Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
17. lis 2009

Ahoj holky, dneska jsme byly zase na kroužku. Adélka se poprvé pořádně zapojovala, nestačila jsem se divit! Tančila, tleskala, dupala do rytmu písniček - prostě jak kdyby se s tím narodila. Odpo jsme jely na návštěvu ke kamarádce co má taky tak starou holčičku, tak se holky vyblbly. Večer Adí odpadla vyčerpáním.
Jinak já včera vygruntovala, vyžehleno mám, tak nějak nevím co s načatým večerem. Jsem zvyklá furt něco dělat a dneska nic... otevřela jsem si víno a asi půjdu brzy spát. Adi vstává kolem 6 (10 hodin spánku) a já chodím do hajan o půlnoci, takže mi to nějak nestačí. Za svobodna jsem spala 12 hodin!!!!!!
Před chvílí přijel posel, známý byl v ČR a dovezl Rybilku. Tady nic takového nemají, po všem se Adí hned osype. Je to fakt zázračná mastička.
Jo a zítra máme mít sluníčko a až 16 stupňů, takže jsem zpunktovala sraz Češek a Slovenek s dětma v parku. Uvidíme kolik nás dorazí 😉

jajabmw
17. lis 2009

Ahojda. Dzej manža jezdí závody do vrchu a bude vyhlašování na pozicích vítězů. Ač nebudeme na stupních vítězů 😒 tak si myslím, že bysme si to mohli užít. Teda jestli pojedeme, ale tiše doufám, že jo.

Holky taky se jednou vyspíte, jak říkám myslím, že to bylo ojedinělé a zase se bude budit jako vždy 🙄 .

Moni jak ti závidím vyžehlené prádlo a uklizeno.To si můžu jen nechat zdát 😝 . Ale už se k tomu taky blížím, pomalu ale jistě 😉 . A sluníčko bych taky brala, tady dnes vystrkovalo růžky ale pak jsme s Lucinkou na procházce pěkně zmokly 😠 .

Máme tu návštěvu tak se jí půjdu věnovat. Mějte se hezky. Pa

chiwule
17. lis 2009

a nebudu žehlit a nebudu 😉 😀

lenkavano
17. lis 2009

chiwu já taky ne ,nehřeje mi žehlička 😝 😝 😝 😀

ajvi
18. lis 2009

nazdáár..
jaja to spaní vám závidím, mě vstává Máťa nejdýl v šest - a to ještě s řevem - to je probuzení teda 😒 . dneska měl úplně hysterák, snažila jsem se ho chvíli přesvědčit, aby ještě spal (bylo půl šestý), ale řval čím dál víc, tak jsem to vzdala, jak se nasvítilo a viděl hračky bylo po pláči. a to včera usnul až v půl desáté. od rána mě docela zkouší co vydržím, tak jsem na nervy už tak brzo.....áááááááá 😠 . jo je to zlatíčko 😉. já mu každé ráno opláchnu prdku v umyvadle, ale protože se kroutí a už ho nemůžu udežet, tak jsem ho dnes ráno postavila do vany, no málem se mi tam zabil, jak dělal kraviny, při cvičení jsem ráno jsem se s ním taky hodně prala a při oblíkání dělal hadrovou panenku, vůbec mi nepomáhal a teď mi visí na noze a řve:mamímamímamímamímamí....ranní idylka 😀

lenkavano
18. lis 2009

ahoj ajvi tak to máš teda perné arušné ráno 😀 😀 😉 mě Lenča s Kubou ještě spí.ale nevím jak ještě dlouho. 😒

cerstvamama
18. lis 2009

ajvi
Taky někdy máme den blbec. Třeba že Adélka otevře lednici a ukousne kus masoxu i se staniolem (samozrejme si zrovna nevybrala ten bez glutamátu 😀 ), pak vyleje pití, než to utřu tak hodí hračku do koše, jdu jí vyndat a umýt a ona se mezi tím počmáře fixou nebo vyleze na židli a spadne... to je pak nejlepší je vytáhnout ven, podle mně to dělají z nudy a přebytku energie. Tak ať to dneska zvládnete 😉

