát ne, šahal si mezi nohy až když tam bylo mokro. neřeším to, oblečení máme dost, tak převlíkáme. říkám si ať si užije bez plínek a třeba mu to tak dřív docvakne, šahá si tožit na pinďu, že čural i když má plínku.
jo a vztekací období už máme delší čas, ale teď to nabralo grády, řičí, dupe...no vždyť to znáte.... 🙂

ajvi
4. lis 2009

jo a tak to jsem ráda, že jsme všichni pupíkatý. je fakt, že někdy se nestačím divit 😀

coriven
4. lis 2009

Jani a zamrzá to v Brně? Mno my máme totiž ještě letní gumy 😕 , nějak sem si neuvědomila, že je čas přezutí, až včera ve zprávách jak sem viděla zasněžené Brno a samo mi to na poslední chvilku nepřezujou, až příští týden, tak snad to nebude průšvih ☹ Na UTZ se těším, ale té cesty se děsím 😠 , je to blbý,je to jen na otočku, takže stejně nikde nic nestihnem pochodit...

Ajvi, jj pupíkatí jsme všecí 😀

haniak123
4. lis 2009

pridajte sa do nasej skupiny "I love my baby" a podelte sa s nami o Vase skusenosti a radost 🙂
http://www.facebook.com/pages/Czech-republic/I-...

sajmon113
4. lis 2009

Holky vložila jsem fotku dortíku pro synovce. Jestli se chcete kouknout.
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Jaji s kupovanou hmotou fakt nemám pražádnou zkušenost, ale pokud ti šly kytičky, tak určo nebude problém. A Vojtu bych si taky tlouct nenechala, teda kdyby nezakročila jeho maminka.
Leni taky ten nočník nechám až kolem těch dvou let. Bude pak zase teplo, tak ho nechám venku nahatého a nebudu muset převlíkat. Souhlasím, že ho nechci zbytečně stresovat a sebe taky.
Jani tak s novou postelí příjde i nové mimi, co? 😀 😀 😀 A to běhání kolem baráčku, vy budete taky stavět???
Mončo moooc hezké fotky!!!

cerstvamama
4. lis 2009

Simčo,
přesně tak, chci taky počkat na léto. Nechám Adi běhat s holým zadkem a budu za ní lítat s nočníkem 😀
Dík za pochvalu fotek. Adélka je na všech děsně vážná, odpoledne u ní propukla 6. nemoc a ráno už jí asi nebylo dobře.
Dort je krásnej!! K něčemu takovýmu bych se nikdy neodhodlala, předem znám výsledek... ☹

dzej
autor
4. lis 2009

Jani nene, tady to taje, je 5st. Takže v pohodě. A kam jedete na UTZ? Dnes mi přišlo Brno prázdný..
Ivi malá má taky pupík, jinak žádnej faldík 😉
Moni zas máte 6 nemoc? Vy to máte nějak často, ne?? 😕
Simčo, zatím vyřizuju papíry ohledně statiků a přepisů...doufám, že stavět nebudem ,jen to dáme do kupy. Kupujem domek cca 20km od Brna, je to taková rujna s 900m zahradou, vypadá to zatím na strhnutí 2 stěn. A určo budem dělat podkroví 😉

dzej
autor
4. lis 2009

Jinak my taky zkoušíme na nočník, malá ho má na chodbě a občas si řekne, tak ji posadím a ona tlačí, občas se zadaří, občas ne. A mám stejnej názor jak vy, počkám do jara, do 2let a pak to budem poctivě zkoušet 😉 ted přes zimu je to blbý. Navíc my máme plinky zadarmo, takže mě to nebolí 🤐
A Simčo mimi další nee, až příští rok...chtěla bych rodit až 2011 jestli vrátí tu PPM jak je dosud..já bych přišla o hodně peněz 😢

cerstvamama
4. lis 2009

dzej
Ne, psala jsem o fotkach z vitani obcanku, ze na nich Adi je smutna, protoze ji neni dobre, ale to bylo v zari. 😉

lenkavano
4. lis 2009

téééda holky vy jste toho napsaly,zatímco my jsme tady spinkaly.Klárka přijela ze školy úplně promočená ,tak jsem ji dala horkou bramboračku a pak zaplula pod peřinu.Lenča se přitulila k ní a pustily si přenosné dvd.no a já když je viděla jak si lebedí,tak jsem zaplula k nim a dílo bylo dokonáno.dnes máme vyloženě dámskou jízdu.Bob odjel do zítra na adapták ,Kubíček je ve školce|prý tam mají sněhovou kalamitu|,a tatka těžce vydělává 😀 😝 tak tu je babinec.
dzej já bych ti řekla kam nám ta telka odešla,ale nebudu riskovat,že nám zamknou koňa,to byste mě asi ukamenovaly,že holky moje 😀 😀 😀 😝
holky my jsme taky pupíkatý,nejvíc asi já 😝 ale manža mě prý miluje i takovou,tak nevím.
Moni a Simčo juknu pak na albíčka 😕
cori už se ti to krátí půl roku uteče jak vodička 😉
dzej no já nevím jestli čekat,znáš je něco dají a seberou zase něco jiného 😀 😀 😀 😝