jaja
ten úklid vydrží jen do zítřka, to se manža vrací 😀

lenkavano
18. lis 2009

holky mě se Lenča zase dneska pořád svléká 😝

ajvi
18. lis 2009

lenko - jů v osm a ještě spí? to je paráda... 🙂
Moni - máš pravdu, šli jsme ven (věšinou to tak dělám, když už s ním není k vydržení jdeme ven,), byli jsme u dr. aby nám potvrdil ten zánět průdušek a já ho zbytečně necpala Ventolinem. tak je potvzený, ale prý, že jsem to chytla včas (včera už jsme dýchali) a dneska byl na poslech téměř čistý. jo mě zas Máťa jí krémy a zubní pastu, protože už si to rozšroubuje. a teď je jeho favorit smetáček a lopatka 😀
holky tady je zase úúúúžasný den 🙂 chodili jsme venku celé dopoledne. a chodili myslím doslovně, fakt už to vypadá, že jsme ty nožky konečně rozcvičili 😉.

dzej
autor
18. lis 2009

ahoj holky 😵
tak já zdravím z krááásného slunečného dne, venku je 15st, byla jsem jen v mikině. Byli jsme na domečku s architektkou a tam tak pražilo sluníčko, že jsem si chtěla lehnout do trávy 😀 Malá se pěkně prošlapala v bobkách od oveček tak se ted nebudu nudit, co spí 😀
Jinak my máme to samý jak píše Monča..než uklidím jednu nepravost, hned je udělaná druhá 😀 další ledničku už jedině z šestým smyslem, aby pípala, když se tam malá vkrádá 🙂
Ivi tak je mi líto, že to je zánět průdušek, ale je dobrý, že to jsi to chytla včas 😉 Posíláme Matymu pusinku aby mu bylo dobře.
Leni co ta vaše televize?? Už ji máte spravenou?

ajvi
18. lis 2009

Jani dík,
holky my máme naštěstí lednici kombinovanou, takže do lednice nedošáhne a do mrazáku se mi moc nehrne. ale ono to taky začne (jak začíná teprve teď chodit) 🙂

dzej
autor
18. lis 2009

no...aby Matyho nezačal bavit i mražák 😀 😀 já myslela, že se taky vyhnem čmárání po zdech když máme tabuli a prd 😀 😀

lenkavano
18. lis 2009

ahoj holky 😉
ajvi no ona se vzbudila když šly děti do školy to byla asi půl hodinky vzhůru no a pak to zase zalomila s mlíčkem.jinak gratuluji k chozeníčku mám z vás opravdu radost.jen kdyby už nemuselo být to cvičení 😉
dzej dneska je fakt nádherně ,Klárka se chystá s malou ven.tak budu mít chvilku klid 🙂 .telka ještě spravená není,máme ji v datartu na reklamačce,ale jinak máme půjčenou od bráchy,já bych bez televize nemohla být,je to smutný,ale je to tak. 😝
jinak přeji Matýskovi brzké uzdravení 😵

ajvi
18. lis 2009

Jani, 😀 zatím zabírá brrr.studí....culí se tomu, šáhne a jde pryč...
lenko, já bych bez bedny taky asi nechtěla být, na dovče je to něco jinýho, ale doma to mám jak kulisu. cvičení je záhul, ale když vidíš výsledky, je to hned jednodušíš. 😉

lenkavano
18. lis 2009

holky já tady ted vypisovala recepty na cukroví a málem mi upadla ruka 😝 😝

ivulinda
18. lis 2009

Nazdáááááááárek děvčata 😀 tak už jsem zdravá jako rybička 😀 .Dnes jsem byla u lékařky a jsem zdravá,akorát mám malinko zvýenou sedimku v krvi 😠 ale jinak už jsem OK 😎

sajmon113
18. lis 2009

Leni nestraš už s cukrovím!!!! Já bych bez televize taky nebyla. Nám když prdla poslední televize, bylo to večer a ještě jel manžel půjčit od tchánovců. Já mám bohužel úchylku, že mám televizi i v ložnici. Bez tv neusnu ☹ ☹
Mončo super ten kroužek, já bych tak ráda taky někam s Vojtou vypadla, kde je více dětí, aby si hrál taky s někým jiným než jenom se mnou ☹
Ivi mě zase Vojta vytahuje věci z linky a nosí je babi do té její a naopak. Takže každou chvilku běhám něco hledat k našim. Některé věci už schoval zřejmě na vždy. Při posledním pečení jsem nenašla mašlovačku, musela jsem si koupit novou. Jinak máme doma taky už druhý den zlobidlo, pořád se vzteká, a vyloženě provokuje a dělá přesně to co nesmí. Včera večer jsem nevydržela a dostal na zadek, dokonce nahatý, jelikož to bylo po koupání. Pak byl hrozně uražený, nebavil se se mnou, nedal mi pusu na dobrou noc, ale jak jsem ho dala do postýlky ani nemuknul, chvilku ležel a usnul. No a dneska už mi taky nervy pochodujou 😠 😠 😠 . Venku jsme byli jenom dopoledne, po spinkání je už bohužel tma. Jo a zubní pasta nám taky chutná.
Jaji super, že se oslava vyvedla, čekám na tu fotku dortíku!!!
Jani kup Sabince los, když se vyčvachtala v těch hovínkách 😀 , určitě vyhraje!!!!
My jsme dneska ráno hnali se ségrou k doktorce, od neděle zvrací, dneska se k tomu přidal už i průjem a mamina strašila slepákem. I když jí je už 17, nechtěla jet sama, ale taky proto, že jí pořád natahovalo, tak jsem šla s ní až do ordinace. Naštěstí jsem tam ráno volala, a nemuseli jsme čekat, čekárna byla k prsknutí. Dostala injekci a je to pravděpodobně nějaká otrava z jídla. No a mě od včerejška bolí zub 😠 😠 😠

lenkavano
18. lis 2009

ivu tak to je fajn.
holky my ted dělaly s Klárkou linecké těsto,Kuba nám pořád uždiboval,vždycky se schoval za linku a když myslel že ho nevidíme tak ždip. 😀 😀 😀

cerstvamama
18. lis 2009

Nazdárek holky, jdu se svěřit jaký jsem průserář. Manža letěl min. sobotu do Prahy s návratem zítra. Před chvílí volal, že jsem mu zpáteční letenku omylem dala až na další čtvrtek. Takže musel volat všude možně, shánět volnou letenku atd., navíc měl letět s tchyní a ta řekla, že sama nepoletí protože se bojí. Na víkend jsme měli jet všichni na hory, takže to taky bylo ohrožený. No nakonec si sehnal novou letenku, takže prachy za tu minulou jsme vyhodili oknem. Se zítra těším na ten sprďunk. Nejvíc mě štve, že jsem ho volala k počítači když jsem to objednávala, ať to jde zkouknout, protože jsem objednávala dvě letenky, každou s jiným místem i časem odletu i příletu. Milostpán neměl čas, protože zrovna mastil počítačovou hru, takže mi jen koukl přes rameno, řekl hm a šel. Ale je to samozřejmě moje chyba. Jsem bez nálady. Zatím pa, mějte se líp.

sajmon113
18. lis 2009

Jo Mončo, to jsou chlapi!!! Když něco zpizdím já, tak to dostanu pěkně sežrat, ale vždycky se omluvím, když je to naopak, tak jenom kývne ramenama jakože noaco, to se může stát, o omluvě si můžu nechat jenom zdát. Takže si z toho nic nedělej, hlavně že přiletí, no ne? 😵 😵
Leni a zpívali jste mu k tomu aspoň? Pekař peče housky uždibuje kousky..... 😀 😀 Ty už vážně pečeš cukroví?? Nebo máte jenom žravou jako my? Včera jsem pekla odpoledne banánovou bábovku a ještě jsem do těsta nalámala kousky čokolády, fakt byla super. Byla 😀 No a večer k televizi jsem ještě udělala takové šneky z listového těsta plněné slaninou a sýrem 😀 To je ale dieta, že? Váhu jsem raději schovala hluboko pod skříň a určitě jí tam nechám pěkně dlouho schovanou 😵

lenkavano
18. lis 2009

Saj dělali jsme zatím těsto,ale zítra už asi vážně začnu,já nevím mám nějakou mánii,že to nestíhám.musím toho napéct víc,jsme velká rodinka a děti máme kudlanky.minule jsem to docela odflákla tak ted bych to chtěla trošku rozšířit. 😀 😝
Mončo nic si z toho nedělej,my jsme stejně ty krky,co kroutí těma hlavama 😉 😉 ono ho to do zítra přejde uvidíš,tak mu řekni,že ti něco říkalo,že tamto letadlo spadne 😉

jajabmw
18. lis 2009

Teda Saj ty jsi mě s tou váhou pobavila. Vždyť na fotkách jsi jako vyžle! A ta mandovka co jsem dělala podle tebe všem hrozně moc chutnala 😀 . Každý chce recept tak ho posílám dál ať si taky dají 😀 . Jeden kamarád si prý udělá do zásoby a večer při telce ho bude uzobávat 😀 . Fotečku dodám jen co to stáhnu z mobilu, a to musí udělat manža já jsem na tuhle novodobou techniku krapítek levá 😅 .
Jéžiš Leni ty pečeš 😕 ? Já se chystám až tak za 14 dní, my jak moc sladký nejíme, tak udělám tak 7 druhů a jen z polovičních dávek.
Moni nic si z toho nedělej do zítra zchladne 😉 . To bude v pohodě 😉 .
Holky dnes jak tu byla moje teta s holčičkou(jsou jí čerstvě dva), tak jsme si to úžasně užili. Děti si vyhráli a my si perfektně pokecali 😀 . To jsem potřebovala. A to sluníčko mě dobilo dobrou náladou, tak doufám, že to vydrží co nejdéle.

petronilla
18. lis 2009

Ahojky holky 🙂
Tak zase po menší odmlce vás všechny zdravím,
Marůdkům přejem brzké uzdravení a maminám pevné nervy při experimentování dětiček 😉,zrovna dneska ráno,kyž jsem si dovolila naši slečnu vyrušit od hraní- za účelem přebalení,mě ta malá potvůrka třískla dřevěnou mašinou do hlavy 😝 .
Jinak už začínám být trochu nervní z předvánočních příprav,hlavně z těch dárků-komu co a za co... 😵 ,ale u našich už máme pro Adušku kuchyňku,tak se moc těším,až to rozbalí 🙂 .
No a abych to měla zpestřené,tak mi volala dneska šéfová a půjdu prosinec a leden do práce,někdo jim vypadl,tak to jdu po neděli domlouvat a budu se modlit,abych nemusela brát žádnou službu o Vánocích 😠 .Ale do práce jsem občas chtěla chodit,byla jsem původně domluvená,že až od ledna na pár služeb,no tak mě to trochu zaskočilo,ale docela se těším tady z toho stereotypu 🙂 .

Tak přejeme krásnou dobrou noc,my máme dnes dámskou jízdu,táta nám šel do práce a marod Adam je dnes u našich,tak je tu božský klid 😅

lenkavano
19. lis 2009

dobré ránko holky kde jste? 🙂

jajabmw
19. lis 2009

Ahoj Leni tady jsem 😀 😀 . Holky tady začíná být krásně tak jdeme ven, byl by hřích zůstat doma.

lenkavano
19. lis 2009

my máme taky nádherně.člověka to slunce úplně nabudí.Lenča je dnes ukručená tak máme náročné ránko. 😝

sajmon113
19. lis 2009

Leni nakoukla jsem do té diskuse oscillo, ta cenová relace je asi podle lékárny. Na internetu se píše cena 99, já jsem včera koupila v akci 3 balení, tak vyšlo jedno na 75 ale kdybych koupila jenom jendno balení, tak bych zaplatila 126, tak si pak vyber, že 😀
Jaji tak to jsem moc ráda, že jsem dobře poradila. Jenom se chci zeptat jestli sis ten recept opsala? Na tom mimibazaru už totiž není. Nějak se tam nepohodli admini s inzerentkou a smázli jí všechny recepty, ale ona přispívá i na dortománii, teda tam hlavně, tak kdybys jí potřebovala, najdeš jí tam.
Peti tu práci ti docela závidím, taky bych občas šla radši do práce, než pořád ten stereotyp 😉
U nás sice krásně není, ale aspoň neprší, takže si dopiju kávu a frčíme taky ven. Mám oběd od včera, tím pádem i více času 😵 😵

ajvi
19. lis 2009

Ahojky, tak dneska je zase ažuro…:o), úplné babí léto,ale ve stínu tu máme docela chladno. Mátulka dnes pro změnu spinkal do 6,45 a probudil se s úsměvem (a to spal celou noc!) a teď už zase chrní. Byli jsme pěšky na pragulce, no pravda dostali jsme se asi sto metrů od baráku, chudák Ben je z těhle našich pidi procházek hotovej. :o) Od půl jedenácté se šudlil, tak jsem mu dala polívku (zbodnul jí všechnu – poslední čtyři dny mi polívku nechtěl) a v půl dvanácté šel do pelíšku, chvilku si tam hrál a ve 12 už spinkal, v tom bude nějaká určitě bouda :o)
Mě baví péct, na vánoce jsem si to vzdycky užívala. Jenže poslední roky mi začíná v prosinci zkouškové období a říkám si škoda každého volného času. A moje mamka peče, tak vždycky udělá i trochu pro nás. Manža stejně každý rok říká, že se pak akorát cpe sladkým.
Simčo, hi šuplíky, Máťa otevře a už to jede, vezme do ruky a hned zahazuje za sebe. Všechno vykramaří a jde pryč. Já to pak jen nahážu zpátky. S nostalgii vzpomínám na doby, kdy jsem měla v šuplíku vlevo dřevěné, uprostřed pvc a vpravo kovové náčiní :o) hezky srovnané…
A co ségra je lepší?
Jo a tu čoko do bábovky, prostě jenom nalámeš a ona se při pečení rozpustí?, takže jsou v bábovce puntíky?
Ivul- promiň já občas nestíhám dočítat, copak ti bylo?
Mončo – chápu, já taky těžce nesu, když udělám chybu, ale nárok na to každý jednou za čas máme.
Peti – zase se omlouvám, že nevím. Služby o vánocích – ty jsi sestřička? V nemocnici? To obdivuju!!

jajabmw
19. lis 2009

Saj naštěstí jo, taky jsem se tam pak koukala znova a ono nic 😕 . Ještěže jsem byla tak prozíravá 😔 . Na dortomanii jsem se už zaregistrovala a čerpám tam dost inspiraci.
Holky jsem tak vyfoukaná, že si snad půjdu lehnout k Martínkovi 😅 . Tady se sice nádherně ale začalo foukat a docela studený vítr.
Ivi vážně jsi měla takhle srovnaný šuplík? Týjo to je mazec 😀 . Já jsem na tohle hrozná, mám tzv. uklizený chaos 😀 . Martínek teď má v oblibě šuplík se spodním prádlem(jasně že mým) a tuhle se tam začal hrabat a vyndávat věci když tu byla návštěva 😅 . No byla jsem rudá až víte kde 😀 . Jo a snaží se nandávat si moje ponožky, to je fakt psina 😀 .
Jinak holky hlásím, že se spaním jsme tam kde jsme byli. Jo jo první vlaštovka jaro nedělá. Ach jo.
Leni kdepak jsi 😉 ? Taky jste venku?
Jo jo holky já bych šla taky do práce, ale jen občas. Teď má Martínek takový mazlivý období a Lucinka taky, tak si ty svoje mazlíky hrozně užívám 🙂 . Jenom přece pak až budou starší, tak to třeba nebude takový ☹ .

ajvi
19. lis 2009

Jajo, no měla, ale jen ten jeden, líp se v tom hledalo a víc se toho tam vešlo 😉 . Ale jinak nějak moc na pořádek ulítlá nejsem, to bych asi teď šla kolikrát do mdlob. 😀